Skocz do zawartości
Barbelucha

Asus A6tc Czy A6jc?

Rekomendowane odpowiedzi

Oba komputery mają bardzo podobną konfiurację. Zastanawiam się nad wyborem. Potrzebuję komputera na dniach więc poszukuję szybkiej odpowiedzi.

 

Różnią się one w zasadzie procesorem i ilością maksymalnej zainstalowanej pamięci.

 

Więc pytanie powinno być czy AMD Turion X2 czy Intel Core Duo

 

Proszę o szybka odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core Duo.

Turion jest w technologi 84-biotwej a na Linux'ie to wykorzystam, więc sam do końca nie wiem. Gdzieś czytalem o możliwości upgrade procesora (za jakiś czas) na Intel Core 2 Duo, ale moim zdaniem to tylko w teorii, więc chyba zostanę przy Turion'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to Turion jest 64bitowy, ale moze masz dojscia do jakiegos Special 84Bit Edition ;)

Z rozpędu pisałem ;) Oczywiście, że 64 bit.

 

Kupiłem ostatecznie A6TC i jestem na razie bardzo z niego zadowolony, wcześniej używałem FS Amilo 7405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozpędu pisałem ;) Oczywiście, że 64 bit.

 

Kupiłem ostatecznie A6TC i jestem na razie bardzo z niego zadowolony, wcześniej używałem FS Amilo 7405

 

tez jestem posiadaczem A6TC z Turionem 64x2

to moj pierwszy laptop wiec nie mam zadnego punktu odniesienia...

jesli mozesz napisz cos wiecej o tym laptopie - np. czy mozna go podkrecic lub czy mozna stosowac tylko i wylacznie sterowniki oryginalne do GeForca 7300 (ze strony Asusa)

 

bede wdzieczny za kazde info

moj mail: panoply@interia.pl

 

pozdrawiam!

 

sorki za sygnaturkę... już jest krótsza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turion jest w technologi 64-biotwej a na Linux'ie to wykorzystam [...]

Widzę, że zdecydowałeś się na tego laptopa (a6tc). Sam się zastanawiam nad tym modelem. W związku z tym mam do Ciebie pytanie.

Czy miałeś jakieś problemy z instalacją Linuksa? Sterowniki do k. graficznej działają dobrze (jest akceleracja 3D)? Czy działa Bluetooth, IrDA, Wifi, kamera?

 

Z góry dzieki za odpowiedź

Pozdrawiam

Krzysiek

 

 

P.S.

Szokują mnie ludzie, co mówią, że Core Duo jest lepszy od Turiona, bo widzieli testy na 32-bitowych aplikacjach <ściana>. Wógóle jak można porównywać takie procesory? (pytanie retoryczne ;) )

 

Eit:

Znalazłem odpowiedź na temat karty graficznej. Jest ona na liście obsługiwanych kart sterowników z nvidia.com. Czyli nie powinno być problemów.

Edytowane przez zehoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szokują mnie ludzie, co mówią, że Core Duo jest lepszy od Turiona, bo widzieli testy na 32-bitowych aplikacjach <ściana>. Wógóle jak można porównywać takie procesory? (pytanie retoryczne ;) )

No a jak mieli testowac? Core Duo jest 32bitowe, dopiero przy C2D bedzie co porownywac. Poza tym troche dziwne mowic ze Turion jest lepszy, skoro dla 95% userow bedzie on wolniejszy, bo tylko garstka Linuksiarzy doceni jego zalety i 64bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak mieli testowac? Core Duo jest 32bitowe, dopiero przy C2D bedzie co porownywac. Poza tym troche dziwne mowic ze Turion jest lepszy, skoro dla 95% userow bedzie on wolniejszy, bo tylko garstka Linuksiarzy doceni jego zalety i 64bity.

Właśnie o to chodzi, że powinni porównywać Core 2 Duo z Turionem X2, to wtedy byloby miarodajne, a tak, to mamy tylko kłamliwe testy ;). Poza tym myśle, że juz niedługo większosć gier będzie optymalizowanych i kompilowanych z myślą o 64-bitowych procesorach, zwłaszcza, że pojawiła się taka jednostka od Intela.

Poza tym "zwykły użytkownik" nie jest w stanie wykorzystać dwóch rdzeni (no może niektóre gry juz to potrafią), więc to kolejny fakt przemawiający za AMD (nie wersją X2 oczywiscie :) ).

Myśle, że dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna ;).

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym "zwykły użytkownik" nie jest w stanie wykorzystać dwóch rdzeni (no może niektóre gry juz to potrafią), więc to kolejny fakt przemawiający za AMD (nie wersją X2 oczywiscie :) ).

