Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanko odnośnie SATA, bo kontroler jest zintegrowany w nforce, takze zadnych sterownikow nie trzeba tak ?

Mam xp prof z sp2 i wszystko poszlo bez problemu.

Dysk sprawdzony, badow niema. Przy defragmentacji nastepuje zwis ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko odnośnie SATA, bo kontroler jest zintegrowany w nforce, takze zadnych sterownikow nie trzeba tak ?

Mam xp prof z sp2 i wszystko poszlo bez problemu.

Dysk sprawdzony, badow niema. Przy defragmentacji nastepuje zwis ...

Nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem, chyba bedzie trzeba zmienic plytke, bo nie znajde raczej rozwiazania.

Z dyskiem IDE pracuje ok, pamiec podmieniona, zasilka 450w.

Juz nic wiecej nie wymysle.

Freeze wystepuje jak na zawolanie przy defragmentacji dysku SATA, nawet jak windows pracuje z dysku IDE, a ten drugi jest jako dodatkowy.

Wczoraj sprawdzilem dysk Mhdd i badow niema. Podejrzewam ze cos z kontrolerem.

Tylko nikt nie jest w stanie mi powiedziec jak zdiagnozowac kontroler SATA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innym dyskiem SATA z innym kabelkiem. Jeśli będzie to samo no to kontroler.

Jesli się poprawiło no to masz dwie możliwości: kabelek albo dysk.

 

Proste jak sikanie.

Kabelek zmienialem, dysk bede musial kupic, bo niemam drugiego na SATA :/

 

Zrobilem maly test. System ma na dysku IDE, odpalilem z niego gre.

Dysk na Sata w tym czasie poddalem defragmentacji.

Komp zawiesil sie, a dzwiek sie zapetlil (moze to bedzie jakas wskazowka).

Po odlaczeniu dysku SATA wszystko wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki do płyty zainstalowane? Menedżer Urządzeń nie pokazuje jakichś wykrzykników?

Wszystko sprawdzane na 6.86 i wczesniejszych 6.85 (podobno szybsze SATA)

Teraz jestem na etapie testowania po odinstalowaniu Nvidia SW ide (z paczki) i sprawdzam na standardowych sterach.

Bylem u kumpla sprawdzalem na intelu i965 i dysk chodzi bez problemu. U mnie na nforce4 problem

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeżeli pytanie o to już było w tym temacie, ale temat jest dość spory i mogłem to przeoczyć.

 

Mam na oku AMD Opteron 1212 pod AM2, odpali to na KN9? Wiem, że to może pracować z pamiecami ddr-800 non-ECC i ddr-667 ECC - ale czy abit się nie obrazi, ze będzie miał taki procesor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie grafik na pci działających na kn9, bo muszę kupić jakąś zastępczą.

Żeby nie było - szukałem w temacie i znalazłem parę wątków o S3Virge (u jednych działających u drugich nie, czyli odpada), ATI Mach64. Potem przejrzałem allegro i znalazłem i zastanawiam się czy będzie śmigać na abicie kn9?

 

Matrox vs Mach64? Co obsłuży 1024x768@85 Hz (no dobra może być 75Hz)?

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten nowy KN9-S w porównaniu do KN9 na NF4? Warto go kupować czy szukać starego KN9?

Wcale nie taki nowy... Podobno kiepsko w porownaniu z oryginałem.

 

Przy okazji, za ile można puścić KN9 od ręki, kupiona w maju 2007, na gwarancji ?

I czy jest sens przesiadki na e2160, moj brisbane chodzi teraz na 2,8@1,4v :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha Panowie coś mi sie przypomniało z tym nvraidem, pamiętam że jak instalowałem system poprzednio i jeszcze wcześniej to musiałem własnie zainstalować te osobne stery z dyskietki dodawane do płyty bo nie widziało mi dysku i pisze na niej nv raid driver disk. więc teraz to juz nie wiem. Nie jestem pewny ale chodziło tam o stery do dysku sata ale to nie to samo nie ?

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęśliwy posiadacz kn9 z nf4 wypatrywałem min. premiery nowych 8800 GT. Jak wiadomo, będą to karty wspierające PCI-E 2.0. Sprawdziłem sobie http://www.pcisig.com/developers/complianc...tors_list/pcie/

i niestety, wygląda na to, że moje mobo to PCI-E 1.0 nie zaś 1.1 z którym to wersja 2.0 ma być kompatybilna w dół. Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo jeśli się nie mylę to zaczynam z miejsca rozglądać się za jakimś starszym GTS 640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęśliwy posiadacz kn9 z nf4 wypatrywałem min. premiery nowych 8800 GT. Jak wiadomo, będą to karty wspierające PCI-E 2.0. Sprawdziłem sobie http://www.pcisig.com/developers/complianc...tors_list/pcie/

i niestety, wygląda na to, że moje mobo to PCI-E 1.0 nie zaś 1.1 z którym to wersja 2.0 ma być kompatybilna w dół. Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo jeśli się nie mylę to zaczynam z miejsca rozglądać się za jakimś starszym GTS 640.

Ludki od robienia standardów by może chcieli zrobić brak wstecznej zgodności, ale by ich ATI i NVidia zjadły na obiad za to - za dużo klientów można by stracić gdy się nie da ludziom pełnej zgodności, zreszta wydaje mi się że bedzie jak z AGP 2/4/8 czyli że będzie w we wszystkie strony wszystko zgodne. Za dużo kasy do stracenia by tego nie zrobili. Myśle że będzie ok :D

 

Mnie bardziej nurtuje sprawa zgodności z nowymi prockami, 4-ro, 3 i 2 rdzeniowych, jestem ciekaw czy dostaniemy nowe biosy. Jeżeli tak to będę wielbić AMD że platforma ma tak długi żywot.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o problemie z freezami po podłączeniu dysku SATA2.

Wczoraj sprawdziłem dla pewności dysk na 2 komputerze.

Okazał się sprawny.

 

Problem rozwiązałem połowicznie - przełączając dysk zworką w tryb SATA/150.

Ciekaw jestem co jest z moją KN9, że nie chce pracowac z tym dyskiem w trybie SATA/300 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...