Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

na ja mostku zamontowalem hr-05 a na mosfetach wszystkich pociete radiatorki spire (te niebieskie podluzne dla pamieci) i radiator na mostku ma ok 40-50*C przy fsb ~300mhz,

radiatorki na mosfetach sa bardzo cieple, cos kolo 70*C mi sie wydaje....

ten radiator na mosach musi byc wiec do pomagania w chlodzeniu chipsetu, wkoncu mamy tam duzo wiekszosc ilosc ciepla do oddania...

dobrze dem prawisz ;)

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdjalem to super mega chlodzenie z NB i z mosow... zalozylem zoltego zalmana + cooler na NB i jest luz :] na mosy nie dalem zadnych radiatorow bo nie bardzo sie to trzymalo... jest tylko wolnoobrotowy 80X80 w lewym gornym rogu plyty i tam wieje zeby byl ruch powietrza... mysle ze same radiatory bez coolera nic prawie nie dadza... wiec po co one w ogole? :] sam cooler styka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i średnio one się nadają na mosfety ;) predzej bym powiedział ze do jakiegoś tranzystora mocy w jakimś wzmacniaczu. Na mosy trzeba coś bardziej subtelnego o większej powierzchni oddawania ciepła.

ee daja daja, sprawdzalem organoleptycznie :D, na kleju zalmana trzymaja sie dobrze i dobrze dzialaja, wczesniej parzyly w paluchy teraz juz tylko lekko gorace ;) powierzchnia spokojnie wystarcza tego spire'a, poprostu wazne zeby mosfety nie mialy wiecej niz 120*C bo jak sie nie myle to jest mniej wiecej max tego typu ukladow...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna jest P5B Dlx, dlaczego? Na P5WGD2 WS proc latal na 3950MHz z 1.45V a na P5B Dlx musze walic ponad 1.5V na takie same takty. Imho chyba wina droopa <_< Trzeba bedzie przylutowac potka i sprawdzic, czy moja teoria sie potwierdzi.

Mierzone woltomierzem? Jesli nie, to niekoniecznie vdroop jest winny, poniewaz P5B-D ogolnie zaniza vcore. Na przyklad, przy ustawieniu BIOS 1.70, faktycznie mamy 1.65v, a np. przy 1.50v u siebie widzialem 1.47v miernikiem...

Gdzie w biosie jest opcja, pozwalająca wyłączyć zabezpieczenie przed wyłączonym wentylem CPU. Złożyłem właśnie WC i mi wywala, że nie działa wentyl CPU podczas botowania.

Hardware Monitor --> CPU Fan Speed=Ignore. Jade z glowy, wiec jak nie ta opcja, to ta ostatnia w grupie, "Power" cos tam... :) Ale chyba sie nie myle... Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny wynik. Ile papu potrzebują memki, by pracować na tych ustawieniach?

Vdimm 2.45V z biosu. Vmch 1.55 z biosu, Vcore 1.475V

 

No wynik fsb ładny - bo wynik z Pi cienki raczej jak na 3,95GHz i mem @ 564 ....

Wynik zrobiony tylko dla FSB.

 

OS jest po przejsciach : zmiany graf z ATI na nV, mobo z 975X na 965P, wiec nie da sie na takim czyms zrobic wyniku w PI.

 

Edit :

 

Przegladalem hall of fame CPU-Z FSB, moze sie zalapie na jakies miejsce na podium :D Na 3 miejsce jest potrzebne 586MHz :rolleyes:

 

Aha i boot@bios, a nie clockgen itp.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynik zrobiony na strapie 1333, czy naprawili coś w najnowszym biosie że nie trzeba clockgenem ciągnąć?

Clockgen + P5B Dlx dla mnie = porazka. Nie bawie sie tym w ogole. Pewnie znowu beda roznice, jakby pojechac 400 i dalej do np. 500 clockgenem. Zawsze lepiej @bios.

 

Na chwile obecna http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=128118 tyle.

 

Memki wysiadaja przy 2.45V, zaraz poleci vdimm i obadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clockgen + P5B Dlx dla mnie = porazka. Nie bawie sie tym w ogole. Pewnie znowu beda roznice, jakby pojechac 400 i dalej do np. 500 clockgenem. Zawsze lepiej @bios.

Co poradzisz innej tak dobrej mobo w tej cenie się nie znajdzie, więc chyba nie ma co narzekać

 

P.S Ładne FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helo

poszukalem po forum i raczej nikt nie mial takiego problemu nawet na google nie znalazlem..

mam dysk spinpoint 250gb sataII poczytalem troche zeby sobie miec full support musze ustawic ahci w ide setting.. ale jak to ustawiam to pisze przy ladowaniu biosu auto-detecting ahci port 0... i tak stoi czekalem z 5 min i nic. nawet do biosu nie da sie wejsc musze robic clear cmos.. co moze byc nie tak?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Próbuje właśnie wykręcić na tej płytce e6600 (przynajmniej na tyle ile bym chciał :D )i niestety zbytnio mi się nie udaje-jak myślicie co robię nie tak.Teraz wykręciłem go na 2,7 GHz@1,15 V(ORTHOS ok.1h-screen na dole),a więc wydaje mi się że jakiś konkretny potencjał jeszcze powinien w nim być(chyba że ten wynik jest normą w C2D-niżej zejść nie chciałem bo wyświetlało się że zamałe napięcie dla procesora)).Jak myślicie co mam więc zrobić??

