Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

ustawiłem sobie pamieci recznie na 800, ale POST pokazuje ze pamieci pracuja w trybie 4300 (czyli 533). CPU-Z pokazuje ze pamieci pracuja jako 6400 i tak wszedzie jest pokazane.

 

o co chodzi?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowal moze ktos z was ten wentyl na radiator od NB?

Jak to sie sprawuje - producent niby zaleca montaz tylko w przypadku WC lub pasywnego chlodzenia, ale ja mam NB goracy jak cholera i chce go schlodzic.

eee, ale ten wentyl Asusa jest na radiator na mosfetach, a nie na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem sobie pamieci recznie na 800, ale POST pokazuje ze pamieci pracuja w trybie 4300 (czyli 533). CPU-Z pokazuje ze pamieci pracuja jako 6400 i tak wszedzie jest pokazane.

 

o co chodzi?

tak jest i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest i tyle

aha, czyli to tak w kazdych płytach jest? Bo myslalem ze cos z memkami mam.

 

Zgadza sie, ale radiator na mosfetach polaczony jest z NB i na pewno pomoze w schlodzeniu go.

hm, wg. mnie producent słusznie nie zaleca zakładania tego w przypadku gdy masz chlodzenie AC, poniewaz cyrkulacja powietrza moze byc zaburzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazalem problem z dzwiekiem ;P na swoj sposob

 

Pozostal jedynie z tym napieciem na ramach, dlaczego nie moge dac wiecej niz 2.1 ??? Ma ktos jakis pomysl?

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Po prostu po wyłaczeniu kompa nie chce się zbotoować. Miałem tak już przedtem ale przestawienie zworki CMOS , wyjęcie baterii biosu, i włożenie tylko jednej kostki ramu pomagało odpalić. Teraz robie to samo i NIC !! Co robić ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiac dysk seagate 320gb sata II do plyty p5b aby uzyskac maksymalna wydajnosc 3Gb/s.

Przeszukalem caly internet ale znalazlem tylko, ze chipset ICH8 z plyty p5b nie obsluguje AHCI i funkcjonalosc ta zostala udostepniona w biosie tej plyty na wyrost.

http://www.intel.com/support/chipsets/imst/sb/CS-012304.htm

 

Z FAQ na stronie Asusa:

Question

Does Intel ICH8 controller support AHCI function?

Answer

ICH8 does not support AHCI function under Windows XP, however AHCI function can be enabled if under VISTA with VISTA built in driver.

More advanced version of ICH8 family chipsets such as ICH8R,ICH8DH and ICH8DO do not have such limitation.

 

Question

P5B suppose to come with ICH8 southbridge, which according to Intel, does not support AHCI mode.

However, I indeed found this option inside the CMOS setup screen. Does that mean AHCI is supported on this motherboard?

Answer

Though ICH8 does not support AHCI mode under Windows 2000/XP/2003, it does indeed support this mode under the upcoming VISTA OS.

Please do not swith to AHCI mode if you are not using Microsoft VISTA operating system, to avoid unnecessary troubles.

 

Po zwyklym podpieciu dysku do plyty i ustawieniu w biosie Configure SATA as IDE, w windowsie mam dysk chodzacy w trybie UDMA 5, co podejrzewam nie jest szczytem mozliwosci, jakie ma ten dysk.

Jak powiniennem ustawic ten dysk aby chodzil optymalnie na plycie p5b???

Edytowane przez mdepesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiac dysk seagate 320gb sata II do plyty p5b aby uzyskac maksymalna wydajnosc 3Gb/s.

Przeszukalem caly internet ale znalazlem tylko, ze chipset ICH8 z plyty p5b nie obsluguje AHCI i funkcjonalosc ta zostala udostepniona w biosie tej plyty na wyrost.

http://www.intel.com/support/chipsets/imst/sb/CS-012304.htm

Niestety obecne dyski pracuja z max szybkoscia ATA 133 i uzyskanie wiekszej szybkoscia jest nie mozliwe na SATA czy SATA II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanie związane z dzwiękiem mianowicie mam kino domowe 5.1i nie moge ustawic zeby graly wszystkie glosniki graja tylko 2 przednie i subofer a centralny i tylnie nie graja pozdrawiam rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dźwięku, to tak właściwie, poza tym że jest beznadziejny, to jest jak najbardziej ok. Ja słyszę różnicę pomiędzy tym z P5B, a tym z mojego Audigy, ale reszta mojej rodziny nie słyszy. Oczywiście mogę powiedzieć, że różnica jest ogromna, bo faktycznie słuchanie muzyki w jakości CD-AUDIO przez te dźwiękówki daje trochę inne odczucia... ale daje je mi i tylko niektórym z pośród moich znajomych, którzy tego słuchali.

