Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy ma ktoś Abadona NB (pro lub lite) na tej płytce?

Nie jestem pewien czy będzie on pasował, oraz czy wystarczy do schłodzenia NB...

Do schłodzenia NB wystarczy w zupełności - obojętnie czy lite czy pro

A co do kompatybilności z p5b dlx to najlepiej zapytaj u źródła (x4pro)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Hej,

czy ma ktoś Abadona NB (pro lub lite) na tej płytce?

Nie jestem pewien czy będzie on pasował, oraz czy wystarczy do schłodzenia NB...

 

http://www.kyniek.klub.chip.pl/Channel_V3_NB_detail0.JPG

http://www.kyniek.klub.chip.pl/Channel_V3_NB_detail1.JPG

http://www.kyniek.klub.chip.pl/Channel_V3_...erspective0.JPG

http://www.kyniek.klub.chip.pl/Channel_V3_...erspective1.JPG

http://www.kyniek.klub.chip.pl/Channel_V3_...erspective2.JPG

http://www.kyniek.klub.chip.pl/Channel_V3_...erspective3.JPG

 

 

Coś takiego też będzie pasowało - a co do wydajności to nawet pusta w środku puszka będzie o niebo lepsza od radiatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dolaczona instrukcja obslugi do Asus P5b Deluxe jest po polsku?(mam nadzieje ze tak:P).

Rozumiem, ze pytanie glupie jest, ale czy to takie klopotliwe jest napisanie w jakim jezyku jest instrukcja obslugi? Przeciez dziennie to napewno kilkanascie osob posiadajacych ta plyte przeglada ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Rozumiem, ze pytanie glupie jest, ale czy to takie klopotliwe jest napisanie w jakim jezyku jest instrukcja obslugi? Przeciez dziennie to napewno kilkanascie osob posiadajacych ta plyte przeglada ten temat.

 

Tak - dla mnie problem jeśli jest to inny język niż polski, angielski, hiszpański czy niemiecki :/ a w instrukcje czasami się zagląda ;) a czasami nawet trzeba :lol: bo potem na forum są ludzie pytający "a jak się to ustawia w biosie?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowiedzcie, jak skonfigurować bios w Asusie p5b żeby wykrywał dysk Sata II podłączony do złącza sata1 jako Sata II a nie Sata I.Konfiguracja sprzętu jak w sygnaturce. Proszę o pomoc.

nic nie trzeba robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Coś takiego też będzie pasowało - a co do wydajności to nawet pusta w środku puszka będzie o niebo lepsza od radiatora ;)

jak proxima gpu weszła to wszystko sie zmieści

Dołączona grafika

tylko dobrze jest jak króćce są do góry, a nie w bok, to wtedy o nic nie zawadza

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nastepna osoba ktora ma problem z dzwiekiem na w.w. plycie glownej.

Plytke mam ok 2 tygodni, ogolnie jestem zadowolony lecz te szumy i slyszalnosc dzialania komputera !@#$

Poczytalem sobie conieco w tym topicu jak to niektorzy z was rozwiazali problem z tym szumem lub jak kto woli skwierczeniem... niestety pomysly te w moim przypadku nie wypalily.

 

1. wylaczylem oba DTSy w panelu Soundmaxa

2. Wlaczone opcje dzwiekowe(master volume) u mnie to : Wszystkie, wave - reszta wyciszona

3. Wylaczylem wejscie cyfrowe.

4. Nagralem najnowsze sterowniki dzwiekowe ze strony asusa

 

 

Nie pomaga nic ;/

 

Jedyne co killuje te szumy to w opcjach master volume jak wycisze "wszystkie" przez co szlag trafia dziwek wogole :(

 

Jakies pomysly ? Linki do stronek traktujacych o tym problemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzwiekowke zwalczylem tak: zapodalem duzo starsze sterowniki, ktore mialem na CD przy poprzedniej plycie Asus M2N-E , wtedy zaczelo grac spoko, nic nie charczlalo itp. ale i tak po jakims czasie wsadzilem spowrotem Live starego poczciwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nastepna osoba ktora ma problem z dzwiekiem na w.w. plycie glownej.