Pozdrawiam

Dołączona grafika

Edytowane przez skaziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Teraz wykręciłem go na 2,7 GHz@1,15 V(ORTHOS ok.1h-screen na dole),a więc wydaje mi się że jakiś konkretny potencjał jeszcze powinien w nim być(chyba że ten wynik jest normą w C2D-niżej zejść nie chciałem bo wyświetlało się że zamałe napięcie dla procesora)).Jak myślicie co mam więc zrobić??

ponieść napięcie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile mozna ufac czujnikom p5b ?

 

Na sredniej klasy WC (cube pro czy jakos tak :lol:) mam w idle wedlug coretemp ~35C na jednym i 37C na drugim jaju , po czym odpalenie orthosa powoduje nagly wzrost do ~50C a wylaczenie doslownie sekundowy powrot do temperatur rzedu 38-39C . :?

 

Probe pokazuje zawsze o okolo 5C mniej ale ma te same skoki i spadki temp...

 

PS. oczywiscie wszystko na def V i MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile mozna ufac czujnikom p5b ?

 

Na sredniej klasy WC (cube pro czy jakos tak :lol:) mam w idle wedlug coretemp ~35C na jednym i 37C na drugim jaju , po czym odpalenie orthosa powoduje nagly wzrost do ~50C a wylaczenie doslownie sekundowy powrot do temperatur rzedu 38-39C . :?

 

Probe pokazuje zawsze o okolo 5C mniej ale ma te same skoki i spadki temp...

 

PS. oczywiscie wszystko na def V i MHz

U mnie na FC w idle jest ok -30C przy 4GHz 1.5V. Po odpaleniu orhosa 20C up ,a po 5min łapie juz dodatnie tempo ok 1-2C :blink:

Na tych samych taktach Spi16M jest ok -25C

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dzielnik pamięci? Ustaw DDR533, mnożnik procka na 8 i FSB na 400. Chyba, że Twoje pamięci 400MHz nie pójdą.

Tak mi wywalało błąd ale zrobiłem 9*355 1,3375V a pamięci na 443 (dzielnik 4:5) (stabilnie w ORTHOSIE 1h)ale wyżej na wyższym V już nie chciało zbytnio,czy coś można jeszcze wykombinować,aha moje chłodzenie to scythe infinity.

Pozdrawiam

Edytowane przez skaziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile mozna ufac czujnikom p5b ?

 

Na sredniej klasy WC (cube pro czy jakos tak :lol:) mam w idle wedlug coretemp ~35C na jednym i 37C na drugim jaju , po czym odpalenie orthosa powoduje nagly wzrost do ~50C a wylaczenie doslownie sekundowy powrot do temperatur rzedu 38-39C . :?

 

Probe pokazuje zawsze o okolo 5C mniej ale ma te same skoki i spadki temp...

 

PS. oczywiscie wszystko na def V i MHz

takie skoki temp. są normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co sadzicie panowie o Asus P5B-E, czy ktos ma juz jakies doswiadczenia zwiazane z ta plyta, jakie pamieci kupic?, czy polecalibyscie najpierw jedna kostke 1 GB Kingmax 667/800, a potem za jakis czas kolejna, czy mimo wszystko odrazu 2 sparowane do duala, jakie ewentualnie polecacie pod E6300? Geil czy PDP? Oczywiscie jak najlepszy stosunek jaosc-cena. Jakich parametrow mozna sie spodziewac po kostkach Kingmax?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dostępna już ASUS P5B Deluxe w rewizji 1.04G ?

O ile mnie pamięć nie myli to taka właśnie mam(zakupiona w niedzielę) ''made in china'' poprzednia made in taiwan

i robi już 9*488 fsb 16Mspi

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupic:

 

- Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX

- Asus P5B Intel P965

- Corsair Value Select DDR2 1GB 667MHz

 

Co o tym myslicie? Bedzie ok? Nie bedzie problemu z Korsarzami na tej płycie? Czy chipset nadaje sie do ,centrum rozrywki [czyt. gry]? I czy moge liczyc na sensowne OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do O/C to tak jak kolega wyżej powiedział: ver. Deluxe lepiej się sprawdzi. Jeżeli chodzi o gry to głównie zależy od k. graficznej jaką masz/zamierzasz kupić. Z Corsair`ami może być różnie... Zależy ile one będą Cię kosztowały. A co do współpracy to niestety nie powiem Ci bo się nie orentuje (czyt. nie miałem ich na tej MoBo ;) ). Tzn chodzić będą ale czy dasz rade zmusić ich do wyżych lotów - tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie D9

mam dwie identyczne kosci DDR2-667MHz od GoodRAMa na D9GMH. Sprzedawca mówił, że jedna to DDR2-800 tylko naklejka inna.

 

Problem w tym, ze na Asusie DLX nie chcą wogóle uzyskać jakiejkolwiek stabilności. Obecnie działam na 2,25V wszystko standard, dzielnik 533 czyli 266MHz na memkach przy 5-5-5-15 i nie ma stabilności! Memki sie wywalają w SPi, a na 2,15 wyskakuje nawet błąd i wywala sie FF czy gg.

 

czy wiadomo wam coś o problemach P5B z jakimiś pamieciami (GMH czy Goodram?) czy ogólnie

 

 

dodam tylko, że wszystko na standardzie, nawet biosa jeszcze nie zmieniałem... a może po prostu na wyższych taktach czy ciaśniejszych timingach odzyskają stabilność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...