Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Już w sumie jestem zdecydowany na tą KN9, ale mam pytanie. Jaki takie powtarzalne HTT uzyskujecie? Pytam bo jest to dośc ważne. Nie chodzi tyle o uzyskiwanie jeakiś niebotycznych super oc wyników, ale jeśli będę chciał ustawić jakąś częstotoliwośc zegara CPU to jeszcze będę mógł obniżyć jego mnożnik i zwiększyć HTT i w ten sposób dalej bawić się z pamięcią, żeby uzyskać jakiś kompromis i żeby nic niczego nie blokowało. Także to HTT to ma jakiś limit czy jak to jest? Szkoda, że dzielniki na pamięci są takie, jakie są, bo to w sumie one sprawiają te wszystkie problemy.

Bo rozumiem, że na am2 sprawa dzielników pamięci ma się tak samo jak na s939 ( miałem dfi lp )?

Co do htt i jego powtarzalności to bynajmniej u mnie na 4 mobo bez problemu i kombinacji (podnoszenia nap. itp) wszystkie chodza no problem na htt 300. Generlanie okllice 330 nie są dla tej mobo problemem choć spotkałem sie z przypadkiem ze na 250 był już koniec ale to chyba coś innego blokowało oc.

;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niektórzy zamawiali w tych okresach, i to w morele.net i mają z podkładką :)

Ja podkładki nie mam ale ogólnie mi to wisi ;p

 

Narazie nie moge ustawić ramu na tej mobo, na intelu było bezproblemowo tutaj coś wariuje. Raz zabootowałem system na 2,8 na 1,45 v na procku ale orthos szybko sie wywalał. Jak coś ukręce stabilnie dam znać.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Mam HTT na 250 więc proc śmiga na 2000mhz.Pamięci są ustawione na 400mhz,czyli przy dzielniku 8 śmigają na 250/500.

Gdy ustawię na 533mhz to dzielnik jest wtedy 6 co daje 333/667.

Ale gdy tak zrobię to nie ma szans żeby nawet zaczęła się ładować winda.Od razu wyskakuje że nie może znaleść pliku ntdlr czy coś takiego i nie można nic z płyty załadować.

Pamiątki mam 667 więc powinny śmigać na luzie.

Czy ja źle to kumam czy co.POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godny następca mojej kochanej NF7-S!

dziś zmiana spermona 3k na egz. made in china i HTT350@1.520V stało się faktem :banana: (dotąd przy tym napięciu HTT326 max). wracając jednak do tematu płyty: czy komuś działa abiteq pod Vistą? ew. jakiś inny progs do monitu napięć, hajcu i wiatraczków na tej mbo?

 

@VIRU$ masz gdzieś linka do Twojego posta na forum abita dotyczącego problemu cold boot na KN9?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godny następca mojej kochanej NF7-S!

dziś zmiana spermona 3k na egz. made in china i HTT350@1.520V stało się faktem :banana: (dotąd przy tym napięciu HTT326 max). wracając jednak do tematu płyty: czy komuś działa abiteq pod Vistą? ew. jakiś inny progs do monitu napięć, hajcu i wiatraczków na tej mbo?

 

@VIRU$ masz gdzieś linka do Twojego posta na forum: http://telewizor.eu/forum/viewforum.php?f=3  abita dotyczącego problemu cold boot na KN9?

co do cold boot na KN9 to u mnie problem rozwiązało wylączenia loga na poczatku i teraz smiga jak talala

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt mi nie pomoże?No i czy dobrze to obczaiłem?

według mnie bardzo dobrze :)

ktoś tutaj pisał że dla różnych dzielników są różnie ustawione ..alfy?

i tu może być pies pogrzebany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do uzytkownikow

Kn9 - na nf4

 

jaka macie temp Chipsetu na tym passywnym chlodzeniu ?

bo u mojego kumpla jest ok 70 i generalnie bardzo mocno odbiera to chlodzenie cieplo ;-)

 

Przy temp 70 *C to radiatro powinien pazyć... jezeli tak nie jest to możliwe że źle załozone chłodznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do uzytkownikow

Kn9 - na nf4

 

jaka macie temp Chipsetu na tym passywnym chlodzeniu ?

bo u mojego kumpla jest ok 70 i generalnie bardzo mocno odbiera to chlodzenie cieplo ;-)

u mnie jak mierzyłem pirometrem to temp w stresie była ok 45 st, po całym dniu katowaniu kompa ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Danters

U mnie radiator na chipsecie jest lekko ciepły, ale za to ten na mosfetach zimny.

 

Zrobiłem lekkie zmiany, sprzedałem 2x512MB i kupiłem taką kość http://allegro.pl/item171920971_1_gb_ddr2_...m_240_pins.html

 

Do tego właśnie zamontowałem Arctic Freezera 64.

Ciekawi mnie, czy go dobrze zamontowałem, bo kupiłem go za 40 zł bez niczego. Patrząc na spód, to ta miedziana podstawka nie przykrywa całego procka, ale inaczej się go nie da zamontować, w dodatku przykrywa mi 1 slot pamięci i musiałem RAM zamontować w drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie radiator na chipsecie jest lekko ciepły, ale za to ten na mosfetach zimny.

 

Zrobiłem lekkie zmiany, sprzedałem 2x512MB i kupiłem taką kość http://allegro.pl/item171920971_1_gb_ddr2_...m_240_pins.html

 

Do tego właśnie zamontowałem Arctic Freezera 64.

