Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich z intelowskiej platformy, kurde tyle czasu czekalem na przejscie na intela i jak juz jestem to same problemy

p5b + e2180 kto mi poradzi jak sie za to zabrac bo mimo prob krecenie na masakrycznym poziomie, juz nie wiem czy jakas zworka magiczna mnie blokuje czy co praktycznie 2.3 ghz to max a i na tym sie potrafi wysypac, zauwazylem ze nawet na default mhz ale przy podwyzszonych napieciach potrafi sie sypac wiec dziwne ogolnie mile widziane porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sytuacja sie poprawila, e2180 leci na 3.2ghz przy 1.4V poki co full stable wieczorem walne mu stressa ab znalesc minimalne V

jedyne co mnie zastanawia czemu ustawienie napiecia 2.2/2.3 na pamiatki konczy sie restartami, mam patrioty llk 2.2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dotychczas mialem 2x1GB CellShock PC8000 CL5 na Micronach, krecily sie do DDR 1150 CL5 na 2.10-2.15V spokojnie (nigdy nie probowalem maxa, ani dziwnych napiec ;)). Teraz probowalem do nich dodac TeamExtreem PC6400 CL4 tez na Micronach i zonk. OC spadlo znaczaca. Powyzej DDR 1000 CL5 nie chca pojsc (nawet POSTa nie ma, martwy zupelnie), nawet na wyzszym napieciu (podnocilem rowniez voltaz NB do 1.45 przy FSB 366MHz). Myslelem, ze moze marne te Teamy, ale po wyjeciu CellShockow DDR 1100 CL5 idzie na Teamach na 2.10V bez problemu. Czyzby P5B Dlx. miala problemy z 4x1GB? A moze po prostu Celle i Teamy nie wspolgraja najlepiej ze soba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam p5b deluxe i c2d e6750

'Dziwne' OC:

Ustawiam 400x8, zapisuje ustawienia, komp wstaje normalnie, laduje sie winda, wszystko cacy. Wlaczam gre/3dsmarka i okazuje sie ze proc ma tragiczna wydajnosc- w np 3dmark03 za cpu testy jakies 400(!) punktow.

 

Ustawiam mniejsze fsb, dajmy 350: Wszystko smiga, wydajnosc proca normalna.

 

Pamieci mam G.skille ddr800, probowalem zabawy timingami- to samo.

Bios v1212.

 

Fsb wall jakis czy jaki uj? :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy, przeczytalem temat od deski do deski i w zasadzie nie znalazlem odpowiedzi na jedno z moich pytan.

 

W czasie normalnego uzytkowania (internet, winamp) temeperatura plyty (system) wynosi u mnie 37-39 stopni, podczas np grania podnosi sie do 43 i wiecej. Czy te temperaury sa bezpieczne, jak jest u was?

 

Komputer jest nowy, kupiony na przelomie wrzesnia i pazdziernika, niekrecony. Chlodzenie boxowe plus 2 wentylatory z boku dmuchajace do srodka.

 

MOBO: Asus P5B Deluxe

CPU: Intel Core2Duo 6550

RAM: 2x1GB Patriot 800

GPU: EVGA Geforce 8800 GTS 320

HDD: WD 320GB 16MB

 

Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.

Edytowane przez tracid82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak granica bezpieczenstwa

dla jednego 60C to duzo, drugi sie cieszy, ze to wciaz malo i mozna krecic dalej, trzeci widzi 70 i sie zastanawia czy juz wolac straz czy jeszcze pare mhz wyludzic, ja w idle lubie miec cos normalnego (kolo 45C) w stresie staram sie aby max 65C (daje sobie te 5C jak przyjdzioe lato) nie twierdze, ze 70 to granica bez. ale uwazam, ze to juz dosc cieplo i szkoda az tak procek wygrzewac

 

jesli chodzi o mobo to mysle, ze jak sie bedzie trzymac w granicach 45C bedzie rewelacyjnie, jak bedzie 50C to tez nie bedzie tragedii

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komus udalo sie zainstalowac xp przy wlaczonym AHCI?

bo kurde probuje i probuje i wciaz bluescreen :( , stery na dyskietce ale niestety poza tym, ze po wcisnieciu f6 wykrywa ster instaluje to za chwile wali bulescreena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam p5b deluxe i c2d e6750

'Dziwne' OC:

Ustawiam 400x8, zapisuje ustawienia, komp wstaje normalnie, laduje sie winda, wszystko cacy. Wlaczam gre/3dsmarka i okazuje sie ze proc ma tragiczna wydajnosc- w np 3dmark03 za cpu testy jakies 400(!) punktow.

