Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

K...A co jest z ta płytą :evil: Hardware Monitor w biosie zawiesz kompa. WHY a myslisz ze nie czekam.

 

Czy moze wgranie najnowszego biosu coś pomoże? :mur: Przy DFI nie było tkiego [ciach!]lenia F..K Jak Asus mógł zrobic takie [ciach!]o. Prawdopodobnie na starszych edycjach tej płyty było lepiej ale na tej wszystko sie pie..oli :wisielec:

 

NP; teraz w IDLE mam tem 82;C na procy co normalnie temp. nie przekracza 40'C. Może teraz mobo też na cos czeka ? Moze potzrebuje wiecej czasu aby dotarła informacji ze ta temeratura jest ciut za wysoka. MASAKRA :mur:

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja Wam naprawde współczuje jak czyta te Wasze problemy z płyta... :( Ja mam od kilku miesięcy rewizje 1.04G i BIOS 09xx i płyta spisuje się znakomicie. Co prawda podkrecenie wymagało dłuższej chwili na pobawienie sie ustawieniami w BIOSie, ale po wyszukaniu odpowiednich ustawien wszystko smiga raz ustawione caly czas, bez zadnych problemow. Na poczatku mialem tylko problem z przelaczaniem sie PCI-E z 16x na 1x, ale zmiana BIOSu rozwiazała ten problem.

 

Widze ze niektorzy maja 'problem z HW Monitor w BIOSIe, u mnie jest tak ze trzeba chwile poczekać, widocznie po kliknieciu 'enter' na ta opcje BIOS musi zczytać dane z czujnikow, dlatego pewnie jest takie opoźnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czytam to wszystko i dostaje zwidów.

Napaliłem się na kupno asusa p5b delux do tego na początek c2duo 4300 oraz pamiątki 2*1gb 800 4.4.4.12 corsair

Załamałem sie że aż takie problemy są z tą płytą sam niewiem czy zostac przy tej płycie.

Jedno mnie tylko trzyma ja nie będę tak bardzo tego podkręcał chciałbym choć z 300~350.

Moja poprzednia przygoda to sempron 754 2800 1600@2400(to był pikuś w porównaniu do podkręcania tej płyty...).

W związku z tym chciałbym prosić o opis co na ile przestawić abym odpalił kompa np: z fsb 300,

jaki bios najlepiej wgrać (chyba 0804)wiem że wystarczy czytać forum ale tych stron jest tyle, że na łeb dostaje...

serdecznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do biosu to najlepszy bedzie 0910. Sam go uzywam i jest najlepszy ze wszystkich. U mnie bynajmniej na tym biosie nie wystapuje przelaczasie nie magistrali PCI-E.

Pisarz

testowałeś moze 1202 własnie sciagnołem najnowszy bios ale jeszcze go nie zainstalowalem. Powiadasz 0910 ? czyli starszy niż mam oryginlnie. Dodam ze mobo bez WiFi

 

Ludzie

0910 VS 1202 - Co wybieracie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisarz

testowałeś moze 1202 własnie sciagnołem najnowszy bios ale jeszcze go nie zainstalowalem. Powiadasz 0910 ? czyli starszy niż mam oryginlnie. Dodam ze mobo bez WiFi

 

Ludzie

0910 VS 1202 - Co wybieracie ?

 

a ten 1202 jest jużoficjalnie wydany :)

 

Ja mam rev 1.03G i 1101 i żadnych problemów z przestawianiem PCI-E nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisarz

testowałeś moze 1202 własnie sciagnołem najnowszy bios ale jeszcze go nie zainstalowalem. Powiadasz 0910 ? czyli starszy niż mam oryginlnie. Dodam ze mobo bez WiFi

 

Ludzie

0910 VS 1202 - Co wybieracie ?

nie, caly czas jade na 0910 i jakos nie widzi mi sie zmieniac na inny. Generalnie nie radze sie napalac na numerki, bo to daleko nie prowadzi. Najlepiej jest samemu przetestowac kilka biosow u siebie i wybrac samemu najlepszy. Ja testowalem chyba 4 rozne, dopiero na 0910 wszystko smigalo tak jak oczekiwałem. Polecam sprawdzanie indywidualne dlatego, ze z tego co tu widze to np. bios 0910 sprawił, ze szyna PCI-E nie przałacza mi sie juz na wolne tryby, ale np. innej osobie na tym samym biosie dalej dzieja sie takie 'krzaczki'. Czyli na dobry bios nie ma reguły.

 

a ten 1202 jest jużoficjalnie wydany :)

 

Ja mam rev 1.03G i 1101 i żadnych problemów z przestawianiem PCI-E nie było :)

a gdzie mozna dorwac tego 1202? I jaka jest lista zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna dorwac tego 1202? I jaka jest lista zmian?

