Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem: Kupiłem sobie vertexa zainstalowałem na nim system i po ponownym uruchomieniu komputera słysze 1długi i 3 krótkie beep po czym następuje 1 krótkie beep i komputer się włącza.

Wyczytałem że moze to być wina karty graficznej więc wyjąłem ją ze slotu przeczyściłem z kurzu i teraz jak włączam kompa to słysze to samo co przedtem tylko 2 razy i dopiero sie włącza. Co może być przyczyną ?

Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić pamięci 4x2gb 1000 lub 1100 mhz do mojej płytki p5b dlx. Bios najnowszy ze strony asusa.

Teraz mam patrioty 4x1 800mhz ktore działają na 833mhz (procesor e8400)

Nie będzie problemów z 4x2? Wczesniej mialem problemy z 2x2 i 4x1 ale po wgraniu najnowszego biosu problem zniknął . Zresztą tak jest napisane na stronie producenta, że ten bios zlikwidowal zawieszkę przy POST screenie, przy 4gb pamięci.

Teraz chcialem wsadzic 4x2 1100 mhz (moze kingstony hyperx?) ale obawiam się ze mogą być jakieś problemy.

W instrukcji napisane jest ze przy 8gb plyta obsluguje tylko 533 i 667mhz ale wiadomo ze od tego czasu wyszło kupę nowych biosów.

Ma ktoś teraz zamontowane 4x2 1100 mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić pamięci 4x2gb 1000 lub 1100 mhz do mojej płytki p5b dlx. Bios najnowszy ze strony asusa.

Teraz mam patrioty 4x1 800mhz ktore działają na 833mhz (procesor e8400)

Nie będzie problemów z 4x2? Wczesniej mialem problemy z 2x2 i 4x1 ale po wgraniu najnowszego biosu problem zniknął . Zresztą tak jest napisane na stronie producenta, że ten bios zlikwidowal zawieszkę przy POST screenie, przy 4gb pamięci.

Teraz chcialem wsadzic 4x2 1100 mhz (moze kingstony hyperx?) ale obawiam się ze mogą być jakieś problemy.

W instrukcji napisane jest ze przy 8gb plyta obsluguje tylko 533 i 667mhz ale wiadomo ze od tego czasu wyszło kupę nowych biosów.

Ma ktoś teraz zamontowane 4x2 1100 mhz?

Mi obsługuje 6 GB wprawdzie ddr2 800 dwóch różnych producentów (2GB twinmos twister 4GB geile black dragony). Tzn. obsugiwała bo 1 kość geila szlag trafił i muszę wysyłać pamięci na gwarancję, zraziłem się trochę do geila i spróbuję wymienić je na kingstony hyperx 1066 CL5. Z kingstonami płyty asusa nie mają problemów, nawet na opakowaniu p5b deluxe jest napisane o bezproblemowej obsłudze kingstonów 1066, więc śmiał bierz kingstony hyperx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacjie !!!:

Już od kilkunastu dni jest dostępna aktualizacja Biosu dla P5B Premium w wersji 1201 !!! Nie ma już problemów z poprawnym wykrywaniem VID wszystkich procesorów intela pod s. 775 oraz nie trzeba już wczytywać zapisanych ustawień o.c by móc zmieniać napięcia CPU!!!

