Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie pytaj ciagle tylko poczytaj.. sa rozne dzialy jak zagadnienia poczatkowe itp a to nie jest dzial pamieci RAM tylko rozmowa o plycie.... :] czytac czytac i jeszcze raz czytac a nie pytac :)

 

co do mobo... dzwonilem i moja mobo ktora u mnie za chiny nie dzialala.. motalem wszystko itp itd... podobno w serwisie dziala O_o co jest to nie pojmuje.. maja x6800 i na nim testuja podobno wiec to nie C2D... RAM tez raczej wykluczam bo chodzil w serwerze z Pentium D 2-3 tygodnie i wszystko chodzilo ok... wiec mowie co jest?:> mam nadzieje ze jak wroci to bedzie dzialac.. a nie ze bedzie padlina :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mobo... dzwonilem i moja mobo ktora u mnie za chiny nie dzialala.. motalem wszystko itp itd... podobno w serwisie dziala O_o co jest to nie pojmuje.. maja x6800 i na nim testuja podobno wiec to nie C2D... RAM tez raczej wykluczam bo chodzil w serwerze z Pentium D 2-3 tygodnie i wszystko chodzilo ok... wiec mowie co jest?:> mam nadzieje ze jak wroci to bedzie dzialac.. a nie ze bedzie padlina :/

asusy maja to do siebie, ze potrafia wstac z niewiadomych przyczyn......... tak to juz z nimi jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po drodze w lublinie II z poczty polskiej sie jej poprawilo :/ a u mnie 2 dni ze zworkami na reset siedziala i gowno pomoglo... geez. ludzie pozniej mysla ze jakis debil wyslal i przeklinaja :> a ja sie me czylem dobre pare dni i nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba Saimek to wiecej wysylasz i czekasz na mobo niz ich uzywasz :) najpierw zamowienie z niemiec , teraz tu cos na serwis odeslales :) trzeba czekac jeszcze z pol orku i kupic cos sprawdoznego w dobrej rewizji gdzie nie bedzie problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co prawda to prawda... przy zmianie tej platformy milem troche problemow i pecha jak nigdy... ano nie zawsze mozna miec szczescie.. czekalem na kase z niemiec 2 tygodnie... teraz 2 tygodnie mobo w serwisie gdzie u nich dziala a u mnie nie ruszalo.. jak znam zycie i zlosliwosc rzeczy martwych to moje mobo wroci i nie bedzie dzialac... RAM dzialal gdzie indziej.. procek wyjety z boxa wiec powinien smigac.. grafa to raczej nie jej wina bo jest s3 virge na pci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co prawda to prawda... przy zmianie tej platformy milem troche problemow i pecha jak nigdy... ano nie zawsze mozna miec szczescie.. czekalem na kase z niemiec 2 tygodnie... teraz 2 tygodnie mobo w serwisie gdzie u nich dziala a u mnie nie ruszalo.. jak znam zycie i zlosliwosc rzeczy martwych to moje mobo wroci i nie bedzie dzialac... RAM dzialal gdzie indziej.. procek wyjety z boxa wiec powinien smigac.. grafa to raczej nie jej wina bo jest s3 virge na pci :D

na 99% ramki ci nie bootowały

miałem to samo z gskillami HZ

okazuje się że HZ mialy minimum 3 wersje spd i akurat moje nie bootowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co mam z tym zrobic? :/ nie mam kasy na nowy ram.. pozatym tutaj mam elipdy i wydaje mi sie ze beda sie dobrze krecic.. za 230 zl komplet dual 2X512 kupilem.. okazyjnie. RAZ... slownie RAZ widzialem bios po czym nic juz nie moglem zrobic.. clear nic nie dawal... ciagle chassis intruded... tak jakby tak zworka nie lapala.. u Zaby jak wyjal ta zworke tez mial fatal error i nic.. myslalem ze ta zworka cos nie lapie zmienialem na 4 rozne i nic.. wiec pomyslalem ze ten uklad od sprawdzania tej obudowy (otwarta czy zamknieta) wysiadl i nic z tego....

 

p.s dziwne to bo widze posta itp i fatal error chassis intruded.. tak jakby to nie ram w ogole :/

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jednak RAM, tak jak Yoto mówił. HZ-ty moje i bachusa bootowały bez problemu, Tomka nie. Sprawdzaliśmy SPD i każda miała minimalnie inny. Sprawdzałeś z jedną koscią? Druga parę slotów? Skontaktuj sie może z jakimś sklepem w Poznaniu, niech na miejscu ci sprawdzą inne memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jednak RAM, tak jak Yoto mówił. HZ-ty moje i bachusa bootowały bez problemu, Tomka nie. Sprawdzaliśmy SPD i każda miała minimalnie inny. Sprawdzałeś z jedną koscią? Druga parę slotów? Skontaktuj sie może z jakimś sklepem w Poznaniu, niech na miejscu ci sprawdzą inne memki.

