Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyliście, że od ponad 2 tygodni jest dostępny nowy bios (14) do naszych ukochanych mobo?

Nie jest dostępny od 2 tygodni a został napisany 2 tygodnie temu ;]

Musieli go wrzucić jakoś wczoraj/przedwczoraj bo w momencie pisania faq nic takiego nie było;]

Zaraz update, może ten bios poprawi niektóre fochy płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS ID:14

 

 

1. Fixed Sempron CPU temperature issue.

 

Więc sobie raczej daruję, bo jeśli potem mają być takie cyrki jak na biosie 13 to ja dziękuje... :angry:

Czytać potrafię :P

Tylko że nowy bios to zazwyczaj poprawki poprzedniego (mimo że nie piszą o tym w info!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wgrałem biosik 14 i testuję -początek obiecujący [ chwilowo brak oznak niestabilności]

jestem po 1,5 godz. testów wszystko smiga elegancko ,jedyne co zauważyłem to to że na wersji biosu :

12 vcore miałem na 1,35V a CPU-Z pokazywał 1,42V

14 vcore przy 1,35V pokazuje 1,46

więc zjechałem na 1,325V i mam 1,41V obecnie wszystko smiga na takim ustawieniu .

te 1,5g spedzone w TimeShift ok , zobaczymy jeszcze jak zachowa się PC przy uruchamianiu ,bo na v13 nie wstawał mi komp za pierwszym razem [wreście coś może pozytywnego zrobiliw tym biosie- oby] :rolleyes:

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla mnie 14 już się skończyła -PADAKA .

Komp mi nie wstaje po dłuższym odpoczynku,podczas uruchamiania wydobywa się ok2-4s brzęczenie i muszę przez F1 wchodzić do biosu.

WRÓCIŁEM NA 12 I ZERO PROBLEMÓW -potwierdziło się najgorsze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to po jakiego wała wydają oni nowe biosy, jak wszystkie są do pupy i nic nie wnoszą nowego, nudzi im się czy jak...

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja to nie wiem skąd Wy macie takie kłopoty. Najpierw z 13 a teraz z 14.

Jak dla mnie biosik 13 całkiem spoko, nawet Geile mi chodziły standardowo na 75 trfc a Orthos przez 8 godzin się nie wysypał :blink: . Przy biosie 12 niemal odrazu to robił na tym ustawieniu.

Jedyne czego nie sprawdziłem to tej stacji dyskietek, bo poprostu nie mam.

Na wszystkich tych biosach natomiast nie miałem żadnych problemów ze wstawaniem kompa po odłączeniu zasilania na noc. I nie widzę między nimi żadnych różnic co do OC, zarówno 12, 13 jak i 14 kręcą tak samo, czyli u mnie max 340Mhz HTT i ani kroku dalej, pomimo różnych prób.

No nie wiem, może mam feralną jakąś tą płytkę i nie mam kłopotów :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, może mam feralną jakąś tą płytkę i nie mam kłopotów :-P

Raczej Ci z problemami mają feralne płytki ;]

U mnie również brak problemów a nawet lepiej! Nie wiedzieć czemu ale na tym biosie ram lepiej się podkręca.

Po dłuższym wyłączeniu komputer startuje bez problemu.

Jest ok ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Ci z problemami mają feralne płytki ;]

U mnie również brak problemów a nawet lepiej! Nie wiedzieć czemu ale na tym biosie ram lepiej się podkręca.

Po dłuższym wyłączeniu komputer startuje bez problemu.

Jest ok ;>

To nie płytki są feralne, tak przynajmniej mi sie wydaje. To chodzi raczej o to, że każdy ma inną konfiguracje: ram, zasilacz, grafe i jedym to sie gryzie z nowym biosiem a innym nie. Może się mylę, trudno wyczuć. Jak zarazie u mnie na 1.4 jest ok,zobaczymy jak to się spisze w praniu, po dalszym użytkowaniu. A mam prośbę jak ktoś siedzi na 1.2 może mi podesłać screna jak tam w nim wyglądąło to ustawienie htt - > nb (teraz jest 16-16 i 8-8 lub auto) i nie wiem jak miałem w tym 1.2 to ustawione. Mam na auto ale może coś tu zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam prośbę jak ktoś siedzi na 1.2 może mi podesłać screna jak tam w nim wyglądąło to ustawienie htt - > nb (teraz jest 16-16 i 8-8 lub auto) i nie wiem jak miałem w tym 1.2 to ustawione. Mam na auto ale może coś tu zmienić.

