Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z biosem i pytanklo co moze byc nie tak.otozwgrywalem nowego biosa wersja 1101 programem asus update skonczylo sie pomyslnie program poprosil o ponowne uruchomienie a po resttarcie juz nie wstal nic nie gada tzn wiatraki wszystkie smigaja ale na kommpie nie pojawia sie nawet ekran startowy z biosu nic poprostu co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z biosem i pytanklo co moze byc nie tak.otozwgrywalem nowego biosa wersja 1101 programem asus update skonczylo sie pomyslnie program poprosil o ponowne uruchomienie a po resttarcie juz nie wstal nic nie gada tzn wiatraki wszystkie smigaja ale na kommpie nie pojawia sie nawet ekran startowy z biosu nic poprostu co to moze byc?

Zrób clear cmos czyli przestaw zworkę na płycie głównej odpowiadającej za reset biosu a następnie przestaw zworkę do poprzedniego ustawienia. Powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj ustawienia BIOS poprzez zworkę, odłącz kabel zasilający. Jeśli to nie da rezultatu ślemy na gwarancje. : )

no wlasnie z gwarancja jest problem bo jestem w anglii a komp w polsce kupiony reset zrobilem chyba ze to nie ta zworka:-) gdzies wyczytalem ze moze pomoc wylaczenie na caly dzien z pradu. troche sie zalamalem bo w czsie wgrywania wszystko ok na koniec napisane ze wszystko cacy tylko zrestartowac kompa i zmiany beda wprowadzone ... a tu taka niespodzianka zalamanko

 

ps a i jeszcze pytanko jak zrobic clean cmosa? najpierw 1 wylaczyc z produ,2 przestawic zworke. 3 wlaczyc kompa na chwile, 4 wylaczyc potem z pradu, 5przestawic zworke spowrotem i 6wlaczyc kompa

dobrze rozumuje?

Edytowane przez agrest04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączasz kompa, przestawiasz zworkę, czekasz chwilę i przekładasz zworkę na swoje miejsce, włączasz kompa i powinno być ok. Jeśli nie wiesz która to zworka otwórz instrukcję i tam narysowane jest która. Nie jestem pewien ale na płycie też chyba napisane jest przy zworce cmos czy coś. Zawsze można wyjąć baterię na chwilę da te same efekty co clear cmos.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączasz kompa, przestawiasz zworkę, czekasz chwilę i przekładasz zworkę na swoje miejsce, włączasz kompa i powinno być ok. Jeśli nie wiesz która to zworka otwórz instrukcję i tam narysowane jest która. Nie jestem pewien ale na płycie też chyba napisane jest przy zworce cmos czy coś. Zawsze można wyjąć baterię na chwilę da te same efekty co clear cmos.

 

zrobilem jak pisaliscie i nic dalej komp zdechniety. troszke jestem podlamany bo niby wszystko bylo ok zreszta wszystko sciagnalem z oficjalnej strony asusa. czy mozna co s z tym zrobic jeszcze domowymi sposobami? a jesli nie to czy gwarancja obejmuje taka usterke? i ile moze trwac naprawa bo jestem w anglii i w polsce bede tylko 11 dni czy to wystarczy? jestem zawiedziony ogolnie. porzadna plyta i firma a tu takie kuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włóż cd ze sterownikami od płyty głównej. powinno pobrać i zainstalować bios jeżeli tamten jest uszkodzony.

Nie pobierze. Przechodziłem to dwa miesiące temu po nieudanym flaszowaniu biosa pod Vistą. Jedynie serwis, bo na tej płycie bios jest niestety wlutowany... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Asus P5B Deluxe ma 2 sloty PCI-e 16x przy czym jeden pracuje w mod 16x drugi mod 4x. Sprawdzałem jak się sprawują grafiki pokroju 7900 GTO przy przepustowości rzędu AGP 8x w SLI czy się nie dławią no i spadek wydajności jest niewielki w porównaniu z SLI 16 + 16 jest to rząd około 2 - 5 fpsów a ogólny wzrost wydajności z takiego "SLI" to około 30 %. Mam możliwość dokupienia drugiego MSI 7900 GTO po dość atrakcyjnej cenie. Oficjalne stanowisko jest takie, że płyta nie ma supportu dla SLI jednak gdzies mi się obiło o uszy, że to SLI da się uruchomić. Na pewno da się włożyć 2 karty w tego mobaska ,a czy można je połączyć mostkiem SLI ? No i jak kształtuje się sprawa sterowników, aby cieszyć się SLI trzeba mieć sterowniki do SLI to oznacza jakieś modowane unoficial drivers ?

 

Wymiana na G80 odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jesli ktoś jest zainteresowany RAIDEM na asusie p5b zapraszam na priv albo gg:5666513 ponieważ mogę udostępnić kable sata esata , które są potrzebne do zewnętrznego portu esata na tej płytce.Pozdrawiam

ale po co sie bawić w raid na e-sata i jmicronie skoro można zrobić 'zwykłego' raid'a na ichr8 ?? mam 2 dyski na sata w raid 0 i działa pięknie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus p5k-e wifi ap

 

po walce z twardzielem na sata - juz jest pieknie wykrywany jako master nadszedl czas na dvd

problem jest tego typu ze nawet nie musze kabla sata do niego podlaczac, wystarczy ze podlacze zasilanie do napedu i juz komp nie wstaje.

