Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś wiedział, że napięć nie mierzymy z biosu i programami to byś sie tak nie dziwił.

NAPIĘCIA MIERZY SIĘ MIERNIKIEM!!! - nie drażnij ludzi z działu zasilaczy :angry:

Oj stary nie czepiaj się, poprostu chciałem zwrócić jego uwagę, że może mieć z tego powodu jakieś kłopoty. Może i nie powinno się sugerować pomiarami z biosu i z programów ale ja się sugeruję w pewnym stopniu wartościami podawanymi przez Everesta bo reszta odczytów na załączonym screenie jest raczej OK, więc dlaczego i te na linii 12v nie mogłyby być poprawnie podane? U mnie w każdym bądź razie ta wartość jest dość realnie podawana.

A miernikiem, wiadomo - najpewniej.

Tak czy owak ja bym to sprawdził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mam KN9 i nie jestem pewien jakie stery sciągnąć ze strony nvidii :?

Nie ma tam konkretnie nForce4 Ultra tylko:

nForce4 intel 16x

nForce4 SLI XE/Ultra intel

nForce4/ nForce 500 series AMD

nForce4 SLI intel

 

Które mam pobrać do swojej płyty?

:D no nie stary ale przywaliłeś :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@januszxp: trzeba sie wysilić bo nie jestes pierwszym, niestety też nie ostatnim, który będzie pytał o ten wszechstronnie wyjaśniony problem na łamach tematu o KN9 i o Brisbane, zalecam poczytać, odpowiedź padała wielokrotnie, co już napisał leborg

 

@Quintrix: rafa i DziuberR1 chyba wyjaśnili, poza tym nie wiem po kiego chcesz instalować stery do nf5xx pod zwykła kn9 (nf4), chyba abit też ma swoją stronę nie?

 

@VIRU$: ja mam taką konfigurację, wrażeniami dzieliłem sie na łamach tego tematu i tego o Brisbane, w sumie mimo braku dogłębnych badań nie widzę różnicy w OC pomiedzy 2x1 i 4x1GB

 

@Ahead: Głupiś czy o drogę pytasz? w 101% przypadków wskazania w programach typu 7V na linii 12V oznaczają, że nie uruchomisz komputera. jak zdobedziesz pewien poziom doświadczenia to, mozemy o tym bardziej górnolotnie podyskutować, bo w tej chwili nie bedę sie ośmieszał, przekonując, ze na czerwonym swietle sie nie przechodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj stary nie czepiaj się, poprostu chciałem zwrócić jego uwagę, że może mieć z tego powodu jakieś kłopoty. Może i nie powinno się sugerować pomiarami z biosu i z programów ale ja się sugeruję w pewnym stopniu wartościami podawanymi przez Everesta bo reszta odczytów na załączonym screenie jest raczej OK, więc dlaczego i te na linii 12v nie mogłyby być poprawnie podane? U mnie w każdym bądź razie ta wartość jest dość realnie podawana.

A miernikiem, wiadomo - najpewniej.

Tak czy owak ja bym to sprawdził :)

Tez tak mialem Everest4 "poprawnie" juz odczytuje

 

 

Co do sterownikow to poza siecią nie radze wgrywac, no chyba ze ktos nie uzywa napedow na IDE

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem Everest4 "poprawnie" juz odczytuje

Mowisz, ze 4.0 juz poprawnie czyta ?

 

Dołączona grafika

 

To ja Ci powiem, ze zaden program nigdy poprawnie, nie odczyta. To, ze czasem ktos ma podobna wartosc w programie i na mierniku, to zwykly przypadek. Dodam, ze miernik pokazuje 12,19V. Na KN9 Everest pokazywal 7,8V, teraz na EVGA widzisz na obrazku. Tyle warte te programy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak myslicie, jest jakis sens przesiadki na C2D i sprzedania tej plyty bo widze ze cena jej rosnie w gore :) Glownie gram, chcialem cos pokrecic ale cos nie idzie na niej krecic :/ Nie wiem czego to wina. Odczculbym duza roznice jakbym zmienil to na np E2160? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zrobilem zmiane z tego co mam w sigu na E2140 + EVGA. Powiem Ci tak, jako ze mialem tego Brisbane ladnie podkreconego, to teraz roznicy wlasciwie nie odczulem. Jesli o 3DMarki chodzi, to jak wczesniej bylo 15900, to teraz jest np. 16700. W grach taka roznica jest marginalna. Ale zmienilem tylko dlatego, ze mi sie udalo bardzo atrakcyjnie wyrwac EVGA i od dlugiego czasu chorowalem, zeby sprobowac Intela.

