Skocz do zawartości
Szymoon

Giełda, finanse

Rekomendowane odpowiedzi

Aby system transakcyjny SidomaOnLine funkcjonował prawidłowo, konieczny jest komputer z dostępem do sieci Internet, wyposażony w przeglądarkę Microsoft Explorer, FireFox, Opera z zainstalowaną wirtualną maszyną Java firmy SUN Microsytems w wersji min 1.5 (dla Windows Vista w wersji min 1.6)

Przeglądarka nie stanowi problemu, chyba się zdecyduje na ten ING...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobna sugestia:

Zanim cena zaważy, dowiedz się co oferuje DM w którym chcesz założyć rachunek. Czy możesz liczyć na materiały edukacyjne, raporty analityczne, dostęp do PAPu, jak często ukazują się komentarze do sytuacji rynkowej.

 

Część z nich jest przez większość czasu zbędna, a z kolei inne raczej niezbędne (PAP- dostęp do informacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USD 3.4508 +1.86%

EUR 4.4438 +1.35%

 

Katastrofa, katastrofa.

Teraz kupujemy części kupione po kursie ~3,2

Zatem niebawem kolejne podwyżki cen: części komputerowych, telewizorów, lodówek, samochodów. Wszystkiego. Katastrofa, katastrofa.

W bodaj wrześniu narzekałem na USD/PLN że dolar ma 2,45, bo w lipcu miał 2,05 i to już było 40 groszy zwyżki. A teraz ma 3,45. W ciągu ostatnich 6 miesięcy USD/PLN +65% Katastrofa, katastrofa.

Nie wiadomo co będzie dalej. Znajomy mówił mi, że przewiduje iż w połowie lutego PLN może przestać spadać.

 

A w październiku mówiłem sobie: poczekam z wymianą kompa do początku lutego 2009, na obniżki producentów. :ph34r:

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar w niecałe pół roku odzyskał kurs z przed 3 lat. Czyli dwa i pół roku spadków, a potem nagle jebudud i poszło.

 

A co do wypowiedzi grzechuk

ostatnio NIE dałem się nabrać na ubezpieczenie z parasolem inwestycyjnym (żeby niby nie płacić podatku Belki - swoją drogą złodziejskiego jak inne od podatki od zysków)...

wszystko fajnie, zyski zazwyczaj dość spore, kilka haczyków - przymusowa regularna składka, jak przestaniesz płacić - tracisz wszystko, wybrać kasę można po 10-20 latach zależnie od opcji... LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NA TO NABRAĆ!

To ja mam inne doświadczenia.

Po pierwsze są różnego rodzaju polisy omijające p.Belki

W zeszłym roku założyłem polisę na 5 lat. Jedna składka, więc nic się nie traciło. Do jednego roku jeśli się chciało wypłacić kasę to pbierali ileś tam procent chyba 7, a po jednym roku dostaje się 100% (oczywiście ze stratą, bo kasa tak jakby nie pracowała, a inflacja nie czekała ;)) Ale po 5 latach dostaje się 100% plus bonus który jest z inwestowanych pieniędzy. Podział portfela był 33,3% i na 3 różne fundusze nowej energii, wody i rolnictwa. Widomo mamy kryzys, aktualnie nie jest ciekawie, ale w perspektywie 4 lat powinno się poprawić.

OStatnio natomiast zainwestowałem również w Allianzie, na krócej bo na 6 miesięcy w Allianz Profit na 10,5% teraz jest na 9,5% czyli zysk na poziomie 8% z hakiem. Z takim kapitałem jak miałem dobra opcja na krótki zysk. Wyjąć kasę można w każdej chwili. NA wypadek śmierci osoby uposażone dostają 102,5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USD 3.4508 +1.86%

EUR 4.4438 +1.35%

 

Katastrofa, katastrofa.

Teraz kupujemy części kupione po kursie ~3,2

Zatem niebawem kolejne podwyżki cen: części komputerowych, telewizorów, lodówek, samochodów. Wszystkiego. Katastrofa, katastrofa.

W bodaj wrześniu narzekałem na USD/PLN że dolar ma 2,45, bo w lipcu miał 2,05 i to już było 40 groszy zwyżki. A teraz ma 3,45. W ciągu ostatnich 6 miesięcy USD/PLN +65% Katastrofa, katastrofa.

Nie wiadomo co będzie dalej. Znajomy mówił mi, że przewiduje iż w połowie lutego PLN może przestać spadać.

