Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

W tym sensie gorzej że większe wahania temp...

 

EDIT: ale nie dziwią was te nagłe spadki temp po rstresie? przecież jak proc sie męczy przez 15 min to temp radiatora chyba równa sie z temp proca? a nie że wyłączam stresik i nagle temp jest niższa o 7C w 1ns :blink:

 

Np. teraz włączyłem mu orthos na standardowych taktach... Temp w stresie niby 56C... po wyłączeniu orthosa temp spadłą na 46C:| po prostu w 1ns... Nie wydaje wam się że to jest przekłamanie czujnika?

Edytowane przez wargavoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. teraz włączyłem mu orthos na standardowych taktach... Temp w stresie niby 56C... po wyłączeniu orthosa temp spadłą na 46C:| po prostu w 1ns... Nie wydaje wam się że to jest przekłamanie czujnika?

U mnie to samo temperatura spada w mgnieniu oka jak wyłączę orthosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywa na tej plycie zintegorwanego kodeka dzwieku?

Odradzam tokategorycznie.

Start systemu opoznionyo jakies 15 sekund a do tego problem z plynna nawigacja w systemach Windows. Chodzi mi tu lekkie przycinki podczas przegladania folderów itp...

Jesli ktos moze to niechodrazu kupic cos na PCI i wylaczy to gowno w BIOSIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie możliwe. Temperatura jajek jest z diody termicznej w samych rdzeniach. 1cm kwadratowy krzemu stygnie błyskawicznie, kiedy przestaje się go katować ciągłym podłączeniem prądu i pracą na najwyższych obrotach. Coś jak cyna. W pół sekundy 'zasycha'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba wina sterownika ahci dla XP. Pod Vistą (zainstalowaną na AHCI) dysk podczas restartu się nie wyłącza.

No ja co prawda na Asusie Commando ale tez probowalem tryby AHCI i IDE... Szybciutko zrezygnowalem z tego AHCI wlasnie ze wzgledu na wylaczane i wlaczane przy resecie dyski. Wole miec nawet te kilka MB/s mniej z ustawieniem IDE niz oddac za pol roku dyski do serwisu albo sluchac jak z dnia na dzien zaczynaja swiszczec/rzezic... Mowa o Windowsie XP PRO SP2 PL - innego nie probowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek a tak sie jakos sklada ze w trybie IDE jest kilka mega wiecej przynajmniej w burst speedzie bo transfer niczym sie nie rozni miedzy AHCI a IDE. Moral z tego taki ze to AHCI chyba im sie nie udalo. A szkoda bo na nforcie mialem wszystko i to z lepszymi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 2 dosc powazne problemy.

Sprzet jak w podpisie.

 

W biosie dla pamieci ustawilem timingi 4-4-4-12 nastepnie komputer odpalil sie , niestety pojawil sie czarny ekran. po zrestartowaniu biosu i powrotu do ustawien standardowych komp oczywiscie odpala, jednak nie mam dzwieku. Nic nie bylo w nim ruszane.

Co mam sprawdzic i zrobic aby te Patrioty dzialaly z tymi timingami, podbic napiecie? No i gl pytanie co z dzwiekiem, to jakas przypadlosc? jeszcze raz zainstalowac stery?

 

 

Prosze o pomoc.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam sprawdzic i zrobic aby te Patrioty dzialaly z tymi timingami, podbic napiecie? No i gl pytanie co z dzwiekiem, to jakas przypadlosc? jeszcze raz zainstalowac stery?

Prosze o pomoc.

 

Pzdr

Też mam patrioty. Musisz dać 2.2-2.3V i będą chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, oczywiscie pomogly pamieci smigaja az milo :-P , niestety problem z dzwiekiem nadal nie rozwiazany :sad: , problem pojawil sie gdy zrestartowalem bios, sterowniki oczywiscie zainstalowalem ponownie jednak bez skutku , jesli ktos ma pomysl to slucham rad B-)

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, oczywiscie pomogly pamieci smigaja az milo :-P , niestety problem z dzwiekiem nadal nie rozwiazany :sad: , problem pojawil sie gdy zrestartowalem bios, sterowniki oczywiscie zainstalowalem ponownie jednak bez skutku , jesli ktos ma pomysl to slucham rad B-)

 

Może masz w biosie wyłączoną dzwiękówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy oficjalny bios 0910

 

P5B Deluxe release BIOS 0910

 

1. Update Jmicron option ROM to 1.06.59

2. Fix AC Power loss function not correct

3. Support x4 DIMM

4. Moidfy Write to Precharge Delay default from 10 to 11

5. Enable support for EIST under VISTA

6. Finetune Q-Fan rule

7. Support SLP 2.0

8. Fix BBS device string not correct under AHCI mode

9. Enable Disable USB capability

10.Support ASUS WIFI-TV card

11.Revise CPU temperature calculation algorithm for PECI

 

Pobierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B Deluxe release BIOS 0910

 

1. Update Jmicron option ROM to 1.06.59

2. Fix AC Power loss function not correct

3. Support x4 DIMM

4. Moidfy Write to Precharge Delay default from 10 to 11

5. Enable support for EIST under VISTA

6. Finetune Q-Fan rule

7. Support SLP 2.0

8. Fix BBS device string not correct under AHCI mode

9. Enable Disable USB capability

10.Support ASUS WIFI-TV card

11.Revise CPU temperature calculation algorithm for PECI

 

Pobierz

no i wreście działa Q-fan wreście dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam problem właśnie z tą płytą główną P5B Deluze WiFi-AP. Podczas włączania jakich kolwiek aplikacji 3D, np. 3D Marc, jakaś gra komp zawiesza się i nie daje znaku życia jedynie pomaga twardy reset. Karta grafy to GF 7600GT Gigabita 128MB/128b, pamiątki kingmaxa 2x512 na 533.

