Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Ale już czytałem, okazało się, że błąd jaki popełniłem to nastawiłem pamięć na by spd, ponieważ jak ustawiałem ręcznie timingi to dałem 4-4-4-8, a nie 4-4-4-12 i nie wstawał dlatego, teraz już hula 420x7 :)

ale... temperatura wysoka, przy obniżonym napięciu na 1.25, jest 50st na cpu i 47 na mb, a dotknąłem właśnie radiatora na NB i mnie poparzył... na SB tez gorący!!

radiatory SB I NB to norma na tego pierwszego polecam niebieskiego zalmana, a na NB dodaj bloczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma??

wiele ludzi podkręca e6300 do 3,2ghz na AC a ja na WC mam bardzo wysokie temp (o wiele wyższe niz ninja) a NB naprawdę mnie oparzył...

dlatego się zastanawiam czy nie jest coś nie tak z płytą?! możliwe? jest to jakis powód do reklamowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czy ktoś z was miał problemy z PCI na płycie P5B Deluxe? Gdy zainstalowałem XP Prof. i włożyłem audio XFi to w systemie niby wykrył kontroler audio ale instalator X-Fi nie rozpoznał żadnej karty. Próbowałem przekładać w różne PCI ale na pierwszym PCi to mi sięnawet komp nie uruchomił. Wiecie jak to można rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma??

wiele ludzi podkręca e6300 do 3,2ghz na AC a ja na WC mam bardzo wysokie temp (o wiele wyższe niz ninja) a NB naprawdę mnie oparzył...

dlatego się zastanawiam czy nie jest coś nie tak z płytą?! możliwe? jest to jakis powód do reklamowania?

a co ma WC do temp NB skoro nie masz na nim bloczku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

a co ma WC do temp NB skoro nie masz na nim bloczku ?

 

np. to ma że jak masz AC na procu to wymusza obieg powietrza - również w okolicach NB - przy takim wymuszonym obiegu powietrza nawet pasyw na NB zdaje egzamin.

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak mam już Asusa i mam kilka pytań. Ramki lata mi tak i to nie ich koniec http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e236ef6190.html

 

Razem 1:1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...918f820187.html

 

a i mam jeszcze taki problem powyżej fsb 525 komp sie nie botuje albo sypie, clockgen nie pomaga może jakies wskazówki ???

A i mam problem z dzielnikiem 4:5 nie działa a chciałem z procem ustawić 525 i 4:5 a i czy nowszy bios pozwoli wyciągnąć większe FSB lub sprawić żebym dzielnik 4:5 zadziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i mam jeszcze taki problem powyżej fsb 525 komp sie nie botuje albo sypie, clockgen nie pomaga może jakies wskazówki ???

A i mam problem z dzielnikiem 4:5 nie działa a chciałem z procem ustawić 525 i 4:5 a i czy nowszy bios pozwoli wyciągnąć większe FSB lub sprawić żebym dzielnik 4:5 zadziałał

Witam, u mnie pomogła zmiana chłodzenia na NB+nawiew. Edytowane przez tomall0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... jak wszyscy to i ja zassalem P5B Deluxe + E6300 wczoraj poskladalem all do kupy zalozylem blok, wymienilem gluta na NB i mosfetach. Odpalilem wszystko ladnie pieknie aczkolwiek plytka pare razy dziwnie sie zachowala raz dala mi 1,5v vcore mimo ze miala ustawione 1,3 :| no ale do rzeczy. Z racji tego ze bylo juz pzono moja zabawa zatrzymala sie na fsb 450 1:1 z glupoty i czystej ciekawosci (wzgledem D930 @4,5 ghz ktorego mialem wczesniej) chcialem przeliczyc sobie SPI 16M no i sobie tak liczyl liczyl przy 15 loopie plytka piknela dwa razy i sie wylaczyla no i niestety tak juz zostalo. Na chwile obecna wyglada tak jak odpala sie powyzej fsb 400 czyli powinna sie wlaczyc na chwilke potem wylaczyc i wlaczyc jeszcze raz juz normalnie niestety wlacza sie raz na chwilke potem wylacza i zima... Clear CMOS nic nie daje wszystko wskazuje na to ze mobo umarlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu jak zmieniałeś paste na NB to niedokładnie radiator dociskał do rdzenia i cie sie sfajczyła jak wielu innym ( mi również:))

 

mozliwe... czkolwiek nie sadze. Nie miales problemu z wymiana na gwarancji ? ja bede cisnal hurtownie zeby mi wymienili od reki mobas kupiony pare dni temu

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja idzie na standardowej pascie po tym czego sie nasluchalem z nadmuchem, ale wkrotce zaczne grzebac... :D

ja po przesiadce z p5wd2-e premium jestem troche rozczarowany. P5WD2-E Premium byla nie do zajechania fsb powyzej 300 a mostek cieply. W wypadku P5B Deluxe sie oparzylem... przy nastepnym egzemplarzu od razu na NB pojdzie TR HR-05 i dorobie wieksze radiatory na mosfety tak czy siak najpierw musza mi wymienic mobo... Dobrze ze chociaz procus nienajgorszy ale niestety dokladnie nie zdazylem go potescic bo plytka nie pozwolila ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - miernik w lapke i napiecia sobie posprawdzaj czy dochodza.