 

A w październiku mówiłem sobie: poczekam z wymianą kompa do początku lutego 2009, na obniżki producentów. :ph34r:

Frank historycznie ponad 3 zł :damage_wall:

 

http://nabiciwmbank.pl/

 

Przynajmniej do marca nie widzę perspektyw na jakieś większe umocnienie się złotówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USD 3.5756 +2.49%

EUR 4.6295 +3.50%

CHF 3.1106 +3.70%

GBP 5,1263 +3.47%

 

Ahym, no dzisiaj to już wybitnie poszło. No to pozostaje czekać na kolejne podwyżki cen. Tak za 2-3tyg pewnie będą widoczne w 100% efekty.

Dolar zbliża się do 3,6, ojro przebiło 4,6, frank ponad 3,1. Po prostu rewelacja.

 

PS. Ahh te posty z grudnia: "czekaj do lutego na wzmocnienie złotówki, bo teraz dolar po 2,85 stoi". Co lepsze, sam tak doradzałem :ph34r:

 

EDIT: Dane porównawcze z okresu 6 miesięcy:

 

USD / PLN, zmiana: +69.62%

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USD 3.6160 +1.48%

EUR 4.6480 -0.09%

CHF 3.1162 +0.14%

 

Waluty "galopują" niemiłosiernie...

 

Ja czekam na choć lekką korektę.

 

IMHO 4 USD ; 5 Euro ; 6 GPB to się w tym roku raczej nie doczekamy...

Choć teraz to wszystko jest możliwe... :angry:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym funtem, to sie chyba nie doczekasz ;] Ale dolarek i ojro szybko, oj szybko.

Obecnie bardziej Euro mnie interesuje :wink:

 

IMHO 4 USD ; 5 Euro ; 6 GPB to się w tym roku raczej nie doczekamy...

Choć teraz to wszystko jest możliwe... :angry:

Rok temu tez nikt nie sadzil ze w wakacje 2008 bedzie sytuacja 2-3-4 :) . Pozyjemy zobaczymy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Ahh te posty z grudnia: "czekaj do lutego na wzmocnienie złotówki, bo teraz dolar po 2,85 stoi". Co lepsze, sam tak doradzałem

ja się trzymam do wakacji :> z zakupem kompa, chociaż niektórzy mówią, że będzie jeszcze gorzej - i tak nie jest mi teraz potrzebny. Może coś się poprawi.. w końcu do lipca trochę czasu jest.

 

Pomyśleć, że w wakacje mówiłem: jak jest tanio to się kupuje, a sam dolara nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam cały czas funty zarobione dwa lata temu na wakacjach - kupowałem je wtedy po 5,20 -> czekam;]

No to je kupiles czy zarobiles?;]

 

 

BTW. Prognozy mowia, ze takie wysokie szczyty sa oznaka rychlego i mocnego spadku w niedalekiej przyszlosci. Co wy na to?

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zawsze. Duże wzrosty= duże spadki i odwrotnie. To prawo tyczy się wszystkiego. Wszystko w końcu dąży do równości.

Co do cen walut... mniemam iż można się tego było spodziewać. Niepokojące sygnały z Węgier czy krajów ościennych zawsze w przypadku takiej gospodarki jak polska rzutują na ceny walut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy na około trąbią o wzrostach to znaczy, że zbliżamy się do korekty lub wręcz do odwrócenia trendu.

Szkoda tylko, że mój wyjazd na zasłużone ferie akurat zbiegł się ze szczytem notowań euro <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być ciągle pięknie. Inaczej - żyjesz statystycznie ok 75 lat. W ciągu Twojego życia przejdziesz wszystkie cykle koniunkturalne, więc ogólny bilans wyjdzie na zero. Czym się martwić? Teraz jest kryzys, a w kryzysie nic się nie przewidzi. Chyba że lubisz wróżki :)

Edytowane przez kojeczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to je kupiles czy zarobiles?;]

 

BTW. Prognozy mowia, ze takie wysokie szczyty sa oznaka rychlego i mocnego spadku w niedalekiej przyszlosci. Co wy na to?

Popieram pytanie kiedy i "jak głębokie" ;)

 

kojeczny wygląda że dobrze piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kiedy nastąpi korekta, ale cóż... taki uszczerbek na portfelu u mnie, a może i wróżki podrożały. :D :D :D ;]

 

BTW ja już swój sprzęt zamówiłem tydzień temu, w nienajlepszym momencie, ale cieszę się, bo dnia dzisiejszego na podzespołach bym wyszedł ok. 400 zł do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a Miguel przepowiedział przyszłość, obkupił się na Święta, a teraz z uśmiechem czyta posty co niektórych. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...