W Twoim wypadku mysle, ze warto, bo piszesz, ze cos tego Brisbane nie krecisz, a w takim wypadku, jesli kupisz sobie np. E2140 (moim zdaniem nie warto do E2160 doplacac) i go puscisz na 3,0Ghz to bedziesz mial spory skok wydajnosci.

 

EDIT:

 

Moze na dniach bede mial do sprzedania bardzo fajna plytke pod Intela w fajnej cenie jesli bys chcial ;) Ale to juz na PW mozemy obgadac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mi mobo nie przekłamywało kiedy miałem semperona, natomiast na BB temp potrafiła dojść do 100stopni.

2,3 i 4.

Wgrałeś dual core optimizera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie instalowalem nigdy Dual Optimi costam i nigdy nie mialem zadnych problemow w grach. Mam poprostu Win XP + SP2 i wszystkie gry smigaly jak zloto. Co do takiego dziwnego "zaciacha" na 0,5s w Windzie, to to chyba przypadlosc wszystkich Dual Core, bo na Intelu w Windzie jest identyko, czasem cos takiego sie zdarza. Ale w grach, filmach czy podczas sluchania muzy nigdy czegos takiego ani na AMD, ani na Intelu nie mialem. Czasem poprostu przy przewijaniu strony www, czy pisaniu tekstu, ze sie literki po 0,5s pojawia, ale to zarowno na AMD jak i na Intelu idetyko jest i czasem poprostu sie zdarzy. Na jednordzeniowcu tak nie mialem ( a przynajmniej nie przypominam sobie), poprostu te Dual Core cos dziwnie sie czasem zachowuja.

 

EDIT:

 

Co do UT 2004, to jest to wlasnie jedyna gra, w ktorej mam na Intelu problem. Na AMD smigala jak zloto, gralem z przyjemnoscia, a teraz odkad mam Intela jest wlasnie jedyna gra, gdzie mi sie jakies przycinki co chwile zdarzaja mimo wielkiej liczby FPS... Nie wiem co jest grane, bo wszystkie inne gry smigaja jak zloto.

 

EDIT2:

 

Sprobuj moze wylaczyc wszystkie Cool & Quite i inne tego typu [ciach!]ly, ja to mialem powylaczane, bo mi sprawialo problemy jeszcze od czasow A64 3000+, moze to to Ci sra sprawe, bo wiem ze to zabiera iles tam cykli zegara i moze powodowac rozne "przycinki".

Aha i jesli masz grafe ze 128MB to to moze powodowac "dogrywania" mimo duzej ilosc FPS. Mielem kiedys Galaxy 7300GT 128MB i roznica miedzy 256MB, a 128MB moze w klatkach nie byla duza, ale wlasnie nie bylo juz zadnego "szarpanego dogrywania".

Poza tym, to 1GB ramu na gry w stylu F.E.A.R itp. to niestety juz dzisiaj troche malawo...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z OC. Chciałem podkręcic x2 3800+ windsor 35 watt na 2,5 ghz i po około pół godzinie stresu orthosem komp się najzwyczajniej w świecie wyłącza :blink:. Nie wiem co jest grane... Przecież jak jest za małe napięcie na CPU to komp się powinien restartować, a nie wyłączać.

Myślę, że zasilacz nie wyrabia - podczas stresu orthosem na linii 12V jest 11,92 V (wiem, że norma, ale trochę mało. Na 5 V jest około 5,2 V), bo temp pwm ok 65*C chyba jest w porządku?

Procek na 2,2 ghz chodzi stabilnie...

 

Co może być nie tak? Reszta sprzętu tak jak w sigu.

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Core optimizer zainstalowany? Ja zwalałęm sprawę na procka, ale jak usunałem to shit to wszystko wróciło do normy.

Zainstalowany... Ale bez niego nie da się grać w Most Wanted...

 

Czyli co - albo Most Wanted, albo OC?

