Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Fanboys? :P rozumiem, że nf7, kn9 ale jakie jeszcze? O_o

nf7, nf7-s rev.2, av8, an8, an8ultra, dobra szkoda zasypywać topic historią aita :P, jestem fanem i tyle i dobrze mi z tym.

Wracajac do tematu jak ustawiacie pozostale timingi w biosie i jaki maja one wpływ na oc ramu ?? bo ja tylko te podtswowe 4-4-4-10-21 2t ustawiam i passs. I ile wam udało sie dojechać z CR 1T dla memek na tym kn9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu jak ustawiacie pozostale timingi w biosie i jaki maja one wpływ na oc ramu ?? bo ja tylko te podtswowe 4-4-4-10-21 2t ustawiam i passs. I ile wam udało sie dojechać z CR 1T dla memek na tym kn9 ?

No ja mam problem z osiągnięciem 1000MHz na OCZ Platinum Alpha z czwórkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te memki mają chodzić na 4 4 4. Producent gwarantuje tyle.

Jaki z tego morał ? -> ja miełem ddr 1 pdp patriota 600 mhz i maks na an8ultra szły 560 mhz i ani grama więcej, więc co mobo, procek? Moje memki na kn9 fikały na 800 mhz na 4-4-3-9-21 cr 2t a na dfi na 4-4-3-9--21 cr1t !! więc może mobo ma tak samo troszke znaczenie ? ale chyba najwięcej procek i jego możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos kiedys taki problem?? Moze go krotko streszcze. Prowadze kafejke int i mam u siebie 11x abit kn9. I mam problem z dzwiekiem. Na jednym obudowach dzwiek dziala na przednim panelu ale z obudowa i box orion nie! Tzn dziala prawa słuchawka a lewa prawie wogole. Nie jest to kwestia zepsutej obudowy bo np w polaczeniu z plyta DFi a taka tez mam wszystko dziala ok. Problem jest tylko w polaczeniu kn9 z tym wlasnie iboxem. Obudowy z innymi plytami dzialaja dobrze. Ktos ma jakis pomysł jak rozwiazac ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W płytach są stosowane dwa rodzaje połączeń HD Audio i AC97 które nieznacznie różnią się wyprowadzeniami. W większości odudów są złącza pod oba typy i należy odpowiednio dobierać żeby uzyskać prawidłowy dźwięk.

Prawdopodobnie ta obudowa albo nie ma odpowiedniej wtyczki albo jest podłączona ta niewłaściwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W płytach są stosowane dwa rodzaje połączeń HD Audio i AC97 które nieznacznie różnią się wyprowadzeniami. W większości odudów są złącza pod oba typy i należy odpowiednio dobierać żeby uzyskać prawidłowy dźwięk.

Prawdopodobnie ta obudowa albo nie ma odpowiedniej wtyczki albo jest podłączona ta niewłaściwa.

A skad mam wiedziec jakie jest u mnie? a moze sa dwa? Prosze o jakies wskazówki bo juz mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad mam wiedziec jakie jest u mnie? a moze sa dwa? Prosze o jakies wskazówki bo juz mnie trafia.

A ja pierwsze słyszę o różnych wyprowadzeniach dla HD i dla zwykłych.

W manualu do KN9 jest jak byk opisane co i jak ma być podłączone, z tym, że może faktycznie w obudówkach j/w są inaczej piny do FP rozłożone.

Powinno być tak:

Dołączona grafika

 

Z tego co pamiętam to 4 nie podłącza się wcale (bo i nie ma co najczęściej).

Miernik i do boju :wink:

Trochę zabawy ale przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz. Być może, że będzie potrzebna jakaś przeróbka w kabelkach od FP obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad mam wiedziec jakie jest u mnie? a moze sa dwa? Prosze o jakies wskazówki bo juz mnie trafia.

We wszystkich obudowach jakie przerabiałem, na wtyczkach były naklejki z napisami "HD Audio" lub "AC97".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko....wyjąłem wszystkie części z obudowy bo jutro ją sprzedam i płytę (KN9) położyłem na pudełku od Abita B) Nic się nie przegrzeje ani nie nadtopi pudełka? :rolleyes:

 

EDIT: Dobra już wiem, nic się nie stanie póki nie ma kontaktu z metalami :)

Edytowane przez barder90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko....wyjąłem wszystkie części z obudowy bo jutro ją sprzedam i płytę (KN9) położyłem na pudełku od Abita B) Nic się nie przegrzeje ani nie nadtopi pudełka? :rolleyes:

 

EDIT: Dobra już wiem, nic się nie stanie póki nie ma kontaktu z metalami :)

ja zawsze po demontażu wrzucam mobacza do wiadra z zimną wodą, wtedy praktycznie eliminuje sie ryzyko przegrzania i nadtopienia prawie do zera, pewność daje jednak dopiero zamrożenie tego wiadra w zamrażarce B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze po demontażu wrzucam mobacza do wiadra z zimną wodą, wtedy praktycznie eliminuje sie ryzyko przegrzania i nadtopienia prawie do zera, pewność daje jednak dopiero zamrożenie tego wiadra w zamrażarce B-)

Powiedz, że żartujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW na linii +12v masz niecałe 7v ??? :blink:

Gdybyś wiedział, że napięć nie mierzymy z biosu i programami to byś sie tak nie dziwił.

NAPIĘCIA MIERZY SIĘ MIERNIKIEM!!! - nie drażnij ludzi z działu zasilaczy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś faq o brisbane?

Pewnie nie, bo byś wiedział że te procki mają walnięte czujniki....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam KN9 i nie jestem pewien jakie stery sciągnąć ze strony nvidii :?

Nie ma tam konkretnie nForce4 Ultra tylko:

nForce4 intel 16x

nForce4 SLI XE/Ultra intel

nForce4/ nForce 500 series AMD

nForce4 SLI intel

 

Które mam pobrać do swojej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...