Skocz do zawartości
Szymoon

Giełda, finanse

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego typu transferami nie mam do czynienia, więc nie mam pomysłu szczególnie. Ale przy takiej kwocie wolałbym jednak transfer bezgotówkowy, nawet jeśli nie byłaby to najtańsza opcja. Chociaż kto wie, jeśli będziesz je chciał sam przewieźć, to może zanim skończysz, pojawi się sensowniejsza opcja inwestycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2 -3 razy da radę. po 10k ja i kobieta i już :)

 

Dzięki za radę. Rozejrzę się za lokatami w PL. Podejrzewam, że po[gluteus maximus]dające banki będą chciały kusić klientów wysokim oprocentowaniem. A nóż/widelec uda się na tym skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Rozejrzę się za lokatami w PL. Podejrzewam, że po[gluteus maximus]dające banki będą chciały kusić klientów wysokim oprocentowaniem. A nóż/widelec uda się na tym skorzystać.

Nie ma co osądzać po oprocentowaniu lokaty, który z banków po[gluteus maximus]da, bo bardzo byś się mógł zaskoczyć wynikami:) Jak dla mnie, to za wspomnianym przez Ciebie kuszeniem przemawiają 2 główne argumenty:

1. Zwiększenie płynności banków i sfinansowanie momentami zbyt dużych akcji kredytowych.

2. Możliwość zarobienia na klientach, którzy już się sparzyli na funduszach akcji, czy inwestując samodzielnie na GPW.

 

Obecnie jestem w trakcie przygotowywania rankingu lokat, więc być może w ciągu najbliższych kilku dni będę mógł pomóc.

 

A co sadzicie o tym ? Brzmi prawdziwie. http://uk.youtube.com/watch?v=h9-tBGxVU6o

 

Chodzi mi o sztuczną bańkę stworzoną poprzez tworzenie kasy znikąd. (derivatives)

W jU eS i A nie od dziś sztucznie podnosi się wartość pieniądza. Natomiast wszelkie materiały medialne nt. kryzysu są dużym wypaczeniem, ale to niestety na podstawie takich zasłyszanych inf. poczciwy Kowalski zaczyna w towarzystwie robić wykłady z ekonomii i jest co najmniej doktorem nauk ekonomicznych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Chodzi mi o sztuczną bańkę stworzoną poprzez tworzenie kasy znikąd. (derivatives)

Nie było tworzenia kasy z znikąd tylko była zabawa w piramidę na rynku nieruchomości

i papierów wartościowych. Szczególność sytuacji polega na tym że zawalenie się

piramidy dotknęło tym razem banki hipoteczne. Zazwyczaj zawalenie się takiej

piramidy uderza tylko w drobnych inwestorów a banki zarabiają na obrocie.

Banki hipoteczne straciły bo kredytobiorcy przestali spłacać kredyty zaciągnięte na zakup

nieruchomości i bankom zostały w kasie nieruchomości o zawyżonej cenie zamiast gotówki.

Po urealnieniu ceny nieruchomości okazało się że banki są bankrutami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie kasy było i polegało na pożyczaniu z różnych źródeł pod ten sam zastaw.

Zobacz klip.

Pożyczane były pieniądze wcześniej istniejące, nie ma w tym żadnego tworzenia.

Co najwyżej teraz może powstać jakieś "twórcze" działanie banków centralnych

dla ratowania bankrutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie do Polski brzmi najsensowniej.

To Ty trzymasz kasę na koncie w USA?! Załamałeś mnie teraz ;) .

 

jaki doradziłbyś sposób przeniesienia tych pieniędzy do Polski ? (poza wypróbowanym lataniem tam i spowrotem ;) )

Przelew? Przecież to Cię wyniesie jakieś grosze. Nie wiem jak się teraz kształtują oferty banków w USA jeśli chodzi o przelewy zagraniczne, ale nie powinno to być droższe niż 200-300 PLN (może nawet taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa anal.iza w odpowiedzi na zwyzke

 

Typowe odreagowanie. Analiza poniżej

Większość światowych giełd tym wczorajszym i dzisiejszym ruchem pozamykała luki z czwartku. Sytuacja rozwija sie więc podręcznikowo:

- kapitulacja inwestorów czyli luka w dół

- gwałtowne odreagowanie i zamknięcie luki

Teraz czas na uklepanie się tego wszystkiego czyli okres coraz mniejszych zmian indeksów i ukształtowanie tzw. bazy pod następny ruch. Jaki ? Najprawdopodobniej w górę. I to dużo bo około 20 - 50% w ciągu najbliższych miesięcy. To będzie typowa duża korekta w bessie. Najpierw (teraz) nikt nie wierzy w mozliwość zwyżki i większość wywali swoje akcje myśląc jak to dobrze, że tynek dał im szansę na wyjście z "twarzą". Oczywiście nie ma mowy o jakiejkolwiek twarzy bo straty są makabryczne. Ale sprzedaż ciut wyżej będzie uznana za wielki sukces. Po sprzedaży akcji ludzie powiedzą sobie "Nigdy więcej giełdy" Ale....i tu jest główny punkt programu. Po kilku miesiącach zwyżki media odtrąbią koniec kryzysu, wróci zaufanie do rynku (wskaźniki sentymentu pokażą to coraz wyższymi wskazaniami), ludzie zaczną sie zastanawiać "Ojej, chyba faktycznie jest juz O.K.". Pokażą się nowe reklamy TFI......Publika to kupi.

