Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

No dla tego mostka to chyba jest, a moze mam za wysokie ktores napiecie ??

Moze V Fsb ?

 

Albo jakies alphy...moze ktos z 500mhz group dac screen z zakladki pamieci ?

Za wysokie volty nie przeszkadzaja raczej :D, chyba ze cos Ci sie strasznie grzeje. Sprawdz memki lepiej.

 

ej - a co za qrw. roznica czy ecs czy zwykly?!

po co wto wiecznie powtarzasz - jak by to mialo jakies znaczenie.

 

ent - jak to nie - zobacz jak sobie niektore plyta "super" radza fsb :/

masakra

moze byc ciezko

ES a retail w przypadku Conroe to jest roznica :wink: Nie wierze w p5b dlx ktore 500 nie przeskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysokie volty nie przeszkadzaja raczej :D, chyba ze cos Ci sie strasznie grzeje. Sprawdz memki lepiej.

ES a retail w przypadku Conroe to jest roznica :wink: Nie wierze w p5b dlx ktore 500 nie przeskakuje.

 

az odliczam czas do testow ..dizisiaj specyjalnie wyjde z pracy szybciej tzn po 8h :))) (pal licho kasiurke)

 

wracam do starego nalogu :))

 

btw skoro moja jest taka ktora nie robi czyli jest swojego rodzaju wyjatkowa, na miano selekta ale sprzedam ja taniej niz nowa :P

 

EDIT

 

D..a wlasnie przetestowalem x7 i to samo co na x6, zaraz beda testy na nowym biosie i pozniej test memek max na 5-5-5

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o radę pytam : )

 

1 ) Przy FSB powyżej 425 MHz Szyna PCI-E 16 x przestawia się w tryb 1 x co należy zrobić zmusić PCI-E w trybie 16 x ?

2 ) Mam problem ze swoimi Geilami wiem że to nie odpowiedni temat ale przy FSB powyżej 860 definitywnie odmawiają współpracy timingi 5-5-5-15 ... Pomysły jak je puścić najlepiej na 1000 ? Za pare dni zmieniam coolera, a pamieci uniemożliwiają mi dalsze o/c.

Za pewien czas i tak planuję zmiane pamięci na coś bardziej podatnego o/c

3 ) Czy jest możliwość zmuszenia box coolera do kręcenia się ciągle na MAX obrotów. Wyłączyłem sterowanie przez płyte główną i teraz kręcie się ok 1600 RPM.

4 ) Gdy wydaje systemowi polecenie "uruchom ponownie" system się zamyka poprawnie uruchamia się komputer od nowa i ... cisza black screen. Poszląką może się okazać pikanie, które notabene nie pojawia się zawsze. Są to trzy sygnały szybkie ( chyba naprawde ten dźwięk jest dziwny i nie potrafie rozróżnić który jest szybki a który wolny xD ) Dodam, że czasami komputer uruchamia się normalnie jednak jest to sporadyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o radę pytam : )

 

4 ) Gdy wydaje systemowi polecenie "uruchom ponownie" system się zamyka poprawnie uruchamia się komputer od nowa i ... cisza black screen. Poszląką może się okazać pikanie, które notabene nie pojawia się zawsze. Są to trzy sygnały szybkie ( chyba naprawde ten dźwięk jest dziwny i nie potrafie rozróżnić który jest szybki a który wolny xD ) Dodam, że czasami komputer uruchamia się normalnie jednak jest to sporadyczne.

 

Też tak miałem spróbuj daj większe V na NB albo ma pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powiedziec gdzie się ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> tryb NQC i czy działa on tylko w trybie AHCI ?

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te dyskusje o czestotliwości northbridgea i trochę nie rozumie. Wy chcecie by sprzęt chodził wolniej? Skoro częstotliwość procesora to fsb razy mnożnik, to czemu zmniejszac mnoznik i jego kosztem podnosic fsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za scierwo , memki zrobily 32M na 1000 4-4-4 i 1100 5-5-5 i sprawdzilem biosy 801 i 804 i ciagle jest granica na 470, nie zabootuje a jak zrobie boot na 465 i dam clockegenem to jest freez.

 

Ile jest osob ktorym to mobo nie zrobilo 500 ?? Przeciez mnie chyba organ strzeli!!!!

 

 

EDIT

 

W ktorch bankach macie pamieci ?? Zoltych czy czarnych ??

