Skocz do zawartości
grager

Tani Wentylator Do Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam zasilacz aerocool aeropower 450W, ktory chodzi dosc cicho kiedy jest zimny, ale dosc szybko sie nagrzewa i halas wentylatorkow staje sie zauwazalny, wiec chce wymienic wiatraczki;

 

zastanawiam sie tylko, jaki mniej wiecej maja przeplyw powietrza te standardowe wiatraki <_<

nie chce, zeby mi sie zasilacz ugotowal, ani nie chce, zeby wentylatorki chodzily na pelnych obrotach;

 

zastanwialem sie nad revoltecami z seri dark (zeby zasilacz troche sobie swiecil :rolleyes: ), bo 21db to nieduzo a aktywne pcf powinno obnizyc obroty, ktore beda do zaakceptowania; nie wiem tylko czy niecale 27cfm (a nawet mniej przy nizszych obrotach) wystarczy do schlodzenia zasilacza :blink:

moze ktos moglby rozwiac moje watpliwosci.

 

a moze ktos ma inne propozycje na 2 wiatraki do ok 50zl w sumie (bo wiecej nie oplaca sie inwestowac w ten zasilacz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctici na 5V są dość ciche i tanie. Możesz też dopłacić i kupić revolteci które również nie sątakie złe jedyny plus że świecą. Arctici są również w wersji choinkowej.

PFC nie ma nic wspólnego z obrotami wentylatorów.

Nie wierz danym podawanym przez producentów szczególnie jeśli chodzi o dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze z tymi db to roznie bywa dlatego chce, zeby wiatrak nie chodzil na maksymalnych obrotach;

 

to z czym sie je to pfc?

 

 

tylko te AC maja wlasne czujniki temperatury i zastanawiam sie jak by to razem chodzilo...

no i dalej nie wiem jaki powinnien byc przeplyw powietrza w zasilaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wersje AC bez czujnika temperatury a gdy już masz wersję z czujnikiem po prostu go ucinasz i skręcasz/lutujesz kabelki

 

PFC - Power Factor Correction (korekcja współczynnika mocy)

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=mocne_zasilacze

Edytowane przez GDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jeszcze gdzies w necie, ze podobno zasilacze aeropower maja czujnik temp. przyczepiony do radiatora i dlatego tak szybko zwiekszaja sie obroty wiatrakow i pozostaja na wysokim poziomie, ale nigdzie nie znalazlem potwierdzenia tej informacji :(

 

moze ktos ma taki zasilacz, juz go rozkrecal i orientuje sie w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lekko zmodowałem mój zasilacz. Zakupilem 2 sztuki Artic Cooling Pro TC. Odciąłem kabelek starego wentylatorka i przylutowałem Arctica oczywiscie jak wyciągającego ciepłe powietrze. Z drugiej strony gdzie jest kratka zamontowałem tego samego Arctica wpychajacego powietrze do zasilacza. Ogólnie przeplyw powietrza jest spoko i pomimo czujnika temp. ładnie wentylowany jest mój zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...