Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem dysk na jmicronie nie chodzi stablinie, przy testach a czasami po kopiowaniu pliku zawiesza sie i pozostaje reset, niestety tak jest u mnie, jakie macie wersje sterownikow ze wszystko u Was w porzadku, bo testowalem kilka razy jeszcze i udalo mi sie osiagnac 280mb/s ale przy nastepnym tescie juz tylko reset pozostal. SATA conroler mam na AHCI i jmicrona tez w biosie. sterowniki najnowsze jmicrona 1.14 i wgralem takze najnowszy intel ICH8R wersja 6.1 i ciagle to samo. Co to moze byc?

 

i jeszcze jedno:

 

potestowalem i ..... poraz kolejny nie rozumiem co sie dzieje.

ATA100 wykrywalny dysk w programie hd tune bez problemu i testy sa nastepujece: speed burst 259.3mb/s a avarage 67,8, SATA II 163mb/s i 64,7 zeby bylo smieszniej idziemy dalej. HD tach dla IDE 259mb/s i avarage 67,8 a SATA II 246 i 66,7. Nic nie rozumiem co jest z tymi kontrolerami. Dodatkowo program hd tune na SATA II nie moze rozpoznac dysku na jakim jest zlaczu - same puste pola i nie zna jego specyfikacji (np czy jest wlaczone NCQ)

 

mam tak w bisie ustawione controler SATA na AHCI i Jmicron takze na AHCI wiec chyba dobrze?

Edytowane przez sebas250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś P5B DELUX WIFI rev 1.04g ??? Gdzie można taką kupić ??

Chce tą płyte kupić, ale wszędzie jest 1.03g.

Wiecie czym się różnią płyty między tymi rewizjami?? Opłaca się szukać, czekać itd. na 1.04g ?

Rewizja 1.04G ma mieć nowszy chipset 965 stepping C2, wiec chyba warto poczekac, dołaczm sie do pytania czy ktos juz ma ostatnia rewizje i gdzie kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja 1.04G ma mieć nowszy chipset 965 stepping C2, wiec chyba warto poczekac, dołaczm sie do pytania czy ktos juz ma ostatnia rewizje i gdzie kupil

stepping C2?? czyli np. jak odpaliłbym CPU-Z'a to w zakładce mainboard było by przy opisie chipsetu Rev. C2 ? O to chodzi? Czy jakoś inaczej to trzeba sprawdzać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam przy rodzaju chipsetu jest rev. 02, nie C2, zresztą zobaczcie:

Czy to jest rev. C2 ??

Dołączona grafika

 

Odnośnie jeszcze AHCI, mam raid 0, po przełączeniu w bios z RAID na AHCI, POST przechodzi normalnie ale potem wywala komunikat:

 

Dołączona grafika

Czy bez ponownej instalki można odpalić dyski w AHCI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że rozgorzała dyskusja na temat kontrolerów S-ATA na tych mobo, co się dobrze składa :-P . Mam pytanie czy któryś z forumowiczów przesiadał się na P5B DLX mając w poprzednim config'u macierz RAID 0 ?

Chodzi mi dokładnie o to czy udało się przenieść macierz na nowy kontroler bez utraty danych. W teorii niby wszystko powinno działać bez problemu ale mam złe doświadczenie z takiej operacji. Wcześniej przechodziłem z ABIT'a na DFI i szlak trafił mi 200GB danych :mur: mimo że całą procedurkę zrobiłem jak trzeba (choć tego na 100% nie mogę być pewnym).

Jeśli ktoś ostatnio przeprowadzał taką operację pomyślenie proszę o opis ustawień może coś przeoczyłem. Odrazu napiszcie który kontroler polecacie na RAID'a ten z mostka ICH8R czy może JMicron'a.

Będę wdzięczny za każdą informacje, w sumie nawet posiadacze innych płyt którym taka operacja się udała tez mogli by opisać jak ustawiali macierz... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu napiszcie który kontroler polecacie na RAID'a ten z mostka ICH8R czy może JMicron'a.

Będę wdzięczny za każdą informacje, w sumie nawet posiadacze innych płyt którym taka operacja się udała tez mogli by opisać jak ustawiali macierz... :rolleyes:

ja sie nie znam ale ta płyta ma chyba zaznaczone porty do RIADu

 

Dołączona grafika

 

te czarne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie znam ale ta płyta ma chyba zaznaczone porty do RIADu

 

 

te czarne ...

