Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

hymm właśnie przeczytałem o tych Seagate'ach

 

mam P5B Deluxe i za nic nie chce sie winda xp pro zainstalować na 2x 80 GB Seagate sata na RAID 0 - po pierwszym ekranie i skopiowaniu podstawowych sterowników z płytki wywala BSOD ( bez problemu instaluje sie na pojedynczym dysku)

na asrocku za 200 zl raid chodzil bez problemu

 

może ktoś sie spotkal z takim problemem

 

2. jaki program do backupu polecacie (taki co obsluguje bez problemow wszystkie dyski oraz rozne RAIDy)

 

konfig E6400 , P5B deluxe WiFi, 2 GB patriot 800 LLK, XFX 7900GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was zintegrowana karta dzwiekowa rowniez wydaje " takie" bardzo , ale to bardzo denerwujace szumy ? Dawno temu na chyba gigabyte pod axp mialem to samo ale pomoglo wylaczenie "ktoregos wyjscia" . Obecnie powylaczalem wszystko i szum jak jest tak byl , w momencie poruszania myszka zwieksza sie , ze juz o uruchomieniu jakiejs aplikacji nie wspomne :?

 

I drugie pytanie : ile max V dajecie na proce przy boxowym coolerze ? :lol: Ja obecnie skonczylem na 1.45v z mizernym wynikiem 3.4GHz :| Do tego tylko 16mb stable :lol: Prime max 20min , cs'a wywala po pierwszym wybuchu granata... Nie wiem czy blok wodny cos zmieni , ale chyba zaczne sie rozgladac za nowym procem... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,4 na 1,45 BOX cooler to imho całkiem przyzwoicie. Ja wiem, ze panuje obecnie "rozpasanie" wynikami rzędu 3,7-3,8 GHz, ale ile z tych osób ma na tym Prime stable ? Że o napięciach koniecznych do takich taktów nie wspomnę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was zintegrowana karta dzwiekowa rowniez wydaje " takie" bardzo , ale to bardzo denerwujace szumy ? Dawno temu na chyba gigabyte pod axp mialem to samo ale pomoglo wylaczenie "ktoregos wyjscia" . Obecnie powylaczalem wszystko i szum jak jest tak byl , w momencie poruszania myszka zwieksza sie , ze juz o uruchomieniu jakiejs aplikacji nie wspomne :?

 

I drugie pytanie : ile max V dajecie na proce przy boxowym coolerze ? :lol: Ja obecnie skonczylem na 1.45v z mizernym wynikiem 3.4GHz :| Do tego tylko 16mb stable :lol: Prime max 20min , cs'a wywala po pierwszym wybuchu granata... Nie wiem czy blok wodny cos zmieni , ale chyba zaczne sie rozgladac za nowym procem... :/

Ehh a ja za 1300zł chciałem sprzedać swojego który robił 3400Mhz na default vcore prime itd i nikt nie chciał... Lepiej go sprzedaj kup 6300 i olej OC bo na przebieraniu w cpu za 1260zł stracisz o wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was zintegrowana karta dzwiekowa rowniez wydaje " takie" bardzo , ale to bardzo denerwujace szumy ? Dawno temu na chyba gigabyte pod axp mialem to samo ale pomoglo wylaczenie "ktoregos wyjscia" . Obecnie powylaczalem wszystko i szum jak jest tak byl , w momencie poruszania myszka zwieksza sie , ze juz o uruchomieniu jakiejs aplikacji nie wspomne :?

 

I drugie pytanie : ile max V dajecie na proce przy boxowym coolerze ? :lol: Ja obecnie skonczylem na 1.45v z mizernym wynikiem 3.4GHz :| Do tego tylko 16mb stable :lol: Prime max 20min , cs'a wywala po pierwszym wybuchu granata... Nie wiem czy blok wodny cos zmieni , ale chyba zaczne sie rozgladac za nowym procem... :/

Tak miałem to samo z dźwiękiem,charczał,szumiał i w sterach kliknąłem na jakąś ikonke(teraz nie pamietam) i wszystko gra piknie.Mój póki co robi 3.2GHz na 1.3V na box.WC z pewnością poprawi OC

A czy mało Wam wydajności przy 3,2 GHz? Śmiem watpić..... :D

Ja mam wrażenie że system lepiej fikał na A64 3.2GHz....pewnie to wina HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie karta dziala dobrze, choc na samiutkim poczatku w jakims mp3 slyszalem takie krotki trzask (jakby dotknac jackiem mikrofonu do wejscia dzwieku) ale juz nic nie ma.. moze to bylo cos na danym pliku. Teraz wszystko dziala, wiec nie moge narzekac, nie zatrzymuje sie, nie szumi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem szumy przez 3 dni to nawet ich nie zauwazyłem bo wogole nie uzywałem dzwieku a jak właczyłem muze to oszalałem od szumów. Okazało sie ze nie miałem wyłaczonego DTS czy czegostam od dzwieku :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki HELP ME!!!!

