Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Pociagnie ten moj nedzny zasilacz p5b i 6400? apropo pytanie troche spoza tematu: Czy bedzie duza roznica jesli chcialbym odpalic 6600 na p5b a nie p5w... Ma moze ktos p5b na sale? PM ... Musze jechac na tej zasilce do gwiazdki... Krecic mocno nie bede bo specjalnie wc sprzedalem zeby wymienic na core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociagnie ten moj nedzny zasilacz p5b i 6400? apropo pytanie troche spoza tematu: Czy bedzie duza roznica jesli chcialbym odpalic 6600 na p5b a nie p5w... Ma moze ktos p5b na sale? PM ... Musze jechac na tej zasilce do gwiazdki... Krecic mocno nie bede bo specjalnie wc sprzedalem zeby wymienic na core.

Twój zasilacz powinien uciagnąć tą płyte P5B i procka 6400 bez prob lemu. a jeśli chodzi o drugie pytanie to nie zuwarzysz wogule różnicy. bo jest ona tak minimalna że jej nie widać.

 

No nareszcie forum działa spowrotem.

 

Mam jeszcze 3 pytania do użytkowników P5B Dlelux z wi fi jak i bez. Paczyłem po różnych forach i napotkałem taki post że na Płycia P5B Delux z wi fi bardziej można podkręcić niż na wersja bez wi fi. Czy to prawda. A drugie to jeszcze raz pytam jakie max FSB udało wam się uzyskać na tej płycie bez Modowania. I jak by mógł ktoś sprawdzić to z was na mnożniku x6. Czy mozliwe jest Otrzymanie stabilnie Fsb 500Mhz bez modowania. Dzieki za Odpowiedzi Z góry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale 6600 ma te 4 mb cache... i jesli teraz nie zauwazam roznicy bo tego nie wykorzystuje tak jak kiedys karty graf z 256 mb ramu... tak moze zmienic sie to pozniej?

Powiem tak różnia powiędzy e6600 a e6400 jak oby dwa ustawimy na tej samej częstotliwości 2133mhz jest na kożyść e6600 żedu od 5 do 10 % w zalezności dla aplikacji.

 

A jeśli chodzi o uruchomienie tego procka e6600 na p5w Dh delux a płyta P5B jak bys chciał porównać te dwie płyty to przy normalnej pracy nie widac wogłule róznic. Co prawda p5w DH delux jest ciutke wydajniejsza ale tej róznicy nie zuwarzysz. Acha jeszcze jedno jak chcesz procka podkręcać to weż P5B Delux jest najlepsza w tym. a jak nie chcesz durzo podkręcać procka i mieć CrossFire i SLI na zmodowanych sterownikach to bierz P5W DH delux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze tak jest... W poniedziałek biore chyba z allegro p5b dlx z wifi (Radumir to chyba Niemiec czy sie myle?). No i 6400 za 780 zł... Mam nadzieje ze nie robie bledu . Apropo ma ktos jakiegos sprawdzonego allegrowicza co sprzedaje po "dumpingowych" cenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pare pytanek. Ten radiatorz żeberkowy co jest zamontowany z jednej strony gniazda procesora i połonczony rurka z radiatorem na mostku północnym. Czy on wogule jak go zdejmowałes to chłodził te mosfety u góry gniazda co był na nie nałozony czy był tylko tak żeby chłodzic mostek północny przez rurke tertmoprzewodzącom. Pytam się dlatego że narazie chciłą bym tylko założyć 1 radjator spire po tej stronie gniazda co nie ma go wogule. Acha jeszcze jaka paste i radiator doradzasz użyc na mostek północny jak bym zdjoł to orginalne chłodzenie i chciał zomontować inne

nie powiem Ci bo chlodzenie wymienilem od razu przed pierwszym montazem mobo, ale jak slyszalem to cos daje, raczej bardziej sluzy oddawaniu ciepla z mostka, ktory malo pomyslowo ma przysloniete zeberka blaszka z napisem asus, w mocny sposob ograniczajacą oddawanie ciepla do otoczenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 3 pytania do użytkowników P5B Dlelux z wi fi jak i bez. Paczyłem po różnych forach i napotkałem taki post że na Płycia P5B Delux z wi fi bardziej można podkręcić niż na wersja bez wi fi. Czy to prawda. A drugie to jeszcze raz pytam jakie max FSB udało wam się uzyskać na tej płycie bez Modowania. I jak by mógł ktoś sprawdzić to z was na mnożniku x6. Czy mozliwe jest Otrzymanie stabilnie Fsb 500Mhz bez modowania. Dzieki za Odpowiedzi Z góry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 3 pytania do użytkowników P5B Dlelux z wi fi jak i bez. Paczyłem po różnych forach i napotkałem taki post że na Płycia P5B Delux z wi fi bardziej można podkręcić niż na wersja bez wi fi. Czy to prawda. A drugie to jeszcze raz pytam jakie max FSB udało wam się uzyskać na tej płycie bez Modowania. I jak by mógł ktoś sprawdzić to z was na mnożniku x6. Czy mozliwe jest Otrzymanie stabilnie Fsb 500Mhz bez modowania. Dzieki za Odpowiedzi Z góry :D

ja z moim e6300 osiągam stabilne fsb 7x500 na standardowym napieciu

predzej ci sie procek albo ram skończy niż płyta - u mnie jest problem z ramem 510 i już dalej nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wspac przeoczyłem to.