 

Ustawiam mniejsze fsb, dajmy 350: Wszystko smiga, wydajnosc proca normalna.

 

Pamieci mam G.skille ddr800, probowalem zabawy timingami- to samo.

Bios v1212.

 

Fsb wall jakis czy jaki uj? :[

Poczytaj pare postów wczesniej pci expres przestawia ci sie na x1 zamiast x16 jest na to parę sposobów,polecam lekturę wczesneijszych postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zastanawia mnie czemu wiele osob poleca wylaczyc kontroler JMicron, wlasnie podpialem swojego samsunga oczywiscie tryb IDE, zainstalowalem ster od Jmicrona, przelaczylem na AHCI, system wstal poinstalowal kontrolery, restart i co? i smiga az milo, szczegolnie wynik w HDTach mnie mile zaskoczyl

http://img243.imageshack.us/my.php?image=snap1ji0.jpg dodam, ze na standardowym ICH8 (IDE) mam kolo 210-215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko. ile podnosicie vnb?? normalnie dzialalo fsb400 na nb 1.3v troszke sie bawilem i ponad 950 mialem na pamieciach i wywalalo sie w orthosie. teraz nawet na 800 cl5 sie wysypuje niezaleznie od vnb i v na ram. a jak testuje s&m pisze ze blad magistrali systemowej czy cos takiego. spotkal sie ktos z czyms takim?? clera cmos robiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesz sie z tego co masz, moje p5b + ptp 2x1gb jakos powyzej 2.15 na Vmem nie chce isc, co sie wiaze oczywiscie z tym, ze ram leci na default :( a szkoda bo mysle, ze przy jakims 2.25/2.3 jakies 900mhz byloby spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, ponieważ walnęła mi jedna kość RAMu - Memtest, Goldmemory i Windows Memory Diagnostic walą błędami, druga kość jest dobra, na wszelki wypadek przełożyłem do slotu w którym wcześniej była zepsuta, aby sprawdzić czy to nie slot jest walnięty i jest wszystko ok.

 

Jednak z czystej ciekawości włożyłem tę dobrą kość do jednego z nieużywanych tej pory slotów (czarnego) i płyta chyba jej nie widzi (nic się nie dzieje).

 

Może namieszałem, ale krótko mówiąc - czy pojedyncza kość powinna działać w każdym slocie, a jeżeli tak, to czy jest to podstawa do reklamacji płyty ?

 

P5B Deluxe

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 667MHz

 

 

EDIT:

Sprawdziłem jeszcze raz i wszystkie banki działają, może wcześniej nie docisnąłem odpowiednio (?) albo coś innego ;)

Edytowane przez mdag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

Podbiłem sobie FSB z 266 MHz do 300MHz, pamięci do 900MHz.

Komputer stabilny, wszystkie testy w porządku, temperatury w normie, tylko przypałętała się taka przypadłość, że raz na kilka restartów, czy to z Windy czy z BIOSu, komputer nie startuje, tzn. wszystko chodzi, ale system nie bootuje, gośnie monitor, generalnie ciemność. Przycisk reset załatwia sprawę - komputer startuje. Jak wspomniałem dzieje się tak raz na kilka restartów. Uruchomienie komputera nie powoduje tego co powyżej.

 

Po kilkudziesięciu restartach i próbach znalezienia przyczyny, wydaje mi się że powodem jest samoczynne przestawienie się w Biosie opcji Suspend Mode z Auto na [s1 (POS) only]. Nic nie daje ręczne przestawienie na Auto - po restarcie opcja wraca do [s1 (POS) only]

 

Dzieje się tak tylko i wyłącznie od FSB 300 w wzwyż. Ustawienie FSB 299 MHz lub mniej nie spowodowało zmiany tej opcji. Próbowałem kilkanaście restartów z FSB 299 (i niżej) wtedy gdy opcja Suspend Mode jest na auto i faktycznie nie mam objawów opisanych powyżej. Dlaczego tak się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem który jest dla mnie ostatnio straszną zmorą.

 

posiadam klawiature logitech mx 5000 która posiada nadajnik tylko pod USB nie ma wejścia na ps/2 tak jak to było kiedyś w logitech dinovo.

 

po podłączeniu za każdym włączeniem BIOS nie wykrywa klawiatury ( bios nie wybudza z uśpienia portu USB)

poprostu jest magiczne bipppp pomunikat że nie wykryto klawiatury i wczytuje sie nadal Windows.

 

Ale kiedy podczass POSTU włoże nadajnik wtedy wszystko jest ok.

Zmieniałem opcje w Biosie być może robie coś źle jeśli ktoś miał ten sam problem lub podobny to prosze o pomoc.

