Skocz do zawartości
BoBeeR

Ranking najlepszych płyt głównych pod AMD (typujemy)

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nie zwracajcie uwagi na Tych 2óch nowych, maja swój swiat niech w nim siedza.

 

Najwazniejsze aby zapodawac nja plyty pod AMD.

 

Pozdr

Czyżby była to podpowiedź dla Liska aby dał im bana?? ;)

 

A ja wciąż za ty asusem jestem... :) A epoxa to nawet nie kupię :/ Bo nie mam jak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie punktacja wygląda mniejwięcej tak :

 

EPoX 8RDA(+) --34

Asus A7N8X --17

GIGABYTE GA-7VAX(P)(U) --8

MICROSTAR KT4ULTRA --3

epox 8k5a3(2) --3

Asus A7V333 --2

ECS k7s5a ;-) -- 2

ASUS A7V8X --2

Abit KD-7 --2

epox 8k3A --2

Asus A7V266-E --1

Gigabyte GA-5AX --1

Abit KT7A-R --1

Abit KG7R --1

epox 8KTA3+Pro(KT133) --1

 

Jeżeli ktoś podał tylko 1 płytę dostała ona tylko 1 pkt(tylko dlatego żeby ECS niebył zawysoko ;-) ), przy 2 płytach dostały odpowiednio 2 i 1 pkt.

 

 

Czarna lista:

 

ECS K7s5a

 

 

 

Jeżeli zauważyliście że gdzieś schrzaniłem punktacje, albo źle wypisałem modele płyt - piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec:

1 miejsce tylko i wylacznie EPOX 8RDA- kupa funkcji i oczywiscie plyta starczy na dlugo :D .

2.Gigabyta A7VRXP na KT333 bardzo dobra plytka stabilna i szybka.

3.ASUS A7V266E na KT 266A tez swietna plyta mimo licznych zworek i tak dobra do OC no i stabilna wkoncu ASUS 8) .

 

To chyba tyle........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie punktacja wygląda mniejwięcej tak :

 

EPoX 8RDA(+)      --34

Asus A7N8X                          --17

GIGABYTE GA-7VAX(P)(U)      --8

Czarna lista:

 

ECS K7s5a

O wlasnie kolega przypomnial o gigabycie mbardzo dobra plytka ale ja obstawiam jak na razie tamta trójcre co podalem tzn

1 Epox8RDA+

2. AsusA7N8X

3. Abit KG7R

tych wynikówprosze nie liczyc to tylko dla przypomnienia

 

ECS to chyba bedzie górował na czarnej liscie

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem do czynienia z innymi płytami niz ecs wiec nei moge o innych powiedziec nic dobrego ale ten topic mi sie bardzo przyda bo mam zamiar kupic własnie nowa płytke i bedzie to gigabyte ga-7vax na kt 400 (nie widziałem jej w liscie najlepszych :( )

 

zato moge dac czarna liste ..a na niej powinnien byc ecs k7vt3 --stabilna ale za brak o/c

i

ecs k76sa --ma mozliwosci o/c ale co 2 sie wali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje typy:

1.Epox 8RDA+ - wszyscy wiedzą dlaczego....

2.Gigabyte 7VAXPU - super wyposażenie i stabilność :)

3.Gigabyte GA-5AX - no to właściwie jeszcze płytka na SS7, ale co tam. Miałem na niej K6-2 400 - zajebista 8). Wytrzymywała nawet FSB135 :D

Ja na GA-5AX uzyskalem fsb 120 max stabilnie. Wiecej procek nie tolerowal. Plyta xtra byla jak na swoje czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co powiecie na ABIT KR7A-RAID :D Moim skromnym zdaniem (ktorego na tym forum nie mam zaduzo :( ) to ona jest superowa,tylko ze nie ma pci 1/5 ale i tak 192Mhz 8O wyciagnolem.Nie dziwcie sie ja tez bylem zdziwiony jak tyle zobaczylem.a co do epoxa to nigdy u nikogo nie widzialem i nie wiem jaka jest ale jak muwicie ze super to popieram na I-szym miejscu,a na II-gim wlasnie abit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co powiecie na ABIT KR7A-RAID  :D Moim skromnym zdaniem (ktorego na tym forum nie mam zaduzo  :(  ) to ona jest superowa,tylko ze nie ma pci 1/5 ale i tak 192Mhz  8O  wyciagnolem.Nie dziwcie sie ja tez bylem zdziwiony jak tyle zobaczylem.a co do epoxa to nigdy u nikogo nie widzialem i nie wiem jaka jest ale jak muwicie ze super to popieram na I-szym miejscu,a na II-gim wlasnie abit

8O myslałem ze na kt266a niema 1/5 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Epox 8RDA ;)

2. Epox 8K3A+ ;) 170 FSB - tak lajtowo narazie dopuji PC2100 256 elixsirów nie zmienie na PC2700 ;)

2. Epox 8KHA+ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO JEST Z WAMI WSZYSCY MACIE TAK KRÓTKĄ PAMIEC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punktacja (2 odsłona):

 

EPoX 8RDA(+) --61

 

Asus A7N8X --17

 

GIGABYTE GA-7VAX(P)(U) --12

 

