Skocz do zawartości
nrl

New Intellimouse Explorer 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

heryf - moglbys sprawdzic, jak dostaniesz myszke, jaka wersja sterownikow jest dolaczona w pudelku (5.5 czy 6.0)? M$ troche przycina i wersja na MacOS sterownikow 6.0 jest juz od dawna, a wersji pod Win ni ma :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw ie 3.0

Ciekawy mod:

 

Dołączona grafika

 

:lol:

 

W ogole polecam

 

http://www.esreality.com/

 

Zdecydowanie najlepsze forum o myszach, maja tam bardzo dokladne iformacje, techniczne podejscie do wszystkich zagadnien pracy sensora ect.

Btw habu - jest tam sporo, sensor ma ta sama wade co w copperheadzie i G5 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im słabszy gracz, tym bardziej się zajmuje problematyką sensorów, podkładek etc.

 

I co z tym habu w końcu? Święty gral myszek? ;x Bo już była jedna recenzja - minusy - brak, i jestem podjarany w sumie ;x

Co do tego pierwszego zdania to nie koniecznie. Jest tam wielu dobrych zawodnikow, zreszta fachowa wiedza na ten temat nie dyskwalifikuje nikogo jako gracza. Mam na mysli czysto techniczne podejscie, ludzi ktorzy wiedza ze sprzet to max 5% calego efektu i nie 'jaraja' sie tym jakby to mial byc klucz do osiagania sukcesow w grze...

 

Habu ma ten sam sensor co Copperhead, np

 

:arrow: http://www.esreality.com/?a=post&id=1243679

 

wiec nadal mamy laser z akceleracja wsteczna i problemami ze spora iloscia padow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to kila, na Qck działał Koperhed wyśmienicie. Tylko koształt.... Jakość wykonania razera - cudo. Sensor - wystarczający. Kształt - tu liczę na Habuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ;x

Ksztalt to najlepiej pasuje do ie 3.0, z nieco zmutowanmi glownymi przyciskami (ala razer). Jezeli lezaly ci ie 1.1a czy ie 3.0, to powinno byc zdecydowanie lepiej.

Dla mnie np ta mysz jest stanowczo za duza. Ksztalt ie nadaje sie do niskich sensow, najwiecej ludzi w csie uzywa tych myszy. Wielkosc jest spora:

 

Dołączona grafika

 

Jak sie poszuka ujecia z MX5xx to tez wychodzi ze ten ie ja przebija (a to praktycznie to samo na dlugosc co habu).

Imo za malo powstaje malych myszy i krotkich, przeznaczonych tylko na palce, a wychodza same lezaki na reke, myszy w ktore wklada sie reke jak w rekawiczke ( :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im słabszy gracz, tym bardziej się zajmuje problematyką sensorów, podkładek etc.

Nie zgadzam się. Ja się zająłem badaniem sensorów ( np. wymyśliłem jak zmierzyć rozdzielczość sensora nie dając się oszukać przez akcelerację czy interpolację ) bo ... był problem z dokładnością w programach graficznych a w UT mi celownik przeskakiwał.... u kuzynki nie da się narysować 2 przylegających linii przy użyciu myszy ( też przeskakuje a mysz ma chyba z 250dpi - nie chciało mi się mierzyć ). Nie robiłem tego dla jakiegoś "skilla" tylko po to aby się pracowało czy grało przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo za malo powstaje malych myszy i krotkich, przeznaczonych tylko na palce, a wychodza same lezaki na reke, myszy w ktore wklada sie reke jak w rekawiczke ( :lol: ).

Tak jest. Ja dotykam myszki tylko palcami po bokach i na przyciskach, reszta dłoni w ogóle nie ma u mnie kontaktu z myszką (+ nadgarstek na podkładce). Dlatego rzygać mi się chcę jak mam chwycić Logitech MX :mur: IE też NIE SĄ wcale wygodne. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Ja dotykam myszki tylko palcami po bokach i na przyciskach, reszta dłoni w ogóle nie ma u mnie kontaktu z myszką (+ nadgarstek na podkładce). Dlatego rzygać mi się chcę jak mam chwycić Logitech MX :mur: IE też NIE SĄ wcale wygodne.

Ja się bardzo długo przyzwyczajałem do kształtu Logitech ( na początku myślałem że wywalę na śmietnik ) ale po czasie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Ja się zająłem badaniem sensorów ( np. wymyśliłem jak zmierzyć rozdzielczość sensora nie dając się oszukać przez akcelerację czy interpolację ) bo ... był problem z dokładnością w programach graficznych a w UT mi celownik przeskakiwał.... u kuzynki nie da się narysować 2 przylegających linii przy użyciu myszy ( też przeskakuje a mysz ma chyba z 250dpi - nie chciało mi się mierzyć ). Nie robiłem tego dla jakiegoś "skilla" tylko po to aby się pracowało czy grało przyjemnie.

Btw sarkazz'owi mysle chodzilo o ogolna tendencje. Np sprawdza sie ze nie jestes finalista wcg? :)

Bo jest w tym w sumie troche prawdy. W praktyce naprawde najlepsi gracze maja w d*^$ cala teorie sprzetu gamingowego, marketingu jak i rzeczowych i konstruktywnych rozwazan na temat mozliwosci sprzetu. Maja jakas swoja stara klawe, mysz ktora spelnia czasem zaledwie minimalny standard i wygrywaja. Nie biora udzialu dyskusji na hardwerowych forach - poprostu graja. Generalnie ktos kto zbytnio sie angazuje w cale to "polepszanie" skilla czesto mowiac delikatnie odstaje od czolowki. Jest to w zasadzie zrozumiale, cos za cos. Ktos kto skupia sie wylacznie na treningu moze osiagac wyniki na starej kulce, bo skill i talent do danej gry sa czynnikiem znacznie imo bardziej znaczacym.

