Skocz do zawartości
stecek

Problem Z Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka kupiłem dzisaj nx7400 odpalam go i nic okazuje sie ze nia ma Windowsa więc wziełem sie za instalowanie i okazuje sie ze Windows nie wykrywa dysku wiec usunełem wszystkie parycje i stworzyłem na nowu i znowu nic i wtedy przeczytałem na tym forum o specjelnej partycji recovery ale ja juz jej niestety nie ma bo przez głupote usunełem i nei wiem co teraz robić prosze o pomoc z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka kupiłem dzisaj nx7400 odpalam go i nic okazuje sie ze nia ma Windowsa więc wziełem sie za instalowanie i okazuje sie ze Windows nie wykrywa dysku wiec usunełem wszystkie parycje i stworzyłem na nowu i znowu nic i wtedy przeczytałem na tym forum o specjelnej partycji recovery ale ja juz jej niestety nie ma bo przez głupote usunełem i nei wiem co teraz robić prosze o pomoc z góry dzieki.

Trzeba dograć stery od producenta czyli HP do dysku twardego dla Windowsa.

2279457[/snapback]

Jak załadujesz odpowiednie pliki bootujące (od XP/2000) to będzie można zainstalować windows, pamiętając o dograniu sterów do SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wiem ze musze wgrac stery i sciagnac je ze strony HP ale co ja mam z nimi pozniej zrobic wypalic je na plytke i jak je zainstalowac na laptopie bez windowsa??

Wystarczy wylaczyc (albo wlaczyc juz nie pamietam dokladnie :wink: ) w biose opcje dotyczaca kontrolera SATA - native mode. Wtedy bez problemu Ci wykryje dysk przy instalacji windowsa i nie bedziesz musial kombinowac ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj o tym, że teraz musisz zainstalowac stery od sata i spowrotem je wlaczyc w biosie.

To już się teraz nie uda - sterowniki do SATA powiedzą że nie widzą SATA w systemie i nie dadzą się zainstalować. Sam to przećwiczyłem na NX7400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się da. Opis jest tutaj:

http://www.excray.republika.pl/SATA.RTF

 

Musisz ściągnąć Intel Matrix Storage i zainstalować teraz spod windy a nastepnie włączyć SATA.

Tak właśnie robiłem i nie poszło.

Próbowałeś ?

Na forach HP problem ten był już opisywany.

Edytowane przez Olek H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka kupiłem dzisaj nx7400 odpalam go i nic okazuje sie ze nia ma Windowsa więc wziełem sie za instalowanie i okazuje sie ze Windows nie wykrywa dysku wiec usunełem wszystkie parycje i stworzyłem na nowu i znowu nic i wtedy przeczytałem na tym forum o specjelnej partycji recovery ale ja juz jej niestety nie ma bo przez głupote usunełem i nei wiem co teraz robić prosze o pomoc z góry dzieki.

Ja miałem tak samo :mur:

Ale po znajomościach serwis bez opłaty naprawił mi wszystko elegancko B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Działa. Ten opis jest zresztą dostarczony z Centrum serwisowego HP.

Przeczytałem ten dokument.

Jest w nim faktycznie podany opis jak obejść fakt że sterownik SATA nie chce się zainstalować z wyłączonym SATA w biosie.

Polecam.

Edytowane przez Olek H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka kolejny problem sciągnełem sterownik ADI SoundMAX HD Audio Driver ze strony hp żeby był dźwięk plik sie rozpakowywuje ma zacząc sie już instalować i wyskakujem WYMAGANY STEROWNIK MAGISTRALI HD AUDIO NIE ZOSTAŁ ZNALEZIONY. I nie wiem co mam zrobić aby mieć dźwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka kolejny problem sciągnełem sterownik ADI SoundMAX HD Audio Driver ze strony hp żeby był dźwięk plik sie rozpakowywuje ma zacząc sie już instalować i wyskakujem WYMAGANY STEROWNIK MAGISTRALI HD AUDIO NIE ZOSTAŁ ZNALEZIONY. I nie wiem co mam zrobić aby mieć dźwiek.

Zainstaluj najpierw:

Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio http://h18007.www1.hp.com/support/files/hp...load/23553.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menedzerze urzadzen zobacz czy w zakladce "urzadzenia systemowe" nie masz sprzetu z niezainstalowanymi sterami - powinno sie to nazywac "PCI Device" czy cos takiego. Wybierz aktualizacje (czy tam instalacje, nie wiem co bedzie do wyboru) i po tym jak sie to zainstaluje znajdzie kilka nowych sprzetow (w tym modem). Wtedy bedziesz mogl zainstalowac stery do dzwieku - tak przynajmniej mialem z lapkiem fuji-siemens na ktorym wlasnie slucham sobie mp3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wszystko pieknie itd ale w tym intel matrix storage w pliku readme jest napisane ze funkcjonuje tylko na prockach pentium 4. mam intel core duo i nie bardzo chce to u mnie gadac. jakies sugestie w zwiazku z tym? przydalaby sie pomoc ;D z gory dzieki

 

ok spoko ten dokument sata.rtf podany przez kolege Excray rozwiazuje problem

Edytowane przez graf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a czy ktoś miał problem w tym lapku z tym, że mimo tego, że dysk miał ustawione, żeby pracować w trybie DMA działał w PIO? Strasznie muli mi to komputer. Zaraz po instalacji na nowo Windy jest okey, ale za którymś razem przechodzi na PIO i nie wiem co jest tego przyczyną. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się da. Opis jest tutaj:

http://www.excray.republika.pl/SATA.RTF

 

Musisz ściągnąć Intel Matrix Storage i zainstalować teraz spod windy a nastepnie włączyć SATA.

temat już troszkę stary, ale dla mnie bardzo interesujący... właśnie borykam sie z tym problemem. niestety strona podana w linku już nie istnieje! czy ktoś wie jak dotrzeć do tego opisu? przekopałam już całe google i nic nie znalazłam! wszyscy donoszący o sukcesie odwołują sie ostatecznie do instrukcji z tej strony :/

Edytowane przez rydlew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat już troszkę stary, ale dla mnie bardzo interesujący... właśnie borykam sie z tym problemem. niestety strona podana w linku już nie istnieje! czy ktoś wie jak dotrzeć do tego opisu? przekopałam już całe google i nic nie znalazłam! wszyscy donoszący o sukcesie odwołują sie ostatecznie do instrukcji z tej strony :/

Masz szczęście że wygrzebałem z czeluści dysku :wink: SATA.RTF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...