 

Moja wersja biosu to 0804

 

Czy może to być związane z wersją Biosu????

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

 

Korowiow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy majac procesor na FSB 333 powiedzmy E6550 da sie ustawic jakos dzielnik pamieci na tej plycie tak zeby bylo rowne 400MHz. Teraz mam 9x266 i mam idealne 400MHz. Chce jednak wrzucic sobie 9x333 i niestety rowne 400MHz osiagam przy okolicach 320FSB. Mam Biosik 1223.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie fsb osiaga wam ten mobas?? bo niewiem czy mi sie proc konczy czy mobo :P fsb 410 jeszcze ciagnie ale pozniej jakies jaja sa. odpala sie i wywala zanim sie wejdzie w bios. mnoznik na procu 6 papu w zapasie ustawione na 1.45v i dalej to samo vfsb te termination cyz cos podnioslem na 1.4 i nb na 1.4. wie ktos OCB?? czy czas mobo zmienic na gb na p31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem okazyjnie P5B i procka E2180. Ale jakie tanie pamięci brać? Czy zwykłe Goodramy 667/800 wystarczą do wykręcenia procka na 3200? Czy muszą być jakieś PRO czy Geile 800tki? a może Kingstone'a czy Kingmaxa? Jaki zestaw dual 2x1gb? Co polecacie do 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie co jest z ta plyta nie tak ze 8800GT wykrywany jest max jako PCI Express x4 :( Czy nowy bios cos poprawia czy po prostu 8800GT nie dziala poprawnie na tej mobo ?? Oczywiscie znam problem tej plytki w zwiazku PCI x1. Juz dawno go rozwiazalem - dopiero 8800GT nie dosc ze startuje komp to przez 20 sek jest czarny ekran zanim zalapie to do tego zamiat tego PCI x16 mam x4 :( Pomozcie :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy majac procesor na FSB 333 powiedzmy E6550 da sie ustawic jakos dzielnik pamieci na tej plycie tak zeby bylo rowne 400MHz. Teraz mam 9x266 i mam idealne 400MHz. Chce jednak wrzucic sobie 9x333 i niestety rowne 400MHz osiagam przy okolicach 320FSB. Mam Biosik 1223.

Powiniem być jakiś dziel do tych 400,ustaw na auto ,zresztą co za problem jak memy pójdą troszku wyżej czyli ok 420?No chyba że czegoś nie zrozumiałem :wink:

 

jakie fsb osiaga wam ten mobas?? bo niewiem czy mi sie proc konczy czy mobo :P fsb 410 jeszcze ciagnie ale pozniej jakies jaja sa. odpala sie i wywala zanim sie wejdzie w bios. mnoznik na procu 6 papu w zapasie ustawione na 1.45v i dalej to samo vfsb te termination cyz cos podnioslem na 1.4 i nb na 1.4. wie ktos OCB?? czy czas mobo zmienic na gb na p31

Mobo raczej sie nie kończy,podbij NB do 1.6V, i zobacz jak są memy ustawione.Daj w biosie z 350fsb i spod windy dalej ciągnij

 

Panowie kupiłem okazyjnie P5B i procka E2180. Ale jakie tanie pamięci brać? Czy zwykłe Goodramy 667/800 wystarczą do wykręcenia procka na 3200? Czy muszą być jakieś PRO czy Geile 800tki? a może Kingstone'a czy Kingmaxa? Jaki zestaw dual 2x1gb? Co polecacie do 200zł?

Tak wystarczą ,a za 200pln to masz mase memek do wyboru.Wciągnij jakieś 800 najlepiej

 

Witam

 

Panowie co jest z ta plyta nie tak ze 8800GT wykrywany jest max jako PCI Express x4 :( Czy nowy bios cos poprawia czy po prostu 8800GT nie dziala poprawnie na tej mobo ?? Oczywiscie znam problem tej plytki w zwiazku PCI x1. Juz dawno go rozwiazalem - dopiero 8800GT nie dosc ze startuje komp to przez 20 sek jest czarny ekran zanim zalapie to do tego zamiat tego PCI x16 mam x4 :( Pomozcie :damage_wall:

Miałem identyczny problem ,ale na asus blitz formula,okazało sie że ścieżki w pcb karty odpowiedzialne za pciEx16 są uwalone .Ale karta chodziła na pciEx4.Zobacz na innej mobo

ps może to Palit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 kompy :) I na kazdym chodzi bez problemu. Tylko na tym Asusie kiszka. Co smieszne na drugiej plycie ASUS p5B Deluxe dziala. Obie w biosie ustawione na default.

 

Oczywiscie karte masz w gornym slocie PCIe?

Oczywiscie ze tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...