Na 1.2 w standardzie jest ustawione na 16,16; od 1.3 wzwyż jest auto ale wydaje mi się, że to i tak ustawia 16,16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmienisz mnożnika to może działać.

W systemie oczywiście przestawiasz na "minimalne zarządzanie energią"?

Wiem i wszystko tak mam jak piszesz i nic nie działa, nie wiem czy o ten bios 1,4 czy coś innego. Wczesnej nie używałem ale jak sprawdzałem to chodziło teraz "lipa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C'n'Q działa nawet po OC, bez OC zawsze działać powinno! Spróbuj na standardzie.

Ok, zapodałem right mark cpu clock i mam c&q jak się patrzy. Mnożnik zmienia w locie od 4 do 10 i na 4 mam 1100 mhz przy 1v a na maxa 3ghz i 1,25 v i stabilnie zero zwiech czy przycięć systemu ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle ~45 :D

Nie wiem co się stalo. Wszystko zaczeło sie po wgraniu biosu 13 i 14.

Powrot do 12 nic nie daje. Pasta to as5. Dla pewnosci smarowalem kilka razy temperatury są takie same.

Np. jak włącze pc to na rdzeniach mam np 7 i 15*C.I temperatury są takie jakie byly wczesniej czyli idle 33-35. Dluzszy stres i temperatury na jajkach się wyrownują. np 25 i 25. No i nagle temperatury wydają się dziwnie zawyzone. Czyli idle ~45.

 

Dziwna mobo..

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle ~45 :D

Nie wiem co się stalo. Wszystko zaczeło sie po wgraniu biosu 13 i 14.

Powrot do 12 nic nie daje. Pasta to as5. Dla pewnosci smarowalem kilka razy temperatury są takie same.

Np. jak włącze pc to na rdzeniach mam np 7 i 15*C.I temperatury są takie jakie byly wczesniej czyli idle 33-35. Dluzszy stres i temperatury na jajkach się wyrownują. np 25 i 25. No i nagle temperatury wydają się dziwnie zawyzone. Czyli idle ~45.

 

Dziwna mobo..

PO przeczytaniu twojego posta przypomniała mi się moja sytuacja z abitem av8 pod 939, zawsze w idle mailem około 35 st, i stress do 50. Wgrywałem sobie nowe biosy itp ale raz wszedł bios co coś z czujnikiem poprawili i zaczęły się jaja. temp w idlu maiłem niecałe 20 st a w stresie 40 st maks, powrót do innych biosów itp nic nie dął smarowanie pastą inne chłodzenie itp, takie temp zostały mi aż do sprzedania mobo. To coś bios namieszał chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

:lol: :lol:

 

To juz nie jest smieszne. Zastanawiam sie czy fakt ze procesor mia urwane dwa piny i przylutowane ponownie ma jakies znaczenie...

 

Zastanawiam sie na reinstalką systemu. Czytałem gdzies coś o ACPI aktualizacja sterownikow powoduje chyba wzrost temp itd. To jest chyba tez tweak do superpi. Może cos umnie z system się namieszało :|

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem jest następujący mianowicie za każdym razem jak włączam kompa wyskakuje mi kreator dodawania sprzętu, jak patrze to mam dwa wykrzykniki w żółtym kółku pod dwona SCSI/RAID Host Controller w zakładce Kontrolery SCSI i RAID a jak daje kreator aktualizacji sprzętu i niby chwile szuka to na koniec pisze: wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia.Określona usługa nie istnieje jako usługa zainstalowana Pomóżcie dobrzy ludzie

icon_biggrin3.gif

 

Stery zainstalowane,zrobiło mi się to po updacie biosa na najnowszy do ABITA kn9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I called ABit technical support in Germany earlier this week and talked quite a while with the guy on the phone, mentioning all the roumors about the BIOS size and all that float the web and if there is a chance we will see a phenom compatible BIOS on some AM2 boards (mine is a AN9 32x Fatality).

 

He basicly said that they are currently trying to get the CPU working in the AM2 boards, but they have problems because of the size of the BIOS (aka the known story).

The interesting part was, that he said that there might be some beta-BIOSes for testing sometime by the end of December and that he cant give a definitive yes, nor a definitive no.

 

If they are lucky and get things working, we might see a happy end to this, if not, from what I understood they at least tried and did their best.

 

So, lets be patient. :)

Z forum abita.

Ciekawe ile w tym prawdy :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...