Skocz do zawartości
(D)jur(on)

Linux serwer WWW/FTP-pomocy?

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam kompletnego pojecia jak obsłuzyc serwery Apache i proftpd. chodzi mi jak sie do nich "dostac" skonfigurowac. zainstalowalem linuxa bez "okienek" ( KDE czy Gnome) i nie mam pojecia jakich komend uzywac w tym nieprzyjaznym dla poczatkujacych "adminow" swiecie. POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno lamerskie pytanko :D  jak wejsc do Xów (srodowiska graficznego) z tego hm "dosowego". przepraszam za porownania :oops:

startx

Oczywiscie musisz sobie zdefiniowac jakiegos WM. Polecam icewm lub windowmaker'a jesli masz malo miejsca.

Co do konfiguracji apache'a i proftpd - sa to pliki odpowiednio httpd.conf i proftpd.conf powinny sie znajdowac w /usr/local/etc/ w przypadku nowszych systemow (BSD) i /etc/ w przypadku linuxow typu redhat i inne

Po wprowadzeniu zmian zawsze trzeba zresetowac daemona np apachectl restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kcesz miłego ftepka to zaglądnij na www.ncftp.com - naprawde dobrze działa, łatwo się konfiguruje (służe pomocą) i jest stabilny jak diabli....

 

Co prawda niby płatny 8O (30daytrial) - ale u mnie chodzi już dni 65 i jest o'k...

 

naprawde polecam (moge ci nawet go przez ssh w/g zamówienia podkonfigurować :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...