Skocz do zawartości
Gość 05_03_1992

Water Cooling By 05_03_1992 Rev 1,0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

kurka to czujniki podskakuja ;) postaram sie zmontowac jakis termometr i do coolrivera wsadzic :]

ps myslalem ze woda cos mojemu x850xt pe pomoze a okazalo sie ze dostalem sztuke (stara sie Zepsula) ktora na wc 580 na rdzeniu nie wyciaga :/ na pamieciach max 600... porażka... moze ktos wie, ile dalyby vmody i czy jest to w miarwe bezpieczne na wc?? dodam temp w stresie 53* (przy stresie cpu i gpu)

ale za to moj proc pracuje na 200mhz wyzszej czestotliwosci :] i to bez bledow :D jestem szczesliwy ;)

 

szkoda że sie liczb nie da z małej cyfry pisać :D

:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem na NB zoltego zalmana + ladny coolerek niebieski :)

 

Dołączona grafika

 

tak ladnie to wygladalo i ziimno:) coolerek sie krecil powoli i byl nieslyszalny w sumie :) polecam takie rozwiazanie bo nie wiem jak z pasywem... jak masz dobry obieg powietrza w budzie to mozesz probowac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że moje WC było inspiracją bo masz identycznie rozmieszczony układ :wink:

Hee? Sorry, ale jak ty chcesz inaczej rozmieścić układ? Bloków przecież sie nie da przemieszczać ;)

A chłodniczka z tyłu albo na górze obudowy to standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hee? Sorry, ale jak ty chcesz inaczej rozmieścić układ? Bloków przecież sie nie da przemieszczać ;)

A chłodniczka z tyłu albo na górze obudowy to standard

Taaa ? To przejrzyj sobie galerę WC jeszcze raz skoro wszystkie są dla Ciebie takie same panie mądralo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos widze ze SG dalej przeklamuje tempy, to sobie lepiej daj kalibracje w Biosie na +10 to bedzie Ci prawdziwe tempy pokazywac...

 

Ja jak te WC niedawno zlozylem to musialem dac -4 w Biosie i mi sie tempy w SG pokrywaja mniej wiecej z tym co speedfan i core temp pokazuja (31 jest, a bylo w SG z 36-38). Jak widac nie ma reguly, jednym DFI zaniza, innym zawyza temperaturki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

wiesz ja sie coretemp nie sugeruje, program dziadowski, jak moze byc np 0* roznicy na jajkach?? albo jak w sytuacji kiedy wlaczam atitoola (dodatkowe obciazenie karta, cieplejsza woda, temperaturea jajek moze spasc o 3-4*?? a w smartguardian rosla naturalnie... xtrreme addictowi core temp pokazywal na venice na wc 75-100* a rpocek chulał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wiesz, widze, ze u kazdego DFI inaczej sie zachowuje. U ciebie, sam pisales na poczatku ze pokazywala 19stopni i tym podobne bzdury, ja natomiast nigdy takich bajerow nie mialem, wlacze kompa i juz w biosie mam ze 30 stopni, wiec to kwestia plyty chyba... Poza tym nie wierze zeby w stresie raptem 40 stopni bylo na X2, i to na mniejszej chlodnicy niz moja, chyba, ze sie myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

niee na x2 28-33* w idle jest, na venice chyba to proc zle skalibrowane czujki mial

 

a tempy swoja gdroga tez moga byc przeklamane, tak jak u Ciebie

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko SG nie bierze chyba tempow z rdzenia, tak jak speedfan. Ogolnie te odczyty tempow na jakiejkolwiek plycie mozna sobie w D... wsadzic. U mnie chlodnica ledwo letnia ,a pokazuje wiecej niz u Ciebie na idle wiec to nienormalne chyba jest (blok dobrze lezy na procu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten mosfet mozna dac fajny radiatorek. Cos jak bloczki MIPS, ale nie blok a radiator. Dobrze dogiete finy - i wciska sie go na radiatorek PWMIC jak klocek lego :wink:

