Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

@Stratos:

 

jezeli chcesz odpalic sli/cf na p5bdeluxe to raczej błąd.

Narazie moja nowa karta graficzna pociagnie wszystko co teraz jest w miare plynnie jak juz bedzie jeden FPS to kupie nowa plyte do crossa, jesli nie usprawnia jego dzialania na P965. To swiezy chipset moze da sie go uratowac a moze poprostu nie jest na tyle mocny.

 

Wracam do lektury instrukcji, bo tylko tyle mi pozostalo czekajac do czwartku na pamiec <_< dni 14 realizowac zamowienie to przegiecie.

Edytowane przez Stratos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ninje na tej plycie ? jakie masz temperatury w idlu/stress na stock/OC ?

Pozdrawiam

pomiar temperatur wygląda inaczej na różnych płytach. Każda płyta to inne temperatury i to nieważne jakim programem się mierzy. Coretemp w stresie (orthos) pokazuje max 59 stopni przy 3,2GHz 1.29V fander 120mm @ 1550RPM. PC Probe 2 pokazuje to samo. Pasta OCZ Ultra 5+. Po polerce zbiję kilka stopni, bo ninję montowałem na kilkudziesięciu płytach i jest strasznie porysowana. Temperatura otoczenia 23 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sivy, przeciez napisalem dostrzegane przeze mnie roznice ... ale moze sie wszystkich nie dopatrzylem, takze chcialbym sie dowiedziec jakie jest zdanie na ten temat tych, ktrozy posiadaja w/w plyty

 

to jak i965 nie bedzie mniej przyszlosciowa od i975x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze niedlugo dojdzie do mnie zestaw 6400 + plytka z tematu mam pytanie:

 

 

Jak sie ma ten gruby siwy glut pod coolerem od NB i na mosach? czy po wygrzaniu tego rozchodzi sie tow miare i przylega? ktos probowal zapodac paste ale wtedy nie dotyka dobrze NB i w ogole? zastanawiam sie nad zdarciem tego wynalazku jak dostane mobo i rzucenia AS5 czy cos ala.... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedwczoraj zdzieralem ten syf, z mosfetow lekko odchlodzi, na mostku trzeba uzyc lekko sily ale tez daje rade spokojnie, pozniej tylko delikatne drapanie z mostka bo mocno zeschniete to jest.

sam zmienilem chlodzenie wogole, ale jak sie zaplikuje as5 pod standardowe chlodzenie, napewno problemow nie bedzie, pod radiatorkiem pod mosfetami jest taka tasma przewodzaca grubsza, jej lepiej nie zmieniac raczej

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie ruszac a zdejmowales czy nie w koncu?!? no czyli pozniej nie ma problemow zeby to dopasowac jak sie zdziera ten stuff? aplikowac paste na ten syf czy zdzierac i klasc paste na czysty radiator? bo ktos pokazywal fotke ze 3/4 NB nie dotykalo radiatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moze zarzuce po prostu starego zalmana zoltego + wiatraczek.. taki zestaw co mialem na DFI :) sprawowalo sie dobrze... chociaz jak juz jest takie wporzo chlodzenie na NB to moze na SB zarzuce to chlodzonko.. grzeje sie SB w ogole czy nie? :] (o ile mozna to nazwac SB ?! :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moze zarzuce po prostu starego zalmana zoltego + wiatraczek.. taki zestaw co mialem na DFI :) sprawowalo sie dobrze... chociaz jak juz jest takie wporzo chlodzenie na NB to moze na SB zarzuce to chlodzonko.. grzeje sie SB w ogole czy nie? :] (o ile mozna to nazwac SB ?! :D )

hmmm wiatraczek na tym zalmanie to by musial sie szybko krecic zeby schlodzic go :) u mnie mam zalozony na mosfetach ten dodatkowy wiatrak a za nimi 2x80mm na 7V i przy FSB>400 parzy jeden i drugi :/ moze mosfety wlasnie go tak podgrzewaja ( sa polaczone heatpipem)

 

SB to u mnie jest letni, ale mam dobrze wietrzona bude, ale jak plyta lezala na zewnatrz to tez nie potrzebowal lepszego chlodzenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie ruszac a zdejmowales czy nie w koncu?!? no czyli pozniej nie ma problemow zeby to dopasowac jak sie zdziera ten stuff? aplikowac paste na ten syf czy zdzierac i klasc paste na czysty radiator? bo ktos pokazywal fotke ze 3/4 NB nie dotykalo radiatora...