Plytke mam ok 2 tygodni, ogolnie jestem zadowolony lecz te szumy i slyszalnosc dzialania komputera !@#$

Poczytalem sobie conieco w tym topicu jak to niektorzy z was rozwiazali problem z tym szumem lub jak kto woli skwierczeniem... niestety pomysly te w moim przypadku nie wypalily.

 

1. wylaczylem oba DTSy w panelu Soundmaxa

2. Wlaczone opcje dzwiekowe(master volume) u mnie to : Wszystkie, wave - reszta wyciszona

3. Wylaczylem wejscie cyfrowe.

4. Nagralem najnowsze sterowniki dzwiekowe ze strony asusa

Nie pomaga nic ;/

 

Jedyne co killuje te szumy to w opcjach master volume jak wycisze "wszystkie" przez co szlag trafia dziwek wogole :(

 

Jakies pomysly ? Linki do stronek traktujacych o tym problemie ?

Odznacz w opcjach Sound Max'a "Włącz subwoofer" - u mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy beta bios - 0908 - wrzuciłem na RapidShare.

 

Zmiany nieznane, ale z tego co chłopaki na XS piszą, to naprawia błąd niepoprawnego wykrywania częstotliwości CPU / RAM podczas bootowania.

 

Więcej znajdziecie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak, dźwięk niestety na tej płycie pozostawia wiele do życzenia. Choć recenzja była obiecująca - ale jak się okazało przekolorowana. Sterowniki dźwięku wyleciały szybciej niż je zainstalowałem z jednej przyczyny: nie współpracują z PVR2000. Teraz najtańsze audigy 2 kosztuje nieco ponad 100 zł. i mamy dźwięk wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam coprawda p5b non deluxe plytke ale mam nadzieje ze mi pomozecie.

Problem moj wyglada nastepujaca

konfig moj w sygnaturde, dysk trwardy podpiety z cdromem na tasmie pod ide.

I problem jest gdy uzywam cdromu.

Np. chce zainstalwoac call of duty 2. Wtedy "framerate" kursora zwalnia caly system chodzi powoli.

Patrzylem w menedzerze urzadzen i pracuje tak jakby tylko jeden rdzen.

System: w2k sp4.

Sterowniki zainstalowane z plyty od asusa.

O co tu chodzi? jak to zmienic?:P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam coprawda p5b non deluxe plytke ale mam nadzieje ze mi pomozecie.

Problem moj wyglada nastepujaca

konfig moj w sygnaturde, dysk trwardy podpiety z cdromem na tasmie pod ide.

I problem jest gdy uzywam cdromu.

Mam identyczną konfigurację i nie mam takich, ani żadnych innych problemów, więc nie wiem jak ci pomóc, ale mogę powiedzieć jak u mnie wszystko jest podpięte ;)

 

HDD (seagate 120GB 8MB cache 7200rpm) ustawiony zworką jako master na końcu taśmy, nagrywara DVD ustawiona jako slave podpięta w środku taśmy, system windows XP SP2, stery asusa (choć bez nich też wszystko śmigało). Z innych systemów bawiłem się tylko [brzydkie określenie na linuksa]em (knoppix) i żadnych problemów także nie było. W biosie ustawienia dysków są na deafult.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do dzwieku - myslalem ze mam uszkodzone sluchawki :) ale juz dziala

 

Ale w czym tkwi moj problem - chopdzi o to ze mam pare plytek z xpekiem z ktorych wczesniej instalowalem i dzialaly nato miast teraz tylko jedna z nich z dvd- przegrywana z oryginalu media centre chodzi.... czy moze byc to wina mobo? czy raczej musze wziac sie za cdrom?