Ciekawi mnie, czy go dobrze zamontowałem, bo kupiłem go za 40 zł bez niczego. Patrząc na spód, to ta miedziana podstawka nie przykrywa całego procka, ale inaczej się go nie da zamontować, w dodatku przykrywa mi 1 slot pamięci i musiałem RAM zamontować w drugim.

to dziwne bo u mnie jest conajmniej bardzo cieply, bez krecenia(!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skladam sobie nowego kompika, zdecydowalem sie na płyte Abita KN9. Juz mialem ja zamawiac ale przeczytalem na forum ze ma problemy z pamieciami, tzn ze jest wybredna jezeli chodzi o ram:/ Najwieksze problemy płyta ma podobno z goodramem(zwykłym nie pro). Płyte mialem zamawiac w sklepie morele.net, napisalem kolesiowi od obsługi technicznej czy to prawda ze gryzie sie z goodramem i innymi, odpisal mi zebym brał A-Daty i powinno mi dzialac. Dziwie sie troche ze polecil mi te pamieci, bo to sa zwykle A- Daty nie te na d9 co byly kiedys.Moj budzet jest bardzo ograniczony, na ram mam max 250zł. I tu rodzi sie moje pytanie, czy płyta jest az tak mocno wybredna jezeli chodzi o pamiec? Na stronie abita jest nowy bios w ktorym wymieniona jest miedzy innymi, poprawiona kompatybilnosc wzgledem ramu. Jezeli kupie ram ktory mi nie zadziala to bedzie lipa, bo na 2 kosc nie mam hajsu. Doradzicie co kupic? Moze byc z allegro:)

Edytowane przez czejen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Brednie, miałem przez tydzień zwykłe GoodRAMy DDR2 512 MB 533 MHz i chodziły bardzo dobrze. Miałem też TwinMos, a teraz kupiłem PNY, które dzisiaj się u mnie ulokują :)

 

Ja polecam A-Data Vitesta, w znak.pl są bodajże w fajnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Pytanie z mojej strony - na płycie jest wejście na CPUFan i Sysfan, mam fryzjera, więc mam 3 pinowe złącze, jak zapodam je pod Sysfan to BIOS kontroluje obroty wentylatora i chodzi cicho, natomiast jak dam pod CPUFan to kręci na się fulla. Da się to jakoś obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to mowisz ze co bym nie brał to ma działac...obys sie nie mylil, bo jak kupie takie co nie beda smigac pod abicikiem to załamka:/

 

Ktore z tych wybrac pod KN9? W gre wchodzi lekkie oc:)

 

http://www.allegro.pl/item171850565_kingma..._gwarancja.html

http://www.allegro.pl/item170938375_1gb_dd..._wieczysta.html

http://www.allegro.pl/item170627156_tanio_...7mhz_ss_fv.html

http://www.allegro.pl/item170703368_orygin...4speed_pl_.html

http://www.allegro.pl/item172712595_ddr2_1...w_fv_nowe_.html

 

 

 

sr ze dalem az tyle aukcji, musze szybko złozyc komputerek:) dzis chciałbym zamowic ram, bo płytka juz zamowiona:D Podpowiedzcie mi ktore najlepsze bo o pamieciach to ja nie mam pojecia:)

Edytowane przez czejen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Weź coś na 667 MHz, bo lepiej się kręcą od większośc 800-tek.

 

Z tych podanych to Twinmosy bym wziął, 533 MHz mi się kręciła na 800 MHz bez podnoszenia napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Coś kijowo mi się kręci ta płytka, pamiątki idą spokojnie na DDR2800 4-4-4-12 1T na 2.1V, ale procek nawet na 240 MHz na mnożniku 10x przy napięciu nawet 1.5 nie ruszy.

 

HTT jest na 3x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter przełóż ram do innych slotów.Ja tak właśnie częściowo rozwiązałem swój problem,bo po dołożeniu drugiej kostki goodrama HTT szło max 250,a przedtem na jednej kości było bez problemu HTT 320.Na razie go męczę żeby wyszły wszystkie "słabości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest nie ciekawie.

 

Na intelu ram robil 950 44415 ma 2,35v tu mam problem z 600 44412 2,2 v LOL - poprostu w ciagu 30-60 sec wywala mi sie blend w orthosie. Przez przypadek wlaczylem sp2004 a wiec z obsluga jednego jajka i blad juz nie wystepowal przez conajmniej kilka minut.

 

Sam juz nie wiem o co lazi.

 

Proc odpala nawet 2,9 GHz ale ram sie buntuje

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nowy bios by cos poprawil, ale pewnie sie nie doczekamy takowego..

 

mi chodzi na 240x10,ht 4x @1.3 co dziwne na XP 32 bez problemu kilka godzin sp2400 a na XP x64 czasami przy ladowaniu sie juz wyklada ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Płyta jest stosunkowo młoda, bo pół roku temu ją wydali, według mnie nie ma zbytnio czego poprawiać, bo płyta chodzi bardzo dobrze.

 

Ja jeszcze zmienię slot dla pamięci na DIMM2 i zobaczę jak wtedy będzie się kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuu. Morele wysle mi mobo dopiero w piatek. Myslalem ze pobawie sie jescze w ten łikient.

 

Tak btw, to czy mobo bedzie obslugiwac procki w o.o65, czy znow jakies cyrki z odpalaniem na starszym cpu i flash. Kto pamieta abity na 754 i brak obslugi sempronow ten wie o co chodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...