Skocz do zawartości
BoBeeR

Ranking najlepszych płyt głównych pod AMD (typujemy)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że na tym forum bylo wiele tematów o płytach głównych, ale zakładam ten temat z myślą o wybraniu najlepszej płyty pod AMD wg. forumowiczów.

 

Podawajcie 3 wg. was najlepsze płyty pod AMDka z możliwie krótkim opisem dlaczego akurat te.

Za 1 miejsce będą przyznawane 3pkt

2 - 2 pkt

3 - 1 pkt

Chciałbym aby typowane płyty niebyły podawane sugerując się "najdroższe = najlepsze", ale także biorąc pod uwagę kat. cena/jakości.

Co jakiś czas postaram się podliczyć punktacje.

 

Podawajcie również płytki których nikomu niepolecacie - Trafią one na czarną liste.

 

Mam nadzieję że ten temat ułatwi zadanie wielu osobą, mającym zamiar kupić nową płytę główną, jak i zapobiegnie pojawianiu sie 20 tematów dziennie w stylu "jaką kupić płytę".

 

Do dzieła!!!!!!!!! Czyńcie swoją powinność. :-) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci userzy ktorym mialo by to ulatwic to chyba musza byc slepi :twisted: bo tyle jest tych topicow ze oczopląsuy mozna dostac - wiec trzebas szukaC!!!!!!!!

 

ps. Najpopularniejszy na forum jest Epox 8RDA+ potem ASUS na nforce a co dalej to nie wiem . Wiem ze Nforce2 rules!! ;-)

 

Ps2. co do moim typow to sa to wylacznie MOJE OBSERWACJE ktos moze sie nie zgodzic :-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

 

AMD SUCKS !!!!

 

             

                  !!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

Ty sam jestes sucks. :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

AMD SUCKS !!!!

!!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

Ciesze sie że masz własne zdanie na ten temat, ale dobrze będzie jeżeli swoimi postami będziesz także wnosił wartościowe informacje do toczonych dyskusji.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

 

AMD SUCKS !!!!

 

             

                  !!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

oj chłopie puknij sie w glowke tylko tak zdrowo najlepiej czyms ciezkim to moze zmadrzejesz. Moge uzyc dokladnie tych samych slow tylko ze zamiast napisac "amd sucks" napisalbym pentium sucks ale co to da. Nie rozumiem ludzi ktorzy mowia ze albo jedno albo drugie jest do d...py a zazwyczaj mowia to ludzie ktorzy kompletnie nie znaja sie na rzeczy podkreslajac tym swoje lamerstwo. A tak naprawde zwyczajny uzytkownik nie odczuje zadnej roznicy majac platforme intelu czy amd no moze poza roznica w kieszeni :D

 

wracajac do tematu

1 miejsce oczywiscie Epox 8RDA(+) na nForce 2

2 miejsce Asus A7N8X rowniez na nForce

3 miejsce niezawodny i chyba juz historyczny Asus A7V133 dla uzytkownikow SDRAMow

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

 

AMD SUCKS !!!!

 

             

                  !!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

Właśnie tu mamu przykład Homo-niewiadomo, który pomimo swojej głupoty ciągle zaskakuje naukowców. Tu mamy przykład

rodzaju tzw. Euforystycznego, w którym w wieku młodości nie uświadczył miłości swoich rodziców, i prubuje w jakiś sposób zwrócić uwagę na siebie.

Najlepszym sposobem na takich jest.... Omijanie, lekceważenie, olewanie

( bynajmniej ciekłym mocze... :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

 

AMD SUCKS !!!!

 

             

                  !!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

bana mu dac i skonczy cfaniakowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

 

AMD SUCKS !!!!

 

             

                  !!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

 

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, reszta zależy od interpretacji innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...brak... :twisted:

 

 

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!! 

 

AMD SUCKS !!!! 

 

 

!!!!!!!!!!!!!! PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

Dwóch forumowych szczeniaków próbuje wywołać koleną bitwę pomiędzy AMD a Intel.

Panowie lepiej sie nie odzywajcie w ten sposób, bo dostaniecie bo bananie i nic się nie dowiecie z tego forum. Jak chcecie cos pisać to mądrze, takie teksty mnie denerwują jak cholera :twisted: :evil: :evil: :evil: :twisted: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, SpiderMan pierwsze dwa miejsca chciałem dać takie same :)

I daję ;)

A na trzecim.... No cóż, pomimo mojej całkowitej niechęci do tych płyt to jednak dam ECS K7S5A a moim jedynym powodem jest wspomniany wcześniej

 

A ja pol zartem napisze, ze k7s5a - ta plyta polozyla wielkie zaslugi jesli chodzi o powiekszanie grona amdkowcow ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę trzy grosze.

 

1- Epox 8RDA+

2- Asus A7N8X (drugi tylko dlatego, że droższy od Epoxa)

3- Asus A7V266-E ( typ za żelazną stabilność i potężną jak na KT266A wydajność na max timingach pamięci przy standardowej magistrali proca)

 

Jako zapalony miłośnik ASUSA ( choć raz się strasznie przejechałem na P3C2000 na i820, który nie dość że kiepski wydajnośćią to jeszcze z winy INTELA z błędem kontrolera pamięci powodującym częste restarty) nie mogę z czystym sumieniem polecić A7V333, choć niektórzy mają pewnie inne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

 

AMD SUCKS !!!!