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Januszxp

 

A sproboj moze Koligacje na 1 rdzen dac. Sa gry, ze sobie nie radza na dwoch rdzeniach, moze pomoze. Jak wlaczysz CSa, to zminimalizuj ekran (CTRL+Ecs, albo Alt+Tab), wlacz Menadzer Zadan i tam poszukaj w procesach CSa i prawym myszy ustaw koligacje na 1 rdzen. Chociaz dziwna sprawa, bo HL2 chyba na tym samym Engine jest, a mi smigal bez zadnych koligacji.

A co do C&Q i innych pierdół, to poprostu myslalem, ze moze cos jeszcze jest z takich rzeczy, bo Intel ma SpeedStep i C1 i oba wylaczylem, ale na AMD chyba tylko C&Q jest.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warto się przesiadać teraz na KN9 SLI (w ogole Daron, jak ogólnie oceniłbyś tą płytkę?) czy poczekać na coś na am2+ od abita...?

W sumie zależy mi na sli bo drugie 86gt można teraz dostać za grosze, a stosunek wydajność/cena o wiele lepszy niż w przypadku 8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sobie strzelic X1950XT zamiast sie pchac w SLI ? Looknij na porownanie 2x8600GT vs X1950XT na EGieldzie, SLI do niezla sprawa, ale jednak nie wszystkie gry sobie z nim dobrze radza.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warto się przesiadać teraz na KN9 SLI (w ogole Daron, jak ogólnie oceniłbyś tą płytkę?) czy poczekać na coś na am2+ od abita...?

W sumie zależy mi na sli bo drugie 86gt można teraz dostać za grosze, a stosunek wydajność/cena o wiele lepszy niż w przypadku 8800

Nie sądziłem, ze ktoś o tym pomyśli, równoznacznie pytając mnie o zdanie :) Dzięki :)

 

Cóż - Masz KN9 na nForce 4 rajt?

To zależy jakie masz potrzeby. Jeśli potrzebujesz DualLAN, możliwość wstawienia SLI (bezsensowne na chwilę obecną - bez procesora tak w granicach 3.4GHz).

Płyta jest barzo fajna. Te 'niby' niedoróbki nForce 5 to plotki jakich mało. Moja sztuka robi jakieś 310HTT - wartość w zupełności wystarczająca dla AM2. Zero problemów. Dyski pracują sprawnie, jest super stabilny itd...

Ma jeden mankament - GoodRAM PRO nie chciały na niej chodzić bez vmoda (którego z resztą opracowałem i opublikowałem - jest banalny). Mam tutaj na myśli ich start. Płyta (mój egzemplarz) dziwnie budzi pamięci.

0.00v -> 1.6v -> 1.8v -> 1.6v -> Ustawione napięcie w BIOSIE.

Vdimm jednak rozwiązuje sprawe całkowicie :)

 

Dźwięk? Generalnie tę kwestię można pominąć. ALC855 jest do [gluteus maximus]. Skype z jego użyciem? Nie polecam - nic nie słychać, dźwięk rwie - może to coś u mnie w systemie, ale generalnie ja mam SkypeOff - ani kX nie potrafią się dogadać, ani integra. Dźwięku po prostu nie mam na Skype... :/

 

Ocena? Płyta działa :) Napędza to co ma napędzać. Wsadzam nowy podzespół -> uruchamiam kompa i podzespół działa. Jak już wspomniałem aktywnie korzystam z Dual GigaBit LAN, załadowane jedno PCIE i obydwa PCI (używane jest non stop jedno, drugie to tuner co wieczór; w pierwszym Audigy 1, które pewnie niedługo zmienię, bo już mi jej dźwięk przestał wystarczać :) )

 

Za plecami mam też Foxconna na 590SLI. Jest to napewno dużo lepsza płyta. IMHO pozwoli na lepszy OC K10.

Aczkolwiek swojego ABITa nie zamienię. Po pierwsze nie ma na co, po drugie ma fajny układ zasilania :)

 

EDIT:

januszxp

Dual Core Optimizer jest też zaaplikowany u mnie. Nie mam zielonego pojęcia czy to przez niego Skype mi nie działa poprawnie czy przez to, że mam X2, czy przez to, że Skype jest sam z siebie dziwny...)

 

Zainstalowałem go bo CS1.6 chodził 10x szybciej. Zero problemów mam z Need For Speedami i tym podobnymi.

Jeśli aplikacja jest napisana wielowątkowo to normalnie mam 100% zużycia procesora. Skanowanie dysku przez program antywirusowy tez wcina tyle ile potrzebuje...

