Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko ile portów PCI zakrywa Wam wentyl od grafiki szczególnie posiadając Zalmana na grafice, ile portów zostaje do których idzie coś zamontować :)

TYLKO 1

pozaostałe 2 są wolne i mam tam muzyczną i karte tv

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mnie podkusilo dzis rano :| kupilem arctic silver 5, 3h probowalem roznych kombinacji i co ? moja realna temeperatura wzrosla o 4 stopnie w stosunku do tego intelowskiego przewodnika..

Co za shit teraz w loadzie mam 59 !!!!!!!!!!!!! ale stabilne po 25 minutach a mialem 55 :mur:

Czy to ta plyta ma takie kosmieczne wyniki? ludzie w necie to sie smieja ze jak plyta asusa to odejmujemy 10 jak intela 15 stopni ;)

 

Mam pytanie" jak macie load i tempy sa w 55-60 to radiator macie wyczuwalnie goracy?

 

A oco chodzi tu w instrukcji: For all Arctic Silver versions: Spread the Arctic Silver thermal compound over the CPU core as shown in the photo to the right. Dołączona grafika Here is a close up of the top of the CPU core with a fairly thick layer of Arctic Silver thermal compound applied

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mnie podkusilo dzis rano :| kupilem arctic silver 5, 3h probowalem roznych kombinacji i co ? moja realna temeperatura wzrosla o 4 stopnie w stosunku do tego intelowskiego przewodnika..

Na 100% to wina źle założonego (przylegającego) radiatora, a nie AS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grochu hehe na tyle moj ang. jest jeszcze dobry tylko ze oni tam kaza posmarowac jadro czyli trzeba otworzyc cpu? ja tylko posmarowalem wedlug instrukcji zewnetrzna warstwe.

 

Na 100% to wina źle założonego (przylegającego) radiatora, a nie AS5.

zdarzylem go 10 razy zdjac i zalozyc przez 3h walczenia z tym, moze raz byl zle zalozy i jak go docisnalem reka to spadla tempa z 46 na 42. Teraz na bank jest zalozony dobrze i nawet docisniecie nie zmienia temp. Edytowane przez Stratos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory radiator aluminiowy? Intela? radiator moze i tak.. ale nie miejsce zstyku z prockiem.. tam jest miedz :) miedziany rdzen i listki alu dokola :) takze mozna ta paste stosowac..

Przeczytaj wypowiedź cytowaną przez KAMILcom, to będziesz wiedział o jakie radiatory chodzi i zobaczysz jaką gafę walnąłeś. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa :D no tak przeciez gadka byla o radiatorach na NB i mosach :D lol tak to jest.. zapomnialem :P

NB jest aluminiowe niestety

chętnie bym to zmienił na jakiegoś pentaka cu tylko co z mostefami jest jakieś chlodzenie normalne na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decznie wszystkich forumowiczów.

 

Mam wielkie pytanie kupiłem Płyę głownę P5B Deluxe, procesor E6600 Core 2 duo oraz pamięć ram GeIL Dual Ultra 2x 1024MB DDR2 800 MHz

o takich parametrach

- opóźnienie - cycle latency 4

 

- timingi: 4-12-4-4

 

- napięcie: 1,8 - 2,4 V

 

Mój problem i moje pytanie jest następujące. Jak zmienić aby pamięć pracowała właśnie na takich parametrach. teraz pracuje na innych. (pokazane na zrzutach z CPU-Z) . Proszę o pomoc jak to ustawić żeby fst pamięci też była 266 MHZ. A moze wiecie jakie najlepsze beda parametry ustawień. Zmianialem w BIOSie recznie timini na te wybrane ale i tak nie działa na 266 i pokoazuje ze pamięć jest 533 MHZ.

 

Czy prawie 8000 w 3DMark 2006 to źle przy takich ustawieniach.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez docentno1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten wątek. Przecież w biosie masz możliwość ustawienia Pamięci na DDR800. Timingi zmieniasz w zakładce chipset. Przestawiasz AI na manual i możesz samemu pozmieniać timingi. W zakładce Jumperfree przestaw zasilanie pamięci na 2,15V i wtedy poustawiaj 4-4-4-12. Jeśłi jest to nowa płyta to wymień od razu bios na np. 0614. Mam takie właśnie pamiątki witaj w klubie :)

 

Pierwsza strona topicu się kłania, zapoznaj się z nią.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@decentno1

Mój problem i moje pytanie jest następujące. Jak zmienić aby pamięć pracowała właśnie na takich parametrach. teraz pracuje na innych. (pokazane na zrzutach z CPU-Z) . Proszę o pomoc jak to ustawić żeby fst pamięci też była 266 MHZ. A moze wiecie jakie najlepsze beda parametry ustawień. Zmianialem w BIOSie recznie timini na te wybrane ale i tak nie działa na 266 i pokoazuje ze pamięć jest 533 MHZ.

 

Czy prawie 8000 w 3DMark 2006 to źle przy takich ustawieniach.

 

Jak masz pamiątki 400MHz-800DDR to masz dobrze ustawione,tylko timy pozmieniaj.

Jak chcesz 266MHz-533DDR to ustaw jako 533 w biosie(rozumiem że chcesz podkręcać)

Czy 8000 to dobrze? Jak masz 1900xt to wypas,jak 7950 GX2 lub 2*7900gtx to padaka :D

 

btw.moja płytka jednego dnia robiła 430*9 1.52Vspi32M,następnego już 380*9 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemmy nie przejmuj sie.. co to jest 450 Mhz w te czy w te.. :D :D

 

P.S czyli te gaile nie maja w SPD wpisane w ogole 800? co za padaka.. to jak ktos kupi i nie umie ustawic to moze sobie possac? :D

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prawie 8000 w 3DMark 2006 to źle przy takich ustawieniach.

