Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

czy to prawda co pisza na fraz przy tescie zwyklej p5b na 965 o uzyskaniu na niej

470 fsb ?

jakos jestem sceptyczny i ocenial bym ta zwykla na jakies 400 a nie 470.

jezeli to prawda to przy jej cenie (ponizej 500 zl) wydaje sie dobra propozycja

 

pzdr

Jak widzisz w mojej sygnaturce bez problemów jadę na codzień na FSB 430, w pełni stabilnie (wielogodzinny ortos) jest co prawda tylko do 433, ale bez wątpienia jest to wina taniej nie za bardzo wyczynowej pamięci, ba odpalałem system przy 440 i dało się nawet przeprowadzić SPI 1M ;) Jedyną poważną wadą tej płyty jeśli chodzi o oc jest możliwość ustawiania napięcia na pamięciach tylko do 2,1V (oczywiście v-modem można pójść wyżej). W cenie poniżej 500zł jest to naprawdę dobra, warta rozważenia płyta, oczywiście jeśli nie ma się ochoty na bicie rekordów.

 

Mam wrażenie że brak wyższych napięć pamięci, jest to typowa zagrywka marketingowa i jest blokowana tylko i wyłącznie przez bios. Czy ktoś wie o jakiś nieoficjalnych biosach do P5B "vanilla", może by zbombardować asusa mailami typu: Kupiłem pamięci które wymagają 2,2V a nie mogę ustawić takich parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz w mojej sygnaturce bez problemów jadę na codzień na FSB 430, w pełni stabilnie (wielogodzinny ortos) jest co prawda tylko do 433, ale bez wątpienia jest to wina taniej nie za bardzo wyczynowej pamięci, ba odpalałem system przy 440 i dało się nawet przeprowadzić SPI 1M ;) Jedyną poważną wadą tej płyty jeśli chodzi o oc jest możliwość ustawiania napięcia na pamięciach tylko do 2,1V (oczywiście v-modem można pójść wyżej). W cenie poniżej 500zł jest to naprawdę dobra, warta rozważenia płyta, oczywiście jeśli nie ma się ochoty na bicie rekordów.

 

Mam wrażenie że brak wyższych napięć pamięci, jest to typowa zagrywka marketingowa i jest blokowana tylko i wyłącznie przez bios. Czy ktoś wie o jakiś nieoficjalnych biosach do P5B "vanilla", może by zbombardować asusa mailami typu: Kupiłem pamięci które wymagają 2,2V a nie mogę ustawić takich parametrów?

widze ze jest to jednak lepsza propozycja od biostara i ds3. przy ds3 to cena. Najtaniej znalazlem p5b za 470 zl.

nie oczekuje po plycie nie wiem czego . oszczedzona kase wole dolozyc do 6600.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało Mi sie dociagnac swego E6200 do 430 Mhz i bez podnoszenia napiecia rdzenia

Ciekawi mni etylko jakie wktycznie jest teraz napiecie na rdzeniu poniewaz temperatura dosc wrozsła

i na wodnym mam w stresie ok 60 stopni natomiast w idle 54 (czy to poprawnie?)

programik Asusa Probe II pokazuje napiecie 1.5v przy szynie 430 natomiast przy 366 1.4V

napiecie procka na Auto

Natomiast jak ustawie mu na 1.4 (w biosie) to pokazuje 1.35 i temperatura w idle wynosi 45

a w stresie 54

Edytowane przez wierch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało Mi sie dociagnac swego E6200 do 430 Mhz i bez podnoszenia napiecia rdzenia

Ciekawi mni etylko jakie wktycznie jest teraz napiecie na rdzeniu poniewaz temperatura dosc wrozsła

i na wodnym mam w stresie ok 60 stopni natomiast w idle 54 (czy to poprawnie?)

programik Asusa Probe II pokazuje napiecie 1.5v przy szynie 430 natomiast przy 366 1.4V

napiecie procka na Auto

Natomiast jak ustawie mu na 1.4 (w biosie) to pokazuje 1.35 i temperatura w idle wynosi 45

a w stresie 54

jak masz napiecie na AUTO to płyta sama podbija napiecie w zaleznosci od FSB - maxymalnie daje 1.55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jkie powinno byc w takim razie najnizsze dla E 6300 przy fsb 430 -450?

teraz mu ustawilem na 1.38 i przechodzi testy jest narazie oky

Tylko dziwnie przycina sie w biosie w zakladce kontroli napiec i predkosci wentylatorow

tak jakby na chwile nie reagowal napieci na mostku chipsecie nie podnosilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jkie powinno byc w takim razie najnizsze dla E 6300 przy fsb 430 -450?