Również dostępne są najnowsze sterowniki do Karty Dźwiękowej oraz do Chipsetu

Linki podałem w moim FAQ dla P5B Premium/Vista (kliknij Tutaj!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r4zen,mam pytanie, wiadomo czy nowy bios poprawia coś w kwestii OC? Wiem, że ogólnie płyta dobrze kręci, ale np. przy moim procu(Q9550 E0) kończy się na ~450 fsb, co daje wynik ~3,8 Ghz i póki co nie spotkałem osoby z tą płytą, tym procem i lepszym wynikiem. Wówczas, gdy decydowałem się na tą płytę wynikiem który mnie w 100% zadowalał było właśnie 3,6 Ghz, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :razz: .Dodam, że ~450 to max stabilne,przy 470 nie ma już szans na wstanie,pomimo kosmicznych napięć oraz zmniejszenia mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r4zen,mam pytanie, wiadomo czy nowy bios poprawia coś w kwestii OC? Wiem, że ogólnie płyta dobrze kręci, ale np. przy moim procu(Q9550 E0) kończy się na ~450 fsb, co daje wynik ~3,8 Ghz i póki co nie spotkałem osoby z tą płytą, tym procem i lepszym wynikiem. Wówczas, gdy decydowałem się na tą płytę wynikiem który mnie w 100% zadowalał było właśnie 3,6 Ghz, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :razz: .Dodam, że ~450 to max stabilne,przy 470 nie ma już szans na wstanie,pomimo kosmicznych napięć oraz zmniejszenia mnożnika.

wiecej nie zrobisz i bios tu nic nie da gdz ta płyta nie ma regulacji napiec vtt oraz gtl które są kluczowe przy OC na ok 4.0Ghz.Ciesz sie z tych 3.8 bo to i tak dobry rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, żeby nie było, ja się cieszę, świadomie wybrałem budżetową płytę(dzięki temu mam q9550 a nie q9400:P), gdy kupowałem zestaw, jak już wspomniałem liczyłem że uda mi się podkręcić do 3,6Ghz, a 3,8 to i tak już jest taki bonus;) Tylko chyba rozumiecie, że jak zaczynamy się bawić w OC to chce się już max z proca wyciągnąć, dlatego spytałem :razz: Przez myśl mi nawet przeszło żeby wymienić płytę na jakieś P5Q, żeby w końcu dobić do 4 Ghz(tak,wiem że to bezsensowny manewr,tylko po to, aby mieć 200Mhz więcej na rdzeniu, więc już nad nim nie myślę, ale ta nieodparta chęć wykrzesania maksimum z proca :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, żeby nie było, ja się cieszę, świadomie wybrałem budżetową płytę(dzięki temu mam q9550 a nie q9400:P), gdy kupowałem zestaw, jak już wspomniałem liczyłem że uda mi się podkręcić do 3,6Ghz, a 3,8 to i tak już jest taki bonus;) Tylko chyba rozumiecie, że jak zaczynamy się bawić w OC to chce się już max z proca wyciągnąć, dlatego spytałem :razz: Przez myśl mi nawet przeszło żeby wymienić płytę na jakieś P5Q, żeby w końcu dobić do 4 Ghz(tak,wiem że to bezsensowny manewr,tylko po to, aby mieć 200Mhz więcej na rdzeniu, więc już nad nim nie myślę, ale ta nieodparta chęć wykrzesania maksimum z proca :lol: )

roznica miedzy 3.8 a 4.0 jest minimalna,sam mam P5Q turbo i spokojnie na niej bym wyciagnal 4.0Ghz ale mnie ogranicza zasilacz 450W i sam siedze na 3.8Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że różnica minimalna, ale chęć "zdobycia" 4Ghz bardzo wielka :lol:

W temacie o quadach, jeden z użytkowników zamieścił wzmiankę, że na jego płycie(Foxconn P35A-S) jest możliwość zmiany napięcia GTL za pomocą ołówka. Czy istnieje podobna możliwość na ASUSie P5B Premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebna pomoc z biosem.

Robiłem aktualizacje z poziomu windowsa i nie udało mu sie sprawdzić poprawności wgranego biosu (3 etap), po resecie włączyło sie przywracanie biosu, zapodałem mu płytkę dołączoną do płyty i teraz ciemno. prąd jest bo napis na płycie świeci wentylatory kręcą ale na monitorze brak obrazu.

 

Próbowałem z inną grafą 6600gt ale nic to nie dało dalej brak obrazu

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebna pomoc z biosem.

Robiłem aktualizacje z poziomu windowsa i nie udało mu sie sprawdzić poprawności wgranego biosu (3 etap), po resecie włączyło sie przywracanie biosu, zapodałem mu płytkę dołączoną do płyty i teraz ciemno. prąd jest bo napis na płycie świeci wentylatory kręcą ale na monitorze brak obrazu.

