Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Działać będą a kręcić bez rewelacji. P5B ma 2,1V na pamięci a te geile tyle potrzebują do normalnej pracy przy 800 z timingami 4-4-4-12.

 

Edit:

 

No to usmiercilem swoja plyte ;)

Niestety mostek nie przetrwal 1,8V po modach :[

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu kolega od sniegu.... nie niema

 

apropo czy do p5b delux bez wifi opłaca się brać 6400? skoro płyta ma dobre fsb (jakie to nie wiem ile one ciągną poglądowo zakładając ze trafiłem na kijowy egz. apropo ver. 1.03g) Różnica miedzy 6300 a 6400 to 130 zł przy czym 6300 cena bardzo dobra po 695 zł... jutro jadę po procka. Szybka odpowiedz wskazana. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu kolega od sniegu.... nie niema

 

apropo czy do p5b delux bez wifi opłaca się brać 6400? skoro płyta ma dobre fsb (jakie to nie wiem ile one ciągną poglądowo zakładając ze trafiłem na kijowy egz. apropo ver. 1.03g) Różnica miedzy 6300 a 6400 to 130 zł przy czym 6300 cena bardzo dobra po 695 zł... jutro jadę po procka. Szybka odpowiedz wskazana. Dzięki

raczej decydowac bedzie rodzaj Twojego cooler'a, bo P5B DLX pozwala e6300 podciagnac wysoko, duzo ponad 3ghz, z e6400 to juz ograniczeniem bedzie chlodzenie...

za kilka miechow wyjdzie e4300 z mnoznikim 9 ;) (miejmy nadziej ze nie utna np. vitrualizacji) to kupno 6300 i 6400 wydaje sie bezsensem dla ocerow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej decydowac bedzie rodzaj Twojego cooler'a, bo P5B DLX pozwala e6300 podciagnac wysoko, duzo ponad 3ghz, z e6400 to juz ograniczeniem bedzie chlodzenie...

za kilka miechow wyjdzie e4300 z mnoznikim 9 ;) (miejmy nadziej ze nie utna np. vitrualizacji) to kupno 6300 i 6400 wydaje sie bezsensem dla ocerow....

mnie ogranicza tylko ram / no i swoją drogą od kiedy mam v moda na karcie to również zasilacz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorki, ale nie czytalem całego tematu z uwagi na brak czasu. Moglibyście mi napisać jak się sprawuje moduł Wi-Fi na tej plycie ? Chcę go ustawić w Access Point (komp w pokoju na górze) żeby bezprzewodowo komunikował się z kompem na dole. Wiem, że wszystko zależy od ścian, odległości itp :),

ale czy ktokolwiek z Was używa Wi-Fi w ten sposób ?

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorki, ale nie czytalem całego tematu z uwagi na brak czasu. Moglibyście mi napisać jak się sprawuje moduł Wi-Fi na tej plycie ? Chcę go ustawić w Access Point (komp w pokoju na górze) żeby bezprzewodowo komunikował się z kompem na dole. Wiem, że wszystko zależy od ścian, odległości itp :),

ale czy ktokolwiek z Was używa Wi-Fi w ten sposób ?

Pozdawiam

ja u siebie w pokoju mam zasięg 4 kreski a na tej antence około 3 czasami 4 czyli nie jest aż tak źle / za te kase sie opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5b

0806 Download

 

0806 - 09.11.2006

1. Enable support for WiFi-TV card

2. Enable PreslerXE 3.73 support

3. Enable USB like support for SATA HDD connected to JMICRON controller when JMicron option is set to IDE or AHCI mode

4. Drop CPU fan low limit to 600rpm when Conroe CPU is in use.

5. Enhance ATA ODD compatibility

6. Support Conroe-L CPU

7. Fix CPU VCORE too high after overclocking fail

Po testowałem ten bios przez tydzień i jest jak dotąd najlepszym jaki wyszedł. Pamięci pracują stabilniej przy luzackich timingach, dzięki czemu udało mi się wycisnąć z lipnego apacera, 886MHz co jak na 2,1V stanowi chyba niezły wynik, dzięki czemu mam już 3,1GHz na procku (FSB443) :D

 

Ktoś tam się pytał o FSB 450. Myślę że przy w miarę dobrych pamięciach taka częstotliwość na P5B jest całkowicie realna :) Na XS chłopaki wychodzą ponad FSB 500 i to bez v-modów, choć było trochę narzekań że nowe edycje P5B ciężko się kręcą powyżej 430.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mobo odpalic na wtyczce 20 pin. w GIGABYTE sie zaslepialo te pozostale i juz wiec myslalem ze tu tez a tu lipaaa...

