Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bawię się w podkręcanie to ICH zawsze ustawiam 1,215V. Nic to nie daje. Wchdzę do windy z FSB 400 na mnożniku 9. Włączam np. 3DMarka i po chwili widzę przycięcie i wszystko idzie dalej widocznie wolniej. Wychodzę z 3DM i mam PCI-E x1. Na mnożniku 8 to nie występuje.

 

A nie jest tak ze fsb 400 to jest tuz przed zmiana strapa ?

Od 401 sie nastepny zaczyna ?

 

http://www.bleedinedgesupport.com/ocz/foru...ead.php?t=23803

 

Tak ze jak wchodzisz na 400 to moze po prostu NB nie wydajac i wariowac- sprobuj podbic do np. 405- i patrz jak bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo P5B Vanilla... czy napiecie ktore mozna ustawic w biosie apropo "FSB termination" daje taki sam efekt jak zrobienie vmod'a opisanego tutaj?:

 

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=118191

 

Czy to sa dwa oddzielne napiecia? bo podnoszenie tego 'FSB termination' na plycie z 1.2V do 1.45V nie pomaga, a wszystko wskazuje na to ze plyta nie dociaga stabilnie do 500, orthos niezaleznie od napiecia albo sie wywala albo sypie bledami po paru sekundach. Procek i pamieci wykluczone, bo pamici spokojnie robia 500... no chyba ze procek ma FSB wall.

 

Jakiekolwiek sugestie?

Vdrop i Vmch, a w szczególności Vdimm, to co innego niż FSB termination voltage ;)

 

Co do sugestii, to P5B non dlx jak patrzyłem na zagranicznych forach bez Vmodów rzadko kiedy dociągają do FSB500 zazwyczaj kończą się w okolicy 480-490. Dobrze jest też zapewnić dobre chłodzenie NB, szczególnie jeśli nie wieje na niego qlerek na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa, ze - to ze pamieci robia 500mhz na 4:5 czy jakims tam innyhm dzielniku, to nie znaczy ze poleca tyle na 1:1. moja vanila (zanim padla) doszla do 498mhz 1:1 (a pamieci potrafily ponad 1100mhz - proc na innej plycie lecial 520mhz.

poprostu plyta jest... TANIA, ale moim zdaniem bardzo fajna - w wersji 1,04 jeszcze fajniejsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdrop i Vmch, a w szczególności Vdimm, to co innego niż FSB termination voltage ;)

 

Co do sugestii, to P5B non dlx jak patrzyłem na zagranicznych forach bez Vmodów rzadko kiedy dociągają do FSB500 zazwyczaj kończą się w okolicy 480-490. Dobrze jest też zapewnić dobre chłodzenie NB, szczególnie jeśli nie wieje na niego qlerek na procku.

Nie wyrazilem sie jasno, chodzilo mi oczywiscie o vfsb opisane w linku. Niestety i ono nie pomoglo, wczesniejsza p5b + e63 smigalby bez problemu na 7x500 i wiecej, procek przy stosunkowo niskim napieciu - ~1,4V. Teraz inna p5b + e63 ktory te same taktowania jak poprzedni robi na nizszym napieciu, ale 7x500 nie robi przy zadnym. Orthos niezaleznie od ustawionego napiecia na procku przy 7x497 wywala sie po 25minutachm przy 7x498 juz po chwili, tak samo wyzej. W obu zestawach te same pamieci, ktore wczesniej robily wiecej jak 500MHz 1:1 z prockiem.

 

Zrobilem jak juz wspomnialem vfsb, ale efekt zaden. Duze szanse ze poprostu procek buntuje sie przy takim FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem z dzwiekiem.

Dołączona grafika

Sciagnałem najnowsze stery, zainstalowałem i nic.

Wywaliłem stery, zauktalizowałem DirectX, wgrałem sterowniki i dalej nic.