Zmieniłem Biosa z 507 na 614 i zonk :mur: nie moge ruszyć w biosie FSB a wczesniej mogłem. Klikam na enter i nic sie nie otwiera. Probowałem podniesc AIBooster o 10% to mi sie komputer nie zbootował. Wyłaczyłem zasilacz, właczyłem kompa i uruchomił sie bez problemu. Zresetowałem komputer, wchodze do Biosa probuje ruszyć FSB - nie da sie. Wczesniej jak miałem 507 sprawdzałem czy moge zmienić mnożnik, przełaczyłem na enable ale nie mogłem zmienić z 8 na zadna inna wartość ale FSB mogłem zmieniac dowolnie. No wiec kolejny reset, wchodze do windy AIBooster, resetuje ustawienia na default i reset komputera. Wchodze do Biosa znow zablokowane. Uruchamiam XP odinstalowuje wszystkie programy od Asusa, czyszcze wpisy wywalam smieci(tak jakby to miało cos wspolnego) resetuje 2 x komputer, wchodze w BIOS a FSB dalej zablokowane. Nagrywam na dyskietke 507 i flasciach!e w BIOSie. Uruchamiam komputer 2x i dopiero wchodze do Bios. mam wersje która miałem wczesniej ale FSB dalej zablokowane. W tej chwili mam 507 i narazie nie ruszam ale załamany jestem.

Pomozcie!!!! Co zrobic???? Da sie "coś wymyśleć" czy tylko zostaje serwis i wymiana mobo??

jezcze jedno pytanie, skoro E6400 maja odblokowany mnożnik w dół to w Bios powinienem moc zmieniac pomiedzy 6-8 a nie tak jak miałem ze nie było takiego wyboru??

 

Chłopaki pomozcie nooo...

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A póbowałeś klawiszami + oraz - ? ;) (oczywiście z klawiatury numerycznej)

 

Dociągnąłem swojego do 3650MHz. Nawet strzeliłem na tym Pi 16M ale o stabilności przy tym nie ma mowy.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W P5W DH FSB zmiena sie w biosie następująco:

1.Nastawiasz na FSB

2.Nie dajesz enter, tylko bezpośrednio wybierasz z klawiatury liczbę FSB lub +,-od ostatniej wartości.

3.Zatwierdzasz enter.

Może tutaj zrobili tak samo,próbowałeś ? :)

 

Edit;

O,ubiegł mnie Madness. :)

 

...

Dociągnąłem swojego do 3650MHz. Nawet strzeliłem na tym Pi 16M ale o stabilności przy tym nie ma mowy.

Ale,to trzyma Cię zapewne chłodzenie procka; z FSB nie powinno być problemu ? :wink:

 

Edit 2:

Jest woda na procku, torchę kulawa ale jest.

Jeżeli chłodzenie ok,to procek nie chce wyzej biegać ?Vcore już wysoko ? :) Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest woda na procku, torchę kulawa ale jest.

 

Edit:

Dostał już z biosu 1,5375V. Temp. w stresie to 56-57*C. Poprawię jeszcze chłodzenie i spróbuję jeszcze raz. Mam do bloku 3 sprężynki (jedną mi gdzieś wcięło) i całkiem możliwe że jest nierówny docisk bo z jednej strony jest na sztywno złapany nakrętką.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A póbowałeś klawiszami + oraz - ? ;) (oczywiście z klawiatury numerycznej)

Kurde :lol2: o tym nie pomyslałem :lol2: ale wydaje mi sie ze tez probowałem tylko nie daje gwarancji na moje słowa bo jak zobaczyłem ZE SIE NIE DA to tak mi sie w mozgu zagotowało ze mała bania :mur: ale jak tylko wroce z pracy do domu to napewno sprawdze. U was tak sie to zmienia?? Mnie sie wydawało ze to sie wchodziło enterem i wybierało z listy ale tez dokładnie nie pamietam bo nawet sie temu specjalnie nie przygladałem bo dopki nie zmienie chłodzenia na inne niz boxowe to sie za to nie zabieram. Ale jesli u was tak sie ustawia +/- z klaw. num. no to znaczy ze ze mnie LOL i panikarz :lol2: W biosie 302 to napewno sie wchodziło enterem i wybierało z listy no ale jesli wy zmieniacie +/- tu u mnie tez sie musi tak dac. No LOL nie z tej ziemi :mur:

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociągnąłem swojego do 3650MHz. Nawet strzeliłem na tym Pi 16M ale o stabilności przy tym nie ma mowy.

