Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzem O/C nie jestem no i po zainstalowaniu nowego BIOSu 1232 klapa. Do tej pory miałem 1225 i chodziło stabilnie @3.01. Mi to wystarczyło. Podkusiło mnie zmienic BIOS i juz sobie nie radzę :oops: Po zainstalowaniu nowego BIOSu przywróciłem parametry z Default na O/C no i po restarcie wyskakuje komunikat że coś-tam CMOS checksum Bad. Overclocking failed. No i komp się odpala dopiero po ustawieniach Default. Ktoś pomoże mi ustawic żeby było OK ? Które parametry mogą byc za to odpowiedzialne ?

Edytowane przez Sqter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w sprawie audio...

Otóż do tej pory miałem podpięty tylko amplituner stereo pod kompa. Wszystko było OK. Kilka dni temu podłączyłem 2 dodatkowe głośniki. Najpierw genialna funkcja wykrywania podłączonego sprzętu nie wykryła nic co było podłączone (2x2 głośniki), zamiast tego wykrył nieistniejący mikrofon(!).

Uporałem się z tym jakoś. Obecnie jedna para działa wyłącznie z włączoną funkcją "niezależne słuchawki z przodu", dźwięki z windowsa i firefoxa(np. utube) odtwarzają się tylko na nich. Druga para działa wyłącznie jak po każdorazowym odpaleniu kompa wyciągnę i wsadzę z powrotem minijacka.

Dodam, że w tej chwili oba jacki siedzą w innych portach niż przy stereo.

Mam zwykłą P5B, XP SP2 i najnowsze sterowniki audio od asusa.

Any help? :mur:

 

Edit: @MIKEY24: Jeśli masz zwykłą wersję p5b to nie masz DTS i nawet tych driverów nie zainstalujesz.

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem ze nie mogę zainstalować DTS-ów. Radze sobie poprzez ściszenie w panelu sterowania Wave na 75% oraz przestawienie w Właściwości: Dźwięki i urządzenia audio/Zaawansowane właściwości audio/Wydajność/Przyspieszenie sprzętowe na Standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i zastanawiam sie gdzie jest przyczyna

Płyta P5B Deluxe bios 1223 i procesor E4300

Pamięci 1066mhz HyperX'y ale na innych tez probowalem.

 

Otoz:

chce poscic jak najwyzej zarowno pamieci jak i procka ale jest z tym problem bo bez O/C czyli FSB 800mhz pamieci sobie lataja bez problemu na bodajze 1000mhz (wynika z dzielnika)

natomiast przy O/C procka zarowno FSB 333mhz (mnoznik 9) jak i 375mhz (mnoznik 8) nie moge ich poscic nawet o parenascie mhz powyzej 800mhz.

Dlaczego?

Testuje na prime95 z testem na RAM na dwa jajka. bez O/C smiga parenascie godzin i nic, a przy powyzszych FSB po paru/parunastu minutach wypluwa komunikat o bledzie.

Nadmieniam wspomniec iz procesor jak najbardziej takie FSB wytrzumuje bo test 333fsb oraz 375mhz z puszczonymi ponizej 800mhz pamieciami smiga jak ta lala 24h 7dni w tygodniu.

 

Aha. Podniesienie napiec na mostkach nic nie daje. To samo tyczy sie pamieci.

Czy to tzw FSB wall ??

 

Na dniach zmieniam na Q6600 G0 i chce rowniez go krecic w miare mozliwosci wysoko jak i rowniez RAM jak najblizej nominalnych czestotliwosci.

Myslicie, ze na Q6600 pojade z pamieciami wyzej ??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem O/C nie jestem no i po zainstalowaniu nowego BIOSu 1232 klapa. Do tej pory miałem 1225 i chodziło stabilnie @3.01. Mi to wystarczyło. Podkusiło mnie zmienic BIOS i juz sobie nie radzę :oops: Po zainstalowaniu nowego BIOSu przywróciłem parametry z Default na O/C no i po restarcie wyskakuje komunikat że coś-tam CMOS checksum Bad. Overclocking failed. No i komp się odpala dopiero po ustawieniach Default. Ktoś pomoże mi ustawic żeby było OK ? Które parametry mogą byc za to odpowiedzialne ?

Trzeba ręcznie od nowa stworzyc profil o/c i wtedy go zapisać, potem mozna korzystac juz normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam p5b, zrobilem upgrade biosu z windowsa ausu autoupdate. Wgral mi bios 1803. (mialem 1604). Teraz min. napiecie jakie moge ustawic na plycie to 1,35 , w1604 bylo od duzo mniejszej wartosci - pracowalem na 1,3125. Dodatkowo w windows teraz nie rozpoznaje prawidlowo Asus autoupdate mojej plyty( cos tam rozpoznaje ale nie mzoe zadnego biosu dla niej dopasowac) i wywala aplikacje Asusa do monitorowania parametrow plyty. Chce wrocic do starszej wersji biosa.