 

Próbowałem z inną grafą 6600gt ale nic to nie dało dalej brak obrazu

Tak to jest gdy się wpierw nie przeczyta manuala (książeczki) do płyty głównej zanim się przystąpi do aktualizacji biosu, mało tego wystarczyło przeczytać mój FAQ w którym KROK po KROKU wytłumaczone jest w jaki sposób można zaktualizować bios używając zintegrowanej pamięci Flash 512MB (ASAP) w P5B Premium, odpowiedź na rozwiązanie problemu z błędną aktualizacją też byś znalazł.

Co do większych możliwości o/c na tym biosie jeszcze nie miałem czasu sprawdzić, ale niedługo to zrobie i przetestuje o/c mojego e5200 i pamięci, być może uda się nieco więcej wycisnąć niż na 1102.

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem książeczkę i postąpiłem wg niej czyli asus update i tyle, bądź co bądź człowiek uczy się na błędach i tyle...dobrze że tak się to skończyło

 

co do oc to tak z marszu na próbę to było 3,5 GHz tylko musze dobrze poustawiać pamięci (doczytać itd....:]) bo coś dziwnie komp chodził (tzn test stabilności ok ale wolniej ładował dane....przy gta4 to było widać).

 

Rozwiązania problemu nie było odnośnie błędnego przywracania...piszesz tylko o baterii która nic nie dała...no chyba że przeoczyłem....tak czy owak mój błąd

 

a nawiązując do przywracania biosu to nie wykrył DVD na sata, a pendrajwa 4giga niby wykrył ale nie mógł odczytać pliku ROM

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawiązując do przywracania biosu to nie wykrył DVD na sata, a pendrajwa 4giga niby wykrył ale nie mógł odczytać pliku ROM

a sformatowałeś go na FAT32 i nazwałeś plik ROM: P5BPRO.ROM? Tak samo należało postąpić w przypadku nagrania romu na CD/DVD (chodzi mi o zmianę nazwy pliku). Poza tym w książeczce wyraźnie pisze, że aktualizowanie z pod systemu wiąże się z ryzykiem i że wskazane jest aktualizować za pomocą EZ flasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o quadach, jeden z użytkowników zamieścił wzmiankę, że na jego płycie(Foxconn P35A-S) jest możliwość zmiany napięcia GTL za pomocą ołówka. Czy istnieje podobna możliwość na ASUSie P5B Premium?

w takie cos nie warto sie bawic,lepiej juz zmienic plyte,ołowek zreszta zbyt latwo sie sciera,po zatym brak PLL itd. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziś próbowałem ustawić tak jak było parę stron wcześniej FSB 450 i napięcie 1,35 niestety nie uruchomił się win po obniżeniu fsb do 440 (co dało 3,75 GHz) wstał bezproblemowo policzył superpi 16M, narazie nie mam czasu się tym bawić.....praca inż czeka i sama się nie napisze :(

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na próbę na Windows 7 64bit no i mam taki "myk" mianowicie posiadam 4 x 1Gb patriot llk 800Mhz, winda i inne programy typy cpu-z i everest widzą 4GB ale z dopiskiem dostępne 3GB no i nie wiem w czym problem... wersja biosu 1238, procesor C2D E6420 seria B2

 

 

rozwiązałem ten problem wystarczy zmienić w biosie Advanced>NB configuration>Memory Remap Feature na Enabled

Edytowane przez krzysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

P5b premium, 4x1GB Goodram, Q6600 i problem z przekroczeniem 400Mhz. Jak to obejść?

 

Na co dzień q6600 działa na 338x9=3000Mhz Vcore 1.26. Nawet jak obniżę dzielnik na 6 płyta nie wstaje powyżej 400 niezależnie od ustawień ramu lub napięć na chipsetach. Oczywiście zakres 350-400 jest niestabilny (jak na 965).

 

Czy ktoś z Was kręcił q6600 na tej płytce i osiągnał wyższą magistralę niż 400Mhz? Czyżby procek miał fsb walla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...