Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytan:

 

Jade teraz na biosie 0614, fsb 410 i sa podwojne restarty. Czytalem gdzies ze od ktoregos nowszego biosu problem znika- od ktorego ?

 

I tak wogole- to ktory polecacie (jezeli rzeczywiscie nowszy = lepszy) ? 0711 czy 0910 ?

 

I drugie pytanie (lamerskie ale coz...)

Jak fleszuje bios to wszystkie ustaiwenia w nowym biosie sa defaultowe ?

Czy sa zachowane ustawienia starego biosu ?

Czy przed fleszowaniem mam przywrocic wszystko do defaulta i dopiero wtedy flash (asus update uzywam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pytanie o defaulty nieaktualne:

 

Rules for Safe BIOS update:

 

1. For safety reasons, always use the most updated BIOS utility!

2. Do not overclock the system/CPU during BIOS update!

3. Load "Setup Default" in BIOS menu before BIOS Update.

4. Make sure you have "Administator" privilege on your Windows system (WinNT4/2000/XP).

5. Close all application programs under Windows.

6. Disable any existing Anti-Virus applications in the system.

7. Reboot the PC after the BIOS update is complete.

8. Switch on the PC and load "Setup Default" in BIOS again.

 

Dobra, edit2:

 

Nie chcialo mi sie czekac na odpowiedzi, wzialem wgralem bios 0910, przy pomocy EZ flash tego co jest w biosie (podobno asus update potrafil sie ludziom wykrzaczyc i plyta na serwis szla), problem podwojnych startow zniknal- komp sie normalnie uruchamia a przy restarcie nie gasnie calkiem, nie zatrzymuje dysku.

Edytowane przez Heniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, planuje kpmpa na p5b deluxe, procka 4300 i pamieci gskille 800CL4, jakies przeciwskazania, uwagi. Inna plyta w poodbnej cenie??

jak wyglada podkrecanie tego procka na tej plytce podkrecal ktos??

Prosze o rady to moj pierwszy komp na intelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, planuje kpmpa na p5b deluxe, procka 4300 i pamieci gskille 800CL4, jakies przeciwskazania, uwagi. Inna plyta w poodbnej cenie??

jak wyglada podkrecanie tego procka na tej plytce podkrecal ktos??

Prosze o rady to moj pierwszy komp na intelu

Jeśli chodzi o płytę to jest jak najbardziej odpowiednia do podkręcania, ale....

Nie jest ona bez wad - u mnie przełącza dość często PCIE na x1, mimo najnowszego biosu, do tego zaczęła wariować i po wyjściu z jakiejkolwiek gry nie mam dostępu do neta.

IHMO lepszym wyborem będzie Abit Quad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

czy to oznacza ze teraz karta mi pracuje w trybie PCI-E 1x ? :mur:

 

a jednak, sprawdziłem w RT i pokazuje ze obecnie wybrany tryb to PCI-E 1x.

 

u mnie pogama go, ze taktowanie PCIE daje na Auto <_<

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge sie mylic ale moim zdaniem to normalne jesli chodzi o pci-exp x16-1x przy podkrecaniu

nie wydaje mi sie. Do FSB 400 u mnie takie krzaczki sie nie dzieje. powyzej 400FSB takie cos sie dzieje wlasnie. Nie wiem czego to wina, bynajmniej na P5W takiego czegoś nie miałem. Zaraz pobawie sie BIOSami :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu pewnego magicznego progu FSB ( na kazdej P5B Dlx ten prog jest inny ), szyna PCI-E sie przelacza na x 1. Najgorsze to, ze czasami nic nie pomaga aby nie przeskoczyla.

 

Na 5 sztuk P5B Dlx, ktorymi sie bawilem, tylko na jednej sie nie przelaczalo. Na ostatniej ktora mialem, przelaczalo sie juz przy 360MHz FSB. Pomagalo jedynie boot @ 360MHz i clockgen z systemu w gore.

 

Teoretycznie bios hmmm 0711 <_< Cos takiego pomagal w tym i czasami sie nie przelaczalo,ale to teoretycznie. Wplyw na to, zauwazylem maja tez napiecia mostkow, ale nie zawsze pomaga ich luzowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie zauzywalem, ze obojetnie jakie by były ustawienia, po uruchomieniu kompa jest 16x. Natomiast gdy komputer zostanie zresetowany, wtedy po ponownym uruchomieniu jest tryb 1x. Wtedy albo musze dac ustawienia fabryczne, albo ustawic timingi na 5-5-5-15, o dziwo to pomaga <_<

 

Troche dziwna sprawa z tym. Czy na kazdych innych płytach tak jest czy tylko tutaj ejst taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwna sprawa z tym. Czy na kazdych innych płytach tak jest czy tylko tutaj ejst taki problem?

Zmartwie Cie.