 

zasilka to corsair vx 450

inna glupia rzecz ktora zauwazylem to gdy zasilanie nie jest podlaczone do niczego nowego, tylko sam kabel sata do mobo to plyta rowniez sie nie podnosi - czy to jest normalne ?!? i jak sprawic by ten cholerny dvd zaczal dzialac bo nie moge wgrac systemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum ale chcę się dokładnie dowiedzieć. Czy płyta Asus P5B zaniża napięcie rzdenia procesora? Tzn jeżeli np. ustawię napięcie 1.35V to w rzeczywistości jest 1.325V ? Bo CPU-Z lub PC-Probe lub Everest pokazuje mi napięcie około 1.300V pomimo że w BIOSie mam 1.35V (oczywiście wiem że te odczyty trzeba z dużym dystansem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>). Jest to dość ważne bo inaczej mogą być przekłamania z napięciem rdzenia i w rzeczywistości podbijając napięcie można mieć ustawione dopiero na standardowe napięcie. Czy dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co sie bawić w raid na e-sata i jmicronie skoro można zrobić 'zwykłego' raid'a na ichr8 ?? mam 2 dyski na sata w raid 0 i działa pięknie.

 

Pozdrawiam

Ponieważ my użytkownicy P5B nie mamy raida wbudowanego w chipset :] jeden dysk musi być podłaczony własnie przez zewnętrzny port esata poprzez raidzik jmicrona :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość witek147

Czytałem na forum ale chcę się dokładnie dowiedzieć. Czy płyta Asus P5B zaniża napięcie rzdenia procesora? Tzn jeżeli np. ustawię napięcie 1.35V to w rzeczywistości jest 1.325V ? Bo CPU-Z lub PC-Probe lub Everest pokazuje mi napięcie około 1.300V pomimo że w BIOSie mam 1.35V (oczywiście wiem że te odczyty trzeba z dużym dystansem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>). Jest to dość ważne bo inaczej mogą być przekłamania z napięciem rdzenia i w rzeczywistości podbijając napięcie można mieć ustawione dopiero na standardowe napięcie. Czy dobrze myślę?

 

to jakieś dziwne rzeczy ci te programy pokazują ja mam normalnie na procu 1,14v przy mnożniku 6 a 1,28v przy mnożniku 9,to płyta reguluje napięcie w zależnie od obciążenia i ty napewno lepiej tego za nią nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakieś dziwne rzeczy ci te programy pokazują ja mam normalnie na procu 1,14v przy mnożniku 6 a 1,28v przy mnożniku 9,to płyta reguluje napięcie w zależnie od obciążenia i ty napewno lepiej tego za nią nie zrobisz

Tylko czy Ty masz ustawiony procesor na 3000MHz (procesor w sygnaturce)? Bo ja mam i na mnożniku 6x mam 1.30V ~ 1.32V a przy mnożniku 9x mam 1.28V ~ 1.30 według tych wszystkich programów. Trochę dziwnie dlatego chcę to pomierzyć. Edytowane przez Aln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość witek147

Tylko czy Ty masz ustawiony procesor na 3000MHz (procesor w sygnaturce)? Bo ja mam i na mnożniku 6x mam 1.30V ~ 1.32V a przy mnożniku 9x mam 1.28V ~ 1.30 według tych wszystkich programów. Trochę dziwnie dlatego chcę to pomierzyć.

 

max 2.4 ghz ustawiałem więcej nie czuje potrzeby a napięcia tak samo chodzą jak na 1.8

jesli ci chodzi stabilnie to nie manipuluj

 

z tym miernikem to troche ryzyko płyta to nie radio tranzystorowe zjedzie ci parzydełko zgasi lampki i czesc

 

poza tym zwykły multimetr to troche za proste narzędzie sam opór pojemność i bezwładność miernika nie pozwoli na wiarygodny odczyt ,należało by użyć oscyloskopu raczej.

a co tych programów to ai suite i pc probe są wiarygodne w końcu to oryginalne oprogramowanie płyty ewntualnie cpu-z

Edytowane przez witek147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 2.4 ghz ustawiałem więcej nie czuje potrzeby a napięcia tak samo chodzą jak na 1.8

jesli ci chodzi stabilnie to nie manipuluj

 

z tym miernikem to troche ryzyko płyta to nie radio tranzystorowe zjedzie ci parzydełko zgasi lampki i czesc

W sumie to masz racje. Ale dla pewności posprawdzam sobie linie 12V 5V i 3.3V (mniejsze ryzyko) i zobzczę jak mi chodzą te napięcia. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 2.4 ghz ustawiałem więcej nie czuje potrzeby a napięcia tak samo chodzą jak na 1.8

jesli ci chodzi stabilnie to nie manipuluj

 

z tym miernikem to troche ryzyko płyta to nie radio tranzystorowe zjedzie ci parzydełko zgasi lampki i czesc

 

poza tym zwykły multimetr to troche za proste narzędzie sam opór pojemność i bezwładność miernika nie pozwoli na wiarygodny odczyt ,należało by użyć oscyloskopu raczej.

a co tych programów to ai suite i pc probe są wiarygodne w końcu to oryginalne oprogramowanie płyty ewntualnie cpu-z

Jesli plyta sama ustawia napiecie (w biosie na auto), to zapewne nie masz przy 2.4 tyle samo, co przy 1.8 ;) Asus sam podnosi napiecie na CPU przy podkrecaniu (jesli w Bios masz Vcore na Auto) i to calkiem sporo podnosi. Jest to fakt ogolnie znany.

 

ps. @Aln: Tak, P5B posiada vdropa i vdroopa.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego punktu mogę zmierzyć napięcie rdzenia procesora?

Hmm, nie jestem pewien, ale chyba tak (nie odpowiadam za uszkodzenia ;) jednak nie powinno sie nic stac - tylko nie zrob zwarcia nigdzie). Moje dywagacje dotyczyly faktu, ze P5B zaniza Vcore (realne nizsze niz to ustawione Biosie) oraz dodatkowo spada ono przy obciazeniu (vdroop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...