Skocz do zawartości
bartek82

Msi K9nu Neo-v Nvidia M1697 Sam2

Rekomendowane odpowiedzi

W ofercie MSI Polska pojawiła się nie tak dawno płyta główna oparta na chipsecie M1697 zaprojektowanym przez inżynierów ULI, a sprzedawanym obecnie pod marką nVidia.

Opis płyty http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=739

 

Największą przewagą chipsetu 1697 na wszystkimi nforcami, jest to że do chłodzenia całkowicie wystarczy pasywny aluminiowy radiator niedużych wymiarów.

 

Zatanawiam się właśnie nad zamianą sprzętu z sygnaturki na zestaw MSI K9NU + Sempron 3000+ + 2x512 MB Geil 667 4-4-4-12 Dual. (To będzie wymiana z ręki do ręki, może właściciel w.w. coś mi dopłaci).

Wiem że stracę na wydajności, natomiast ważne jest dla mnie właśnie pasywne chłodzenie (wiatrak na NB to wtej chwili najgłośniejszy element systemu, pozostałe chodzą na 5v), możliwość poeksperymentowania :D i Nadzieja na x2 w technologii 0.65 :P

 

Nie wiem tylko ile da się wykręcić htt na tej płycie i jakie ma możliwości oc, więc proszę o opinie osbób które taką płytkę posiadają,m bądź testowały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą płytę testował www.hardwarezone.com - poczytaj test. Wcale nie stracisz na wydajności, ta płyta bywa wydajniejsza niż płyty na NF570U! Chłodzenie jest pasywne (ale teraz większość płyt AM2 ma pasywne chłodzenie) ale potrafi się zagrzać.

 

Hardwarezone wykręcił tą płytę do 265HTT, bo powyżej płyta nie startowała ale to najprawdopodobniej z powodu gorącego radiatora ma mostku. Natomiast na Xtremesystems płyta poszła na 290 coś.

 

Pamięć ma regulację napięcia do 2.2.V i poszło DDRII 2T test stabilnie na 1010MHz CL=4-4-4-12 2V.

 

Sam się nad nią zastanawiam - jedyne wady dla mnie: tylko dwia złącza dla wentylatorów na płycie. Złacze ATX a'la EPOX pomiędzy CPU a lewym brzegiem płyty, dziwne mocowanie wentylatora ma koszyku. Tzn wentylator mocuje się tak, że zapinka trzyma podstawę coolera "na bok" a nie "z góry na dół". Przyjrzyj się fotce..

 

Płyta ma 3xPCI, 2xATA, USB 2.0, RAID, dobry dźwięk Realtek ALC883 (jak na płytę za 265PLN).

 

Dość ciekawa propozycja. Jak przetestujesz daj znać.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend będę prawdopodobnie testował i jak mi będzie pasowało to w poniedziałek wymiana, we wtorek najpóźniej opiszę wrażenia;) Jeśli z tym grzaniem chipsetu to prawda, to trzeba będzie wsadzić pentak np-40 + cichy wentyl 40, może wyższe htt pójdzie :D, w obenej płycie nie mogłem takiej podmianki zrobić, bo bym swojej grafy nie zmieścił :(

Koszykiem się nie przejmuję, bo mam w szfafie nieużywanego pentagtama qvc 120Cu - w końcu się do czegoś przyda :P o ile na ramy nie będzie właził... ewentualnie pozostaje zamiana koszyków z moją obecną płytą i fryzjer 64 pro którego w tej chwili mam, a gościu dostanie stocka od sempa i nic nie dopłaci :D

 

A na wydajności stracę, bo wymienie Athlona wykręconego na 2475 na sempa którego nie widamo jak da się wykręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K9N-Neo V

 

Overclocking

 

# FSB Settings: 200MHz to 350MHz

# PCIe Frequency: 100MHz to 200MHz

# RAM Frequency: DDR2-400, DDR2-533, DDR2-667, DDR2-800

# CPU Voltage Settings: 0.800V to 1.400V (in 0.025V steps)

# Memory Voltage Settings: 1.80V to 2.20V (in 0.05V steps)

# Chipset Voltage Settings: 2.10V to 2.32V (in 0.07V steps)

# Multiplier Selection: Yes (unlocked CPUs only)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkovich... widzę, że szykujesz się na galaxy, jeśli to ta z chłodzeniem zalmana, to zanim kupisz płytę i kartę sprawdź czy będą pasowały do siebie..

ja się z tamtym gościem zamieniam, bo jemu 7300gt 1,2 galaxy z zalmanem nie chce wejść w pci-e, slot pci jest za blisko i chłodzenie wadzi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@homzik

ta płyta kosztuje 265PLN w znaku. a i tak ma lepszą regulację napięć MEM niż 100PLN droższy ASUS M2N-E... ;-) ciekawe czy X2 3800+ poszedł by na niej bez zająknięcia i czy GEILE ULTRA CL4 by na niej poszły. Bo już wiem, że na ASUSIE M2N-E te GEILE Ultra nie pójdą (info od pewnego sklepu komputerowego) z powodu za niskiego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Tymi napięciami to różnie może być... W mojej płycie opród standartowej regulacji napięcia (cpuvid czy cuś), jest jeszcze możliwość % dovolotowania. W tej płycie może być podobnie, w końcu też MSI. W sobotę sprawdzę i dam znać jak się dorwę do neta...