No jestem przekonany że na obu kontrolerach da się stworzyć macierz a jak bios na to pozwala to pewnie można łączyć RAID'a wykorzystując oba kontrolery... :wink:

Co do kolorów to zapewne kolory oznaczają który port przez jakie kontroler idzie:

- czerwone --> ICH8R

- czarne --> JMicron

 

Jednak zaznaczam że mogę się mylić bo sprzęt leży od tygodnia a ja nie mam czasu go odpalić i pobawić się ustawieniami, że o OC nie wspomnę :sad: . Jednak za wszelakie info na temat RAID'a na tej płycie oraz sposobu przeniesienia go z innego config'a będę wdzięczny :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem przekonany że na obu kontrolerach da się stworzyć macierz a jak bios na to pozwala to pewnie można łączyć RAID'a wykorzystując oba kontrolery... :wink:

Co do kolorów to zapewne kolory oznaczają który port przez jakie kontroler idzie:

- czerwone --> ICH8R

- czarne --> JMicron

 

Jednak zaznaczam że mogę się mylić bo sprzęt leży od tygodnia a ja nie mam czasu go odpalić i pobawić się ustawieniami, że o OC nie wspomnę :sad: . Jednak za wszelakie info na temat RAID'a na tej płycie oraz sposobu przeniesienia go z innego config'a będę wdzięczny :-P

Nie jest tak. Czarne jak mówi instrukcja są na dyski z danymi, wiec zapewne niebootowalne. Jmicron ma jedno gniazdo na tylnym panelu (jako chyba na zewnetrzne), drugie w okolicy WiFi przy brzegu płyty. Te sześć jest z mostka ich8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(THE_CD @ 27 paź 2006, 12:52) *

 

No jestem przekonany że na obu kontrolerach da się stworzyć macierz a jak bios na to pozwala to pewnie można łączyć RAID'a wykorzystując oba kontrolery... icon_wink3.gif

Co do kolorów to zapewne kolory oznaczają który port przez jakie kontroler idzie:

- czerwone --> ICH8R

- czarne --> JMicron

 

Jednak zaznaczam że mogę się mylić bo sprzęt leży od tygodnia a ja nie mam czasu go odpalić i pobawić się ustawieniami, że o OC nie wspomnę icon_sad3.gif . Jednak za wszelakie info na temat RAID'a na tej płycie oraz sposobu przeniesienia go z innego config'a będę wdzięczny icon_razz2.gif

 

yoko240 napisal

Nie jest tak. Czarne jak mówi instrukcja są na dyski z danymi, wiec zapewne niebootowalne. Jmicron ma jedno gniazdo na tylnym panelu (jako chyba na zewnetrzne), drugie w okolicy WiFi przy brzegu płyty. Te sześć jest z mostka ich8.

 

yoko240 ma racje, wystarczy otworzyc instrukcje tam wszystko jest opisane, czarne naleza do ICH8R a jmicron jest nad grafika po lewej stronie (czarny kolor).

 

ps: Potestujcie sobie wydajnosc roznymi programami :lol2: :blink: - co program to zupelnie inne wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Nowym Użytkownikiem Forum i mama pare pytań? Otóż:

1. Pytanie kieruje do wszystkich użytkownik P5B Delux bez Wi Fi jake jest max Napiecie jakie mozna ustawic dla Mostka Północnego w najnowszym biosie 0711 ( inaczej na to się mówi MCH jak sie nie myle ). i Jakie najwysze Oc Uzyskaliście Na Tej płytcie Bez bez modowania

 

2. Mam dylemat odnośnie Kupna płyty Pod procka e6600 i pamięci GoodRamm 667Mhz 2x512Mb na kościach microna d9: : D9GCT. Z tego co czytłem po forach to Płyta firmy gigabyte odpada bo ma same problemy z goodramami na micronach d9 Więc wacham sie miedzy kupnem Nowości Asusa P5B-E Plus a P5B Delux bez Wi fi obydwie płyty prawie tyle samo kosztuja różnica miedzy nimi jest co naj wyrzej żedu 30zł. A ma do wydania co najwyrzej Na płyte 670zł. Jeszcze jedno z tego co Wyczytałem na zagranicznych forach to Płyta P5B-E Plus Jest na Nowej rewizji 965 C2 ale ma jeden minus Ponoc ma problemu Przy utrzymaniu Stałego napięcia na procku Przy Oc jak ustawimy Napięcie żędu 1.55v na procek to po uruchomienu windows jet juz ono 1.45v a po obciązenu procesora spada jeszcze do 1.4v tak wyczytałem na jednym zagranicznym forum. A w porównamiu do wersji P5B Delux jesto ono bardziej stabilne 1.55v bios --- 1.51v windows --- 1.50 max obciazenie procesora. Ale Płta P5B Delux Jest jak narzie dostepna tylko ze starsza wersja 965 C1 . No i Która tu wybrac Doradzcie .

 

Jestem Nowym Użytkownikiem Forum i mama pare pytań? Otóż:

1. Pytanie kieruje do wszystkich użytkownik P5B Delux bez Wi Fi jake jest max Napiecie jakie mozna ustawic dla Mostka Północnego w najnowszym biosie 0711 ( inaczej na to się mówi MCH jak sie nie myle ). i Jakie najwysze Oc Uzyskaliście Na Tej płytcie Bez bez modowania

 

