Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada może ktoś Zalmana FS-C77 Fatal1ty i instalował go w tej MoBo? Bo właśnie się zastanawiam czy się zmieści... Ma zapinke pod 775, ale teraz póki co używam go na 478. To jest praktycznie Zalman CNPS 7700-Cu. Myślicie że będzie można powalczyć z takim chłodziwem z E6600 ?

pewnie sie zmieści

fajne chłodzenie bo bedzie owiewać mostefy i inne piedoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś Zalmana FS-C77 Fatal1ty i instalował go w tej MoBo? Bo właśnie się zastanawiam czy się zmieści... Ma zapinke pod 775, ale teraz póki co używam go na 478. To jest praktycznie Zalman CNPS 7700-Cu. Myślicie że będzie można powalczyć z takim chłodziwem z E6600 ?

Powałczyć to można nawet na boxsie,patrz Bachus :wink: .Może zamiast tego zalmana coś na heatpipach np.ninja,TT BP nawet będzie wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tuż przed zakupem tej mobo, ale musze sie upewnić czy na 100% bedzie kompatybilna z kartą Skystar 2, czy ktoś posiada ss2 na tym mobo, albo jest w stanie sprawdzić bo nigdzie nie moge znaleść na sieci :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powałczyć to można nawet na boxsie,patrz Bachus :wink: .Może zamiast tego zalmana coś na heatpipach np.ninja,TT BP nawet będzie wydajniejsze

Powiem więcej - TYLKO coś oparte o heatpipes. Sam posiadam TT BT i trzeba jasno stwierdzić, że powyżej 3,5 GHz na 1,5V (winda) ten cooler juz przestaje wystarczać jako taki do zastosowań alldays ( zawsze jeszcze można kombinować z innym wentylem 120mm, np. jakaś potworna Delta :lol: , tyle, że zatyczki do uszu wskazane). Tempy w Orthos zaczynają przekraczać 65C i nie sądzę by C2D czuł się z tym komfortowo. Wbrew pozorom cooler stockowy nie jest taki kiepski, ale nie wyobrażam sobie używania go na takich taktach.

Tego Zalmana darowałbym sobie od razu, za ta cenę masz praktycznie DWA TT BT, który jest od tej zabawki Zalmana zdecydowanie lepszy. Jak wspomniał Gemmy - dorzucic mozna jeszcze Ninja, Mime, HR1.... Reszta, albo kosmicznie droga i nie oferuje nic więcej , albo ładnie wygląda i sprawuje sie przeciętnie.

 

 

@Yoto - scenariusz widze jeden - wkładasz swoje 2x256 i bangla od razu, potem HZ się budzą i git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Zalmana darowałbym sobie od razu, za ta cenę masz praktycznie DWA TT BT, który jest od tej zabawki Zalmana zdecydowanie lepszy. Jak wspomniał Gemmy - dorzucic mozna jeszcze Ninja, Mime, HR1.... Reszta, albo kosmicznie droga i nie oferuje nic więcej , albo ładnie wygląda i sprawuje sie przeciętnie.

Jakbyś nie zauwazył to nie przymierzam sie do kupna Zenka - ja już go mam ale na IC7-G i chce poprostu go przelozyc bez ponoszenia dodatkowych kosztów zwiazanych z zakupem innego coolera.

 

własnie własnie jaki radiator kupic..

Taki? Tzn Zalmana czy TT BT/Ninje ? Edytowane przez daro200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego na jakims forum :

My temps are:

BIOS Idle: 24-25C

Windows Idle: 23-25C

Full Load: 28-32C.... (pc probe wiec moga byc troche wieksze)

Lowest ever recorded temp: 19C

Highest ever recorded temp: 32C

 

A to jest na P5W DH, E6700 i Ninjy Scythe + (wiatraczek kreci sie caly czas na 950rpm) Dołączona grafika

 

 

Duza obudowa wskazana bo sie nie zmiesci....... ninja

Edytowane przez Stratos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, srali muszki-będzie wiosna.... W życiu nie uwierzę w 32C stress na Ninja. Chyba, ze koleś ma w pokoju 10C i siedzi w kożuchu lub czujnik temperatury na tym Asusie oszalał/jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam taki dzial jak "Chlodzenie Konwecjonalne" u Ciebie nie istnieje ? :?

Tam zadaj to pytanie , tutaj jest temat o P5B DLX a nie o coolerach na proca .