 

Jeszcze pare pytanek czym różni sie wyposarzenie Wersji P5B Delux wi fi a bez wi fi oczywiście wiadomo że tym że ma wi fi ale czy jeszcze jakies dodatkowe rzeczy dodaja do wersji wi fi . I jeszcze jak jakości jest tego wi fi czy warto dopłacic te 60zł więcej i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wersje z wi fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wspac przeoczyłem to.

 

Jeszcze pare pytanek czym różni sie wyposarzenie Wersji P5B Delux wi fi a bez wi fi oczywiście wiadomo że tym że ma wi fi ale czy jeszcze jakies dodatkowe rzeczy dodaja do wersji wi fi . I jeszcze jak jakości jest tego wi fi czy warto dopłacic te 60zł więcej i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wersje z wi fi.

SZUKAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie Jakie max napięcie można ustawic w biosie na mostek Północny jak by ktoś mógł to sprawdzic to będe wdzięczny pytam sie dlatego że w testach tej płyty na różnych stronach internatowych jest napisane że max można ustawic 1.55v ale to one były robione prawie 2 miesiące tamu wiec mogło sie coś zmienić powstać bios itp. Dzięki z góry za odpowiedz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.

Zadajesz to pytanie po raz któryś z kolei.

 

Po drugie.

Gdybyś czytał odpowiedzi na swoje pytania, to już byś wiedział.

 

klik.

zadałem dlatego że nie byłem pewien bo przeczytałem parte artykułów z testem płyty i tam było tylko do 1,55v

 

Jeszcze jedno czy warto dopłacić 60zł i brac wersje z wi fi bo ja ma neta z radiówki i ma karte w starym kompie czy ta zintegrowana z wi fi na płycie P5B Delux jest dośc dobra czy raczej lepsza jest karta na pci bo tylko to mie teraz ciekawi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pierdlik

 

Pofatygowałęm się i zrobiłem zdjęcie dostępnych napięć w biosie dla NB.

 

I proszę nie zadawaj już więcej pytania o max. napiecie na NB.

 

Dołączona grafika

Dzieki :D

 

No To pewinie w następnym tygodniu zakupie P5B Delux ale jeszcze nie wiem czy wezme z wi fi czy bez i dołącze do grona urzytkowmików tych płyt. Tylko jeszcze jedno mnie trapi ja ma dysk na sata Nan nadzieje że nie bedzie z nim żadnych cyrygieli przy instalacji systemu bo jak pamietam to jak sie instaluje system xp na dysku sata to czeba mu z dyskietki podac sterowniki do sata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D

 

No To pewinie w następnym tygodniu zakupie P5B Delux ale jeszcze nie wiem czy wezme z wi fi czy bez i dołącze do grona urzytkowmików tych płyt. Tylko jeszcze jedno mnie trapi ja ma dysk na sata Nan nadzieje że nie bedzie z nim żadnych cyrygieli przy instalacji systemu bo jak pamietam to jak sie instaluje system xp na dysku sata to czeba mu z dyskietki podac sterowniki do sata :D

chyba źle pamiętasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalzłem na jedym forum takie coś

 

Chpset 965 nie potrafi wykorzystac wiecej 2Mb cache procesora , a

4mb wykorzysta dopiero 975 - ktory sie troche gorzej kreci (fsb)

 

czy to prawda bo jak tak to ja ma e6600 4Mb więc 965 nie dla mnie

ktos "troszke" przesadzil bowiem, roznica istenieje ale jest raczej mala i widoczna raczej tylko w benchmarkach, a plyty z 975 zeczywiscie z reguly kreca sie nieznacznie gorzej, mowiac o tym samym przedziale cenowym mobasow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos "troszke" przesadzil bowiem, roznica istenieje ale jest raczej mala i widoczna raczej tylko w benchmarkach, a plyty z 975 zeczywiscie z reguly kreca sie nieznacznie gorzej, mowiac o tym samym przedziale cenowym mobasow ;]

czyli jak jest werszcie niech mi ktos to wyjaśni czarno na białym czy żeczywiście chipset 965 nie obsługuje wpełni tych 4Mb cache .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przed chwila skrecilem komputer na plycie Asus P5B. Mam dysk sata i chcialbym go podlaczyc z plyta za pomoca zewnetrznego gniazda na plycie esata ( w srodku zestawu mam dysk ata). Niestety kable dolaczone w zestawie na sata nie pasuja do tego zewnetrznego wyjscia ( do gniazd na plycie -,,wewnetrznych'' pasuja, a do tego nie). Czy ktos z posiadaczy tej plyty wie jaki kabel mam zastosowac,gdzie go dostac , zeby podlaczyc dysk sata do zewnetrznego gniazda sata na plycie?

Dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w wydajności HDD, między ustawieniem w biosie IDE, a AHCI, na dysku Sata 2?

Poprosiłbym o screeny, np z HD Tune.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w wydajności HDD, między ustawieniem w biosie IDE, a AHCI, na dysku Sata 2?

Poprosiłbym o screeny, np z HD Tune.

czy to prawda co pisza na fraz przy tescie zwyklej p5b na 965 o uzyskaniu na niej

470 fsb ?

jakos jestem sceptyczny i ocenial bym ta zwykla na jakies 400 a nie 470.

jezeli to prawda to przy jej cenie (ponizej 500 zl) wydaje sie dobra propozycja

 

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...