Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

chyba zaszłą pomyłka i jednak mam do kupienia zwykła KN9 na nf4 ULTRA za 270 ? brac nie brac ? i jak łatwo mozna rozpoznac czy to kn9 czy kn9 ultra ?

 

edit:

http://img249.imageshack.us/img249/3823/abitxq8.jpg

cos takiego moge kupic. na brisbane podobno robiła 364 mhz x 8,5

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji pozwalającej włączyć/wyłączyć tryb AHCI w BIOS.Ale prawdopodobnie tryb włącza się automatycznie w przypadku gdy dysk bootujący jest na SATA.Instalowałem XP SP2 ,z uwagi na to, że nforce4 ma zintegrowany kontroler SATA 2 żadne sterowniki nie były potrzebne, ale dopiero po instalacji NV IDE SW pokazało się coś takiego(patrz załącznik) . Przed instalacją w ogóle nie było w menedżerze urządzeń kontrolera SATA(tylko kontroler-y IDE ) .

Przyjmując , że działający NCQ =AHCI , to wszystko działa jak należy.

post-123865-1189969490_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie :) , koledze chodziło pewnie o możliwość odpalenia NCQ, a jak wiadomo, do tego wymagany jest tryb AHCI.Dlatego napisałem , że jeśli mamy włączone NCQ możemy przyjąć ,że tryb AHCI (lub odpowiednik) jest w użyciu.

W tym kontekście postawiłem znak równości między NCQ a AHCI.Zdaje sobie sprawę ,że natywne kolejkowanie to co innego niż AHCI-daję słowo

Już kilka razy widziałem posty w stylu jak włączyć AHCI(w domyśle -"chcę mieć NCQ") na KN9 itp.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIRU$ wydaje mi się że będzie zawadzał o banki pamięci bo te nowe pentagramy sa u dołu szersze od pierwszych.

 

PS: dlaczego sprzedajesz te team groupy ?

zobaczymy jutro będe miał tego zalmana wiec wyjdzie w praniu, a teemy ide w swiat bo mam na oku 4 x 1gb geila w dobrej kasie

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

ostatnio komp zaczął mi bluescreenami sypać.. przeważnie wywala

irql not less or equal

mój komp

abit kn9 - najnowsze stery ze strony nvidia

2 gb ramu patriot - http://proline.pl/shop.php?prodid=PATRIOT+DDR2+2GB+D80

x2 3600+ (w idlu wskazuje temp ok 47C core temp dla rdzeni wskazuje #1 23C #2 26C nie wiem tylko czy odczyty sa prawidłowe ;/)

chłodzenie arctice freezer64

zasiłka amacrox warrior 450(400W)

 

dziwne jest to, że nigdy nie wywalił mi się podczas grania.. przeważnie brat pyka w CS:S, Guild Wars ostatnio Bioshock

komp zawsze wywala się w windzie.. i tu jest różnie najczęściej pod firefoxem jak otwieram nową kartę, czasami po prostu pod windą

c'n'q jest wyłączone, komp nie jest podkręcany

trfc pamięci(cokolwiek to jest) ustawione na 127.5 (reszta timingów standardowo)

pamiątki przeleciałem gold memory przez całą noc i nic zero błędów

ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez Finwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irql not less or equal

 

abit kn9 - najnowsze stery ze strony nvidia

irql to błąd przerwań w komunikacji na płycie głownej miedzy kontrolerami dysków, sieciówkami, dzwiekówkami, złączmi pci itp.

Miałem podobną (w zasadzie identyczną) historie na DFI LP UT nF4 Ultra-D (s.939) powodem, był konflikt sprzetowy płyty głownej z tunerem TV Winfast Expert - po zamianie na Hauppauge problem ustapił.

Czy komputer masz od dawna, czy było do niego cos dokładane ostatnio lub jakiś czas temu?

Jakie konkretnie sterowniki ze strony nvidii instalowałeś? mam nadzieje, że nie drivery do IDE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

ostatnio komp zaczął mi bluescreenami sypać.. przeważnie wywala

irql not less or equal

mój komp

abit kn9 - najnowsze stery ze strony nvidia

2 gb ramu patriot - http://proline.pl/shop.php?prodid=PATRIOT+DDR2+2GB+D80

x2 3600+ (w idlu wskazuje temp ok 47C core temp dla rdzeni wskazuje #1 23C #2 26C nie wiem tylko czy odczyty sa prawidłowe ;/)

chłodzenie arctice freezer64

zasiłka amacrox warrior 450(400W)

 

dziwne jest to, że nigdy nie wywalił mi się podczas grania.. przeważnie brat pyka w CS:S, Guild Wars ostatnio Bioshock

komp zawsze wywala się w windzie.. i tu jest różnie najczęściej pod firefoxem jak otwieram nową kartę, czasami po prostu pod windą

c'n'q jest wyłączone, komp nie jest podkręcany

trfc pamięci(cokolwiek to jest) ustawione na 127.5 (reszta timingów standardowo)

pamiątki przeleciałem gold memory przez całą noc i nic zero błędów

ma ktoś jakiś pomysł?