I to będzie koniec zwyżki.

 

Ale na razie nie czas na panikę. Zbliża się czas zakupów.

 

~prywatny inwestor , 14.10.2008 10:57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa anal.iza

...

Pokażą się nowe reklamy TFI......Publika to kupi.

...

To nie jest analiza, to myślenie życzeniowe.

Czas w którym reklamy mogły przekonać naiwnych że wpłacając

do TFI można tylko zyskać minął na długo.

Analiza opłacalności zakupu akcji jest obecnie utrudniona ale jak zawsze

wymaga oceny konkretów czyli przewidywanego zysku konkretnej spółki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zaczynam przygodę z finansami, więc skorzystałbym z rady kilku obecnych tu fachowców

 

przypuśćmy, że mam kilka tysiaków do zainwestowania i chciałbym to wpakować w akcje, oczywiście poczekam aż sytuacja się ustabilizuje i kursy osiągną minimum (żebym ja to wiedział...:D)

 

co myślicie o arce akcji z pktu widzenia długofalowej inwestycji (5-10 lat)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zaczynam przygodę z finansami, więc skorzystałbym z rady kilku obecnych tu fachowców

 

przypuśćmy, że mam kilka tysiaków do zainwestowania i chciałbym to wpakować w akcje, oczywiście poczekam aż sytuacja się ustabilizuje i kursy osiągną minimum (żebym ja to wiedział...:D)

 

co myślicie o arce akcji z pktu widzenia długofalowej inwestycji (5-10 lat)?

chcesz inwestować kilka tysiaków na 5-10 lat? mi by się nie chciało na taki okres :P

 

 

ja też właśnie zaczynam :P dzisiaj założyłem konto w DM i rozważam kupno kilku ;) akcji. jedynie co mnie powstrzymuje to ciągłe spadki. gdzie jest dno oto jest pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje topic bo potrzebuje dobrej rady...

 

Mianowicie, kto ma emaklera ? Waham się gdzie założyć konto maklerskie, mam dwie opcje do wyboru: bossa or emakler.

Tylko o emaklerze słyszałem, że jest prosty w obsłudze ale znowu bardzo ubogi w wszelkiego rodzaju rekomendacje, opinie, wykresy itd. Być może posiadam nieaktualne info co do mbanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje topic bo potrzebuje dobrej rady...

 

Mianowicie, kto ma emaklera ? Waham się gdzie założyć konto maklerskie, mam dwie opcje do wyboru: bossa or emakler.

Tylko o emaklerze słyszałem, że jest prosty w obsłudze ale znowu bardzo ubogi w wszelkiego rodzaju rekomendacje, opinie, wykresy itd. Być może posiadam nieaktualne info co do mbanku.

ja mam,

ma tylko aktualny kurs i najlepsze oferty

opinie i rekomendacje sa niepotrzebne

wykresy masz z 15 minutowym opóźnieniem na stooq.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinie i rekomendacje sa niepotrzebne

Z tymi rekomendacjami to bym uważał, wystarczy, że dobrze znana instytucja finansowa (np. UniCredit) kuriozalnie wyceni jakąś spółkę i już akcje lecą w dół o jakieś 5%. O ile pamiętam tak było z Lotosem ( wycena na 0 zł :) )

 

Nie wiem czemu tylo te dwa masz do wyboru, ale z nich zdecydowanie DM BOŚ.

Tak mi się jakoś napisało... szczerze powiedziawszy to te dwa są najbardziej rozpowszechnione ze względu na prostą obsługę i niskie prowizje.

 

A Ty narcyz gdzie masz konto maklerskie ? Jeśli można wiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się jakoś napisało... szczerze powiedziawszy to te dwa są najbardziej rozpowszechnione ze względu na prostą obsługę i niskie prowizje.

 

A Ty narcyz gdzie masz konto maklerskie ? Jeśli można wiedzieć...

W BZ WBK. Chwale sobię bardzo. Chociaż platforma z notowaniami, mogłaby być jeszcze bardziej nastawiona na analizę techniczną.

Jeśli miałbym zamianiać (czego nie planuję), to na BOŚa.

Sensownymi DM są jesscze ING i DI BRE.

 

Wszelkie eMaklery słabe są do jakichkolwiek spekulacji, krótkoterminowych inwestycji, itd. Przynajmniej moim skromnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio NIE dałem się nabrać na ubezpieczenie z parasolem inwestycyjnym (żeby niby nie płacić podatku Belki - swoją drogą złodziejskiego jak inne od podatki od zysków)...

wszystko fajnie, zyski zazwyczaj dość spore, kilka haczyków - przymusowa regularna składka, jak przestaniesz płacić - tracisz wszystko, wybrać kasę można po 10-20 latach zależnie od opcji... LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NA TO NABRAĆ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensownymi DM są jesscze ING i DI BRE.

Przyznam, że BZ WBK ma całkiem dobrą ofertę. Musze rozważyć jeszcze ING, bo w sumie to już posiadam w tym banku konto więc przelewy na konto maklerskie nie stanowiły by problemu. O ile się nie mylę to w ING dla studentów jest opcja "Młody Lew". Czyli trochę niższe prowizje i prowadzenie rachunku 0 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...