Skocz do zawartości
Szymoon

Giełda, finanse

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za odpowiedzi.

 

@narcyz:

A Tobie jak idzie obracanie akcjami? Bo widzę, że niedawno zacząłeś. Jaki DM wybrałeś w końcu?

 

Sam mam zamiar wkrótce otworzyć rachunek i popróbować trochę rozmnożyć oszczędności. Skłaniałem się ku DM BOŚ, na kilku forach w necie polecają go dość intensywnie różni ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wachałem się między BOŚ, a DM BZWBK, jednak wybrałem ten drugi, ponieważ pierwsza wpłata nie była na całe 5k. Teoretycznie z tego co kilka osób mi mówiło, to wcale nie trzeba wpłacać tych 5 000, bo bywa że BOŚ nawet na to nie zareaguje. Na pewno nie zamierzałem kierować się tylko stawkami prowizji i utrzymania rachunku, bo liczy się też kilka innych czynników (niezawodność, dobre wsparcie tech., etc).

Idzie mi to znośnie, kokosów nie zarabiam, bo i wkład za mały. Byłem trochę do przodu, ale ten tydzień nieco zmienił sytuację i wychodzi na ~0. Nie martwi mnie to, bo traktuje to jako zdobywanie doświadczenia i motywację do ciągłej edukacji, bo przy symulatorach momentami sobie można odpuszczać.

Na razie mam jeszcze fajną promocję z okazji otworzenia rachunku i mogę korzystać z notowań w czasie rzeczywistym, więc jak mam dużo czasu w ciągu dnia, to i można spróbować sił w day tradingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem troche o roznych funduszach, rodzice mieli juz raz kase polozona w ing, i chyba znowu tam by chcieli wsadzic te 90tys zl. teraz tylko pytanie na co :(

mysle ze z tych: http://www3.ing.pl/u235/template/fp,invest...rue/submode/TFI

to najlepiej dac na fundusz akcji .

tylko znowu nasuwa sie pytanie: teraz czy za jakis czas ?

Ostatnio akcje poszly mocno w gore, wiec obawiam sie ze niedlugo pojda w dol. jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio akcje poszly mocno w gore, wiec obawiam sie ze niedlugo pojda w dol. jak myslicie?

Nie spodziewałbym się jakiejś poważniejszej bessy. Jednak fundusze akcji to zawsze jest pewne ryzyko :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze w cos bardziej 'zrownowazonego' celowac? :]

 

kurcze, rodzice juz by chcieli wsadzic te pieniadze i miec spokoj - mysle ze teraz nie bylo by za dobrze, ale jako ze w tym nie siedze (i oni to wiedza) musze miec jakies potwierdzenie moich obaw :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xacti najlepiej to w parasolowe z ing. Ja sam rozlozylem sobie miedzy akcji oraz selektywny - moze warto jeszcze w zrownowazony. Chociaz to i tak [gluteus maximus] a nie dywersyfikacja. Prawdziwe rozlozenie to rozlozenie miedzy rozne TFI, rozne rynki, ale czy z taka kasa warto ? Ja bym sie nie przejmowal i dal tylko w akcji ew. akcji+selektywny - dobry wzrost. Ryzyko jest, ale jesli nie sa to pieniadze, ktore moga byc potrzebne na juz, to wczesniej czy pozniej gielda pojdzie znowu w gore - taka odwieczna zasada.

 

Nie ma co czekac, wiekszej korekty raczej nie bedzie, a te kilka procent, o ktore ewentualnie w ktoryms momencie notowania moga spasc, roznicy nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o tym co dzieje się przez ostatnie miesiące na giełdzie... spada i spada... :? W zeszłym roku w kwietniu wpłaciłem trochę $ do funduszów zrównoważonego oraz akcyjnego, ostatnio nawet się tym nie interesowałem ale jak dziś zobaczyłem, że jestem ponad 10% na minusie to się zacząłem niepokoić... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto dziś Pokrywka powiedział:"Mamy korektę hossy", nie wiem czy jeszcze hossę mamy ;) Jak na razie giełda leci na pysk, szczególnie ten tydzień.