A ja ci mówię - poczytaj dokładnie o problemie ze strapem na P5B DLX.... Ja mam takie jazdy przez to że bańka mała. Żeby 9x400 1:1 było BARDZIEJ wydajne w każdej aplikacji testowej niż 8x450 1:1.... Koniec świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytalem bo ktos dal bardzo fajnego linka... chyba nawet Ty Hanu :) i dopiero od FSB 460-470 powraca wydajnosc pamieci z FSB 400 :D pisali o tricku z fsb400 w biosie i podnoszeniu clockgenem do gory.. ciekawe czy to cos daje? jakies timingi na chipsecie sa lepsze... ale ile na tym bootstrapie moze max fsb wjechac?! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać jak to AI Nap działa na inne urządzenia? Wyłącza grafikę? Dźwięk?

 

To jest właśnie funkcja, która mnie zaciekawiła, ale nikt z recenzentów nie pokusił się o jej szersze przedstawienie. Klasyka. Jak zawsze tylko wydajność testują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać jak to AI Nap działa na inne urządzenia? Wyłącza grafikę? Dźwięk?

 

To jest właśnie funkcja, która mnie zaciekawiła, ale nikt z recenzentów nie pokusił się o jej szersze przedstawienie. Klasyka. Jak zawsze tylko wydajność testują.

Hmm wiec karta dzwiekowa nie dziala, cpu maleje do 360mhz,usb sa podtrzymywane (np. modem) wiatraczki zwalniaja, monitor gasne, dysk pracuje, ale czy karta graficzna pracuje to ciezko swierdzic... przynajmniej nie mam pomyslu jak to zbadac, ruszysz myszka to wlacza sie monitor z pytaniem czy chcesz wyjsc z napki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytalem bo ktos dal bardzo fajnego linka... chyba nawet Ty Hanu :) i dopiero od FSB 460-470 powraca wydajnosc pamieci z FSB 400 :D pisali o tricku z fsb400 w biosie i podnoszeniu clockgenem do gory.. ciekawe czy to cos daje? jakies timingi na chipsecie sa lepsze... ale ile na tym bootstrapie moze max fsb wjechac?! :]

Z tego co na razie ustaliłem, nikt nie wie, w którym miejscu przełącza sie koleny strap. Trick z FSB 400 i ciągnięciu clockgenem, wychodzi do ok. 450, potem czarna dziura do okolic 460 i..... powracamy do wydajności znanej z 400. Duze znaczenie ma także mnoznik na jakim to robimy. Stosując clockgen możemy ominąć strap w ten sposób, że wydajność rośnie tak jak powinna - liniowo wraz z podbijaniem FSB. Niestety działa to do "magicznych" barier, które znane są chyba tylko inzynierom Asusa. Miedzy innymi dlatego mam totalne zwisy/restarty w momencie wejścia na FSB 520. 517,518, 519 OK i nagle jeb!

W najkorzystniejszej sytuacji są ludzie mający najsłabsze C2D czyli E6300. W ich przypadku tzw. NBCC ( Nortbridge Core Clock) przyjmuje najkorzystniejsze wartości liczone według wzoru:

 

Dołączona grafika

 

Im mniejszy defaultowy mnoznik proca tym lepiej, bo NBCC osiąga niższe wartości.

 

Bardzo interesowało by mnie by jakiś posiadacz P5B DLX spróbował odpalić sys na 7x520 i zapodac screena z testem pamieci w Sandrze. To samo powiedzmy dla 525. Podejrzewam, że wydajność na 525 będzie znacząco nizsza niż na 520. Sytuacja analogiczna do strapa 399/400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech :mur:

tak wiec autorytarnie i samozwanczo przyznaje sobie tytuł LOL'a tygodnia za to pytanie co nie tak z moim BIOS'em :lol2: :lol2: :lol2:

wszystko działa jak nalezy :mur:

 

Chłopaki a powiedzcie mi jeszcze jak mozna sprawdzić czy działa jedno czy dwa jaja...

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...