Nie wiem do kogo to kierowałeś, ale ja chciałem wiedzieć czy dokladnie to chłodziwo zmieści się na TEJ MoBo o której cały czas mowa :) Zresztą niepotrzebnie brudzisz ładny topic ;)

EOT ;)

 

A tak żeby nie było OT:

Które polecacie pamiątki do tej płytki? Myślałem nad:

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 800MHz czy moze PDP Patriot Dual ELK 2x 1GB DDR2 900MHz ? Cenowo dużej różnicy nie ma praktycznie... :unsure:

Ceny odpowiednio: 1240 brutto oraz 1300 brutto. Bo chce już brać raz a dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie Stratos miał prawo zapytać o coolery tutaj? Dlaczego? Choćby dlatego, że zapinki dostarczone wraz z TT TB nie nadają sie do zamontowania na P5B DLX. Producent daje zapinki typu H, a elemanty smd i luty na spodzie płyty uniemozliwiają montaż coolera tym sposobem. Rozwiazana są dwa - albo kupić na Allegro zapinke typu X dla LGA775, albo poszukać najnowszej revizji TT BT z zapięciem identycznym jak BOXowe do LGA775.

 

Alldays używam 3,4 GHz na 1,35V - idle 42C, stress 50-52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które polecacie pamiątki do tej płytki? Myślałem nad:

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 800MHz czy moze PDP Patriot Dual ELK 2x 1GB DDR2 900MHz? Cenowo dużej różnicy nie ma praktycznie... :unsure:

Ceny odpowiednio: 1240 brutto oraz 1300 brutto. Bo chce już brać raz a dobrze...

Jezuniu... jak one zdrozały... od czasu jak je kupowalem(800). Gdy szukale kiedys info o pamieciach to na forum asusa znalazlem ze ktos mial problemy z odpaleniem plyty na patriotach 900 pozniej rozmawialem z.. panem z obslugi od patriotow to powiedzial ze byl problem bo 900 jest nie standardowe.. i trzeba samemu uwstawic, ale te raz to nie wiem jak jest.. moze te nowe biosy juz nie robia problemow. Moge tylko powiedziec ze 800 startuja bez problemow.

 

Alldays używam 3,4 GHz na 1,35V - idle 42C, stress 50-52.

Podobne tempy mam ale na zwyklym radiatorze i 2133 :? :angry: :-| <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo to kierowałeś, ale ja chciałem wiedzieć czy dokladnie to chłodziwo zmieści się na TEJ MoBo o której cały czas mowa :) Zresztą niepotrzebnie brudzisz ładny topic ;)

EOT ;)

 

A tak żeby nie było OT:

Które polecacie pamiątki do tej płytki? Myślałem nad:

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 800MHz czy moze PDP Patriot Dual ELK 2x 1GB DDR2 900MHz ? Cenowo dużej różnicy nie ma praktycznie... :unsure:

Ceny odpowiednio: 1240 brutto oraz 1300 brutto. Bo chce już brać raz a dobrze...

Tu masz trochę normalniejsze ceny http://www.mbc.waw.pl/

U mnie te 800llk lecą na 536Mhz i 2.45V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego na jakims forum :

My temps are:

BIOS Idle: 24-25C

Windows Idle: 23-25C

Full Load: 28-32C.... (pc probe wiec moga byc troche wieksze)

Lowest ever recorded temp: 19C

Highest ever recorded temp: 32C

heh, na foxconn P965 miałem maksymalnie 27 stopni na ninji przy E6400@2.7 GHz z wiatrakiem na minimum (program od foxconna i bios tak wskazywały). Ale oczywiście coretemp pokazywał już w miarę normalne temperatury. W idle niby jakieś 16 stopni było, a temperatura w pomieszczeniu to 23 stopnie. :lol2: NIektóre czujniki w płytach są tak wspaniale skalibrowane, że można sie pociąć.

 

Podobne tempy mam ale na zwyklym radiatorze i 2133 :? :angry: :-| <_<

A ja mam na ninji 54 stopni w stresie przy 2.13 GHz z wentylem 1000 RPM. Przy 3.2 GHz jest 60 stopni, więc temperatura jakoś specjalnie nie rośnie. Dopiero po podbicu napiecia do 1.45V i 3.5 GHz CPU zaczyna się pocić (pod granice 70 stopni). W chwili obecnej CPU i podstawa radiatora są płaskie. Nie ma oporów przy męczeniu procesora przy 75 stopniach, ale jako że taka moc jest mi niepotrzebna, więc trzymam go na 3.2 GHz 1.28V. Mała szlifierka ninji i liquid pro i jeszcze kilka stopni poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trochę normalniejsze ceny http://www.mbc.waw.pl/

U mnie te 800llk lecą na 536Mhz i 2.45V

Rozmawiałem z Maćkiem i mówi że cennik jest nieaktualny i te RAMy u Niego koszuja niestety 1330,00 zł za komplet :( :mur: Każdy mówi że to zły czas na zakup RAMu :/ No ale trudno... A po 2gie jestem uzależniony od zakupu tych pamieci dokladnie w "tym" sklepie (nie komputronik ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Jak sprawć, aby po wyłączenu kompa, gasła d1oda w myszce? (N1e wyłączając zas1lacza, an1 n1e wyc1ągając kabla zas1lającego z kontaktu?

