Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry czy jest ktoś taki kto posiada na płycie ASUS 5PB DELUX procesor c2d 8600

Ogólnie jestem przygotowany na zmianę płyty ponieważ ktoś mi powiedział ,że jeśli wsdze na tą płytę 8600 to spalę NB ponieważ przy FSB 333 jest on bardzo gorący

Druga sprawa ,to jest to ,że Bios do obsługi 8600 to tylko Beta wersja

Nie wiem już co mam robić nie chcę spalić procesora

Obecnie mam na tej płycie E6600

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz wkładać proca ,nic sie nie stanie i niczego nie usmażysz,beta bios też krzywdy Ci nie zrobi.

Heniu ustaw fsb399 będzie wydajniej

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to normalne ze po obsadzeniu wszystkich bankow pamieci spada troche wydajnosc. Robiac test odczytu w Everescie na 2x1GB mam okolo 6900MB/s a przy 4x1GB jakies 6300MB/s. Zapis o dziwo sie nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry czy jest ktoś taki kto posiada na płycie ASUS 5PB DELUX procesor c2d 8600

Ogólnie jestem przygotowany na zmianę płyty ponieważ ktoś mi powiedział ,że jeśli wsdze na tą płytę 8600 to spalę NB ponieważ przy FSB 333 jest on bardzo gorący

Druga sprawa ,to jest to ,że Bios do obsługi 8600 to tylko Beta wersja

Nie wiem już co mam robić nie chcę spalić procesora

Obecnie mam na tej płycie E6600

Dziękuję za pomoc

Trzeba uważać - mam 8600 na P5B Deluxe

u mnie z biosem z tej strony

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20061223034227274

BIOS 1236 (Beta) Dated 07/15/2008 released August 6, 2008 - nie działały4 GB pamieci - liczyło do 3gb i sie zawieszało- nie działało ani w ustawieniu 4x1 ani 2x2

ten bios to naprawił (chociaż dalej liczy tylkoko do 3 gb ale przechodzi i w Viście x64 widzi całe 4 )

BIOS 1237 (Unofficial version)

jednak jak sie wchodzi do biosu automatycznie zmienia napięcie na 1.56V i nie ma innej mmozliwości zmiany jak AUTO.

Musze zapisać zmiany i po restarcie wejść do BIOSu drugi raz - wtedy moge zminić vcore na takie jakie chce - taki BUG trzeba uwżać aby nie zostawić proca na dłużej z tak wysokim napięciem

generalnie to proc lata na 446x10@1.32V i za cholere nie chce przekoczyc 4.5 - nie wiem czy to wall czy płyta nie wyrabia bo podobnie miałem z 6400 po przekroczeniu 450 też był niestabilny

 

chciałbym zmienić płyte ale nie sądze że odpali mi sie windows na nowej plycie a nie chce mi sie przeinstalowywać systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie dysk SATA 500gb, mam do tego DVD na ata oraz dysk tez ata.

Pytanie teraz jak ustawic wartosc:

 

 

Jmicron Stat controller mode: ide/ahci/raid

 

i

 

Sata Configuration: Compatible/Enhanced/disabled

Configure SATA as: IDE / AHCI

 

Tak by wszytko bylo widoczne i wydajne.

Jaka jest roznica w ustawieniu sata w tryb AHCI a kontrolera w AHCI? Oraz czy jak ustawie AHCI dla Sata a IDE dla kontrolera to czy mi sie wszytko posypie,albo bedzie gryzlo?

Instaluje od nowa system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio nad utworzeniem macierzy RAID. Niestety związane z tym perturbacje - min. konieczność podłączania dysku SATA przez złącze e-SATA paranoja... skutecznie mnie do tego zniechęciły. Obecnie posiadam WDka na ATA i tu zaświtała mi w głowie myśl. Czy da się postawić macierz RAID na dwóch dyskach ATA prz użyciu zintegrowanego kontrolera Jmicron ?? Płyta posiada jeden kanał IDE, ale napęd optyczny podłączyłbym przez adapter IDE>USB 2.0.