Version 1202

Description P5B Release BIOS 1202

1. Fix system may sometimes hang after load default in setup then exiting right away while having Conroe CPU installed.

2. Add new uCode to support new CPU.

Ale to jest BIOS dla P5B i dostepny jest na stronie ASUSa

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie dzwieku czemu nie moge wlaczyc funcki dts interactive czy jakos tak

jak to wlacze to nie mam nigdzie dzwieku, a tak ciekawosci co to daje ? mam podlaczona wieze pod kompa, a spradzalem czy jakos lpeij gra a tu cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowana dźwiękówka jest jednak koszmarnie podła. Za parę groszy kupiłem sobie stareńkiego SB Live 4.1 i w życiu nie otrzymałem tak wiele za tak niewiele. Dźwięk idealny, żadnych szumów itp. system staruje 2x szybciej słowem wrażenia jak po przesiadce z seicento do starego meśka klasy S :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już jakieś skuteczne lekarstwo na zmieniający się bez powodu PCIE x16 --> PCIE x1. Człowiek sobie troszkę podkręci kompa znajdzie stabilne ustawienia, a tu w nagrodę łapie PCIE x1 :mad:

mi pomogl bios 0910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy bios do P5B (vanilla, nondeluxe jak zwał tak zwał)

P5B Release BIOS 1405

1. Update CPU ucode to support new processor

2. Revise SLP 2.0 rule

3. Enable hotplug support under AHCI mode

4. Fix displayed CPU frequency incorrectly after downgrade CPU ratio

CLICK

 

Ponieważ z 1202 bardzo dobrze mi się współpracuję testowanie zostawiam innym, w razie czego jakby okazał się znacząco lepszy od starego proszę o cynk ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pisarz

Problem w tym, że ja mam P5B Premium, coś słabo z biosami do tego mobo. Mam nadz., że Asus się rozkręci.

a sprawdzałeś z 0604

P5B Premium release BIOS 0604

1. Add new CPU uCode to support new processor

2. Add "Power On By USB_34 Device" item

3. Enable hotplug support under AHCI mode

4. Finetune CPU temperature detection algorithm

5. Enable auto detection of TPM module

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/socket...um/P5BPR604.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba swoją mobo puszczę na gwarancję, bo jak się patrzy to jest to wada fabryczna. Nie wiem tylko jak można było coś takiego wrzucić na rynek, przecież to BUBEL.

Czy już ktoś ma jakieś doświadczenie z serwisem Asusa, jak oni podchodzą do tego tematu i problemu PCIE?

 

Czas chyba zapolować na coś sprawdzonego ze stajni DFI lub ew. jakiegoś Gigabyta P35.

 

@cavarr

Dokładnie 0604 też już przetestowałem, a właściwie z miejsca sprawdziałem czy występuje problem z PCIE... i nadal to samo. Totalne losowanie lata na x16, a za chwile po restarcie już x1.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam asus'a p5b i mam malutki problem ze zintegrowanym dźwiękiem - mianowicie w grach (nfs:mw, gta sa) raz na 3minuty dźwięk mi trzeszczy tak na 3-4s. Nie jest to taki totalny trzask, ale slychac lekkie pierdzenie. Dodam ze problem nie wystepuje pod windowsem, gdy slucham np muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PCI/E 16x i problemu z przechodzeniem w tryb 1x to wysłałem zapytanie do serwisu Asusa i muszę stwierdzić, że sobie robią jaja:

 

"Proszę zaktualizować BIOS do wersji 0604. Przełączanie się slotu PCI/E z trybu 16x do trybu 1x zwykle dzieje się podczas OC, i nie jest objęte przez nas wsparciem technicznym."

 

 

@retard

U mnie może nie są to trzeszczenia, ale przy lekkim podkręceniu głosu w tle słychać wyraźny szum. Z tego też względu do łask powrócił Audigy, który deklasuje praktycznie wszystkie integry.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedł nowy bios do p5b - 1405

 

wg asusa

P5B Release BIOS 1405

1. Update CPU ucode to support new processor

2. Revise SLP 2.0 rule

3. Enable hotplug support under AHCI mode

4. Fix displayed CPU frequency incorrectly after downgrade CPU ratio

 

od siebie pragne dodac ze po wgraniu go musialem odkrecic procka bo nie pozwalal mi dac napiecia na procka mniejszego niz 1,4v

po paru restartach i wrzucenia ustawien standardowych uspokoilo sie i mozna bylo ponownie podkrecic

 

co sie tyczy samego biosu to bez jakichs rewelacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem małą niespodziankę. Nagle zgasł mi monitor, komp sie zresetował i nie chce wejść nawet do biosu.

Próbowałem resetować bios, wyciągnąłem grafikę i ram a przy próbie odpalenia nawet nie piszczy, że mu grafiki i ramu brakuje.

Co jest grane? Zasilacz padł? Na razie nie mam możliwości sprawdzenia.

Macie jakieś pomysły?

 

-------------------------------------

C2D 6600

P5B Deluxe

Asus 8800 GTS

NeoTec 420 - staruszek 20pin

nie kręcony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem małą niespodziankę. Nagle zgasł mi monitor, komp sie zresetował i nie chce wejść nawet do biosu.

Próbowałem resetować bios, wyciągnąłem grafikę i ram a przy próbie odpalenia nawet nie piszczy, że mu grafiki i ramu brakuje.

Co jest grane? Zasilacz padł? Na razie nie mam możliwości sprawdzenia.

Macie jakieś pomysły?

A krecą sie wentylatory? jak nie to sprawdz bezpiecznik w zasilaczu - moze tylko to poszlo

 

mialem podobna akcje - odlaczylem zasilanie od plyty na pare minut i zaczelo potem dzialac normalnie - ale bawilem sie wtedy podpieciem dziekowki z karta TV (na zywca:D)

 

pozatym oprucz resetowania biosu przyciskiem/zworka mozesz wyjac baterie i odczekac chwile

 

sprawdz podlaczenie przycisku power - moze go jakos odpioles?

 

to tak wstepnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...