 

Z funduszamy tak jest, że podczas hossy każdy głupi zarobi kupując na ślepo, ale teraz to tylko najlepsi nie tracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie out of market i jedynie czekam na rozpoczęcie notowań praw poboru jednej spółki.

Ostatnio w Parkietowym konkursie studencin zajmuje praktycznie tylko pozycje krótkie.

Przewidywania bardzo różne, od bessy po średnioterminowy trend spadkowy i długoterminowy wzrostowy. Sam nie mam na tyle doświadczenia, żeby być przekonanym co do trafności swoich ocen, tym bardziej że w tej panice sporo osób ma głęboko w d... AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi o wycofaniu?:> Przeniosłem już dość dawno 80% kapitału na akcje, które pozwolą mi wykupić akcje z nowej emisji... Prawa poboru zostały, a akcje sprzedane. Pomysł imho był trafiony, jak to wyjdzie w czasie to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie każdy używa giełdy jako maszynki do robienia kasy, a również rozwija swoje zainteresowania i kształci się wiążąc z rynkiem finansowym swoje plany na przyszłość.

O numizmatyce ostatnio każdy mówi z wiadomego względu, tylko ilu tak na prawdę się nią interesuje i ma pojęcie?

Poza tym nie widzi mi się kupienie 100, a może i więcej monet, a później przechowywanie tego w mieszkaniu.

Kilka pytań kompletnego laika. Czy ten zysk na monetach rzeczywiście jest taki pewny? Poza tym rzucasz przed nami te 400%, żeby błysnąć, czy jest to na tyle częste w przypadku monet? Zawsze tak było, czy są również jakieś cykle koniukturalne?! Jeśli osoba bez pojęcia o tym próbuje już sprzedać te swoje monety jak to zrobić, żeby nie zostać orżniętym?

Na pewno jest to pomysł na zainwestowanie części(!) kapitału, ale włożenie całości w coś co mnie kompletnie nie interesuje i ma jedynie przynieść zysk wydaje się mało atrakcyjnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam swoje przyklady

 

Foka

Senat

Morswin

Swistak

Puchacz

 

Tu zanotowane 400 % zysku [kupowane na gieldach numizmatycznych na allegro etc po 100zl]

 

Enigma

Korzeniowski

 

Tu od 100-300zl nie bede wymienia dalej bo nie ma to sensu.

 

Ogolnie jest trend na monety z bajerami cyrkoniami, bursztynami itp oraz na serie zwierzat.

Orznietym mozna zostac na gieldach jak sie nie zna ale mozna tez cos niezlego kupic jak sie zna ;) takze to sie rownowazy.

Jedyna wada tego rynku jest latwosc spekulacji. Co jest zle jezeli sie nie zalapiesz ale jak sie zalapiesz to juz jest dobrze[patrzac z punktu inwestora].

 

Ja interesuje sie numizmatyka od 3-4 lat. Gownie zbieram monety dla przyjemnosci jednak czesto przy okazji inewstuje w monety IIIRP a zbieram monety Zygmunta III Wazy.

 

W wakacje inwestujac w Foke Szara 2000zl teraz wyciagasz z tego ponad 4000tys [w wakacje foka byla po 200zl ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłem przez ostatnie spadki prawie 3000 zł ... Zastanawia mnie tylko czy tendencja spadkowa się utrzyma czy w końcu powróci hossa. Oczywiście nie wierzę w teksty analityków ani opinie na onecie gdzie w jednym dniu mówią o końcu spadku a w drugim że spadki będą do końca świata... Teraz niby opłaca się kupować ale jak znów będzie spadek to kolejne straty i tak w kółko... No ale nikt nie powiedział że zawsze będzie się na plusie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o numizmatyce i jak widzę co się tam teraz dzieje, to wychodzę z założenia, że to jest jeszcze większe spekuła niż na niektórych spółkach giełdowych.

Poza tym nie uśmiecha mi się kupować monety jeszcze przed emisją, która już na starcie jest droższa ~350% na allegro niż jej cena emisyjna. Stał pod NBP w kolejce kilka godzin, żeby kupić tylko jedną srebrną monetę też nie będę.

Szukałem informacji o tym tylko i wyłącznie z punktu widzenia inwestycji, samo zbieranie jest dla mnie bardzo bardzo mało interesujące.