Yotomeczek - probowales zrzutow SPD od Bachusa / Hanu u siebie? Przeciez to powinno rozwiazac problem tych memek.

Na razie powertowalem data sheet'y MT16HTF12864AY, poluje teraz na mobo na ktorej mozna te pc-3200 zabootowac i przerobie je na 533/667/800 o ile nie mam zablokowanego SPD.

Jedyny babol z moimi pamieciami dla P5B DLX jest taki, ze posiadaja zdublowane ustawienia dla CL3 i CL4 na 400mhz, male, a przez to pudlo stoi w kacie i sie kurzy jedynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dzisiaj pobawiłem nowym kompem:

 

Dołączona grafika

 

Temp:

- idle: 37-40*

- stres: 46-48*

 

Vcore: 1,3V

Memki: 2,3V

 

Memki poszły też na tych timingach 1000mhz ale na defaultowym fsb. Przy fsb 400 wykopało w połowie spi 1M.

Jakoś super kręcić nie chcę, bardziej popróbować trochę.

 

Coś poradzicie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dzisiaj pobawiłem nowym kompem:

 

...

 

Temp:

- idle: 37-40*

- stres: 46-48*

 

Vcore: 1,3V

Memki: 2,3V

 

Memki poszły też na tych timingach 1000mhz ale na defaultowym fsb. Przy fsb 400 wykopało w połowie spi 1M.

Jakoś super kręcić nie chcę, bardziej popróbować trochę.

 

Coś poradzicie? :P

te spi robiłes dla stabilności czy dla wyniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywałeś progsu Taiphoon Burner? Zapoznaj się z nim. Na forach znajdziesz sporo konfigów do róznych typów pamieci, może akurat ktos ma do Twojego modelu ale z innymi SPD. Warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z lekka do bani... :/ bede musial sprzedac ten RAM i kupic inny chyba ze w poznaniu sie z kims dogadam i sie to SPD przerobi... wiecie co dokladnie jest przyczyna ze sie nie bootuje? jakas wartosc w SPD?

najpierw dogadaj sie z kims o inne pamieci, zeby recznie ustawic i obaczyc czy wstanie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha dobre

 

na procka DC nie sprawdzisz stabilności w spi a już napewno nie w 1M

u mnie na 7x505 liczy 32m a w ortosie mi sie wywala po paru minutach

Orthos (blend) leciał przez 8 godzin i nie wywalił błędu.

 

EDIT:

Przed chwilą dałem fsb 450, SPI ładnie przeszło, ale z orthosa wywaliło po pewnym czasie (Procek ok, pamięci za mało V, ale nie chcę więcej dawać niż 2,3V, bo i tak takie taktowania kompa mi niepotrzebne. Poprzednie starczą w zupełności. :P)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez groch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miało słuzyc to SPi 1M? Bo jeśli chodzi o stabilnośc to chyba niczemu...

Nie to żebym się czepiał, ale po co te twoje posty tutaj? Żeby pokazac , ze masz C2D? To tak, jakbym złożył kompa, odpalił Winde na default i zrobił pare screenów. Kręcic nie chcesz i pytasz co tu zmienić.

 

Po drugie - Orthos puszcza się w StressFFT, a nie Blend. Test Blend to memki troszkę przyciśnie, a procek w tym czasie kwiatki sobie wącha....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - Orthos puszcza się w StressFFT, a nie Blend. Test Blend to memki troszkę przyciśnie, a procek w tym czasie kwiatki sobie wącha....

To bardzo dziwne, gdyż pod blend procesor ma 100% obciążenia, więc nie rozumiem dlaczego twierdzisz, iż procek sie wtedy nudzi. Blend testuje i CPU i pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne, gdyż pod blend procesor ma 100% obciążenia, więc nie rozumiem dlaczego twierdzisz, iż procek sie wtedy nudzi. Blend testuje i CPU i pamięć.

jak widać procent procentowi nierówny :D

post-69-1158688475_thumb.jpg

post-69-1158688501_thumb.jpg

 

Po prosu jak to jest opisane w orthos small fft najmocniej obciąża proca (co widać po temperaturach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial juz ktos P5B Dlx 7900GS od Galaxy ?

 

Same problemy z tym, albo sie komp w ogole nie wlacza, albo arty zaraz po wlaczeniu.

 

Chyba grafa walnieta cos mi sie widzi :mur:

własnie taki zestaw zamierzam kupić, mam do Ciebie pytanie ile portów PCI zakrywa Ci wentyl z 7900GS Zalmana, wdzięczny byłbym za fotke jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. zmall FFTs bardziej rozgrzewa procesor, bo obciążenie w obu przypadkach jest takie same i wynosi 100%.

taaa

jak tam wolisz

dla mnie small FTT obciąża wiecej tranzystorów w procu - a zatem bardziej obciąża całego proca ... i tyle

ilość wydzielanego ciepła jest konsekwencją tegoż obciążenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...