 

             

                 !!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

W związku z tym, że było już dużo wojen forumowiczów na ten temat takie posty jak twój nie będą tolerowane. Jesteś nowym userem, to może nie wiedziałeś, ale więcej tego nie rób.

 

 

Co do płyd pod AMD, to z mojej strony polecę modele ASUSA:

- A7N8X - no najlepszy wybór (chipset nforce2)

- A7V8X - to lepsza alternatywa dla A7V333

- A7V333 - z tą płytą trzeba uważać, było dużo wadliwych modeli i również dla mnie okazała się pechowa (leży teraz w serwisie, ale możliwe, że to ja ją uszkodziłem) - jednak gdy się trafi na dobry model, to mobo jest bardzo dobre - wadą jest tylko mała kompatybilność z pamięciami RAM (u mnie Kingstony muszą chodzić na CL2.5, bo na CL2 się wysypuje).

 

Bardzo popularne są też EPOXy. W tej chwili najlepiej kupować płytę na chipsecie nforce2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje typy:

1.Epox 8RDA+ - wszyscy wiedzą dlaczego....

2.Gigabyte 7VAXPU - super wyposażenie i stabilność :)

3.Gigabyte GA-5AX - no to właściwie jeszcze płytka na SS7, ale co tam. Miałem na niej K6-2 400 - zajebista 8). Wytrzymywała nawet FSB135 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

 

AMD SUCKS !!!!

 

             

                 !!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

Nie mam nic do AMD, czy Intela, ale takie kretyńskie odpowiedzi mnie wkurzają...

tmpbana im dać i się może opamiętają...

 

btw. ostatnio to 8rda+ epoxa rządzi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Epox 8RDA(+)

2.Gigabyte 7VA-(XP)

3.Abit KT7A-R

..4 FIC VA-503+ ( 1 MB cache na plycie :-)

plyty powzyzsze maja(mialy) wg mnie najlepszy stosunek cena/wydajnosc(czy tez co oferuja), no, moze oprocz pozycji nr 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-7VRXP - świetna płyta, jezeli chodzi o zastosowania dla przeciętnego użytkownika. Ma wszystko co potrzeba, wysoką wydajność, stabilność i pełne wyposażenie, a ponieważ to płyta na KT333, również i przystepną cenę.

 

SiS 735 okazał się być żyłą złota również dla serwisów komputerowych... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. epox8RDA+ (MNIAM) (nForce)

2. epox 8k3A (KT333)

3. epox 8KTA3+Pro(KT133)

 

ja stawiam TYLKO na epoxa. 1 płytke teraz mam 3. miałem i sprzedałem Mikaelusowi ( i jest z niej very zadowolony ).

 

Z tych 3 płytek można wybrać odpowiednią dla siebie. Zalezy ile ma sie salaty. Każda z tych płytek jest świetna do podkręcania.

 

POLECAM EPOX'a!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...brak...   :twisted:

 

 

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!  

 

AMD SUCKS !!!!  

 

 

!!!!!!!!!!!!!! PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

Dwóch forumowych szczeniaków próbuje wywołać koleną bitwę pomiędzy AMD a Intel.

Panowie lepiej sie nie odzywajcie w ten sposób, bo dostaniecie bo bananie i nic się nie dowiecie z tego forum. Jak chcecie cos pisać to mądrze, takie teksty mnie denerwują jak cholera :twisted: :evil: :evil: :evil: :twisted: :evil:

SpiderMAN dokładnie. Po pierwsze nowi userzy nie maja pojecia jak sie TYM FORUM posługiwać, aby było wszystko w porzadku. Po drugie i najwazniejsze to jest topic dotyczacy najlepszych płyt pod AMD :evil: :evil: :evil: :evil: Jak chcecie załozyc topic o najlepsze plyty pod INtela to bardzo prosze, ale nie wyzywajcie AMD od...itd. Bo W TYM topicu chodzi o to ktora plyta jest naj pod AMD

Poza tym wasze wypowiedzi, chodzi mi o NOWYCH, do Ciebie SpiderMAN nic nie mam, z reszta sam wiesz najlepiej.

Takie wypowiedzi nowych NIE BEDĄ tolerowane w zaden sposób, a moze sie to nawet skończyc banem i tylke bedzie z waszego uczestnictwa.

 

Teraz moje typy:

 

1. Oczywiscie EpoX 8RDA+ mój idol :D

2. Asus A7N8X mój drugi idol

3. i tu mam problem Abit KG7R z Raidem na DDR

 

Piersze dwa miejsca sa wynikiem przede wszystkim chipsetu nForce 2 i DUAL DDR

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S!lver'em, płyt brak !!!!!

 

AMD SUCKS !!!!

 

             

                 !!!!!!!!!!!!!!  PENTIUM RULEZ !!!!!!!!!!!!!!

 

Boshe, co za bambusy z was!!!! A powiem tak, mam pentiuma i jest do [gluteus maximus] :P hehehehehe :)

 

 

A jak dla mnie najlepszą płytką pod AMD jest o dziwo ;)...

 

 

1. ASUS 7V8X - najlepiej ten co ma full wypas wyposażenie :)

2. MICROSTAR KT4ULTRA

3. EPoX 8K5A2 - moze i dziene wybów.. :)

 

Raczej napewno nie kupował bym ecs'ów, abit'ów, .... coś nie bardzo ich lubię :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...