1. błąd jaki miałem to blue screen nv4_disp.dll o zapisie 0xEA (0x84C495E0, 0x8625F6C8) oczywiście szukałem wszelkich sterów do tej karty, niestety stopa nie mam ale komp zawiechy łapie, nie raz nawet 4 5 razy dziennie.

Temperatury wszelkie w normie sprawdzane everestem, napięcia również. żadnych wirusów ponieważ po nowej instalce wina nie podłączałem neta. zasilacze podłączałem inne karty graficzne rónież. pamiątki testowałem prawie cały dzień, żadnych błędów. Bios wgrany nowy P5BD0910. Sam nie wiem co jest. Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już to zrobiłem. ale jeśli chodzi o ścisłość ten plik dodaje się nie do system32 tylko do system i nie podmienia się sterownika. co do sterów ? przecież napisałem. pozdro

Edytowane przez zbyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na wstępie sorki, pewnie było, zazwyczaj czytam cały wątek nawet jak ma 100stron, ale teraz czytnąłem tylko pierwszą i tegoroczne i nie znalazłem...

 

P5B (nie deluxe, vanilla)

 

nawet na stock mam akcje z bootowaniem- mobo startuje, gaśnie, startuje i chodzi. Po ustawieniu 7x407 częściej. Przy resetach, a nawet przy uruchamianiu.

 

Znalazłem tylko wypowiedź w googlach, że "to wina biosu, nowszy 0701 rozwiązuje problem" ale wgrałem najnowszy 0806 i [gluteus maximus] z listopada, a w biosie pokazuje 20ty któryś październik. Jest jeszcze nanjowszy beta, ale jego wolałem póki co nie tykać.

 

Pomocy...

szkoda mi dysku twardego, zasilacza, grafiki. Przecież to dostaje w d. przez to.

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na wstępie sorki, pewnie było, zazwyczaj czytam cały wątek nawet jak ma 100stron, ale teraz czytnąłem tylko pierwszą i tegoroczne i nie znalazłem...

 

P5B (nie deluxe, vanilla)

 

nawet na stock mam akcje z bootowaniem- mobo startuje, gaśnie, startuje i chodzi. Po ustawieniu 7x407 częściej. Przy resetach, a nawet przy uruchamianiu.

 

Znalazłem tylko wypowiedź w googlach, że "to wina biosu, nowszy 0701 rozwiązuje problem" ale wgrałem najnowszy 0806 i [gluteus maximus] z listopada, a w biosie pokazuje 20ty któryś październik. Jest jeszcze nanjowszy beta, ale jego wolałem póki co nie tykać.

 

Pomocy...

szkoda mi dysku twardego, zasilacza, grafiki. Przecież to dostaje w d. przez to.

Jak pisałem miałem też coś takiego, ale tylko na fabrycznie wgranym goofnie. Z ustawień w biosie nic nie kombinowałem. Wszystko co można jest ustawione na sztywno, zgodnie z tym co jest na pierwszej stronie topiku i tyle.

 

EDIT: Po wyłączeniu kompa z prądu na dłuższy okres np. po huraganie Cyryl, w czasie którego nie miałem prądu ;) miałem podwójny start, więc może to jest przyczyna :unsure:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuwam pliki z poziomu rejestru systemu ręcznie i zmieniam wartości na podstawowe. coś nie tak ? przecież chyba nie trzeba wchodzić do trybu awaryjnego i używać programów aby to zrobić. zapewniam cię rejestr jest czysty, w systemie nic nie pozostaje.

inaczej nie zainstalowały by się stery karty grafy 93.71. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI latency mozna ustawic na sztywno na 33MHz , ale przeciez z tego co pamietam to jest tez blokada PCI ? Wiec jesli zamiast 33MHz mialem ustawione Auto to tez powinno byc 33MHz ? Czy w takim razie jest mozliwosc , ze tryb Auto wraz ze wzrostem o/c podbija tez taktowanie PCI ?

 

Pytam bo ostatnio po bardzo lekkim o/c na poziomie 3GHz czyli tzw. "z palcem w d***" mialem niemilego zonka w postaci calkowitego padu systemu . Musialem na nowo stawiac sys i teraz staram sie znalesc powody takiego zachowania zebym za chwile nie mial powtorki z rozrywki :/

 

Teraz oczywiscie PCI Latency ustawilem na 33MHz i pewnie zrobilbym to od poczatku ale nie przypuszczalem , ze takie rzeczy to jeszcze ustawiac trzeba :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dysk na SATA tez w jakis sposob jest powiazany z PCI ?

Wiem lamerskie pytanie , IDE na 100% byly powiazane i chyba te SATA , ktore pracowaly na oddzielnym kontrolerze ;] Jak to jest w przypadku i965 bo juz sie powoli gubie ? ;)

 

PS. rozumie , ze te napiecia , ktore mam ustawione na auto (czyli SB i ICH8) tez mam ustawic na sztywno ? SB mi sie grzeje tak , ze nie da sie go praktycznie dotknac , myslalem ze bylo to spowodowane brakiem przeplywu powietrza ale przesiadlem sie na AC i dalej tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz auto to PCI idzie wraz z FSB.

Asus to taka bestia w której wszystko należy ustawiać ręcznie.

W moim wypadku, ustawienie na Auto częstotliwości PCI powoduje, iż wynosi ona zawsze ....33Mhz.

 

Przykład:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...