Skocz do zawartości
AdamG

Jaką Wydajność Będzie Mieć Intel Extreme Graphic 2?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Przepraszam za straszną noob-owość tematu, ale dręczy mnie małe pytanko:

Jaką wydajność, względem stacjonarnych GeForce-ów będzie miał układ graficzny Intel Extreme Graphic 2 ? To będzie mniej-więcej coś jak: fx5500 / fx5200 / 4mx440 / 2mx200 (no bo 6600 nawet nie podejrzewam :( )

 

 

 

Skąd takie pytanie? Po prostu chcę kupić notebooka, który ma to coś :)

 

Czemu takie (elegancko mówiąc) nieprofesjonalne podejście do tematu wydajności? Niestety nie znam się zbytnio na interpretacji wyników z 3dmarka, nie znam się też na kartach ati, a że GeForców miałem łącznie 4 to mniej-więcej wiem czego się po nich spodziewać :)

 

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Przepraszam za straszną noob-owość tematu, ale dręczy mnie małe pytanko:

Jaką wydajność, względem stacjonarnych GeForce-ów będzie miał układ graficzny Intel Extreme Graphic 2 ? To będzie mniej-więcej coś jak: fx5500 / fx5200 / 4mx440 / 2mx200 (no bo 6600 nawet nie podejrzewam :( )

Skąd takie pytanie? Po prostu chcę kupić notebooka, który ma to coś :)

 

Czemu takie (elegancko mówiąc) nieprofesjonalne podejście do tematu wydajności? Niestety nie znam się zbytnio na interpretacji wyników z 3dmarka, nie znam się też na kartach ati, a że GeForców miałem łącznie 4 to mniej-więcej wiem czego się po nich spodziewać :)

Pozdrawiam!

 

Coś o mocy Riva TNT2 ULtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to bedzie geforce 4 mx 420 cos w tym stylu.

 

oo... super :) będę mógł w undergrounda 2 i gtaVC pośmigać :)

 

 

 

 

tylko tak riva tnt mnie lekko zmartwiła (RIVA TNT to chyba nieco starsze karty niż geforce 4? - niestety jak pisałem na ati się nie znam - poproszę porównanie do geforce... :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=178870 mysle, ze ten topic da ci niejakie pojecie o wydajnosci intela.

p.s. wydajnosc tnt2 ultra? huh, dobre sobie.

Intel Extreme Graphic 2 to 852/855 GM/GME.

GMA 950 to zupełnie inna bajka.

 

Sam mam 855GM i Geforce 2GTS 32MB lepiej się sprawuje w grach ;)

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U2 na moim MR7500 Chodzil bardzo dobrze na 1024x768.Ale ta karta wyciaga 2-3 raz wiecej punktow niz Intelowska w 3dmarku2001 i 2003.

 

Tu masz jakas liste gier ze storny intela:

http://support.intel.com/support/graphics/...cs+852main&

 

 

 

"Przedstawiciel rodziny TravelMate 2350 w 3DMarku01 i 3DMarku03 uzyskał wyniki, z których można byłoby się ucieszyć… gdybyśmy mieli 2003 rok. Co tu dużo mówić - Intel Extreme Graphics 2 to układ wystarczający do prostych zastosowań. Uruchamianie wymagających gier nie ma większego sensu. Przypomnijmy, że nawet dość stara gra Wiggles nie działała płynnie (winę ponosi tu także mała ilość pamięci RAM), choć Need for Speed: Underground uruchomiony na średnich detalach działał bez zarzutu."

Cytat z http://pccentre.pl/PrintArticle12546.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam, że Diablo2 na 852/855GM chodzi perfekt:)

 

aha, na procku 1.3 celeron M i 512mb ram 266mhz odpalilem przy tej graficzce Enemy Territory w 1024 i - chodzi (jak na zintgegrowany badziew) bardzo ładnie, (poza radarem) mysle, że przy ramie 333mhz i 800x600 będziesz mogl w miare od biedy pograc (oczywiscie wszystko na low, 16bit, stery najnowsze z grudnia 2k5)

 

siostra grala na tym dellu w morrowinda ale nie widzialem jak to chodzi (podobno spoko), ja odpalilem swego czasu dungeon siege2, ale byla to masakra...

 

jesli mnie pamięc nei myli, iextreme2 ma jeden potok robiący do 4 tekstur uzywajac techniki renderingu kafelkowego zapozyczonego od Kyro Power VR. Karta przydziela sobie dynamicznie od 2 do 64mb ramu. Wydajnosciowo to ciezko umiejscowic, ale wyzej niz gf2mx200/400 bym nei stawial (kazdy gf mial juz T'N'L) Dosc fajne ustawienia parametrow monitora w sterownikach. Na pewno oszczędna. Nie ma PS i VS a TnL jest softwarowo robione przez procesor (najwieksza bolączka grafik intela). Jeśli juz musisz intela to bierz chociazby GMA900/950.

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...