Skocz do zawartości
bzykofm

Pasywna Grafika Na Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, agp to przeżytek, ale mam taki sprzęt jaki mam i nie chcę narazie zmieniać platformy. Myślę że jakieś 2 lata na pewno mi posłuży, jesli(odpukać w niemalowane czolo) nic nie padnie. Grafika to jedyny element, który chcę wymienić. (nie dotyczy creative X-Fi :-) ).

Priorytet to cisza. Nic mnie tak nie dobija jak głośne wiatraki :angry:

Mój wybór padł na dwie karty.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=3257

 

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=5203

 

Proszę o jakiś opinie.Co wybrać?

 

Dzięki!!

Edytowane przez bzykofm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ehhh naprawde lepiej zmienic platforme niz pchac sie w agp z nowa karta ;) taki 6600 to jeszcze ok, ale ladowac 7600 do tego sprzetu? ;)

 

najlepiej sprzedaj procek, plyte, ram, grafe i kup:

 

AsRock Xli-esata2

A64 3000+ / 3200+

GoodRAM DDR-II 2x512 pc667

Galaxy 7300gt Zalman Edition 128 ddr3 1.4Ns ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600 nie kupuj, sprzęt będzie ciągnął grafike w dół i nie da jej rozwinąć skrzydeł.

Tego 6600GT nie kupuj bo to rozbój w biały dzień! Wogóle karty na AGP to jest złodziejstwo, bo są o wiele droższe niż te same na PCI-E. Wymień platformę choćby na 939(asrock+semp) i do tego np 7300 GT 1,4 ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600GS w tej cenie na AGP nie ma rownych.

Ale Galaxy za tą samą cenę pod pci'e i jest wymiatacz. A ja bym niewydawał tyle kasy na starzejący się układ. Lepiej kupić zestaw pod 939 i za 350zł Galaxe z 128mb o wiele lepsza ,tańsza ,można podkręcić i ma pamięć DDR3. Lepiej trochę pocierpieć w dobrej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polowa z Was ma problemy z czytaniem? Temat zawiera pytanie "Co jest lepsze do konfiga?" a nie "Kupowac grafike czy czekac na wymiane platformy?"

Jeszcze jeden post w stylu kup nowy komp i posypie procentami. :|

Do pasywnego chlodzenia potrzebna jest przewiewna budka, pamietaj o tym. Masz podobny zestaw jak ja w styczniu. Wtedy wybralem 6600, teraz bym bral 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

jesli nie chce zmieniac kompa no to oczywiscie ze dla wiekszej wydajnosci 7600gs, ale trzeba pamietac o tym, ze zeby grafa rozwinela skrzydla potrzebny jest dosc dobry komp :)

 

a wiec ja jak juz to bym kupil tego 7600gs, ale w przyszlosci... no lasnie, co w przyszlosci? ;)

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pasywnego chlodzenia potrzebna jest przewiewna budka, pamietaj o tym.

Pamiętam. Narazie oba wiatraki chodzą na minimalnych obrotach: freezone trochę poniżej 1500, Tt minimalnie poniżej 800 obr./min. Jakby co zawsze moźna podkręcić. Poza tym w planach chieftec bravo big tower, a i obecna nie jest najmniejsza jeśli wszedł 120 Cu+ i nie dotyka zasilacza :-) Edytowane przez bzykofm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja widze sens - bierzesz passive montujesz jakikolwiek wiatrak na 4-5V w okolicy grafy i masz oc do końca możliwości karty bez żadnych obaw o przegrzanie ( wypadało by jeszcze zajrzeć co tam jest pod tym chłodzeniem za pasta/klei/glut jakiś i ewentualnie wymienić na coś sensownego )

@rafifeo - co ty sprzęt skupujesz że wszystkich namawiasz do sprzedaży ? :lol:

@puma - reszta cfg bedzie ciągnęła w dół grafę ? - w jaki sposób ? - co najwyżej może ramu braknąć IMO wyjściem bedzie dołożenie 3 kostki i tyle jak czlowiek chce pograć to mu wystarczy wynik w smarku mu wisi pewnie i dynda ...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
oczywiście uważam że cenygrafik na agp są celowo zawyżane i jest to siłowe skandaliczne działanie ale cóż poradzić :/
Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik w smarku mu wisi pewnie i dynda ...

 

 

Dokładnie. I powiewa :-)

 

oczywiście uważam że cenygrafik na agp są celowo zawyżane i jest to siłowe skandaliczne działanie ale cóż poradzić :/

Właśnie to, nie zmieniać platformy na każde piardnięcie producentów :-P , tylko wtedy jesli będzie to konieczne.Oczywiście każdy ma inne potrzeby.Dzięki za wszystkie rady!!

:-P

Edytowane przez bzykofm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...