Skocz do zawartości
Szymoon

Giełda, finanse

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie to jest dobre pytanie.

 

Tauron hojny, ale rywale hojniejsi | Tauron, Oferta publiczna, energetyka, emisja akcji, IPO

 

 

Acha czy w emarkelerze w mbanku probuja naciac klienta na rozne uslugi dodatkowe bo widze, ze paleta swiadczen platnych jest dluga i bogata, ale prowadzenie rachunku niby jest za 0 i obrot akcjami za 0,39% kwoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie minusy oferty publicznej Tauronu są dla rozważenia przez inwestorów instytucjonalnych lub długoterminowych. Bo co mnie interesują związki zawodowe czy polityka dywidendowa skoro już w dniu debiutu nie będę miał akcji ? Koniunktura na GPW miała zawsze znikomy wpływ na debiuty spółek SP. Moim zdaniem zysk/ryzyko jest na przyzwoitym poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co panowie radzicie ? drobni sieją i marudzą. długo papier trzeba będzie trzymać żeby sprzedać sensownie ? mam 1 ekskluzywny pakiet dla indywidualnego. 20% w dół mnie zdołuje :] jednorazowa akcja.. przyjdzie jakiś gruby czy nie przyjdzie ? na koniec widziałem że na 5,05 już było mocno na zakup i jakieś sensowne ilości (<200 ofert a zbierane 2 miliony ? dobrze pamiętam ?) kurs na jutro ktoś obstawia ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na wozie, raz pod wozem. Ja sprzedałem z rańca jak ruszyły notowania, bo tak sobie założyłem przy zapisach na akcje, że od razu sprzedam. Swoją drogą to jest chore, że nie było redukcji proporcjonalnej, tylko ci co zapisali się na więcej dostali mniej - lol.

Jaki trend na GPW to każdy widzi (horyzont tygodniowy), ja w takich momentach siedze poza rynkiem i czekam na oznaki siły. Uważałbym, żeby z Tauronem nie było tak jak z PGE - powolne osuwanie się w dół od debiutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie giełda. :) Coś pięknego i nieprzewidywalnego... Ulica nie zarobiła i 230 tys ludzi nie zagłosuje na Bronka. Dla jedynych to pewnie był pierwszy i ostatni kontakt z giełdą. Trochę mnie zdziwił ten debiut bo nie liczyłem na zbyt wiele ale te 5% było realne. Ogólna stypa na rynkach światowych spowodowała to co dzisiaj każdy widział(można by gdybać czy wtorkowe duże spadki w usa były powodem dzisiejszego rozczarowania). Paradoksalnie to energetyka dziś na GPW sobie nawet dobrze poradziła tzn. pge, enea i cez zakończyły dzień na plusie. Wdając się w szczegóły, to przeglądając transakcje jakie dziś dokonano miałem wrażenie, że w większości sypią się akcje pracownicze.

Edytowane przez Darks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Mój bliski przyjaciel wylatuje do Malezji na rok. Co proponujecie stamtąd ściągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artykul i jeszcze ciekawsze komentarze.

Market Data Firm Spots the Tracks of Bizarre Robot Traders - Science and Tech - The Atlantic

 

Competition between hedgefunds is fierce. The trading algorthmn models are always changing. So lets say you develop a model, and it makes money. Great! It doesnt last long, because your model must evolve or else it becomes obsolete. I am a trader. I go head to head with these algorythmns. adapting is crucial. because the patterns are changing I notice that the profitable trades i made last month stop working. to succeed i think it crucial for these hft system to spoof orders. for example everyday 95% of the orders that enter the market are canceled before they are filled. why are they canceled? because they are intended to read where the buyers and sellers "are", not to get filled. its like they are using them as a flashlight to light up short term market moves. the action doesnt occur where the stock is trading, the action is occuring below and above the last price. where fake orders are being used to play games to see where the buyers and sellers are.

 

 

http://market-ticker.org/archives/1259-High-Frequency-Trading-Is-A-Scam.html

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artykul i jeszcze ciekawsze komentarze.

Market Data Firm Spots the Tracks of Bizarre Robot Traders - Science and Tech - The Atlantic

 

Competition between hedgefunds is fierce. The trading algorthmn models are always changing. So lets say you develop a model, and it makes money. Great! It doesnt last long, because your model must evolve or else it becomes obsolete. I am a trader. I go head to head with these algorythmns. adapting is crucial. because the patterns are changing I notice that the profitable trades i made last month stop working. to succeed i think it crucial for these hft system to spoof orders. for example everyday 95% of the orders that enter the market are canceled before they are filled. why are they canceled? because they are intended to read where the buyers and sellers "are", not to get filled. its like they are using them as a flashlight to light up short term market moves. the action doesnt occur where the stock is trading, the action is occuring below and above the last price. where fake orders are being used to play games to see where the buyers and sellers are.

 

 

High Frequency Trading Is A Scam - The Market Ticker ®

 

Jednostronne podejście do high frequency trading. Jakoś fakt, że dzięki temu jest większa płynność i znacznie mniejsza zmienność już nikomu nie przeszkadza.

Już teraz trwają testy, żeby to AI miało wpływ na kształt alogytmów. Z resztą nie bez powodu HFT jest coraz bardziej zdominowane przez matematyków, fizyków i informatyków.