 

A jeśli chodzi o Twoje resetowanie komputera:

Po pierwsze - GoldMem na pamięci;

Po drugie - ORTHOS na procesor.

 

Jestem na 90% przekonany, że któryś z tych programów się wykrzaczy i 'restarty' są spowodowane niestabilnością sprzętu.

Zęby zjadłem na niestabilności K8 AM2. Poprzez zwykłe Athlony, Semprony i teraz X2. Wiem co jest grane :)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

januszxp

A jeśli chodzi o Twoje resetowanie komputera:

Po pierwsze - GoldMem na pamięci;

Po drugie - ORTHOS na procesor.

A ja bym jednak zwrócił uwagę na to o czym pisałem parę postów wcześniej odnośnie zasilania na linii 12v a o co wykłócał się ze mną SVENDE. Ja w większym lub mniejszym stopniu ufam odczytom Everesta a na załączonym przez JANUSZXP screenie widać, że ma na linii 12v niecałe 7v.

Radziłem, aby to sprawdzić...

A wiadomo - miernikiem najpewniej! :)

Zatem

Po trzecie - ZASILACZ!

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sobie strzelic X1950XT zamiast sie pchac w SLI ? Looknij na porownanie 2x8600GT vs X1950XT na EGieldzie, SLI do niezla sprawa, ale jednak nie wszystkie gry sobie z nim dobrze radza.

Sli jest bardziej elo ;] Zresztą ati jakoś do mnie nie przemawia od baaaaaaaaardzo dawna.

 

@leborg

 

Pytanko, ty instalowałeś amd dual core optymizer ? [;

Tak, bez niego miałem lekkie cyrki z kilkoma grami.

 

Nie sądziłem, ze ktoś o tym pomyśli, równoznacznie pytając mnie o zdanie :) Dzięki :)

No stary, jesteś tutaj szanowanym recenzentem szanowanego portalu, więc Twoje zdanie jak najbardziej się liczy ;>

Chciałem kupić to mobo właśnie dla sli (bo dfi jest be i ma źle umieszczone sloty pcix), ale skoro mówisz że bez mocniejszego procka gra nie jest warta świeczki to odpuszczę. Zobaczymy jak się sprawdzi am2+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak zwrócił uwagę na to o czym pisałem parę postów wcześniej odnośnie zasilania na linii 12v a o co wykłócał się ze mną SVENDE. Ja w większym lub mniejszym stopniu ufam odczytom Everesta a na załączonym przez JANUSZXP screenie widać, że ma na linii 12v niecałe 7v.

Radziłem, aby to sprawdzić...

A wiadomo - miernikiem najpewniej! :)

Zatem

Po trzecie - ZASILACZ!

PZDR

Muszę to napisać... Buehehehehehehhee.

 

Wiesz co by się działo jakby na +12 miał 7V? :lol:

Nie pisz nic więcej w tej kwestii z łaski swojej ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to napisać... Buehehehehehehhee.

 

Wiesz co by się działo jakby na +12 miał 7V? :lol:

Nie pisz nic więcej w tej kwestii z łaski swojej ok?

Ludzie cały czas próbuję jedynie zasugerować, że gość może mieć poprostu skoki napięć na linii 12v. Stąd mogą brać się zwiechy i restarty. Czy ja gdzieś napisałem, że ma nonstop 7v ?

Ciężko zrozumieć?

 

Generalnie skoro sam zainteresowany wyklucza winę zasilacza to ten temat możemy spokojnie zamknąć.

bez odbioru

 

P.S. zapomniałem zapytać, czy ktoś spotkał się z jakimiś przelotkami z SCSI na SATA? Ewentualnie jeśli w grę wchodzi jedynie zakup kontrolera SCSI to czy da radę ułożyć RAID używając dysku podłączonego pod onboard SATA i wykorzystując 2 dysk podpięty pod oddzielny kontroler SCSI?

Edytowane przez Ahead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli w grę wchodzi jedynie zakup kontrolera SCSI to czy da radę ułożyć RAID używając dysku podłączonego pod onboard SATA i wykorzystując 2 dysk podpięty pod oddzielny kontroler SCSI?

Niebardzo, bo żeby powstał RAID to wszystke jego dyski muszą być na jednym kontrolerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...