 

PS. Sorry za "1" w tekśc1e, ale n1e dz1ała m1 klawsz z w1adomą l1terką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Jak sprawć, aby po wyłączenu kompa, gasła d1oda w myszce? (N1e wyłączając zas1lacza, an1 n1e wyc1ągając kabla zas1lającego z kontaktu?

 

PS. Sorry za "1" w tekśc1e, ale n1e dz1ała m1 klawsz z w1adomą l1terką ;)

mus1ałeś coś w b1os1e przestaw1ć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś udała się instalacja linuxa na tej płycie - próbowałem różne dystrybucje ale przez ten kontroler ATA linux nie widzi napędu DVD z którego się odpala ( po starcie instalacji z głasza brak CD ) , pokusiłem się nawet o napęd SATA DVD od Samsunga i niestety klapa . ??? :mur: Może ktoś próbował ...

 

temperatury przy 1300 obr/min płyta - 35

proc E6300 - 34 - 36

fsb 400 - 50 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś udała się instalacja linuxa na tej płycie - próbowałem różne dystrybucje ale przez ten kontroler ATA linux nie widzi napędu DVD z którego się odpala ( po starcie instalacji z głasza brak CD ) , pokusiłem się nawet o napęd SATA DVD od Samsunga i niestety klapa . ??? :mur: Może ktoś próbował ...

Masz na mysli to ze nie bootuje z płyty? Jesli tak to patrz TU

U mnie działo sie tak samo z XP i znalazłem takie rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P5B Dlx WiFi od 2 tyg (no powiedzmy bo była w międzyczasie w serwisie)

 

1. Mobo nie bootuje z Gskill 2x1GB PC6400 HZ (u mnie po reset cmos kaplica - musze wkładać 2x256 i zmienić timingi ręcznie i napięcie zwyczajowo na 2,25)

2. Mobo nie lubi Seagate SATA 160GB 7200.9

 

Wind na niej nie było mi dane zobaczyć :/

Pobawiłem się ostatecznie biosem tylko ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu magia jakaś.... :sad: . Miałem przecież te Twoje 2x256 zanim zawitały GSkile. Po zamiance komp zbootował od razu. Zanim wyjąłem "256" zrobiłem load default/save. BIOS podniosłem do 0507 jeszcze na "256". GSkille wstały jako PC 4300 z SPD 5-5-5-16, zmieniłem na "czwórki", napiecie 2,0V, FSB 400 i poszły gładko. Na codzień chodzą teraz na 425 3-3-3 2,25V.

Mam pewną propozycję - zorientuj sie jakie SPD maja Twoje kości, może bachus zanotował gdzieś? Mówię o tym dlatego, że moje GSkille są z "nowego rzutu" - seria "tygodniowa", z luźniejszym SPD. Gadałem na ten temat z GSTechnician z XS, gdyż mój komplet miał zupełnie inne oznaczenia niz komplet bachusa. GSTechnician wyjaśnił , iż firma zdecydowała zluzować SPD z 4-4-4-12 na 5-5-5-16 własnie ze wzgledu na problemy z bootowaniem na niektórych konfiguracjach. Wewnątrz są dokładnie te same D9GMH, jednak producenci płyt stosują podobno jakąś dziwną strategię jeśli chodzi o odczyty SPD z "czwórkami" i stąd jajca z bootowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć, ale na XS były podobne przypadki jesli chodzi o "jednojajce". Poszły na reklamacje.....

Drugi rdzeń się odnalazł jak zainstalowałem normalną winde,a nie specjalforSpi :D

SpecjialforSpi zainstalowała się jako'' Komputer PC z interfejsem ACPI'' i wtedy jest wykrywany tylko jeden rdzeń

Jest jeszcze jeden szczegół otóż pamiątki na tej windzie(tej normalnej) robią ledwo 520Mhz :blink: ,a z jednym rdzeniem 536Mhz

 

Mam P5B Dlx WiFi od 2 tyg (no powiedzmy bo była w międzyczasie w serwisie)

 

1. Mobo nie bootuje z Gskill 2x1GB PC6400 HZ (u mnie po reset cmos kaplica - musze wkładać 2x256 i zmienić timingi ręcznie i napięcie zwyczajowo na 2,25)

2. Mobo nie lubi Seagate SATA 160GB 7200.9

 

Wind na niej nie było mi dane zobaczyć :/

Pobawiłem się ostatecznie biosem tylko ...

U mnie np.na Seagete sata 200GB mam o ok 10s gorszy czas niz na Samsungu sata 80GB :blink:

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...