zdejmowalem, ale mam zalozone chlodzonko thermalrighta hr-05 ktore zreszta spisuje sie wysmienicie

na mosfetach obkleilem radiatorkami spire (takie dla pamieci, tyle ze pociete). oryginalny radiator w pudelku,

ale wydaje mi sie ze oryginalny bedzie sie spokojnie dobrze stykal po zmianie tego czegos na as5, jesli nie to:

zedrzez gabke ktora jest podspodem i dac np tasme izolacyjna, wtedy odizoluje to od ukladow ktore sa wokol rdzenia chipsetu a bedzie mniej grubsze i bedzie spoko wtedy napewno ;)

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdzierania tej gumy z radiatora na mosfetach:

Nie radze tego robic, aczkolwiek napewno lpeiej bedzie odbieral cieplo z mofow.

Dlaczego ? Ta tasma jest dosc gruba i radiator na NB nie bedize dolegal. Nie ze 3/4 nie bedzie dolegalo, ale TYLKO jedna krawedz bedzie sie stykala z NB. Sprawdalem na P5WDH - to samo chlodzenie NB i mofow. Jesli juz to zdjeliscie, szybko wygnijcie Hitpajpa tak, co bedzie wlasciwy kont i spasuje to to na NB....proste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiar temperatur wygląda inaczej na różnych płytach. Każda płyta to inne temperatury i to nieważne jakim programem się mierzy. Coretemp w stresie (orthos) pokazuje max 59 stopni przy 3,2GHz 1.29V fander 120mm @ 1550RPM. PC Probe 2 pokazuje to samo. Pasta OCZ Ultra 5+. Po polerce zbiję kilka stopni, bo ninję montowałem na kilkudziesięciu płytach i jest strasznie porysowana. Temperatura otoczenia 23 stopnie.

czyli masz chyba dobrze pokazane, bo ja mam takie same temp.

mam paste AS5 i wentyl AC 120mm na jakieś 10v

 

 

udało mi sie wycisnąć fsb 400 SPI 16M stable przy dzilniku 1:1 :banana: (testy trwają) - dziwne bo na fsb 350-395 ram walił błedami i SPI odrazu sie wywalało

a jeszcze dziwniejsze jest to że FSB 400 zatrybiło jak szedłem fsb co 5 bo jak chcialem dac z 380 na 400 to dalej były te same szopki

sam ram na dzielniku 2:3 leci 1000mhz SPI 32M stable (nie jest źle :D )

 

 

co do SLI na nej płycie ono nigdy nie bedzie działać tak jak na 975

drugi port pci-e dziala tylko w trybie 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz chyba dobrze pokazane, bo ja mam takie same temp.

mam paste AS5 i wentyl AC 120mm na jakieś 10v

ale nadal nie wiem jakie mam temperatury, bo na gigabyte DQ6 dokładnie na tym samym zestawie mam6 stopni wiecej. Co płyta, to inne temperatury.

udało mi sie wycisnąć fsb 400 SPI 16M stable przy dzilniku 1:1 :banana: (testy trwają) - dziwne bo na fsb 350-395 ram walił błedami i SPI odrazu sie wywalało

a jeszcze dziwniejsze jest to że FSB 400 zatrybiło jak szedłem fsb co 5 bo jak chcialem dac z 380 na 400 to dalej były te same szopki

miałem podobnie - 350MHz - wywalało programy. Od 360 nawet windows nie dał się uruchomić. Dopiero 400 MHZ dało pełną stabilność. Sprawdzałem też FSB 450 MHz i działa bez problemu. Jeszcze zobaczę czy to czasami nie wina ustawieia PCI- miałem na sztywno ustawione 33 MHz, ale może lepiej na auto będzie.

