Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos ma podlaczona plyta za pomcoa 20pin wtyczki od zasilacza?

 

Mam zasilacz awaryjny z 20pin atx + 4pin AUX, wiem w jakie meijsca wtyczk i 24 pin na plycie wlozyc zeby 4 pozostale puste..., mam slaba karte graficzna, nic nie chem podkrecac, sie pytam czy w ogole plyta zapostuje? jak u Was? pewnie wszyscy maja 24 pin w zasilce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma podlaczona plyta za pomcoa 20pin wtyczki od zasilacza?

 

Mam zasilacz awaryjny z 20pin atx + 4pin AUX, wiem w jakie meijsca wtyczk i 24 pin na plycie wlozyc zeby 4 pozostale puste..., mam slaba karte graficzna, nic nie chem podkrecac, sie pytam czy w ogole plyta zapostuje? jak u Was? pewnie wszyscy maja 24 pin w zasilce?

może podaj jaka masz zasiłke :lol:

 

pozatym chyba Heat sie o to pytał kiedys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMMMMM, ciekawostka:

 

Dołączona grafika

 

ASUS P5B Vanilla (zwykły, żaden Deluxe) - BIOS 0509

E6300

2x1GB Patriot LLK 800MHz

AC Freezer 7PRO

badziewna zasiłka TT z 1 linią +12V (18A)

VMCH - 1,4V

VDIMM - 2,1V (max dla ej płyty na tym BIOS)

 

to max FSB dla MoBo

 

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, na zwyklej P5B mozna uzyskiwac takie same FSB jak na deluxe ? jest tak samo wydajna ?

ogólna opinia jest taka, że zwykły P5B się do OC nie nadaje :) Ja miałem tylko jeden egzemplarz w łapach i jak się kręcił widać :) Pozatym pięknie śmigał zarówno z Patriotami LLK jak i XBLK :) Ale to jeden egzemplarz, jak z resztą będzie cholera wie (choć jak wpadnie mi w łapki jeszcze jednak to od razu sprawdzę :) ) Ja narazie mam dylemat czy brać E6300 czy E6600 - 6600 kusi choć jak tak czasem zerkam na różnych forach i widzę E6600 @ 3~3,3GHz to jakoś tak nieswojo mi tyle wydać na taki proc skoro na E6300 nie miałem problemu z takim zegarem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólna opinia jest taka, że zwykły P5B się do OC nie nadaje :) Ja miałem tylko jeden egzemplarz w łapach i jak się kręcił widać :) Pozatym pięknie śmigał zarówno z Patriotami LLK jak i XBLK :) Ale to jeden egzemplarz, jak z resztą będzie cholera wie (choć jak wpadnie mi w łapki jeszcze jednak to od razu sprawdzę :) ) Ja narazie mam dylemat czy brać E6300 czy E6600 - 6600 kusi choć jak tak czasem zerkam na różnych forach i widzę E6600 @ 3~3,3GHz to jakoś tak nieswojo mi tyle wydać na taki proc skoro na E6300 nie miałem problemu z takim zegarem :/

zawsze można kupić jakiś używany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając dostęp do hurtowni nie widzę sensu w kupowaniu używki :) I tu też plus E6300 - bo tych procków będzie szło najwięcej więc można będzie ew. poprzebierac i powymieniać CPU :) A coraz częściej widuje E6600 z max w granicach 3,2~3,3GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając dostęp do hurtowni nie widzę sensu w kupowaniu używki :) I tu też plus E6300 - bo tych procków będzie szło najwięcej więc można będzie ew. poprzebierac i powymieniać CPU :) A coraz częściej widuje E6600 z max w granicach 3,2~3,3GHz

jasne

po co w ogóle kupować :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze memki ładnie idą.... A co do błędu - sprawdzałes inne wersje CPU-Z? "Odnalazł " ci sie drugi rdzeń?

No nawet,nawet.Te 536 to na 2.45V.Inne czyli starsze...tak od 1.33 do 1.36.Core temp też podaje temp.tylko jednego jaja.

Może to bliźniaki jedno jajowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już dosyć P5B Dlx WiFi

Odpala mi tylko wiatraczki i koniec (nawet klawa nie mrygnie)

A mobo dopiero wróciło z serwisu (i tam śmigało)

Ciekawe co jest nie tak

W serwisie odpalało na takiej samej zasiłce

Nie wierzę że to problem z Gskill HZ ... (niestety nie mam pod ręką innych)

Jak zwykle - Asus = jazdy ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem na początku, gdy używałem (pożyczonej ze sklepu) kości 512MB 667 no-name. Komp wieszał się w biosie, w systemie, czasem w ogóle nie odpalal, albo odpalaly sie wentylatorki, a ekran czarny. Bylem troche tym faktem zmartwiony, ale cierpliwie czekalem na zamowione kosci. Od momentu, gdy wpiąłem Geile, wszystko smaga bezbłędnie.

Nie twierdzę, że w Twoim wypadku winne są kostki, ale warto było by sprawdzić mobo na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem na początku, gdy używałem (pożyczonej ze sklepu) kości 512MB 667 no-name. Komp wieszał się w biosie, w systemie, czasem w ogóle nie odpalal, albo odpalaly sie wentylatorki, a ekran czarny. Bylem troche tym faktem zmartwiony, ale cierpliwie czekalem na zamowione kosci. Od momentu, gdy wpiąłem Geile, wszystko smaga bezbłędnie.

Nie twierdzę, że w Twoim wypadku winne są kostki, ale warto było by sprawdzić mobo na innych.

zobacze - ale już nie lubie tej mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś Zalmana FS-C77 Fatal1ty i instalował go w tej MoBo? Bo właśnie się zastanawiam czy się zmieści... Ma zapinke pod 775, ale teraz póki co używam go na 478. To jest praktycznie Zalman CNPS 7700-Cu. Myślicie że będzie można powalczyć z takim chłodziwem z E6600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...