 

Ok poradziłem sobie...

Edytowane przez Che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem 24 godziny po złożeniu zestawu. Moje lipne goodramy kreca sie slabo, ale cos tam potrafią (fsb 350 cl4, fsb 400 cl5). w kazdym razie ciekawi mnie inna sprawa, a mianowicie vcore. probowalem costam krecic i doszedłem do fsb 400. Ustawiłem napiecie w biosie na 1.35V i okazuje sie ze po pomiarze miernikiem, Vcore tak naprawdę wynosi jedynie 1.2V... czy to normlane?

 

Bios mam 0903 z 1 strony tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 0804 i nie mam z nim absolutnie żadnego problemu.

 

A teraz pytanie dotyczące sterowników do Jmicrona.

 

Jak wiadomo ATA na tej płycie jest kontrolowane za pomocą właśnie Jmicrona. W związku z tym, czy instalujecie sterowniki Jmicrona, czy pracujecie na tych windowsowskich? Osobiście działa u mnie palnik DVD podpięty pod ATA i zastanawiam się nad tą kwestią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa... ale mam inny problem.425 fsb 1:1 z pamiątkami 5-5-5... i ani grosza więcej... to daje prawie 3 ghz... miałem bios 0507 i teraz mam ten najnowszy 0904. Innych nie miałem czy któryś da mi lepszy wynik? Zmiana timingów pamięci nawet nie pomaga... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam płyte P5B Deluxe i procka E6600 na którym mam zamontowne WC. Obecnie mam ustawione fsb 470*8 co daje 3760

przy napciu Vcore 1.57 w biosie. Testowałem to ustawienie w programie ORTHS przez 2 godziny i jest stabilne.

Zaniepokoiły mnie temperatury , mianowicie w idle mam 47 stopni natomiast w stresie 65,odczyt z Core Temp

 

Jak sądzicie czy te temperatury przy WC są w normie przy takich ustawieniach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym w takim razie sprawdzać temperature, jakim programem???

Dotej pory kożystałem z core temp, Intel Thermal Analiysis Tools,everest, oraz z programu dołączonego do płyty. Wszystkie pokazują podobne temperatury,rużnica 1,2 stopnie. Dotykałem bloku w stresie jest leciutko ciepły, chłodnica zimna.

Nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś miał taki problem:

 

ni z gruchy ni z pietruch cpu-z przestał mi pokazywac jakiekolwiek dane o pamięciach. pokazuje jedynie spd. probowalem zmiany biosu, clear cmos itp. zaden inny program również nie potrafi tego odczytać. Jeszcze pare godzin temu wszytsko bylo odczytywane poprawinie. czyzby poszedl kontroler pamieci? to dziwne, bo pamieci są stabilne a SPI, a orthosem wlasnie je stresuję.

 

na screenie dowod: http://djur.pl/cpuz_fake.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś miał taki problem:

 

ni z gruchy ni z pietruch cpu-z przestał mi pokazywac jakiekolwiek dane o pamięciach. pokazuje jedynie spd. probowalem zmiany biosu, clear cmos itp. zaden inny program również nie potrafi tego odczytać. Jeszcze pare godzin temu wszytsko bylo odczytywane poprawinie. czyzby poszedl kontroler pamieci? to dziwne, bo pamieci są stabilne a SPI, a orthosem wlasnie je stresuję.

 

na screenie dowod: http://djur.pl/cpuz_fake.jpg

Wpisz ręcznie timingi do MemSeta->save reset kompa i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Są za wysokie ale to może czujnik przekłamuje.

nic nie przekłamuje

 

przy 3760MHz i 1,57V to temperatura w normie, nawet jak na Wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zimny jak cholera :wink:

 

... na default :lol: :wink:

Przesadzasz, c2d jest podatny na obniżanie napięć, mój E6300 przy @2,8GHz zadowala się tylko 1,225V (może i mniejszym ale jest to min dla P5B), dzięki czemu nie dochodzi do 50 stopni na BOX, a wentylatorek siedzi cicho nawet w ostrym stresie, przy 3GHz już niestety trzeba dać mu trochę więcej papu i już BOX ma coś do roboty i potrafi trochę pohałasować. Dalej apetyt procka rośnie jeszcze bardziej, co jest zresztą zrozumiałe, bo oc już jakieś jest, ale na szczęście pamięci mnie ograniczają dzięki czemu nie muszę zmieniać chłodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...