 

Warto dodać, że już teraz jeden z domów maklerskich na naszym rynku wprowadził API dzięki któremu dla inwestora indywidualnego algorytmy staną się bardziej dostępne. Dotychczas u nas w kraju była to sytuacja znana tylko z platform głównie forexowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planie założyć COŚ (lokatę, konto oszczędnościowe, etc) na co regularnie będę wrzucał pieniążki, raz więcej, raz mniej. Chce tak robić przez bardzo długi okres czasu, może i nawet 20 lat (tak, zdaję sobie sprawę chociażby z inflacji, albo różnych zdarzeń losowych, przy których wartość pieniądza po prostu mocno spadnie). Sęk w tym, że wolę to, niż nic nie odkładać, lub odkładać do skarbonki. Co możecie polecić? Chciałbym, żeby była możliwość wypłacania tych środków bez utraty odsetek, może to być np. 1 taka darmowa wypłata w miesiącu. Może to być również coś długoterminowego, pod warunkiem, że mogę tam "dokładać" regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tą silną wolę liczę ;) bo bez tego ani rusz.

 

Byłem dziś w mieście przypadkiem w takim punkcie porad finansowych, zaproponowano mi lokatę 10% w złoto, a dokładniej to:

 

Amber Gold Sp. z o.o. - złoto, inwestycje alternatywne, kredyty, pożyczki, oddłużanie.

 

Wszystko ok, bo mogę wpłacić 1000zł, potem co miesiąc dopłacać ile chcę i przedłużać o kolejny miesiąc. Mowa o platynie, 7.5%. Natomiast w złoto lokaty od 3 miesięcy, mógłbym później. ALE przejrzałem lekko internet pod tym kątem, i wyczytałem, że to "piramida" i że nie warto, że ta kasa do mnie nie wróci, że mnie oszukają bla bla... dlatego sam nie wiem :) konto oszczędnościowe, tak jak poleca slavOK, wydaje się dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek lokaty jednak mają wyższe oprocentowanie - a te już szczególnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiesz? Fakt, że firma jest na liście alertów KNF powinien być wystarczającym argumentem, żeby z niej nie korzystać. A fakt, że firma pozwała KNF do sądu za tą decyzję moim zdaniem nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, bo... Pani od porad finansowych zapewniła, że każda moja wpłata wraz z naliczonymi odsetkami jest ubezpieczona w PZU, co daje mi gwarancję, że nawet jeśli złoto pójdzie w dół lub zdarzy się coś nieoczekiwanego - odzyskam wszystko. Jednak nie jestem do tego aż tak pozytywnie nastawiony, 10%, ba, bezpieczne 10% w skali roku brzmi zbyt pięknie, do tego ten alert (to też zauważyłem) i jednak odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FoX wszytko zależy od tego jaką gotówkę chce się odkładać bo jak np odkładasz miesięcznie 10000zł to szukasz innych produktów czy możliwości inwestycji, a jak masz zamiar odkładać 300zł to celujesz w inny target, ja mam zdanie takie, że odkładanie jest do [gluteus maximus] i jak się ma trochę gotówki to należy nią obracać i inwestować w miarę możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, oczywiście zgadzam się ;) jednak jeszcze nie czuję się na tyle pewny ani nie posiadam takiej wiedzy, żeby już zaczynać inwestować. Owszem, mam takie plany, ale nie na daną chwilę. Zdecydowanie chodzi mi o kwoty rzędu 300zł, z czasem je powiększać.

 

W mBanku eMax PLUS daje 3,5%, w różnych polbankach itd dochodzi to nawet do 5%, ale są różne haczyki, typu wypłata kosztuje 9zł, itd.

Doszedłem też do czegoś takiego jak fundusz rynku pieniężnego w mBanku, brzmi całkiem dobrze, oprocentowanie również, jest niestety jakieś tam ryzyko, myślę się w to zagłębić delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich kwotach nie myśl o jakichkolwiek zyskach z % bo to jest śladowa kasa... tak, że odkładaj sobie po prostu na konto bo jakiekolwiek zwracanie uwagi na % przy tak niskich kwotach jest bez sensu, ważne by konto było darmowe by do tego jeszcze nie dopłacać i tyle, jeżeli jednak napaliłeś się tak na te % to chyba getin teraz na zwykłym ror ma dobre oprocentowanie ostatnio było 4,75, nie wiem jak z opłatami bo mam tam tylko omijające ten belkowy podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Getin Bank już patrzyłem, ale dzięki że zwróciłeś nań uwagę, bo doczytałem, że jednak jeden przelew i jedna wypłata w miesiącu jest darmowa ;) mowa o rachunku oszczędnościowym, ROR nie daje takiego oprocentowania. Jeżeli nie znajdę innych opłat, to wychodzi na to, że da się tam nic nie dopłacać.

 

A jeżeli chodzi o te fundusze pieniężne z mBanku, warte to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polbank ma te 5.5% teraz a te 9zł za przelew to jakieś bzdury. Z mocno oszczędzającego masz darmowy przelew na gotówkowe i z tamtego bezpłatnie dalej. A i tak musisz założyć gotówkowe konto, bo do niego potem dopinasz do 3 kont mocno oszczędzających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...