Jak robie to z windowsa to pisze mi, ze to starsza wersja i bym zrobil to z dosa. Wiec wchodze w bios i probuje urzyc narzedzia z tego poziomu. Niestety komunikat jest ten sam. Ktos moze mi lopatologicznie wylozyc jak zrobic taki downgrade?

 

EDIT: po kilku resetach kompa zaczal pokazywac napiecia z dolnego zakresu, lol

Edytowane przez ŻuRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecilem e4500 do ~3.0ghz. Ustawilem przy tym C1E Support:Disabled i vcore:1.3125v, mnoznik zablokowany na 11.

Czemu wszelkiego rodzaju soft do podawnia napiecia na procku podaja wartosci rzedu 1,23=1,25..

Kiedy w biosie ustawie 1,3v dla procka to mam bledy na core0 w prime95, czyli jednak jest to 1.3v na procku w 1 przypadku. Czujnik rypniety czy co?(cpu-z

Zasilacz cheftec 450w.

 

btw. ciekawostka przy kreceniu na 3.0ghz(byc moze tylko dla osoby ktora sie na tym niez zna(czytaj mnie))

dla auto(ciezko tak naprawde powiedziec ile, licznik i tak klamie) napiecia mam blad na core 0

jak dam vcore = 1,2875 to blad jest na core1(core0 nie wywala sie)

jak vcore=1,3 to blad na core0(core1 chodzi i chodzi bez bledow)

jak vcore=1,3125 wszystko dziala poprawnie

Przeplatane bledy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te roznice napiecia miedzy ustawionym a realnym to tzw vdroop. na P5B to normalne. ja np musze miec w biosie ustawione 1.475v aby miec w idle ~1.4v i ~1.375v w stresie... przypaklosc asusow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5b ma problemy z dzielnikiem 2:3, ja tez musze siedziec na pamieciach na 1:1 i niemoge ich pogonic wiecej jak te 800 :/

Ale 4:5 dziala bezproblemowo, przynajmniej u mnie

 

No racja. Wlasnie testuje 4:5 (pamieci 890mhz) i poki co jest ok. Czyli jak chcialbym poleciec z pamieciami 1066 to bym musial FSB sporo jeszcze podniesc a to moj Q6600 juz nie wytrzyma przy obecnym chlodzeniu :(

Mam Q6600 rev G0 i spodziewalem sie lepszego O/C. Obecnie mam na @3,2Ghz^4 i w stresie podchodze juz "pod korek" bezpiecznych temp :( - everest + prime95 na 4jajka = 75C :( + coretemp ~87C na kazde jajko.

Zasilacz Tagan 480W EasyCon no i plytka P5B Deluxe (tyle dobrze ze 8 faz - male spadki napiec) O dziwo niskie napiecie bo "realnie" 1,28V (przy pelnym obciazeniu).

 

Czas albo na zmiane mobo albo ewentualnie WC najpierw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam p5b, ostatnio podciagnelem bios do 1803 i nie dziala mi teraz Asus suite(wiesz sie przy uruchamianiu, sprawdzalem pare wersji tego softu). Jak inaczej moge aktywowac Asus NAP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczescie w nieszczesciu:

polecial update p5b z pod visty (nie wiedzialem ze nie wolno :) i plyta padla, 2 tygodnie i dostalem p5b delxue bo nie mieli p5b :D

ogolnie sie wkur... na wlasna glupote i na asusa bo ich asus update ma w opisie ze smiga pod vista, no ale widac troche szczescia w zyciu tez mam bo wkoncu deluxe

ogolnie jestem mile zaskoczony bo takie samo OC przy nizszych V, szczegolnie procek na p5b aby leciec na 3.2 musialem dawac 1.475 teraz leci na 1.4 :D zawsze to cos

post na przestroge przy update z pod windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...musiałeś dawać 1.475 bo chyba nie zauważyłeś jak masakrycznie spada napięcie w stresie! Na deluxe też jest spory vdroop ale już mniejszy. Zrób sobie moda i będziesz śmigał na jeszcze niższym napięciu! Wszyscy będą happy, proc, mobo no i Ty:) A teraz żeby Ci poprawić humor: na vanilla mod ograniczał się do zamazania jednego rezystora ołówkiem:D Z deluxe ten patent już nie działa:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczescie w nieszczesciu:

polecial update p5b z pod visty (nie wiedzialem ze nie wolno :) i plyta padla, 2 tygodnie i dostalem p5b delxue bo nie mieli p5b :D

ogolnie sie wkur... na wlasna glupote i na asusa bo ich asus update ma w opisie ze smiga pod vista, no ale widac troche szczescia w zyciu tez mam bo wkoncu deluxe

ogolnie jestem mile zaskoczony bo takie samo OC przy nizszych V, szczegolnie procek na p5b aby leciec na 3.2 musialem dawac 1.475 teraz leci na 1.4 :D zawsze to cos

post na przestroge przy update z pod windowsa

hehe to samo ;) asus update zdazyl tylko wykasowac bios nowego juz nie umial wgrac i po restarcie ciemnosc

plyta pojechala na gwarancje a ja kupilem p5ke wifi opcji ma duzo wiecej wydaje sie fajniejsza wiec jak tamta wroci to sprzedam (ta p5b dlx wifi ;)