teraz mu ustawilem na 1.38 i przechodzi testy jest narazie oky

Tylko dziwnie przycina sie w biosie w zakladce kontroli napiec i predkosci wentylatorow

tak jakby na chwile nie reagowal napieci na mostku chipsecie nie podnosilem

E6300 przy FSB430 chodzi mi bez najmniejszych problemów przy 1,275V, obniżaj napięcie i testuj ortosem przez parę godzin to będziesz miał pewność że wszystko jest ok. Jakbyś poczytał co jest napisane przy tej zakładce to byś wiedział że ma się ona prawo przycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie mi jestem laikiem jezeli chodzi o podkręcanie nic mi nie wychodzi za kazdym razem wywala winde i musze zmieniac parametry pod dosem. nie moge przekroczyc fsb 280Mhz potem zwichy lub wogóle sie nie uruchamia. Powiedzcie mi co mam zrobic co jak ustawic. Uszanujcie to że jestem laikiem. Mam taki sprzet. Asusa PB5 Deluxe E6600 Patrio 800Mhz CL4 zasilacz Tagana 480W i chłodznie Ninja plus. Gdy ustawim fsb pod windą na 400Mhz napiecia i częstotliwośc pamieci na auto to sysytem sie restartuje komp wyłącza włącza ponownie i mam carny ekran.Potem wyłaczam kompa od zasilania nastepnie go wlaczam i musze zmienic ustwienia pod biosem bo nie chce sie system odpalic. Pomozcie mi naprawde nie wiem co moze byc nie tak. Moze w biosie trzeba cos ustawic??? Ma ktos jakis pomysł lub rade??? Ustawiam fsb na 400MHz mam pamieci 800Mhz i NIC niemoge w to uwiezyc co jest nie tak ?

Edytowane przez Szogunwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie mi jestem laikiem jezeli chodzi o podkręcanie nic mi nie wychodzi za kazdym razem wywala winde i musze zmieniac parametry pod dosem. nie moge przekroczyc fsb 280Mhz potem zwichy lub wogóle sie nie uruchamia. Powiedzcie mi co mam zrobic co jak ustawic. Uszanujcie to że jestem laikiem. Mam taki sprzet. Asusa PB5 Deluxe E6600 Patrio 800Mhz CL4 zasilacz Tagana 480W i chłodznie Ninja plus. Gdy ustawim fsb pod windą na 400Mhz napiecia i częstotliwośc pamieci na auto to sysytem sie restartuje komp wyłącza włącza ponownie i mam carny ekran.Potem wyłaczam kompa od zasilania nastepnie go wlaczam i musze zmienic ustwienia pod biosem bo nie chce sie system odpalic. Pomozcie mi naprawde nie wiem co moze byc nie tak. Moze w biosie trzeba cos ustawic??? Ma ktos jakis pomysł lub rade??? Ustawiam fsb na 400MHz mam pamieci 800Mhz i NIC niemoge w to uwiezyc co jest nie tak ?

Proponuję zajrzeć TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jeszcze cos mozliwego do pozmieniania na pamieciach zeby uzyskac stabilne 900 Mhz?

Moje Gelle nie wyrabiaja i po 1 min Orthosa pokazuje bład

pamieci mam ustawione tak

5-6-6-6-15 napiecie 2.1 V

polecam 2.3v ja już lece tak 3 misiąc pamieci przy identycznych timingach robią 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam temp. na chipsecie pod obciazeniem 38C, jednak gdy dotykam chipsetu jest on bardzo goracy. Z zwiazku z tym chcialbym zapytac czy jest to normalne i jak dlugo tak wytrzyma? Mozna obnizyc skutecznie tą temp. nie kupujac nowego chlodzenia?

Z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten wentylator od Asusa obniza temp. o 2C w windowsie a radiator dalej jest goracy. Jednak chyba bede musial sciagnac ta blaszke i przepiac Zawarda.

 

P.S. Jakie jest standardowe napiecie na NB (P5B Delux)?

Edytowane przez m4Rx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a mianowicie czy płyta posiada konektor do podłączenia dźwięku z tunera tv (4pinowy kabelek taki jakim łączymy np. cd-rom z kartą dźwiękową). Nie mam zamiaru kupować osobnej karty dźwiękowej, będę używać tej zintegrowanej a chciałbym osadzić na tej mobo mój tuner tv. Pytam ponieważ słyszałem, że płyta takiego wejścia nie posiada. Tuner który posiadam to WinFast TV2000 XP Expert WDM. Z góry thx za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie witam wszystkich posiadaczy P5B

Mam pare pytań na które nie znalazłem odpowiedzi (jesli mi gdzieś umknęło prosze o wyrozumiałość :)

1.Pytanie do posiadaczy pamięci GEIL ULTRA 800MHZ:

 

Czy pracują wam stabilnie na 667mhz z timingami 3-8-4-4?

Jeśli tak to na jakim napięciu? a moze to wina biosu (mam fabryczny)

bo u mnie jest z tym problem :blink:

 

2.Pytanie do wszystkich

 

Czy ktoś zauważył że jedna z kości Ram jest duzo cieplejsza od drugiej? (tryb dual channel)

(cieplejsza bliżej procesora)

po zamianie kości miejscami jest to samo(znaczy nie wina kości tylko gniazda)

czy to poprostu od procesora tak daje :) :blink:

 

3.Pytanie do posiadaczy Scythe Ninja na E6300

 

Jaka temperature macie w IDLE i w STRESIE bez OC?

