Skocz do zawartości
Szymoon

Giełda, finanse

Rekomendowane odpowiedzi

No GPW poszło prawie 23%. Warto było porozmawiać z rodziną i jej członkami - wtedy można było kupić więcej jak 25 akcji. Ja bym z chęcią kupił sam na siebie dużo więcej no ale cóż ;). Tauron i KGHM od lipca nie zawodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGHM równiez trzymam już kilka miesięcy, oby rósł dalej tak jak rośnie. Trochę żałuję akcji FASINGu, sprzedałem z pięknym zyskiem, jednak patrząc na ostatnie 2 tygodnie, wynik mógłby być znacznie ciekawszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kazałem potrzymać tydzień. Ciekaw jestem jak to będzie. Jeżeli spadnie poniżej 52 sprzedaje od razu. Moim zdaniem pewnie będzie się utrzymywać na stałym poziomie do 55. Wątpię aby 60 przekroczyło w tym roku (są na prawdę sprzeczne zdania na ten temat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o ofercie ING dla studentów Młody Lew?

Ile tam trzeba mieć najmniej kasy?

 

Chciałbym zacząć coś inwestować, ale najpierw bardziej w celach edukacyjnych [;

 

No i co polecacie do poczytania dla początkującego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi okres raczej OK, ale wielkiego zarobku w 2-3 miesiące to ciężko powiedzieć. Teraz wszystko poszło w dół, w sumie można kupić po te 50 z kawałkiem.

 

Wczoraj natomiast czytałem, że jak OFE dostaną obligację to mogą drastycznie spaść obroty na gpw, a co za tym idzie zyski i ewentualna dywidenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie nt. akcji gpw? Jak prognozujecie? dalszy spadek czy wzrost np z poczatkiem roku?

 

Mysle ze zanim zaczna rosnac jeszcze zejda w okolice debiutu.

 

Osobiscie inwestuje w Tauron i Optimusa - Tauron bo licze na zwyzke przy wejsciu do Wig 20 (no i generalnie wszystkie wskazniki ma lepsze niz PGE/Enea) i w Optimusa pod katem przejecia CDP i Wiedzmina 2.

 

Dla leszczy jak my chyba nie ma sie co pchac w inne ktorych tak dobrze nie znamy.

 

Swoja droga jakie placicie prowizje na rachunkach maklerskich ?

 

W mbanku (czyli BRE) 0,39% od tranzakcji z minimalna prowizja 3 pln i 0 za prowadzenie rachunku

 

Jest cos tanszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

 

W tym roku robilem operacje tylko na dwoch spolkach. Mam na jadnej stratę w wysokości X pln. Na drugiej spółce mam duzo wyższy zysk. Wyjdzie mi podatek znacznie wyzszy od kwoty straty. Odpisuje od podatku, ktory mi wyjdzie kwotę X? Czy jakos inaczej sie to liczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nawet nie złożono prospektu.

Planowo debiut ma się odbyć w ostatnim dniu półrocza, ale przy obecnym strajku i opóźnieniu (na razie kilkudniowym) raczej się to nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o Optimusie (w którego skład wchodzi CD PROJEKT) ? Wcześniej na nim nieźle zarobiłem i chciałem powrócić w związku z premiera Wiedźmina 2 ale:

Analitycy DM BZ WBK rekomendują "sprzedaj" dla akcji Optimus Technologie - Bankier.pl

i cena "ma" spaść do 7.60. Pytanie laika - na wuj taka rekomendacja (przed premerą Wiedmina 2) ? I na ile się ludzie tym sugerują ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też sie z tą opinią spotkałem ze jest sztucznie napakowany - nie zmienia to faktu ze w sumie na prawde nieźle można było zarobić. I teraz takie pytanie: czy premiera i dobre wyniki sprzedaży Wiedzmina 2 może mieć znaczący wpływ na cene akcji Optimusa ? Jak sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO warto trzymać chociaż do premiery, potem to już sie zobaczy.

Sprzedałem OPT na zwyżce i kupiłem na spadku także czekam i liczę na ponowny zarobek, a co z tego wyjdzie... [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciach!a bzwbk to tak kombinuje, nigdy im się nie sprawdzają te "rekomendacje", aż mi śmierdzi rekomendacjami na zamówienie. Cena spadnie, jakiś gruby łyknie duży pakiet, przed premierą (znaczącym wzrostem) i heja. Co z tego, że jest napompowany, jak premiera jeszcze bardziej go napompuje :wink: Póki się zarabia może być balon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co ten Optimus zrobi, ja nie ryzykowałbym teraz wejścia jakimś istotnym procentem portfela. Nikt nie wie jak on się zachowa. Przepowiadane bardzo dobre wyniki sprzedaży są od dawna uwzględnione w cenie. O napompowaniu mówiło się już na poziomie 4.50 - 5 zł, a dobił prawie do 10. Wszyscy od dawna powtarzają "trzymać (przynajmniej) do premiery Wiedźmina", więc trzeba uważać po 17. maja. Jeśli np. wyniki sprzedaży nie okażą się jeszcze lepsze niż zapowiadali to w 2. połowie maja pewnie będzie zjazd.

Sam mówiłem tacie, żeby sprzedać jeśli osiągnie 9.50 - 9.80 zł, a kolejny raz jak przyszło co do czego nadal je trzymałem no i poleciały. No ale po fakcie to każdy jest mądry.

Optimusa mam od 4 - 4.30 zł i wyczułem dobrze 2 korekty, więc z wyceną powyżej 9 zł miałem jakieś +200% zysku.

 

Co do rekomendacji to nie ma sensu zawracać sobie nimi głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę swojego domu maklerskiego, bo być może udostępnia swoją platformę handlową również na telefony bądź inne urządzenia mobilne (coś takiego oferuje ing nie wiem jak inne dm). Można też kupić abonament na stronach www np. parkiet.com ale to już jest marnowanie kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy widzicie jak leci teraz złotówka na łeb na szyję?

Forex > Kursy walut > Pieniądze

 

... dolar, funt, frank, euro teraz +5% (dolar) - +3,5% (eur i funt) :zonk: ... a frank kosztuje spokojnie powyżej 4,1 zł (ponad 4% podrożał dzisiaj)- :plum:

- edyta -

Teraz, po 10 godzinach, widzę korekta (dolar 2,5% w dół). ... giełda trochę szarżuje.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...