 

Dołączona grafika

 

Spadek temp jakies 10C :wink: (w stresie ~55C, ale 0 nawiewu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja sie coretemp nie sugeruje, program dziadowski, jak moze byc np 0* roznicy na jajkach?? albo jak w sytuacji kiedy wlaczam atitoola (dodatkowe obciazenie karta, cieplejsza woda, temperaturea jajek moze spasc o 3-4*?? a w smartguardian rosla naturalnie... xtrreme addictowi core temp pokazywal na venice na wc 75-100* a rpocek chulał...

nic dziwnego skoro coretemp jest pisany pod CORE (intel core), wiec na amd robia sie jaja, ale ludzie twierdza ze to jest bardziej wiarygodna temp, dzwine, ale co zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

doszła x1900aiw, mam z nia problemy ale tutaj nie o tym :D

w stresie na abadonku ma 46* w idle 39*

mysle ze ladnie :D bez oc narazie, tempy procka naturalnie ciutke lepsze

pozdr

ps narazie screenow brak ale beda

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ok miałem lekką powódź..... wczoraj rano :) komp jeszcze nie zlozony (bloczki na nowo skladalem), wode puścił bloczek na cpu.... x1900 all in wonder jeszcze w naprawie :/ jak wszystko poskłądam dam zanć i dam screeny z tempami

btw wiecej po poludniu teraz targam do szkoły

pozdrawiam

 

nie wiem ile ofiar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok miałem lekką powódź..... wczoraj rano :) komp jeszcze nie zlozony (bloczki na nowo skladalem), wode puścił bloczek na cpu.... x1900 all in wonder jeszcze w naprawie :/ jak wszystko poskłądam dam zanć i dam screeny z tempami

btw wiecej po poludniu teraz targam do szkoły

pozdrawiam

 

nie wiem ile ofiar :)

To kupa, bloczek zwalony (może przy wymianie topu...) czy nie popisałeś się przy montażu? Oby ofiar było jak najmniej... :?

 

EDIT: sprawdź o ile wzrosną Ci temperatury przy mocniejszej grafce, jestem ciekaw jak ta chłodnica daje sobie radę.

 

EDIT #2: możesz zamykać bok obudowy z tak zamocowaną chłodnicą?

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

oki

top na prisonie nie byl zmieniany, byl zywcem taki jak kupilem na allegro, i wydaje mi sie ze byl zle skrecony.... potem dam zdjecia jak dodatkowo zabezpieczylem krocce bloku (silikon + oringi z uszczelek do kranu :)) - poki co sie spisuje :) top dokrecilem mocniej, oring dalem rowniej, ofiar narazie nie ma (nie testowalem jeszcze bo chlodnica nie do konca odpowietrzona

szczegolowe tempy na x1900aiw podan jak kartra wroci z naprawy, teraz juz moge powiedziec, że w stresie jak kartę miałem pierwszy dzień ona nie przekraczała 45* a procek miał tempy o 1* w dół w porownaniu do x850 xt pe

ścianka dochodzi poniewaz został wyszlifowany otwor idealnie pod chlodniczke (tez dam fotki)

teraz ide się uczyć :)

pozdrawiam

 

przepraszam bo troszkę zagmatwałem... x1900 all in wonder w naprawie jest juz od tygodnia z innego powodu - ciekawy? wszystko pisze w 33/34 str w topicu o R580....

bloczek zalał x600 all in wonder która działa :)

węże zostały poprowadzone inaczej, fotki również potem, a ukłąd został zalany 100% borygo różowe (naprawdę ładny róż) i teraz mam pytanie - pompka jest umieszczona tak mniejwiecej w srodku (na wysokosc) ikladu.... czy przez samo borygo nie bedzie sie za bardzo przemeczac?? (cooliriver 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...