Czy ktoś próbował utworzyć macierz z dwóch dysków ATA i czy dało to jakieś korzyści jeśli chodzi o wydajność. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raid przez e-sata ?? OCB?

aż muszę ściągnąć instrukcje do P5B zwykłego

na Jmicron oczywiście że sie da zrobić raid, ale uważam że korzyści będą mizerne

 

no tak wyjaśniło się

P5B ma chipset ICH8 bez raidu

to bym proponował raid sobie odpuścić

Edytowane przez jackhammer0411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może miał taki przypadek że program Core Temp pokazuje mi temperaturę procka 75 stopni, a Real Temp pokazuje 60 C? Który program pokazuje poprawnie? Zauważyłem że core temp ustawia sobie TJ 100 stopni, a Core Temp 85 stopni. Proszę o waszą odpowiedź do tego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. W 1 poscie na zdjeciu zaznaczone sa punkty do pomiaru Vcore. W biosie mam ustawione 1.46 V przy 3402 Mhz. Mierzac wzgledem masy, miernik na tych punktach pokazuje 1.226 V.

 

Czy ja zle mierze czy ta plyta ma az taki Vdrop ?

 

Jezeli podobne pytanie sie pojawilo to przepraszam. 80 stron to troche duzo do przegladania.

 

Edit: Ustawilem Vcore w biosie na auto, zmierzylem miernikiem i jest 1.291 V. CPU-Z pokazuje 1.488 V

Edytowane przez Maxikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wra1th

Witam, posiadam płytkę p5b (samo, gołe :->) - zastanawia mnie AHCI w jej przypadku. Dwoję się i troję, albo w ogóle nie łapie dysku, albo mam bluescreeny. Ta płytka nie obsługuje tego czy jak? W biosie normalnie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może miał taki przypadek że program Core Temp pokazuje mi temperaturę procka 75 stopni, a Real Temp pokazuje 60 C? Który program pokazuje poprawnie? Zauważyłem że core temp ustawia sobie TJ 100 stopni, a Core Temp 85 stopni. Proszę o waszą odpowiedź do tego postu.

A spróbuj może programem HWmonitor.

 

Maxikas - najpierw sprawdź czy masz dobre baterie w mierniku.

Edytowane przez piotrlaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na tej płycie RAMy z linka? http://proline.pl/sklep.php?prodid=KINGSTON+4GB+D2800+K

 

Jeśli tak, to ja się sprawują? Teraz jestem przewrażliwiony, bo kiedyś płyta za chu** nie chciała mi pracować z TwinMOSami Twisterami 2x1GB 800MHz.

Do tej płyty, jeżeli ktoś używał Kingstonów to raczej 667.

Niedawno reklam pisał, że instaluje 4gb Kingstona ale nie wiem czy osiemsetki. Jedno jest pewne, że żeby płyta wykrywała 4gb to system musi być 64bitowy a w Biosie trzeba "remap memory" ustawić na enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wiem. :wink:

Jeśli to wiesz - nie pytaj, bo na pewno potrafisz użyć szukajki. Gdybyś trochę się wysilił, odkryłbyś, że Kingstonów do tej płyty rzadko kto używał a tych, o które pytasz chyba nikt na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od jakiś 3 miesięcy jestem posiadaczem asusa p5b non deluxe(1.04 G).Płytka moim zdaniem świetna,tania,bezproblemowa i z dużym potencjałem OC.Ostatnio zakupiłem 2x kingmax 1GB 1066 .W tej chwili jestem na 430 FSB co daje lekko ponad 3GHz na E6320 i właśnie moim celem jest coś w granicach 450-460 FSB,więc mam parę pytań odnośnie tej operacji.Najpierw może napiszę jakie mam ustawienia w biosie.

 

Vcore -1,4V(co daje 1,368v w idlle i 1,32v w stresie wg cpu-z) temp:28(spoczynek)-47(orthos)

Vram -1,9V(FSB:Ram=1:1)- 5-5-5-15-42, 860mhz

FSB Termination -1,3V

NB -najniższa możliwa -1,25V

SB -najniższa -1,5V

ICH -najniższa -1,05V

Żadna wartość nie jest default

 

I teraz tak.próbowałem zmienić timingi na 4-4-4-12 podbijając napięcie na ramie do 1,95V,ale nie chciał wstać,więc narazie dałem sobie spokój,a sądzę że te kingmax-y powinny lekko taką wartość zrobić.Teraz do rzeczy:

1.Czy mogę spokojnie mieć na co dzień podniesione FSB termination do 1,4-1,5V oraz NB w granicach 1,4V?Pytam się bo uważam że przydałoby się zwiększyć aby dać możliwość Ram-om zejść do cl4...