Nie bardzo rozumiem o co Ci tu chodzilo? Ze pomijajac ilosc rdzeni AMD i tak bedzie lepsze?! Stary, bez obrazy, ale nie wiesz co mowisz. W desktopach nie siedze juz od paru lat, takze nie jestem na biezaco co jest lepsze czy gorsze (zdaje sie ze najnowsze Intele znow kopia zad AMD) ale w laptopach "od zawsze" Intel ze swoim Centrino byl lepszy i na razie nic sie nie zapowiada zeby to sie mialo zmienic. Moze Yokohama cos przyniesie, ale jestem dziwnie spokojny ze sie tak nie stanie. Poza tym 64bitowe procki mozna tez porownywac w 32bitowych aplikacjach, to przeciez tez jakis wyznacznik ich wydajnosci prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co Ci tu chodzilo? Ze pomijajac ilosc rdzeni AMD i tak bedzie lepsze?! Stary, bez obrazy, ale nie wiesz co mowisz. W desktopach nie siedze juz od paru lat, takze nie jestem na biezaco co jest lepsze czy gorsze (zdaje sie ze najnowsze Intele znow kopia zad AMD) ale w laptopach "od zawsze" Intel ze swoim Centrino byl lepszy i na razie nic sie nie zapowiada zeby to sie mialo zmienic. Moze Yokohama cos przyniesie, ale jestem dziwnie spokojny ze sie tak nie stanie. Poza tym 64bitowe procki mozna tez porownywac w 32bitowych aplikacjach, to przeciez tez jakis wyznacznik ich wydajnosci prawda?

 

Chodziło mi ogólnie o różnice między procesorami jedno a dwu rdzeniowymi. Spokojnie, wiem co mówie ;).

W laptopach rzeczywiście Intel jest lepszy, głownie ze względu właśnie na Centrino, ale AMD z nowymi Turionami zaczyna doganiac Intela (nie mówie, że juz dogonił).

Też nie bardzo "siedze w sprzęcie", ale wystarczy troche poczytac :].

A jeśli chodzi o porównywanie 32-bitowych procków z 64-bitowymi, to tak, jakby porównywać sprintera z biegaczem, który skacze przez płotki. Wiadomo, że sprinter na prostej będzie szybszy, ale juz nie będzie potrafił dogonić tego drugiego na torze z przeszkodami. Jeśli zbyt dobitne porównanie, to sory, jakąś tak mi przyszło do głowy ;). Chodzi mi tylko o to, że to całkiem inna klasa procesorów i rzeczywisty przyrost szybkosci działania dostajesz dopiero w aplikacjach 64-bitowych i jest to naprawde odczuwalny skok.

Z mojej strony koniec tematu. Bardziej chciałbym wiedzieć to o co wczesniej pytałem, czyli jak jest z instalacją róznych Linuksów na owym laptopie Asusa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopach rzeczywiście Intel jest lepszy, głownie ze względu właśnie na Centrino, ale AMD z nowymi Turionami zaczyna doganiac Intela (nie mówie, że juz dogonił).

No Jak pojawil sie AthlonXP-M i C'n'Q to tez mowiono ze AMD dogania Intela.Moze i dogania ale zawsze jest jedno pokolenie do tylu.Tak jest i w tym przypadku,dogonil CoreDuo a jest juz po premierze Core2Duo (przy ktorym ginie najwazniejszy argument ktory przemawia wg ciebie za AMD czyli 64bity).

 

Też nie bardzo "siedze w sprzęcie", ale wystarczy troche poczytac :].

Chyba przespales premiere Core2Duo , nawet desktopowcy mowia zgodnym glosem ze Concore teraz rzadzi ;)

 

 

A jeśli chodzi o porównywanie 32-bitowych procków z 64-bitowymi, to tak, jakby porównywać sprintera z biegaczem, który skacze przez płotki.

Ja bym to bardziej porownal do "zwyklego" Ferrari i bolidu F1,niestety zaden z nich w miejskim korku(zwykly uzytkownik komputera) nie rozwija skrzydel :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym dokładnie będzie polegać wspomniana przez kogoś wcześniej zmiana CoreDuo na Core2?? Jak to wogóle będzie możliwe?? I czy taki podrasowany procek będzie równie wydajny co Core2?? Bo czegoś tu nie rozumiem, że niby instalując coś tam procek 32bitowy stanie się 64?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, ale chyba sie domyslam takze odpowiem : wymiana bedzie tak samo mozliwa jak jest to mozliwe w desktopach. Masz slot i na nim mozesz posadzic rozne procesory, nie tylko jeden. Poza tym mylisz troche sprawy, Core Duo to procesor 32bit a Core 2 Duo to 64bit wiec jak wsadzisz ten drugi no to chyba logiczne ze nie bedzie to zaden "podrasowany" 32bit tylko pelno prawny 64bitowy proc. Wymiany mozesz dokonac w serwisie albo samemu jak masz skillsy odpowiednie (ale tak czy inaczej zalecalbym to zrobic w autoryzowanym punkcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...