Pewnie warto inwestować w numizmatykę, ale jeśli ktoś myśli o zarobku, to wydaje mi się, że trzeba znać umiar i po kilku miesiącach/roku odpuścić. Imo trzeba się na tym znać, żeby dojść do wniosków, że obecnie szybko wzrastająca popularność spowoduje tylko w dłuższym terminie kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zysk na monetach rzeczywiście jest taki pewny?

Dzis, w ciagu kilku godzin zarobilem dokladnie 275% na monetach. O calej numizmatyce wiem tyle, co o ty. Znajomy wyciagnal wiecej % (noo jest w trakcie wyciagania, wybiera najlepsza oferte ;) ), jednak zainwestowal gruba kase i kupil w sumie ponad 750monet :D

 

Co do stania w kolejce przed nbp po jedna monete - jest jeden sprytny sposob zeby zdobyc ich wiecej stojac pod bankiem, 100% legalny i bez znajomosci/układów, niestety nie moge zdradzić. Działa świetnie, sprawdzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy oglądaniu tego z boku nastrój neutralny.

Nie ważne ile spółek tanieje/drożeje tylko to czy zajęliśmy odpowiednią pozycję ;) Mając świadomośc, że w konkursie Parkietu już wiele nie zawalcze, ostatnio całkiem na luzie tam gram i pomimo obecnej sytuacji na giełdzie coraz bardziej przekonuje się, że wciąż można zarabiać. Jest tylko jedno ALE... Niestety to symulator.

 

@MaSell, być może, ale ja nad żadnym tego typu sposobem się nie zastanwiałem, ani go nie poznałem, więc jeśli miałbym w nocy prosto od kumpla nawalony iść pod NBP za jedną monetą, to ja dziękuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę byle dłużej potrzymać w akcjach pieniądze, zawsze się wyjdzie do przodu. I nie mówię tu o miesiącach.

A no ogolnie wzrost cen, ale 2-3 lata, a najmniejszy krach i wszyscy panikuja..

Ja tam od pol roku bawie sie demem na forexie, tu mozna na spadkach i wzrostach kursów zarabiac;)

Raz juz zbankrutowalem:D (zachłanność), bo czlowiek jak zarobi w minute wiecej niz w miesiac to nerwy biora góre... no ale przy demie nie ma "pieniedzy" wie nie ma czynnika psychologicznego...

1%-staje sie milionerami

9%-ciągnie jako tako (na 0 wychodzi)

90%-bankrutuje w przeciagu roku

Przy wkladzie 3000zl, spokojnie mozna na miesiac w miare bezpiecznie 1000zl zarobic, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby co miesiac podwajac swoj kapital:P no risk no fun, widomo im wieksze ryzyko tym wieksze zyski.

ps. Na zlotych mysach kupilem kilka ebookow na temat forexa, i dostaje od nich troche spamu...wczoraj przyszlo mi na skrzynke takie cos:

http://www.zlotemysli.pl/kursy-finansowe.html

ja sadze ze to sciema, bo jesli kolesie byliby takimi BOGAMI inwestowania, to nie prowadziliby takich krusow za 2 tysiace,....

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę byle dłużej potrzymać w akcjach pieniądze, zawsze się wyjdzie do przodu. I nie mówię tu o miesiącach.

Nie każdy lubi stawać się inwestorem długoterminowym, szczególnie z przymusu.

 

 

Co do tych wszelkich kursów, to śmiech mnie ogarnia jak ktoś chce sprzedać swoje życiowe (dzięki którym podobno się tyle dorobił) prawdy tak tanio, bo 2k zł w tym przypadku to po prostu tanio. Jasne, że to może działać, ale skoro jest tak tanie, to znaczy że zbyt dostępne. Szczególnie na futures jest to bolączka, że zbyt wielu ludzi korzysta z tych samych systemów transakcyjnych, oczywiście sami tego nie wymyślili, a kupili. System sprawdza się do czasu, a później to już tylko na danych historycznych.

Nie wykluczam, że są ludzie ktrórzy rzeczywiście chcą się podzielić wiedzą, a nie wyssać pieniądze za tego typu kursy, ale jak dla mnie jest to tylko promil/mały procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...