2.U Was radiatorek na NB też się dosyć sporo grzeje?Nie sądzę że to powinno przysporzyć jakiś kłopotów(pytam profilaktycznie), bo rozumuje w ten sposób iż skoro się grzeje, to prawidłowo odprowadza ciepło... :wink:

 

pozdr

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś forumowicz ma problemy z sterowikami pod P5B DLX to tutaj jest świetna stronka z driverami do tej płyty. Mimo, że ma już grubo ponad 2 lata to cały czas wychodzą do niej nowe sterowniki, biosy itd. Np. można na tej stronie znaleźć link do nieoficjalnego biosu beta 1237, który w ogóle nie jest dostępny na stronach asusa (ostatni dostępny to beta 1236). Bios ten jest dedykowany posiadaczom penrynów na steppingu E0. Można tam również znaleźć najnowsze sterowniki DTS i NON DTS dla zintegrowanej karty dżwiękowej ASI 1988B. Na stronach asusa można je ściągnać ale są one w sekcji przeznaczonej dla sterowników dla płyty Asus P6T ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby je zainstalować na P5B DLX bo obie te płyty mają identyczny zintegrowany kodek. Sami zobaczcie:

 

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...SLanguage=en-us

 

Lista ze sterownikami i innymi programami aktualizowana jest z prawie zerowym opóźnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to mozliwe by w ciagu ca. 1,5 roku poszło na komputerze 5 kosci ramu? w tym 2 naraz dzis? bez podkrecania ich i podwyzszania napiecia? chyba powinienem zareklamowac plyte glowna, hm?

Cos ty, spal jeszcze z piec kosci, wtedy ja zareklamujesz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o uswiadomienie mi 1 rzeczy. Posiadam P5B Deluxe z Biosem 1226. Wedlug Asusa plyta ta wspiera juz procki na FSB 333. Gdy probuje ustawic taka czestotliwosc to za nic w swiecie nie moge ustawic pamieci na 800MHz. Tak jakby brakowalo dzielnika 5:6. Jedyne mozliwe ustawienie to 667 albo 833 MHz. Czy da sie jakos ustawic 800MHz przy FSB 333 na tej plycie?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś forumowicz ma problemy z sterowikami pod P5B DLX to tutaj jest świetna stronka z driverami do tej płyty. Mimo, że ma już grubo ponad 2 lata to cały czas wychodzą do niej nowe sterowniki, biosy itd. Np. można na tej stronie znaleźć link do nieoficjalnego biosu beta 1237, który w ogóle nie jest dostępny na stronach asusa (ostatni dostępny to beta 1236). Bios ten jest dedykowany posiadaczom penrynów na steppingu E0. Można tam również znaleźć najnowsze sterowniki DTS i NON DTS dla zintegrowanej karty dżwiękowej ASI 1988B. Na stronach asusa można je ściągnać ale są one w sekcji przeznaczonej dla sterowników dla płyty Asus P6T ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby je zainstalować na P5B DLX bo obie te płyty mają identyczny zintegrowany kodek. Sami zobaczcie:

 

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...SLanguage=en-us

 

Lista ze sterownikami i innymi programami aktualizowana jest z prawie zerowym opóźnieniem.

Nie wiem czy w dobrym dziale pytam... Ale lepiej zainstalować sterowniki z DTS czy bez? Co one dają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dlx WiFi z ukladem audio wspierajacym DTS. Daje to kilka ciekawych opcji w ustawieniach dzwieku, ja korzystam np. z DTS NEO (jakos tak chyba), ktory dziala jak CMSS w kartach Creativa i upmixuje zrodlo stereo na wszystkie glosniki (jest tryb Music i Movie). Sa tez inne dodatkowe opcje, ale z nich nie korzystam. Z tego co pamietam, chip z obsluga DTS nyl tylko w Dlx Wifi i chyba Dlx. Zwykla P5B nie miala go.

 

DTS Connect™This feature is consists of two elements: DTS interactive and DTS NEO:PC. DTS interactive re-encodes your stereo or multi-channel sound into a DTS audio signal and send it out from your PC to any DTS enabled system. While DTS NEO:PC turns your stereo audio such as MP3, WMA, CD, and other sound format into a convincing multi-channel audio experience.
Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...