 

Spotkalem sie z tym tylko na P5B Dlx i jednej sztuce GB DQ6, na kazdej innej mobo z 965P takie cos nie dzialo mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie mialem przelaczania na pcx x1

 

Na biosie 0614 chodzila na fsb 405 bez problemow, teraz na 0910 tez bezproblemowo chodzi (a do tego nie ma podwojnych startow)

 

W biosie mialem i mam pozmieniane tylko to co istotne- vcore nizej niz default, lekko podbite napiecie na pamieciach (w zasadzie dla spokoju, bo te patrioty SL 667 we wszystkich testach robia takie fsb na 1,8), ustawione fsb i dzielnik pamieci, pcx freq. na 101, pci na 33,33.

Wszystkie inne napiecia na auto- NB, SB, ICH8, FSB termination.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może wypuszczą nowy bios , który z tym zrobi porządek, ale raz - nie chce mi się czekać, a dwa - nie mam pewności, że pomoże.

Wniosek jest jeden - musze zmieniać płytę - bo u mnie przy FSB 333 już takie rzeczy się dzieją.

 

Devilek - utwierdź mnie prosze w przekonaniu - Ten Abit AB( Quad to na prawde dobra płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie znawcy heh dwa pytanka ;) Po pierwsze jaki bios do plyty P5B deluxe jest najlepszy i drugie czy Goodramy PRO 2x1Gb na MICRONACH9 dzialaja na tej plytce poprawnie czy lepiej sobie je odpusic. Ach i jeszcze jedno czy lepiej pakowac sie w Core duo 4300 czy tez polecacie 6300 ?? Ktory procek przy tej konfiguracji bedzie lepszy ?? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1 strony topicu:

 

>ClockGen [ver 1.0.5.0] Download W opcjach PLL należy wybrać CY28551

Może o to chodzi...

nie do konca, bo problemem było to ze miałem stara wersje CG. Ale dzieki za "podlinkowanie".

 

Devilek - poustawialem clockgenem wszystko jak trzeba, ale i tak po przekroczeniu bodajze 405FSB przełaca mi się PCI-E na 1x. Jak Ty to robileś ze Ci się nie przełaczalo? Problem wystepuje napewno w BIOSie 1004, oraz 0804 (testowałem dziś oba). Na obu takze jest problem podwojnych startów. Ktoś tu wyzej wspomniał ze na 0910 tak się nie dzieje, wiec zaraz sobie potestuje ten BIOS.

 

Wyczytałem takze ze to moze byc kwestia napiec jakie daje sie na NB i SB, nie ukrywam ze ja wszystkie V mam prawie na maxa. Sproboje troche poluzowac je i dam znac jakie efekty.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... ale czytałem tu na forum że trzeba albo zmniejszyć napięcie na NB, albo ustawić taktowanie PCIE w przedziale 104-120 czy coś takiego... u mnie działa zmniejszenie napięcia na nb i podniesienie na sb, albo pcie na 114 lub 90 - przy 114 komp ma jakieś dziwne problemy - więc jadę na 90. Myślę, że ten PCIE x16 na x1 zależy od kilku różnych czynników i są różne rozwiązania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie... sprobojcie podbic napiecie na ICH na 1,215V. Ja probowałem rozne kombinacje z napieciami FSB, NB i SB. Nic nie pomagało, PCIE dalej przelaczalo sie na 1x. Podbilem napiecie na ICH i problem zniknął, teraz na takich ustawieniach, gdzie wczesniej przelaczalo sie w tryb 1x, teraz działa bezproblemowo 16x i nic sie nie przelacza narazie. Sprobojcie, moze wam też pomoze :)

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmm... mi się jeszce nigdy, dosłownie nigdy nei zdarzyło przelączenie na pcie x1, chociaz zblizalem sie do fsb500

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie raz jeszcze ponowic pytanko - i prosilbym o ile ktos ma czas o fachowe doradztwo.

 

Panowie znawcy heh dwa pytanka icon_wink2.gif Po pierwsze jaki bios do plyty P5B deluxe jest najlepszy i drugie czy Goodramy PRO 2x1Gb na MICRONACH9 dzialaja na tej plytce poprawnie czy lepiej sobie je odpusic. Ach i jeszcze jedno czy lepiej pakowac sie w Core duo 4300 czy tez polecacie 6300 ?? Ktory procek przy tej konfiguracji bedzie lepszy ?? huh.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie raz jeszcze ponowic pytanko - i prosilbym o ile ktos ma czas o fachowe doradztwo.