 

Jak masz pamiątki 400MHz-800DDR to masz dobrze ustawione,tylko timy pozmieniaj.

Jak chcesz 266MHz-533DDR to ustaw jako 533 w biosie(rozumiem że chcesz podkręcać)

Czy 8000 to dobrze? Jak masz 1900xt to wypas,jak 7950 GX2 lub 2*7900gtx to padaka :D

 

btw.moja płytka jednego dnia robiła 430*9 1.52Vspi32M,następnego już 380*9 :blink:

 

Dziekuję wszystkim za odpowiedź. Jak zaminiłem na timingi 4-4-12-4 bez zmiany napięcia to płyta się wszystko sypneło.

GEMMY czemu twierdzisz ze na 7950gx2 to padaka - to ile powinno być. bez podkrecania niczego z pamięciami po staremu bez zmiany timingów.

 

BIOS mam najnowszy 0614. MemSet 3.0 pokazuje pamięci DDR-800.

 

Nie bardzo chcę podkręcać bo się na tym nie znam - chiałbym aby tylko pamięci pracowały z fabrycznymi ustawieniami.

 

Z chęcią bym podkręcił procesor ( mniej wiecej wiem jak ale nie do końca wieć nie ryzykuję)

 

Czy jak E6600 ma 40 stopni to żle czy dobrze. Chłodzi go thermalright SI-120 + fander 120 mm. Nie wiem czy nie użyłem za dużo pasty.

 

Jesze raz dzieki

Edytowane przez docentno1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@docentno1 8000 w 3D06 jak na stock to nie jest żle.Człowiek się już kieruje wynikami po OC.

Dzieki za odpowiedz. Pozmieniałem napięcie i timingi i chodzi komp stabilnie. tylko sie zastanawiam nad takż rzeczą

 

CPU-Z bus speed jest na 266 w pamięciach Frequency jest na 400 MHZ FSB:DRAM jest 2:3 czy nie powinoo być 1:1 i Frequency 266 też . O co w tym wszystkim chodzi. Czy może ktoś mi powiedzieć.

 

Czy to jest normalne że w Oblivion na Venice 3200+ + 7950GX2 miałem 30 FPS

i teraz przy Core 2 duo + 8950 GX2 też mam 30FPS

 

Czy może mam coś nie tak w konfigu.

 

Super Pi na 8M przechoi mi bez problemu.

 

Docent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki pamieci sa.. i pamiec nie musi chodzic synchronicznie z szyna systemowa :) wszystko jest ustawione ok... co do FPS w oblivionie to sie nie wypowiem bo nie wiem jaka rozdzielczosc itp ale 30 to troche malo chyba jak na ta grafe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Pozmieniałem napięcie i timingi i chodzi komp stabilnie. tylko sie zastanawiam nad takż rzeczą

 

CPU-Z bus speed jest na 266 w pamięciach Frequency jest na 400 MHZ FSB:DRAM jest 2:3 czy nie powinoo być 1:1 i Frequency 266 też . O co w tym wszystkim chodzi. Czy może ktoś mi powiedzieć.

 

Czy to jest normalne że w Oblivion na Venice 3200+ + 7950GX2 miałem 30 FPS

i teraz przy Core 2 duo + 8950 GX2 też mam 30FPS

 

Czy może mam coś nie tak w konfigu.

 

Super Pi na 8M przechoi mi bez problemu.

 

Docent

Postawiles nowego windowsa? ;) moze to oczywiete, ale niektorzy o tym nie pomyslą.

 

jak by było 1:1 to pamieci tez by mialy 266, czyli DDR533, no chyba ze podkrecilbys proca na fsb 400mhz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 problemy z P5b deluxe.

Oba wystepuja jak wylacze kompa na dluzszy czas- np. na noc.

 

1. Asus Pc Probe nie wykrywa jednego wentylatora obudowy (chasis 2, chasis 1 normalnie widzi).

 

Robie restarta, wchodze do biosu, wchodze do "hardware"- w biosie widzi oba wentyle, po czym daje "Save & exit" - i juz pc probe normalnie widzi wentylator.

Z czym problem ?

Pozmieniac w biosie jakies ustawienia zarzadzania energia ?

 

2. Winda laduje sie w 60Hz.

 

Mam radeona 1800xt, sciagniete catalysty 6.8.

W catalystach w displays manager jest ustawione 100Hz odswiezanie.

 

Do tego mam ReForce i profil na 1024x768 na 100 Hz.

 

A pomimo tego- winda startuje w 60 Hz.

 

Rozwiazania sa 2:

- albo w catalystach w managerze daje 60Hz, akceptuje (zmian na ekranie oczywiscie nie ma), po czym daje 100Hz- i juz jest normalnie

- albo wchodze do reforce, nic nie zmieniam tylko daje "apply" na ten profil gdzie jest 100Hz- reset kompa i juz chodzi.

 

Z czym problem ?

Dlaczego nie zachowuje ustawien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiles nowego windowsa? ;) moze to oczywiete, ale niektorzy o tym nie pomyslą.

 

jak by było 1:1 to pamieci tez by mialy 266, czyli DDR533, no chyba ze podkrecilbys proca na fsb 400mhz ;]

Tak mam nowego Windowsa.

 

Czyli żeby mieć 1:1 to albo pamięci muszą chodzić jako DRR533 albo musze kręcić procesor do 400 MHZ czy to wogóle jest osiągalne.

 

A co jest wydajniejesze Pamieci DDR800 pracujące w nominalnych wartościach 4-4-12-4 i frequency 400 MHZ czy synchroniczne na 266 ale jako DDR533.

 

Przepraszam że tak pytam, ale mnie to interesuje i w sumie człowiek musi się ciągle uczyć czegoś nowego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...