 

No i przetestowałem...

I jestem bardzo zawiedziony, do OC ZDECYDOWANIE NIE POLECAM. jeśli ktoś chce zbudować tanią i w mairę wydajną platformę to jak najbardziej. Oc ewentualnie, jeśli ktoś porządnie zmoduje bios.

Chipset faktycznie jest chłodny, na standartowym radiatorku nawet po kilku godzinach pracy jest tylko przyjemnie ciepły (wg wskazań biosu około 34-35 stopni), co moim zdaniem w porównaniu z nforcami jest rewelacją. Niestety na tym rewelacje się kończą :(

Nie wiem, czy bios się różni w zależności od zainstalowanego procesora (athlon, czy sempron), ale wszystko na to wskazuje.. W funkcjach dostyczących OC, brakowało regulacji napięcia na procu i regulacji mnożnika, mimo że w instruckji obsługi jest zdjęcie z tymi funkcjami aktywnymi.. W związku z tym nie mam pojęcia, czy max htt które osiągnąłem (250 stabilnie), to max chisetu, czy proca. wnisokuję jednak, że winę ponosi procesor gdyż zwiększanie napięcia chisetu nie podniosło tego wyniku ani troszkę. Tu jeszcze jedna ciekawostka... Zeby popdnieść napięcie chipsetu musiałem spowrotem wgrać bios w wersji 1.00, gdyż 1.10 i 1.20 zatrzymywały się na 2.18 v i nie chciały nawet wskoczyć na wyższe napięcie, mimo że w opisie w samym biosie było jak byk, że max to 2,32.

Jak łatwo można się domyślić do wymiany nie doszło :D Jedynym pozytwnym zaskoczeniem w całej zabawie były dla mnie pamięci (geil 667), wsytarczyło im odrobinę poluźnić timingi (5-4-4-15) i bez problemu chodzą na 900 mhz :P

Edytowane przez bartek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Znalazł ktoś zmodowany bios do tej płytki? Potrzebuje coś z regulacją napięć na procka i najlepiej na ramy ponad 2.2V :(

 

Byłbym też wdzięczny jakby ktoś podesłał jakiś schemat V modów do tego sprzętu :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Też podłaczam się pod prośbe lamer00 bo 1.45v max na cpu to mało na mojego 3500+.. moje max htt to 260 na ramy moge dać max 2v na cpu 1.45v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty calkiem fajne. Dosc tanie i mostek nie grzeje sie tak jak nforce. Plyta ma jedna zdecydowana zalete - 2 porty ata, dla niektorych to krok w tyl a dla mnie jej najwiekszy plus ;)

Jesli chodzi o oc to raczej nie grzeszy mozliwosciami, mozna powiedziec ze dobra do zabawy w tej materii i tyle.

 

Jeszcze jednym minusem plyty jest to ze w biosie w power management->wake up events trzeba wszystko powylaczac bo plyta lubi sama w nocy sie uruchomic bez konkretnej przyczyny ;)

 

Akurat sam z niej nie korzystam bo mam dfi ale mase kompow na niej zlozylem i nikt nie narzeka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy ktoś powie mi czy jest jakiś bios który daję możliwośc zmiany Vcore z 1.4v w zwyż? Czy może jakis vmod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano z mod biosem ciężka sprawa. mam x2 3600 i ni jak podkręcić go nie idzie bo napięcia zwiększyć też nie mogę. szukam rozwiązań po różnych forach, sam próbuje edytować ustawienia biosa ale na razie nic z tego nie wychodzi. <_<

można by spróbować wgrać bios od innej płyty z takim samym chipsetem, który ma większe możliwości overvoltage ale nie mogę znaleźć takiej. jedynie co znalazłem to jakiegoś asrock'a i ecs'a na socket 754 albo 939.

szukam dalej jakby co to dam znać i będę wdzięczny również za podobne informacje

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod am2 to są tylko 2 płyty z tym chipsetem, asrock i msi. ASrock jakimś dziwnym trafem padły, moja zdechła zupełnie bez powodu. Z msi może być podobnie. A tak wogle to chyba na wszystkich płytach z chipsetami ULi max V na proca to było 1,45V. Jak się mylę to mnie poprawcie ale nie widziałem płyty z uli która mogłaby więcej zapodać. I ten chipset ULi wcale nie jest chłodny, na srocku który ma większy radiator grzał się masakrycznie i nie pomagały żadne wentylatory!! A ta MSI ma mały radiatorek, który z pewnością sobie nie radzi z tym chipem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...