Skocz do zawartości
pececik

! Pomóżcie Dopasować Części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ema, siema wszystkim! :)

Planuję wyposażyć moją machinę w lepsze części, dlatego proszę o pomoc zaawansowanych użytkowników pecetów.

 

Główne części mojego komputera to:

 

Płyta główna: Asus A7S333 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM)

Procesor: AMD Duron, 750 MHz (7.5 X 100)

Pamięć: 256 MB (DDR SDRAM)

 

Pozostałe peryferia komputera:

 

Karta graficzna: nVIDIA GeForce2 MX/MX 400 64 MB

Karta dźwiękowa: AVACS Soundman (4-kanałowa)

Karta sieciowa: Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Napęd dyskietek: 1,44 MB 3,5”

Dysk twardy: Samsung WDC WD800JB-00JJC0 (74 GB, IDE)

Napęd CD-ROM: SONY CDU5211 (52x CD-ROM)

Napęd CD-RW: TSSTcorp CD-R/RW TS-H292A (52x/32x/52x CD-RW)

 

 

A więc chciałbym dokupić pamięć (256 MB), zmienić procesor, dlatego proszę o dokładne dopasowanie procesora i pamięci, aby komputer działał szybciej i lepiej. Dlatego prosiłbym o to doświadczonych ludzi w overclocking.

 

Proszę o dopasowanie części takich, które tanio i łatwo można kupić w sklepie komputerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kase musiałbym naciągnąć starych. Ale myślę tylko nad dokupieniem kolejnej pamięci 256-ki ram, abym miał w sumie 512 MB.

Chce lekko stunignować kompa tak, aby nie zacinał mi przy antywirusach i w ogóle przy codziennej pracy. Ot co :D

A jeśli chodzi o zasilacz to jak sprawdzić jaki mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij obudowę i w lewym, górnym roku jest takie "pudełko" zrób mu zdjęcie.

"Pudełko" - mowisz do mnie jak do blondynki ^^

Jutro moze sie pobawie, teraz mi się nie chce patrzec.

 

Poza tym nie wydałbym więcej niż 200 zł, no może 200 z hakiem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym sprzedal proca/ram/grafe/plyte glowna i kupił asrocka na 754 z grafa i sempa 2800+ i 512mb ramu powinienes wyciagnąc tyle kasy <_<

 

EDIT: Kup sempa 2600+s 754~140zl w apollo.pl ,pze na allegro wyczaisz za ~120zl , 512mb goodrama w apollol.pl 175zl na allegro za 150zl sie kupi, plyte glowna hmmm... nie pamietam jak ten asrock sie nazywał :mur: moze ktos wie o co mi chodzi? ew. mozesz kupic gigabyte k8ns i r9000 :D /9200

p.s mialem kiedys durona 1400+ i ddr 2x512mb pc3200 na okres 1 tygodnia i powiem szczerze masakra te 256mb mu nie pomoze!!

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj płytkę, procka, ram, kartę sieciową i dźwiękową - będzie z tego trochę drobynych. Następnie kup zestaw na 754:

płyta: Epox 8KDA7I lub Gigabyte K8NS (ostatecznie AsRock) - ok. 180 PLN

procesor: Sempron 2800+ (lub niższy, jak gdzieś dostaniesz) - ok. 170PLN

pamięć: 512MB - ok. 160 PLN

Różnica w wydajności będzie znaczna. Minus tego rozwiązania to duży hak przy tym 200. :]

Można by jeszcze grafikę sprzedać i wziąć jakąś płytę ze zintegrowaną grafiką - będzie możliwość w późniejszym czasie dorzucenia czegoś sensownego.

 

Jeśli chciałbyś w niższych kosztach, to chyba zostają Ci używki, bo ceny nowych na Socket A są porównywalne z 754.

Jak by jednak nie patrzeć, to procek jest zbyt wolny. Z kolei wymiana płyty pociąga za sobą konieczność wymiany pamięci. (Edit: I tu się troszkę rozpędziłem, gdyż przez chwilę widziałem napis SDR zamiast DDR - skoro jest DDR, to wymiana nie jest aż tak konieczna)

 

Edit:

Oczywiście dźwięk i sieciówka będą zintegrowane na nowej płytce.

No i pozostaje jeszcze problem zasilacza... :|

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bardziej sensownych rozwiązań mieszczących się w cenie, to można zmienić płytę na coś na NF2 - np. AsRock K7NF2-RAID (taką jak moja), następnie dokupić drugą kość 256 MB (w dualu będzie szybciej) lub sprzedać obecną i kupić 512 MB DDR400 (także będzie szybciej).

Na koniec spróbować odpalić procka na FSB 133 (jeśli ma dobre chłodzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym w durka sie niepchal, przy 512mb ramu diablo sie kumplowi tnie a konfig ma troche lepszy(d 1200mhz 512mb plyta cos podobnego

, lepiej sprzedaj ten syf co masz kup jakiegos sempa 2600 lub 2800 asrocka z gf-em 6100 do tego 512mb ramu na allegro to ci wyjdzie jakies 450 zl max ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...