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir

Moja plytka spokojnie robi 500MHz wiec nie nazekam z reszta na moim E6600 wynik 500x8=4000MHz nie jest wynikiem tego ze sie plyta skonczyla, poprostu zabraklo napiecia na procek.

560x7=3920MHz takze sie odpala wiec poprostu musze zmienic procesor na lepszy i bedzie po sprawie.

Aktualnie w pelni stabilnie do normalnego uzywania kompa ustawione mam 400x9=3600MHz co w zupelnosci wystarcza na wszystko.

Niestety bolem mojej plyty jest te zakichane PCIeX x1 przy FSB od 460 w gore, nie moge sie tego pozbyc i niestety z wysokim FSB nie da sie robic nic innego jak tylko probki SuperPI liczyc bo na PCIeX x1 raczej nie zagram.

 

Tak ze kombinuj bo to musi (... co na rusi) pojsc na 500mhz

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem PCI-E Freq na 102 NB V ustawiłem na 1,55 a SB V na 1,7 i karciocha już się nie przestawią na 1x z 16x : )

Do tego efekt blackscreena również zniknął. Przynajmniej narazie możliwe, ze to tylko fart tak jak już kiedyś. Pozostał problem memek i coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem ktory wynika jak sadze w mojej niewiedzy ...ale do rzeczy

 

Sprzet jak w sigu. Ustawiam w biosie pamieci na 533 dzielnik 1:1 nastepnie V dla procka zmieniam z auto na 1,35... mnoznik pozostaje bez zmian , z 266 daje odrazu na 300 komp odpala wszystko hula itd nastepnie stopniowo podnosze co 5 az dochodze do 325 gdy chce dac 330-335 komp zapisuje ustawiania w biosie ale nie uruchamia sie ponownie, pomaga tylko wyjecie zworki i powrot do defaultowych ustawien. Co robie nie tak? i od jakiego napiecia zaczac?

 

Z gory dzieki za wszelkie rady i sugestie. :)

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak: udalo mi sie dosc do 325 x7 przy 1,275 V dalej wywala a podnosze o 5.... :mur:

 

dalem odrazu 400 komp wstaje 2 razy jednak widac tylko czarny ekran i na tym sie konczy.

 

 

SB jak i NB lekko cieple , na procku siedzi ninja wiec tempy raczej sa OK.

 

Bios 0302

 

 

próbowałem zostawic V procka na Auto ale juz na 300 zapodaje ponad 1,35 wiec darowalem sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kręcić proca na takim napięciu ?? :blink:

Raz wgraj nowszy BIOS (np. 0806).

Przeczytaj artykuły z pierwszego posta to dwa. Jeśli po przeczytaniu dalej nie będziesz wiedział co zrobić, żeby podkręcić proca to masz mistrzostwo świata <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak macie ustawione

 

FSB Termination Voltage

max

Static Read Control ?

disabled

 

pierwsza strona sie kłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie po 3-tyg wrocila moja plyta z serwisu.

"Naprawiona" , niby ta sama, ale... mialem bez Wi-FI , teraz mam z !

Numery seryjne ewidentnie przeklejone na slocie PCI.

Nawet w serwisie Asusa robia ostre wałki byleby nie dac nowej. coz..

wazne ze dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dostales zpowrotem sama plyte - inna wersje ?

czy ich powalilo ?!

nie mogli dac calego "box'a" i zabrac ci tego co masz ?!

ehh.

dokladnie tak

mogli mi dac chcociaz antenke do Wi-Fi :?

a plyta tak jak napisalem, mialem bez Wi-Fi, mam z , numery seryjne przeklejone. wałek konkretny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy debile? Ja oddaje zawsze calosc i kaze zaznaczyc na zgloszeniu serwisowym ze zostalo oddane wszystko. Nie ma problemu z wymiana na cos innego czy zwrotem gotowki. A tak - musza serwisowac, bo nie dostali kompletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podobno Asus bedzie wsperal na niektorych plytach FSB1333 ale czegos w tym nie rozumiem. Mam P5B deluxe z biosem w tablece czyli 1004 i FSB 1333 co prawda da sie ustawic ale wtedy dzielnik pamieci jest zly i memki trzeba tak czy siak puszczac wyzej taktowane. Jaka w tym filozofia skoro nawet na starszych biosach mozna bylo zapodac taka magistrale

 

post-46-1170755735_thumb.jpg

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...