BIOS 804, stery najnowsze i zero pomysłow co jest nie tak i co zrobic zeby bylo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie czy to normalne, vcore w bios 1,3875V w CPU-Z pod othos'em 1,264V i skacze do 1,272V?

Everest podaje 1,26V

Płyta z sygnaturki :-|

 

BTW jak zmienić Command Rate z 2T na 1T? Która to opcja? :D Tylko się nie śmiejcie to mój pierwszy intel od celerona 500MHz, czyli troche czasu mineło ;)

Edytowane przez P!xelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem z dzwiekiem.

[screen]

Sciagnałem najnowsze stery, zainstalowałem i nic.

Wywaliłem stery, zauktalizowałem DirectX, wgrałem sterowniki i dalej nic.

BIOS 804, stery najnowsze i zero pomysłow co jest nie tak i co zrobic zeby bylo dobrze.

hm, patrze u siebie i mam tak samo jak Ty. To jakiś problem faktycznie jest? Bo ja zadnych problemów z dzwiekiem nie mam <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos dźwięku. Niestety doświadczam go tylko na dwóch głośnikach. Po wgraniu sterów z płyty miałem tak jak WY (tzn. @Pisarz i @Michal fm). Natomiast zmiany nastąpiły po ściągnięciu i zainstalowaniu SOUNDMAXA N_W32_v5.10.01.6110_WHQL

Zmiany są w Evereście i SoundMax zaopatrzony został w korektor. Ale tak jak pisałem - na moich 2 głośnikach nie słyszę różnicy.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Q: Mam zasilacz ze złączem ATX12V 4-pin, a z czego widze płyta korzysta z gniazda EPS12V 8-pin, czy mogę podłączyć zasilanie 4-pin 12V ?

A: Złącze 8-pin nie jest wymagane do poprawnego działania płyty, więc smiało można podłączyć złącze 4-pin

A ja mam problem innej natury, otóż gniazdo faktycznie masz 8 pinowe, ale na połówce znajduję się zaśłepka,

Zasilacz mam takiej bajki, że kabel ATX12V jest na końcu rozdwojony na dwie wtyczki po 4pny. Mam dylemat

(cykora) czy należy włożyć tylko jedną czwórkę, czy wyjąć zaślepkę i wsadzić obie. Nie chciałbym czegoś

niechcący podhajcować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest nie tak z ta revizja 1.04g

po podniesieniu napiecia na ramie powyzej 2.1 komp waruje gubi karte graficzna i do windy wchodzi w rozdzialce 600x480 4 bit kolor normalnie szok. nie wiem co jest grane... od czego to moze byc?

mam wymuszona szyne 100 na PCIE i 33.3 na PCI

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaślepka jest dla tych którzy maja tylko 4 pin, jak masz 8 to podepnij, pewnie nawet w instrukcji jest napisane że wystarczy 4, ale 8 jest lepiej...

a czy to nie jest tak, ze jak mam kabelek w tej najnowszej wersji standardu ATX czyli ta 24-pin to do tego dodatkowego musze podpiac tylko jedna wtyczke 4pin? Bo obecnie mam tak, ze w głownym zasilaniu plyty wpieta jest oczywiscie wtyczka 24-pin a do głownego podpialem tylko 4-pin. Zasilacz oferuje mi chyba jeszcze conajmniej jedna wtyke 4-pin wiec moglbym ja podpiac w kazdej chwili do tego miejsca, gdzie jest zaslepka. Ale czy tak mozna, oraz w ogole czy jest jakis sens (co to zmieni)?

 

cos jest nie tak z ta revizja 1.04g

po podniesieniu napiecia na ramie powyzej 2.1 komp waruje gubi karte graficzna i do windy wchodzi w rozdzialce 600x480 4 bit kolor normalnie szok. nie wiem co jest grane... od czego to moze byc?

mam wymuszona szyne 100 na PCIE i 33.3 na PCI

POMOCY

podnieś napięcie ICH

 

Chyba na pcie powinno być więcej niż 100MHz...

a co Ty, mi przy wysokim O/C nawet "auto" starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie czy to normalne, vcore w bios 1,3875V w CPU-Z pod othos'em 1,264V i skacze do 1,272V?