 

Panowie znawcy heh dwa pytanka icon_wink2.gif Po pierwsze jaki bios do plyty P5B deluxe jest najlepszy i drugie czy Goodramy PRO 2x1Gb na MICRONACH9 dzialaja na tej plytce poprawnie czy lepiej sobie je odpusic. Ach i jeszcze jedno czy lepiej pakowac sie w Core duo 4300 czy tez polecacie 6300 ?? Ktory procek przy tej konfiguracji bedzie lepszy ?? huh.gif

BIOS? 0804, 0910, 1004.

 

GR Pro na D9? Nie widze problemu zeby miało nie działać.

 

4300 vs 6300? Zalezy, ktore bedzie bardziej podatny na O/C. Masz jakies zrodło, skad moglbys sie dowiedziec wiecej nt. obu procow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS? 0804, 0910, 1004.

 

GR Pro na D9? Nie widze problemu zeby miało nie działać.

 

4300 vs 6300? Zalezy, ktore bedzie bardziej podatny na O/C. Masz jakies zrodło, skad moglbys sie dowiedziec wiecej nt. obu procow?

 

Wszystko pieknie ladnie ale ktory z tych biosow jest najlepszy ?? Podobno wlasnie od biosu zalezy czy sa problemy z PCI Exp x1 - im nowszy tym lepszy - tylko czy to prawda ?? A co do procka nie mam pojecie gdzie i od kogo kupic jakis fajny model ?? Moze jakieg podpowiedzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ladnie ale ktory z tych biosow jest najlepszy ?? Podobno wlasnie od biosu zalezy czy sa problemy z PCI Exp x1 - im nowszy tym lepszy - tylko czy to prawda ??

co do PCI-E to napisałem kilka postow wyzej na ten temat, oraz kilka stron wstecz takze kilka osob o tym pisało, wystarczy poczytac. Powiem Ci tyle, ze problem nie lezy po stronie BIOSu.

 

ja mam pytanko, czym moge sobie zmniejszyc obroty wentylatorów?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie fan kontroler i zmniejszaj ;)

Co do przełączania się na x1 to do momentu awarii sprzetu nic takiego mi się nie działo. Płyta wróciła z serwisu i teraz są jakieś cyrki. To, że nie chce działać z moim zasilaczem to jedno a drugie, przełącza się na x1. Grafika też niedomaga po padzie bo po ustawieniu odświeżania na 100Hz cały czas jest 60Hz. Sterownik jedno a monitor drugie. Po pewnym czasie i kilku restartach systemu sam ustawia się w końcu poprawnie na 100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie fan kontroler i zmniejszaj ;)

Co do przełączania się na x1 to do momentu awarii sprzetu nic takiego mi się nie działo. Płyta wróciła z serwisu i teraz są jakieś cyrki. To, że nie chce działać z moim zasilaczem to jedno a drugie, przełącza się na x1. Grafika też niedomaga po padzie bo po ustawieniu odświeżania na 100Hz cały czas jest 60Hz. Sterownik jedno a monitor drugie. Po pewnym czasie i kilku restartach systemu sam ustawia się w końcu poprawnie na 100Hz.

a przy jakim FSB Ci sie przełącza? Problwałes ten trick z napieciami ktory podałem wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bawię się w podkręcanie to ICH zawsze ustawiam 1,215V. Nic to nie daje. Wchdzę do windy z FSB 400 na mnożniku 9. Włączam np. 3DMarka i po chwili widzę przycięcie i wszystko idzie dalej widocznie wolniej. Wychodzę z 3DM i mam PCI-E x1. Na mnożniku 8 to nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bawię się w podkręcanie to ICH zawsze ustawiam 1,215V. Nic to nie daje. Wchdzę do windy z FSB 400 na mnożniku 9. Włączam np. 3DMarka i po chwili widzę przycięcie i wszystko idzie dalej widocznie wolniej. Wychodzę z 3DM i mam PCI-E x1. Na mnożniku 8 to nie występuje.

hm, sam widzisz ze u kazdego pomaga co innego, innemu zadziała jak podniesie takty PCIE do 110, innemu jak poluzuje napiecia. Mi pomoglo podniesienie ICH na 1,215V, nic innego na to nie ma wpływu. Musisz sam poprobowac, ja sie bawiłem chyba godizne nad tym zanim doszedłem co jest przyczyna przelaczania sie na 1x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo P5B Vanilla... czy napiecie ktore mozna ustawic w biosie apropo "FSB termination" daje taki sam efekt jak zrobienie vmod'a opisanego tutaj?:

 

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=118191

 

Czy to sa dwa oddzielne napiecia? bo podnoszenie tego 'FSB termination' na plycie z 1.2V do 1.45V nie pomaga, a wszystko wskazuje na to ze plyta nie dociaga stabilnie do 500, orthos niezaleznie od napiecia albo sie wywala albo sypie bledami po paru sekundach. Procek i pamieci wykluczone, bo pamici spokojnie robia 500... no chyba ze procek ma FSB wall.

 

Jakiekolwiek sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...