 

Na jednej kosci ramu probowales odpalic ?

 

Twin2x1024-PC6400C4 ale to srednio istotne mobo sie nie odpala. Tak jak pisalem wlacza sie na 1 - 2 sekundy potem sie wylacza i klapa wiec albo gdzies jest zwora albo napiecia nie dochodza miernik nic tutaj nie pomoze. Zastanawiam sie czy brac znow p5b deluxe czy moze cos innego tylko hmm... srednio jest co... P5B Plus ktore mamy na sklepie wszystkie 1.01.g a nie sadze zeby sie jakos bardzo roznila jezeli chodzi o zachowanie od P5B Dlx

 

Moja płyta miała wymienioną pastę na NB i porobione mody i się jej zmarło. Płyta nie do naprawy więc przyznano mi zwrot kasy. I ponownie wybrałem P5B. Niestety dzielnik 4:5 nie działa lepiej więc kicha :(

mnie dzielnik 4:5 poki co raczej nie potrzebny bo bede siedzial na 1:1 tak czy siak ciezko znalezc alternatywe do tego Asusa ...

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomogła to znaczy? na nb ma 25 stopni , a dzielnik udało ci się odpalić

Dzielnik 1:1, na std. paście i radiatorze cos koło 530 robiła. Po zmianie pasty i założeniu niebieskiego Zalmana+nawiew robi na razie fsb ok.545, rev.1.03. mobo bez modów na razie. Edytowane przez tomall0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe... czkolwiek nie sadze. Nie miales problemu z wymiana na gwarancji ? ja bede cisnal hurtownie zeby mi wymienili od reki mobas kupiony pare dni temu

 

Ja kupiłem w Prolinie we wrocku i nawet kombinowałem aby paste nałożyć takaa jak była poprzedni ale od ręki bez sprawdzania mi ja wymienili ( a w dodatku po spaleniu przy kombinacjach ukruszyłem chipset ale tego nawet nie sprawdzili:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzies jakis artykul poswiecony podkrecaniu? Pytam sie bo przewalkowalem pol tematu i w ogole nie wiem o co chodzi z tymi dzielnikami, timingami itp. na moim celeronku wystarczylo podkrecic fsb i bylo cacy :D, a w tych nowszych kompach trzeba niezle sie nameczyc aby byl jakis dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka piknela dwa razy i sie wylaczyla no i niestety tak juz zostalo. Na chwile obecna wyglada tak jak odpala sie powyzej fsb 400 czyli powinna sie wlaczyc na chwilke potem wylaczyc i wlaczyc jeszcze raz juz normalnie niestety wlacza sie raz na chwilke potem wylacza i zima... Clear CMOS nic nie daje wszystko wskazuje na to ze mobo umarlo...

w sobote rano, po 3 miesiacach pracy na 450x7 24/7 moja plyteczka zrobila dokladnie to samo.

oddalem rano do serwisu. zastepczo mam Abita AB9 :? cos nie bardzo sie kreci, trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moja na 3 ghz... wiecej raz ze memy nie daja... a 2 ze duzo sie nasluchalem ze sie [ciach!]la pozniej w wyzszymi napieciami... nie mam kasy na lepsze chlodzenie chipsetu a od zalmana zgubilem jedna sprezynke z tym metalowym...mialby ktos takie cos na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj jestem szczesliwym (narazie :-P ) posiadaczem tandemu c2d i p5b dlx.

Narazie brak problemów. W o/c będe się bawic po wymianie chłodzenia na wodne (mam już 3 bloki - brakuje tylko na NB).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Ja od dzisiaj jestem szczesliwym (narazie :-P ) posiadaczem tandemu c2d i p5b dlx.

Narazie brak problemów. W o/c będe się bawic po wymianie chłodzenia na wodne (mam już 3 bloki - brakuje tylko na NB).

Pozdr.

 

Tak się nie ciesz bo jeszcze mobaskowi ta radość zaszkodzi :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...