Everest podaje 1,26V

Płyta z sygnaturki :-|

 

BTW jak zmienić Command Rate z 2T na 1T? Która to opcja? :D Tylko się nie śmiejcie to mój pierwszy intel od celerona 500MHz, czyli troche czasu mineło ;)

Takie wachania napieć to norma na intelku Vdroop pomaga.Na 965 nie ma opcji zmiany na 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wachania napieć to norma na intelku Vdroop pomaga.Na 965 nie ma opcji zmiany na 1T

Czyli niekoniecznie proc to padaka? Na 7*400 MHz chodzi stabilnie bez zmiany napięć na FSB, NB i vcore 1.325 co daje w CPU-Z jakieś 1.216V. Da się obejść jakoś problem vdroopa bez fizycznej ingerencji w płyte? Tak na głowę to dawać dotąd w biosie vcore, aż w stresie bedzie ~ 1.32? Czy może jakiś ołówek? :) Nie chce nic lutować na płycie, bo może ją wymienię na jakiegoś gigabyte albo abita.

 

Kolejne pytanie czy Scythe Infinity bez problemu się mieści na tej płycie? Czy może lepiej kupić Scythe Ninja PLUS rev.B AM2 Ready? Czytałem parę testów i wynikało z tego, że Infinity jest troche lepszy od Ninja a różnica w cenie ok. 10 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to normalne.

Cpuz 1.39 pokazuje w IDLE taktowanie jako 6x266 czyli 1600MHz na E6600

Dopiero pod obicazeniem skacze na 2400MHz. DOdam ze SpeedStep mam w Biosie wylaczone. Co zrobic aby caly czas procek smigal na 2400Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest tak, ze jak mam kabelek w tej najnowszej wersji standardu ATX czyli ta 24-pin to do tego dodatkowego musze podpiac tylko jedna wtyczke 4pin? Bo obecnie mam tak, ze w głownym zasilaniu plyty wpieta jest oczywiscie wtyczka 24-pin a do głownego podpialem tylko 4-pin. Zasilacz oferuje mi chyba jeszcze conajmniej jedna wtyke 4-pin wiec moglbym ja podpiac w kazdej chwili do tego miejsca, gdzie jest zaslepka. Ale czy tak mozna, oraz w ogole czy jest jakis sens (co to zmieni)?

Ja mam podlaczona normalnie wtyczke 24-pin, oraz 8-pin 12V (rozdzielone na 2x4-pin) i ladnie sobie dziala. Jak zasilacz oferuje 8-pin, to mozna podlaczyc. Nie wszystkie zasilki maja 8-pin 12V, dlatego mozliwe jest tez podlaczenie 4-pin. Co to daje? W sumie poza tym, ze mniejszy amperaz leci poszczegolnymi kabalkami leci, chyba nic. ;)

 

Panowie czy to normalne.

Cpuz 1.39 pokazuje w IDLE taktowanie jako 6x266 czyli 1600MHz na E6600

Dopiero pod obicazeniem skacze na 2400MHz. DOdam ze SpeedStep mam w Biosie wylaczone. Co zrobic aby caly czas procek smigal na 2400Mhz

A jaki masz profil zarzadania energia wlaczony w Windowsie? U mnie ladnie Speedstep dziala, jak mam ustawione jako komputer przenosny (chyba jakos tak). BTW, EIST to naprawde fajna rzecz. Ladnie spadaja temperatury, oszczednosc energii, a do ogladania filmow czy netu po co ci max taktowanie, jak i tak obnizone, to za duzo. Jak trzeba, to taktowanie ladnie sie podniesie :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pytam czy wogole jest mozliwosc zablokowania tego mnoznika na 9x. Probowalem juz nawet recznie ustawic mnoznik na 9x w biosie ale to nic nie daje.