 

Acha - zobacz czy ci płyta PCI-E na x1 nie przestawia, bo wczoraj myslałem że opanowałem sytuację, a dzisiaj znowu cyrki wyprawia. Zapodałem starocia X700 i też takie same cuda. DQ6 robi to samo z moim 7900GT, na X700 nie sprawdzałem. Noramlnie cuda na kiju - jak te płyty mają się tak zachowywać, to nie chcę tego shitu. Na XS widziałem kiedyś podobne rzeczy, tyle że nie pamiętam na jakiej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie to coraz bardziej podoba - fsb 440 spi16M stable na stock Vcore i jade dalej

 

później sprawdze tylko powiedz jak

może ktoś sie orientuje ile GF 66GT ma w 3d marku 05 bez OC ?

 

a tak BTW to jutro pewnie bede miał 7600GS i zobacze jaka jest różnica w wydajności miedzy a64 3k a c2d :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3d marku 05 mam 3674 pkt przy procku na fsb 450

wiec chyba działa na PCI-e 16x bo wynik wydaje sie ok (karta non OC)

 

EDIT: napewno jest OK bo w marku 03 mam 8k czyli tyle ile powinno byc

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3d marku 05 mam 3674 pkt przy procku na fsb 450

wiec chyba działa na PCI-e 16x bo wynik wydaje sie ok (karta non OC)

EDIT: napewno jest OK bo w marku 03 mam 8k czyli tyle ile powinno byc

można sprawdzić przez CPU-Z, everest, lub sterowniki karty graficznej. Wyłącz komputer, włącz następnego dnia i zobacz co będzie - jak wskoczy tryb x1, to na pewno w 3D odczujesz. Widzę że i na forum XS jeden gościu ma to samo na gigabyte DS3 z X700. Czyżby jakiś bug P965? W takie zbiegi okoliczności nie wierzę. Mnie już to powoli zaczyna wnerwiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

jestem kompletny lama i prosze o pomoc

kupiłem p5b deluxe i core duo 1,8

 

i za chiny ni e wiem jak poustawiac bios żeby to sie troche dało podkręcic tak do 380 juz mni ezadawala czy ktoś mogłby podac swój bios na wzór bo wiadomo że bede musiał dostosowac do swoich pamięci

ale nie mma zielonego pojęcia od czego zaczac (głownie chodzi mi o to jakie poustawiac napiecia )

 

bede wdzieczny za info

 

pamieci to apacery 677

Edytowane przez rokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy GoodRamy Pro 800 2x1Gb nie będą się gryzły z płytą?

Ewentualnie jakie inne pamięci polecacie (w cenie GoodRamów).

Dziś chcę zamówić memki i do końca nie jestem zdecydowany co do odpowiedniego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko co do nowej funkcji w P5B o nazwie "ASUS AI Nap" (ograniczanie halasu i poboru mocy)

Mógłby ktos wytłumaczyc jak to dziala

Wiem tylko pare szczegółow z ogólnych wzmianek reklamowych

Interesuje mnie jak sie to sprawdza w ogranczaniu mocy procka (pobór prądu)

Jakie komponenty pracuja bez zmian (HDD?)

Czy ogólnie jest to przydatne czy raczej kolejny bajer

Edytowane przez wierch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy GoodRamy Pro 800 2x1Gb nie będą się gryzły z płytą?

Ewentualnie jakie inne pamięci polecacie (w cenie GoodRamów).

Dziś chcę zamówić memki i do końca nie jestem zdecydowany co do odpowiedniego wyboru.

u mnie pracuje plyta z goodramami pro 2x512mb i zadnych problemow nie ma, a pamiatki lataja fantastycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kurier rano przyjedzie i dostarczy pamieci i w koncu odpale nowa platforme. Wtedy tez przetestuje AI Nap ale ztego co widzielem w necie to sie to wiesza.. a problem powoduje ram chyba trzeba ustawic zasialanie sztywno nie jestem pewien bo sie nie wczytywalem.

Wydaje mi sie ze Nap to taka hibernacja.. choc do konca nie wiem bo np. podtrzymuje usb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci chetnie pomogl ale sprzet bede mial dopiero jutro :/ 380 to wcale nie tak malo.. jakie masz pamieci? mam nadzieje ze nie jakies 533? :]

ja mam 490 Stock Vcore i ide dalej :mrgreen: :banana:

 

 

@dem

ja tobie polcam geile z seri ultra (pomarańczowe złote radiatroki)

moje lajtowo raobią 1000 stable 32M przy 2.3v

pobawi sie dziś nimi jak zobacze max procka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...