MICROSTAR KT4ULTRA(SR) -- 6

epox 8k5a3(2) -- 5

epox 8k3A -- 5

Asus A7V333 -- 4

Asus A7V266-E -- 3

EPOX 8kHA+ -- 3

ECS k7s5a -- 2

ASUS A7V8X -- 2

Abit KD-7 -- 2

Abit KT7A-R -- 2

epox 8KTA3+Pro(KT133) -- 2

asus a7v133 -- 2

MSI KT3 ULTRA2 -- 2

Soltek-FRN -- 1

Gigabyte GA-5AX -- 1

ABIT KR7A -- 1

Asrock(????) -- 1

Abit KG7R -- 1

 

 

Czarna lista:

 

ecs K7vt3

ecs K76sa

ECS K7s5a

 

 

Hmmmmm, coś widze że pytanie, "która płyta jest najlepsza ??"

jest głupim pytaniem, tylko troche mnie dziwi że KT3 ULTRA tak nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. EPoX 8RDA+

2. NMC 8KAX+PRO(nie najnowsza ale w OC jest SPOX)

3. Asus A7V266 (potencjal w tej plycie jest ogromny).

 

Nie polecam natomiast ECS K7S5A. Gdy mialem te plyte i durona 950 zmienilem zasilke na 300 WATT Codegena i po 3 dniach bez zadnego krecenia w plycie na chipsecie zrobila sie taka fajna dziurka o srednicy jakies 5 cm :!: :!: Oczywiscie plyta poszla pod wymiane i teraz mam Gigabyte do ktorego mam kilka zastrzezen.... Widocznie nie mialem szczescia do tej plyty.... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co powiecie na ABIT KR7A-RAID  :D Moim skromnym zdaniem (ktorego na tym forum nie mam zaduzo  :(  ) to ona jest superowa,tylko ze nie ma pci 1/5 ale i tak 192Mhz  8O  wyciagnolem.Nie dziwcie sie ja tez bylem zdziwiony jak tyle zobaczylem.a co do epoxa to nigdy u nikogo nie widzialem i nie wiem jaka jest ale jak muwicie ze super to popieram na I-szym miejscu,a na II-gim wlasnie abit

8O myslałem ze na kt266a niema 1/5 8O 8O

Ja tez, ale nadal uwazam ze cos z tym chipsetem kt266a jest nietak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje typy to ...

 

1. bezkonkurencyjnie, bezapelacyjnie pod procesor AMD - FIC VA503+ - stabilnosc i olbrzymia szybkosc :)

2. oczywiscie MSI KT3 Turbo LE

3. ECS K7S5A - ja nie marudze, jak narazie z 5 egz., z ktorymi mialem doczynienia jeden mi sie trafil do wymiany (ale od razu byl wadliwy), pozostale stabilne, szybkie, bezproblemowe (ino brak im O/C, ale i tak tego nie uzywam wiec ....) . acha ... olbrzymi plus sie im nalezy (a w zasadzie SiSowi) za doskonale kontrolery dyskow, bezporownania lepsze niz rozwiazania Vii (mialem kilka plyt na Vii [A-Trend, Shuttle, Asus, Jet-Way] i na wszystkich byly problemy z kontrolerami )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje typy to ...

 

1. bezkonkurencyjnie, bezapelacyjnie pod procesor AMD - FIC VA503+ - stabilnosc i olbrzymia szybkosc :)

2. oczywiscie MSI KT3 Turbo LE

3. ECS K7S5A - ja nie marudze, jak narazie z 5 egz., z ktorymi mialem doczynienia jeden mi sie trafil do wymiany (ale od razu byl wadliwy), pozostale stabilne, szybkie, bezproblemowe (ino brak im O/C, ale i tak tego nie uzywam wiec ....) . acha ... olbrzymi plus sie im nalezy (a w zasadzie SiSowi) za doskonale kontrolery dyskow, bezporownania lepsze niz rozwiazania Vii (mialem kilka plyt na Vii [A-Trend, Shuttle, Asus, Jet-Way] i na wszystkich byly problemy z kontrolerami )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- A7V333 - z tą płytą trzeba uważać, było dużo wadliwych modeli i również dla mnie okazała się pechowa (leży teraz w serwisie, ale możliwe, że to ja ją uszkodziłem) - jednak gdy się trafi na dobry model, to mobo jest bardzo dobre - wadą jest tylko mała kompatybilność z pamięciami RAM (u mnie Kingstony muszą chodzić na CL2.5, bo na CL2 się wysypuje).

Równie dobrz mogłaś napisać:

- Dowolna płyta, dowolnej firmy - z tą płytą trzeba uważać, było dużo wadliwych modeli i również dla mnie okazała się pechowa (leży teraz w serwisie, ale możliwe, że to ja ją uszkodziłem) - jednak gdy się trafi na dobry model, to mobo jest bardzo dobre - wadą jest tylko mała kompatybilność z pamięciami RAM (u mnie Kingstony muszą chodzić na CL2.5, bo na CL2 się wysypuje).

 

A co do moich typów.

 

1. Epox 8rda+ (n - forc zwei!)

2. ECS K7S5A (za krzewienie amdyzmu - mam tę płytę od roku i działa do tej pory w trybie fire'n'forget)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinien byc zrobiony podzial, bo wiadomo, ze nowsze konstrukcje sa lepsze.

 

VIA KT133A - Soltek SL-75KAV :)

VIA KT266A - Epox 8KHA+

VIA KT333 - Asus A7V333

VIA KT400- Asus A7V8X

Nforce 2 - Epox 8RDA+

 

PS

Zapomnialem o ECS'ie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...