Co dziwne CPUZ 1.38 pokazuje caly czas 2400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niekoniecznie proc to padaka? Na 7*400 MHz chodzi stabilnie bez zmiany napięć na FSB, NB i vcore 1.325 co daje w CPU-Z jakieś 1.216V. Da się obejść jakoś problem vdroopa bez fizycznej ingerencji w płyte? Tak na głowę to dawać dotąd w biosie vcore, aż w stresie bedzie ~ 1.32? Czy może jakiś ołówek? :) Nie chce nic lutować na płycie, bo może ją wymienię na jakiegoś gigabyte albo abita.

 

Kolejne pytanie czy Scythe Infinity bez problemu się mieści na tej płycie? Czy może lepiej kupić Scythe Ninja PLUS rev.B AM2 Ready? Czytałem parę testów i wynikało z tego, że Infinity jest troche lepszy od Ninja a różnica w cenie ok. 10 PLN.

Kto Ci powiedział że padaka?.Z Vdoopem ,bez lutowania raczej nic nie zrobisz(ołówek może coś tam pomoże).

Kup jakis porządny wentyl z tych w\w,podbij all V(w granicach rozsądku) i testuj.Powodzenia

 

Panowie czy to normalne.

Cpuz 1.39 pokazuje w IDLE taktowanie jako 6x266 czyli 1600MHz na E6600

Dopiero pod obicazeniem skacze na 2400MHz. DOdam ze SpeedStep mam w Biosie wylaczone. Co zrobic aby caly czas procek smigal na 2400Mhz

daj all w zakładce cpu na disable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam plytke P5B Dlx od kilku dni z procem E6300, Geilami 2x1GB 800Mhz i w sumie nic tam nie grzebalem bylo spoko wczoraj wrzucilem te wszystkie dodatki do plyty bo wczesniej nie mialem napedu CD :)

 

Odpalilem ten sofcik AI Suite i wybralem AI Gear i sobie ta gale przestawialem :) bo ogolnie kom u mnie chodzi caly czas i chcialem zobaczyc czy faktycznie bedzie to ciszej chodzilo. Faktycznie ciszej bylo i cos tam sobie robilem elegancko temperatura byla w okolicach 40 i wiatraczek sie krecil jakos okolo 1k obrotow, zapomnialem ze to jest wlaczone i cos tam wlaczylem ze proc zostal strasznie obciazony praktycznie na 100% przez kilka min i po chwili tylko uslyszalem jak ten wiatrak na procu momentalnie wszedl na mega obroty az zaczelo wyc :) mialem odpalonego Everesta i patrze temperatura 85 stopni. I od tego momentu mam jakies dziwne akcje na wskaznikach roznych programow a nawet powiem ze niewiarygodne wskazania :)

 

Core Temp

post-146485-1174048616_thumb.jpg

 

Tutaj wskazania Programow Asusa

post-146485-1174048776_thumb.jpg

 

i odczyt z Everesta

 

Temperatury

Płyta główna 32 °C (90 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 34 °C (93 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 34 °C (93 °F)

Procesor graficzny 58 °C (136 °F)

Seagate ST3320620AS 35 °C (95 °F)

 

Wentylatory

Procesor 1854 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.29 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.12 V

+12 V 12.14 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.02 V

 

Ma ktos pomysl co sie stalo? Mam nadzieje ze nie uwalilem czegos juz na poczatku bez pobawinia sie w OC :)

 

 

 

EDIT:

 

Zrobilem aktualizacje biosu i restarcik komputera i chyba wszystko wrocilo do normy :)

uffff.... a juz myslalem ze cos uwalilem :)

 

Coretemp nadal pokazuje 85 stopni......... ale na Everescie i tych aplikacjach asusa pokazuje sie taka sama temperaturke 31 stopni czyli chyba jest ok :)

Edytowane przez Jaras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...