U mnie TAT pokazuje jakieś astronomiczne temp:

IDLE 45c STRES 75c(!) :mur: - radiator ledwo ciepły

jestem pewien ze zainstalowany poprawnie +pasta Coollaboratory Liquid Pro

pokazuje błędnie temp przy starym biosie i pomoze flash? czy sprawdzić montaż scythe po raz kolejny?

 

Martwi mnie jeszcze parzący NB i SB ale o tym widziałem że dużo było. Pytanie czy ktoś z Ninja ma na NB ten radiator Zalmana http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10021? zmiesci sie obok Ninji? Lub czy ktoś ma jakies ciekawe rozwiazanie z wentylatorem (nie mam WC)

Dzięki z góry i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5b Deluxe

0903 Download

 

Asus P5b

0806 Download

 

0806 - 09.11.2006

1. Enable support for WiFi-TV card

2. Enable PreslerXE 3.73 support

3. Enable USB like support for SATA HDD connected to JMICRON controller when JMicron option is set to IDE or AHCI mode

4. Drop CPU fan low limit to 600rpm when Conroe CPU is in use.

5. Enhance ATA ODD compatibility

6. Support Conroe-L CPU

7. Fix CPU VCORE too high after overclocking fail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa szybkie pytania:

 

jaka jest róznica w OC między P5B a P5B deluxe?

Czy kupując P5B mogę być pewny FSB 450?

 

 

i jeszcze jedno przyszło mi do głowy:

 

kto uzywa zalmana na grafice, jest proszony o sprawdzenie, czy w drugi licząc od góry port PCI można włożyć kartę, czy jest on niedostępny?

Edytowane przez Mumineq666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa szybkie pytania:

 

jaka jest róznica w OC między P5B a P5B deluxe?

Czy kupując P5B mogę być pewny FSB 450?

i jeszcze jedno przyszło mi do głowy:

 

kto uzywa zalmana na grafice, jest proszony o sprawdzenie, czy w drugi licząc od góry port PCI można włożyć kartę, czy jest on niedostępny?

1) było

2)zalezy od szcześcia

3)zalman zajmuje 1 port PCI w drugim mam tuner i nie ma problemu

 

Na wstepie witam wszystkich posiadaczy P5B

Mam pare pytań na które nie znalazłem odpowiedzi (jesli mi gdzieś umknęło prosze o wyrozumiałość :)

1.Pytanie do posiadaczy pamięci GEIL ULTRA 800MHZ:

 

Czy pracują wam stabilnie na 667mhz z timingami 3-8-4-4?

Jeśli tak to na jakim napięciu? a moze to wina biosu (mam fabryczny)

bo u mnie jest z tym problem :blink:

 

2.Pytanie do wszystkich

 

Czy ktoś zauważył że jedna z kości Ram jest duzo cieplejsza od drugiej? (tryb dual channel)

(cieplejsza bliżej procesora)

po zamianie kości miejscami jest to samo(znaczy nie wina kości tylko gniazda)

czy to poprostu od procesora tak daje :) :blink:

 

3.Pytanie do posiadaczy Scythe Ninja na E6300

 

Jaka temperature macie w IDLE i w STRESIE bez OC?

U mnie TAT pokazuje jakieś astronomiczne temp:

IDLE 45c STRES 75c(!) :mur: - radiator ledwo ciepły

jestem pewien ze zainstalowany poprawnie +pasta Coollaboratory Liquid Pro

pokazuje błędnie temp przy starym biosie i pomoze flash? czy sprawdzić montaż scythe po raz kolejny?

 

Martwi mnie jeszcze parzący NB i SB ale o tym widziałem że dużo było. Pytanie czy ktoś z Ninja ma na NB ten radiator Zalmana http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10021? zmiesci sie obok Ninji? Lub czy ktoś ma jakies ciekawe rozwiazanie z wentylatorem (nie mam WC)

Dzięki z góry i Pozdrawiam

1) zmień bios / ja na cidzeń mam ustawione 2.25v narazie 3 miesiące i nic sie nie dzieje

2)skoro masz ninje to normalne bo wentylator jest nad tą pamiecią i praktycznie nie ma ruchu powietrza / też tak mam

3) po zastosowaniu CLP mam na procku 42-44 w stresie i 55 w stresie (3.2 Ghz) wiec prawdopodbnie źle złożyłeś radiator

 

z niebieskim zalmanem możesz mieć problem na NB ale na SB sprawdza sie świetnie

jedyna cicha alternatywa to HR-05 / albo nawiew na NB

jak masz ninije to ja robiłem tak że opuszczałem wentylator na max w dół i niestety żeby chipset był w stosunkowo normalnej temp. trzeba rozkrecić wentyl na max obroty

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...