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach testow mile zaskoczony z deluxe

jedyne napiecia jakie musze ustawiac to FSB 1.4 (na p5b musialem zapodac 1.45) i 1.4 na proca (na p5b musialem dac 1.475) co prawda nie odbija sie to jakos spec. na temperaturach bo w stresie jak bylo w okolicach 70 tak wciaz jest ale jakos tak spokojniej na to wszystko patrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mam do was pytanie, otóż kupiłem sobie płytke asusa p5b do tego proca 2180 no i wogole nie da się go podkręcic heh.Wybieram w biosie opcje manual i ustawiam tam powiedzmy 230fsb oczywiscie blokuje kolejne ustawienia n 100 i 33 robie vcore na 1,35 i troche wyzej dawałem ale juz sie grzeje.Ten proc nie chce mi sie podnieść nawet o 300mghz heh dlaczego ?? Dodam tylko ze płyta w biosie strasznie wolno chodzi, tzn. gdy np. ustawiam te fsb i przewijam to to te cyferki sie tak wolno przełączają, bez płynnosci .Co to moze być ?? mam najnowszy bios. MAm nadzieje ze ktos mi pomoze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wolnym BIOSem to miałem podobny objaw po aktualizacji , ale po kolejnym restarcie wszystko ok. No a co pamięciami , ustaw je na dzielnik 1:1 czyli najniższy , może dlatego nie możesz przekroczyć tych 230 na FSB. Może taka kiepska sztuka procesora :blink: miałbyś naprawdę pecha. U mnie E2160 na FSB400 ( płytka P5B-PLUS ) bez problemu.

Edytowane przez bendzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych sterowników do płyty głównej Asus P5B rev.1.04 w menedżerze zadań wykrywa mi nieznane urządzenie.

 

Intel® ICH8/ICH8R Family LPC Interface Controller - 2810

 

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

 

Aby ponownie zainstalować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Zainstaluj ponownie sterownik.

 

Próbowałem w różny sposób doinstalować ten sterownik ale zawsze to samo jest że sie go nie da zainstalować. Ma ktoś jakiś pomysł ja ten sterownik poprawianie zainstalować

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos podpowiedziec jak zmusic plyte do wspolpracy z hdtune, bo jaki by system nie byl, jakie to stery wgrane info o dyskach mam tylko takie :(

http://img255.imageshack.us/my.php?image=hdtunejo7.jpg

jeden dysk wogole nie ma informacji drugi pokazuje, ze praca w nizszym trybie nie supported :) patrzac na wyniki hdtune i hdtach w sumie wszystko jest w normie, zmienialem porty ale sytuacja sie nie zmienia, raz mam nizszy tryb a raz wogole brak informacji

w biosie zarowno na ustawieniach AHCI jak i RAID sytuacja podobna (obecnie ustawione na RAID bo 2x250 smiga pod systememe :) )

ps. stery do plyty i raida najnowsze od intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug asusa przy nowym biosie problemu byc nie powinno, a jak bedzie w rzeczywistosci to juz inna sprawa, imho powinno smigac asus trzyma forme od lat, jak daje bios i jest ofic. obsluga to smiga az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, mam szybkie pytanko czy jak na "zwykla" p5b wsadze 8400 albo 7200 to bedzie bezproblemowo smigalo? dzieki

Na moim P5B Bios 1803 bezproblemowo zamieniłem E4300 na E8200

Wszystko hula aż miło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak chodzą quady 45nm na tej płycie ? Jak z OC ? Mam zamiar kupić niedługo Q9400 ale muszę się upewnić czy nie będzię niespodzianek

bo ta płyta jest dość kapryśna. :)

Lepiej jak weźmiesz q6600 G0. Procek bardziej sprawdzony na tej płycie no i masz prawie pewność, że go wysoko wykręcisz. Z quadami 45nm jest różnie, nie dają się tak łatwo podkręcać, trzeba trafić na dobrą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wyjaśni mi ktoś krok po kroku jak mogę zmienić bios p5b deluxe 1226 na starszą wersję ? oryginalny flasher nie przyjmuje sobie tego do wiadomości...

A próbowales w Opcjach programu ASUS Update zaptaszkowac "BIOS Downgradable" ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...