Tylko znowu jaka to wartosc dla normlanego czlowieka? :wink: Ze ktos dobrze fraguje w jakiejs grze? W normalnym zyciu (poza kwestiami zarobkowymi, czyli bardzo waskim gronem graczy) to kompletny nonsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "wygrywania na starej kulce" - tutaj mamy do czynienia z doskonałym "poznaniem" swojego sprzętu - myślę że gdyby odnoszący sukcesy gracz tak samo poznał lepszą technicznie mysz ( co zajęło by lata = straty materialne dla zawodowego gracza ) byłby jeszcze lepszy.

 

ps. no z tymi latami to przesadziłem - raczej powiedzmy wiele miesięcy

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardzo długo przyzwyczajałem do kształtu Logitech ( na początku myślałem że wywalę na śmietnik ) ale po czasie jest super.

Położenie środka dłoni i oparcie dłoni na myszce o wiele zmniejsza percyzje, do tego niemożliwe jest wykonanie szybkiegp i precyzyjnego ruchu, co przy trzymaniu jedynie palcami jest drobnostką. Popieram to 2-letnim doświadczeniem z graniem AWM na małym sensie, więc zapewniam że nie są to informacje wyssane z palca. Trzymanie palcami = prędkość + percyzja.

 

Kwestia wygody jest indywidualna, więc nie poruszam jej.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie środka dłoni i oparcie dłoni na myszce o wiele zmniejsza percyzje, do tego niemożliwe jest wykonanie szybkiegp i precyzyjnego ruchu, co przy trzymaniu jedynie palcami jest drobnostką. Popieram to 2-letnim doświadczeniem z graniem AWM na małym sensie, więc zapewniam że nie są to informacje wyssane z palca. Trzymanie palcami = prędkość + percyzja.

Heh zgadzam się - z tego powodu trzymałem palcami ( końcówkami - nie pytaj jak ) wielkiego Mouse man wheel ( !!! ) podczas grania a tylko przy normalnej wędrówce po sieci dłoń spoczywała cała - o dziwo było wygodnie w obu przypadkach - siła przyzwyczajeń - (?)techniki trzymania(?). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec myszke już mam, według mnie cos jest nie tak ze scrolem, jest dość głośny, dzwoniłem do h4g.pl stwierdzili ze ta mysz tak ma, ze jedni uważają to za zaletę drudzy za wadę, ma może ktoś ta myszke i może powiedzieć jak u niego pracuje scrol ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112 stara wersja 117 nowa, tak mi sie wydaje moge sie mylic :)

 

edit: wracajac do sprawy scrola to normalna rzecz :/ podobnie byli w 1 edycji ie 3.0 i tak samo jest w tej, zrobilem maly wywiad srodowiskowy z uzytkownikami nowej ie i wlasnie tak jest, dla mnie minus...

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem strasznie napalony na ta mysz ( 207 zl nie tak duzo jak na premiere) ale Razer Deathadder skomplikowal sprawe ( tu przemawia sprawdzona optyka). Poczekam zatem na bezposrednie porownanie tych myszek albo na wlasny test organoleptyczny .

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam IE 3.0 jakies 2 lata i myszka jesli chodzi o precyzje nie odbiega od tego co prezentowala w dniu zakupu(co jakis czas czyszcze slizgacze) ;) Wszystkie przyciski chodza idealnie, jedynie z kolkiem byl problem po jakims 1.5roku, musialem wylaczyc klawisz w rolce i uzywac tylko scrolla. Ogolnie myszka na lata moge polecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to odwołaj chłopie. Ta mysz to kolejny wielki niewypał.

Sprawdź to: http://www.esreality.com/?a=longpost&i...5679&page=8

Może uda mi się dostać tę mysz do testów, to będzie można się pośmiać, ze za taki syf trzeba zapłacić 200zł ;|

 

Spokojnie :-) Przyjedzie to zobaczymy :-) Na tym forum esreality najbardziej podobaly mi sie wypowiedzi goscia co oddal Habu i wrocil do IE 3.0... no rewelacja, szczegolnie jak ktos gra w rozdzielczosci 1600x1200 ;-)

 

(p.s. A jaka mysz od czasow IE 3.0 nie jest wielkim niewypalem, czytajac purepc mozna dojsc do przekonania, ze wszystkie sa niewypalami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500, MX300, MX510, MX310, G1, MX518, Razer DB, Krait...

No to chyba wszystko :D

No wlasnie :D Ale zapomniales o CopperH ;-)

 

Tu jest gorzej niz na forum audiofilskim :D

 

Moze nie bedzie tak zle, nie jestem lowsensowcem, a w highsense habu sprawuje sie bez zarzutu -chyba :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coppehead jest jeszcze gorszy niż habu (;

http://www.esreality.com/?a=longpost&i...679&page=11

Wytrzymuje bez gubienia się 0.83m/s - żenada z lekka.

Ja bym wybrał np. MX518 - jeżeli pasuje Ci kształtem.

Mam 518ke, spoko mycha, ale po intensywnym uzytkowaniu rozjebutal sie boczny klawisz - wiec pora sprobowac czegos innego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...