 

Witam,

 

Jak pisał Kolega Svende może to być przyczyną aczkolwiek nie musi, u mnie takie coś występuje tylko wtedy gdy podkręcam ostro procka i ma za niskie napięcie.Podnieś je troche powinno być ok.Memki Trfc ustaw na 195 ns.Odnośnie Bioshocka gra potrafi zaiwsic system lub zrobic nagły reset, u kolegów i szwagra jest to samo, testowane przeróżne sterowniki.

 

Pozdro

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irql to błąd przerwań w komunikacji na płycie głownej miedzy kontrolerami dysków, sieciówkami, dzwiekówkami, złączmi pci itp.

Miałem podobną (w zasadzie identyczną) historie na DFI LP UT nF4 Ultra-D (s.939) powodem, był konflikt sprzetowy płyty głownej z tunerem TV Winfast Expert - po zamianie na Hauppauge problem ustapił.

Czy komputer masz od dawna, czy było do niego cos dokładane ostatnio lub jakiś czas temu?

Jakie konkretnie sterowniki ze strony nvidii instalowałeś? mam nadzieje, że nie drivery do IDE?

kompa składałem od nowa z poprzedniego sprzętu mam tylko kartę graficzną i dysk twardy, ale nie miałem wcześniej takich problemów

 

mój sprzęt jeszcze raz:

abit kn9 nforce4

athlon x2 3600+(brisbane)

2x1gb Ram Patriot 800MHz

WD 80 GB ATA - na nim jest system

Seagate 160 GB S-ATA

galaxy geforce 7300gt

amacrox warrior 400W

 

oraz standardowo mysz, klawiatura, drukarka, modem neostrady (wszystko na USB)

zainstalowane stery z tej strony:

http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_win2k_6.86.html

z takimi opcjami: (poprawione - @Desti)

Dołączona grafika

mam wyłączone przywracanie systemu i raz zainstalowałem Nvidia ide sw driver i gdzies wyczytałem, że lepiej go nie instalować i go usunąłem.. nie wiem tylko czy przywrócone zostały oryginalne sterowniki Windows'owe

 

ogólnie ciężko wyczaić jest konflikt bo błąd przydarza sie raz na jakiś czas.. ale zawsze w windzie czasem podczas otwierania katalogu, czasem pod firefoxem

Edytowane przez Finwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak w KN9 ustawia się AHCI dla SATA? a może on z definicji pracuje w tym trybie?

W AMD nie czegoś takiego jak AHCI! To jest tylko w Intelu i jego wymysł.

 

Kontrolery pracują domyślnie w pełnej specyfikacji SATAII - czyli m.in. NCQ włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomocy!

Dźwięk przestał działać na mojej KN9! Zupełnie nie wiem dlaczego! Zupełne ZERO, przeinstalowałem stery, później WIN na Vistę i nic... Głocho. Zgłosiłem to na naprawę gwarancyjną, otrzymałem numer RMA w firmie Komputronik, kłopot w tym, że nie jestem przekonany czy aby napewno oddawać mobo do serwisu. A co jeśli tej nie da sie naprawić i zaproponują mi jakiegoś syfiastego ASUSa? Będą mieli jakieś KN9 jeszcze wrazie wymiany na nową?

Doradźcie co robić! Może lepiej zakupić oddzielną dźwiękówkę na PCI? Co z dwojga złego wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stery są pod Viste?

Co pokazuje meneger urządzeń?

Stery jak najbardziej pod Vistę, wraz z innymi do chipsetu. W Managerze urządzeń wszystko jak trza, czyli urządzenia rozpoznane i prawidłowo zainstalowane... nie mam pojęcia co się mogło stać, podejrzewam najgorsze....

Jest jeszcze coś, mianowicie o ile są zainstalowane stery REALTEK'a to każdorazowo po włożeniu mini-jacka pod jakikolwiek port z tyłu mobo powinien otworzyć się kreator podłączenia. U mnie na górnych 3 wejściach wogólne nie reaguje, natomiast na dolnych 3 wszystkie "dają znak życia" i kreator się pojawia, ale wtedy w ustawieniach Realtek'a wyskakuje podłączenie urządzenia "z wykrzyknikiem"... czyli "kłopocik".

 

Co sugerujecie panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...