2. Mam dylemat odnośnie Kupna płyty Pod procka e6600 i pamięci GoodRamm 667Mhz 2x512Mb na kościach microna d9: : D9GCT. Z tego co czytłem po forach to Płyta firmy gigabyte odpada bo ma same problemy z goodramami na micronach d9 Więc wacham sie miedzy kupnem Nowości Asusa P5B-E Plus a P5B Delux bez Wi fi obydwie płyty prawie tyle samo kosztuja różnica miedzy nimi jest co naj wyrzej żedu 30zł. A ma do wydania co najwyrzej Na płyte 670zł. Jeszcze jedno z tego co Wyczytałem na zagranicznych forach to Płyta P5B-E Plus Jest na Nowej rewizji 965 C2 ale ma jeden minus Ponoc ma problemu Przy utrzymaniu Stałego napięcia na procku Przy Oc jak ustawimy Napięcie żędu 1.55v na procek to po uruchomienu windows jet juz ono 1.45v a po obciązenu procesora spada jeszcze do 1.4v tak wyczytałem na jednym zagranicznym forum. A w porównamiu do wersji P5B Delux jesto ono bardziej stabilne 1.55v bios --- 1.51v windows --- 1.50 max obciazenie procesora. Ale Płta P5B Delux Jest jak narzie dostepna tylko ze starsza wersja 965 C1 . No i Która tu wybrac Doradzcie .

3. Czy Ktoś prubował uruchomic Karte Satelitarną SkyStar2.6d na płycie P5B Delux wersja z wi fi i na wersji bez wi fi czy taka karta będzie dziłąć :? Na tej Płycie Bo ja akurat taka posiadam i jak BYm chciła się Przesiąść na P5B Delux to chce wiedzieć czy on tez będzie dziłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 2: tak jest problem z napieciami ale coz z tego, przeciez ja np ustawie w biosie 1.325 a mam 1.28 i procek smiga na 2,8. Tzn e6300 podkreecilem narazie stabilnie 430*7 i chodzil spokojnie i nie bylo problemow, napiecie 1,375. Ogolnie powiem szczerze ze sa problemy z ta plyta, trzeba wszystko recznie ustawiac w biosie zeby bylo ok i ostatnio slysze jakies dziwne dzwieki dochodzace albo z dysku albo z plyty bardzo drazniace ucho :mur: ale tylko przy 1wszym wlaczeniu kiedy jeszcze jest zimny, jak sie rozgrzeje to juz jest ok i czasami mam reset i uwazam ze przez to wlasnie bo wczesniej tego nie bylo. Musze to sprawdzic czy to wina dysku czy plyty.. Oc jest naprawde wysmienite. Ja dzialam na codzien na E6300@2,8 i jest ok. Mialem wczesniej plyte gb 965P-DS3 i wydaje mi sie ze ta plyta jakby bardziej byla stabilna, moze tak mi sie wydawalo ale OC zdecydowanie lepsze na Asusie

 

ad3. mam skystara i chodzi ok. Nie ma problemow ani konfliktow, nietety jest jedno ale. Nie wiem dlaczego na wiekszosc plytach intela pod core2duo skystar ma problem z odbiorem na MyTheatre, tzn gdy przelaczam kanal to przelaczy sie ale juz za 2gim razem nie i pozostaje tylko wylaczenie MT, to samo z RitzDVB. Doskonale dziala natomiast altdvb. Korzystam tylko z Proga i altdvb. Na DFI ultra-d lanparty wszystkie programy chodzily bez zarzutu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn e6300 podkreecilem narazie stabilnie 430*7 i chodzil spokojnie i nie bylo problemow, napiecie 1,375.

Po co katujesz tego procka takimi napięciami? przy 3GHz powinien jeszcze chodzić poniżej 1,3V (ja przy codziennym 3GHz mam 1,275 pokazywane w programikach jako 1,18V). Jeśli masz wiatraczek z BOXa sprawdź temperatury, tylko się nie wystrasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o upgrade BIOSu na tej płytce, czy ktoś robił to mając zainstalowaną macież RAID 0?

 

Chodzi mi o to czy jest to bezpieczne dla macieży, czy się nie wysypie.

Bezpieczne, mam raid 0 i upgradowałem bios z poziomu windy, nie ma problemu.

 

EDIT:

Mam ustawione na tej płycie napięcie dla procka na sztywno - 1,31xV, producent na opakowaniu procka napisał że max. napięcie dla E6300 to 1,35V.

W takim razie 1,31V to dużo, czy w normie ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podać receptę na pcie x1 po podkręceniu proca? - czy to przypadłość biosu 711 czy też ustawień . U mnie problem pojawił się niespodziewanie po tygodniu od podkręcenia

Uniwersalnej recepty dla P5B DLX nie ma. Niektórzy producenci już rozwiazali te problemy, a niektórzy nie. Trzeba się bawić w wyłaczanie komputera, lub kilkakrotne resetowanie i powinno załapać za n-tym razem. Tylko takie zachowanie się płyty skutecznie zniechęca do OC. No cóż, trzeba czekać na jakieś porządne biosy, które poprawią i tę kwestię (tak - można to poprawić odpowiednim biosem). P5B-E ma dokładnie to samo. Po większym OC w obu przypadkach czasami PCI-E przestawiało się w tryb x1 i to bez względu na napięcie mostków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...