Sprzęt gra i nie trzeszczy wcale. Trochę bardziej szumi niż Audigy no i ma trochę bardziej pusty dźwięk... ale to chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest trudno powiedzieć, który jest lepszy. Teoretycznie pewnie można sobie popatrzeć na ich parametry i na tej podstawie powiedzieć, ale parametry te mają niewielkie znaczenie, gdyż i tak są zakłócane przez inne podzespoły płyty głównej.

Dlatego myślę, że rozstrzygając który chipset jest lepszy należy bardziej patrzeć na to jak pracuje z systemem - czy się nie wiesza, czy jego soft nie jest irytujący itp. A tego nie wiem, bo mam tylko P5B Dlx Wifi. Tu soft jest średnio denerwujący. Wolę ten od Audigy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest trudno powiedzieć, który jest lepszy. Teoretycznie pewnie można sobie popatrzeć na ich parametry i na tej podstawie powiedzieć, ale parametry te mają niewielkie znaczenie, gdyż i tak są zakłócane przez inne podzespoły płyty głównej.

Dlatego myślę, że rozstrzygając który chipset jest lepszy należy bardziej patrzeć na to jak pracuje z systemem - czy się nie wiesza, czy jego soft nie jest irytujący itp. A tego nie wiem, bo mam tylko P5B Dlx Wifi. Tu soft jest średnio denerwujący. Wolę ten od Audigy.

aha , bo ja sie caly czas botykam z problem ktora plyte wybrac czy tego Asusa czy GB DS4 rev 3.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podkreceniu glosnosci (w VLC playerze) w filmach potrafilo potrzeszczesc przy glosniejszych scenach, poza tym za cholere nie moglem ustawic dobrze glosnikow (5.1 Logitech Z640), zawsze gralo nie to, co mialo grac :) Poniewaz nie mialem czasu i nerwow sie bawic, wsadzilem starego Adigy 2 i smiga ladnie, glosniki graja te co powinny i jest ok ;) Poza tym soft Creativa jest sporo lepszy.

 

ps. Ten uklad ADI jest teoretycznie lepszy od Realteka. Ma nawet dzialajacy EAX (softwarowo oczywiscie) - w Realteku byly ponoc problemy i w grach nie bylo EAX (choc mial byc). Generalnie na papierze lepszy jest, ale jak wypada w rzeczywistosci vs. Realtek nie mam pojecia ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecne dyski pracuja z max szybkoscia ATA 133 i uzyskanie wiekszej szybkoscia jest nie mozliwe na SATA czy SATA II

ja tez mam dysk Seagate 320, SATAII. Czyli mam rozumieć ze mimo to że mam aktywny tryb SATAII (czyli teoretycznie 3Gb/s) to i tak pracuje tak samo, jak dysk na ATA133?

 

W takim razie dlaczego mi pokazuje tryb UDMA-5 (czyli ATA100) zamiast UDMA-6 (ATA133)? Jak to zmienić? HD Tune pokazuje mi tak wlasnie, ze aktywny mam tryb 5, a obsługiwane jest 6.

 

w jaki sposób można sprawdzić czy dysk sata2 podpięty do płyty ma włączone NCQ (native command queue) ?

HD Tune, zakładka Info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa u was EAX na p5b deluxe? Bo u mnie nie działa.

na P5B nie też nie działa w evereście :( W grach wszystko jest ok, znaczy dostępne są opcje i jakąś różnicę słychać ;) Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , czas doszedl do momentu zakupow i skladania :) ale nadal pewna niepewnosc dotyczace plyty.

 

Bede skaldal kompa na procku C2D 2.13GHz i bede go krecil przynajmniej do 3.2Ghz ( pamieci OCZ 2x1GB 800MHz) i czy z czystym sumieniem mozecie mi powiedziec (dorradzic) ze dobra bedzie plyta Asus P5B deluxe rev 1.04g ? czy moze lepiej abym sobie kupil np Gigabyte DS 4 rev 3.3 ? Jakie sa wasze zdania ( bo uwazam wasze sugestie za bardzo wazne) Z ktora plyta bede mial mniej problemow ?a i gdy wyjda procki C2D o FSB 1333MHz tez bedzie dobrze chodzilo i podkrecalo sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...