Edytowane przez Che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od czwartku jestem posiadaczem nowego zestawu i mam pewne pytania:

 

1. Coretemp pokazuje mi zawsze że 1 rdzeń jest o 3-5 stopni cieplejszy od drugiego. Nie wiem czy to mój błąd może źle docisnąłem radiator lub nierównomiernie rozłożyłem pastę (Arctic Silver 5)

 

2. Dość długi ładuje mi się Windows. Na starym Bartonie pasek postępu przesuwał mi się 7 razy a teraz 14. Może jest jakaś funkcja w biosie o której nie wiem a pomogła by to rozwiązać? Dodam że dysk z defragmentowany i wszystkie śmieci wywalone.

 

3. Czy jakiś nowy bios likwiduje podwójny start płyty głównej? Obecny bios 614 rewizja płyty 1.03g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To normalne zjawisko.

2. Jeśli masz dysk Sata, to ustaw go w biosie na AHCI. U mnie skróciło to czas ładowania systemu z 12 pasków do 4-5. Niestety zła wiadomośc jest taka, że będziesz musiał postawić system od nowa i w czasie instalacji podać stery do AHCI z dyskietki (F6 podczas instalacji Windowsa).

3. 0804 i nowsze (bety), likwiduje podwójny start. Wyjątek stanowi pierwszy restart po zmianach OC w biosie. Później już działa "na raz".

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie do posiadaczy p5b vanila - ile wyciagneliscie max psb na tej plycie przy 1:1 ?

u mnie koniec jest na 495mhz... i nie wiem co jest grane, ale na 496 komp wogole nie botuje

na plycie zrobilem Vmem i Vdrop'a, i oile na pamieciach 2,5V to no-problem, o tyle nie wiem ile dac v-dropa... ale narazie podnoszenie napiec nei poprawia oc.

 

no i jeszcze jedna kwestia (zaobserwowana takze na ds3) - komp ""na zimno" tak wogole nie wstaje - tj. jak ustawie powiedzmy z 450 mhz na 490 - czarny ekran, wiatraki kreca... od tych +/- 450mhz musze podkrecac stopniowo - co kilka mhz. inaczej komp sie nie podniesie.

czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie do posiadaczy p5b vanila - ile wyciagneliscie max psb na tej plycie przy 1:1 ?

u mnie koniec jest na 495mhz... i nie wiem co jest grane, ale na 496 komp wogole nie botuje

na plycie zrobilem Vmem i Vdrop'a, i oile na pamieciach 2,5V to no-problem, o tyle nie wiem ile dac v-dropa... ale narazie podnoszenie napiec nei poprawia oc.

 

no i jeszcze jedna kwestia (zaobserwowana takze na ds3) - komp ""na zimno" tak wogole nie wstaje - tj. jak ustawie powiedzmy z 450 mhz na 490 - czarny ekran, wiatraki kreca... od tych +/- 450mhz musze podkrecac stopniowo - co kilka mhz. inaczej komp sie nie podniesie.

czy to normalne ?

Na XS chłopaki przekraczają FSB 500MHz, najwięcej co widziałem było 540, np. ten pacjent i to nawet bez moda, tyle że może to już być sprawa farta, serii (znaleźli drobne różnice w tej samej rev) Jak kupię zdatne do oc pamięci to sprawdzę ile u mnie się da wydusić :)

 

No właśnie opisz trochę swojego Vmem-moda, jakieś zdjęcia itp. może skuszę się by go zrobić. Co prawda na ~ 500MHz mój apacer nie pozwoli, ale zobaczę jak wygląda oc powyżej 450, bo na razie absolutny max dla mojej kostki to 443 :|

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M4TEUSZ - ale te 443mhz to 1:1 , czy 5:4 tez tak leci ?

fotki...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

sliczne to to moze nie jest, ale dziala :)

 

 

miejsce pomiarowe Vmch

http://www.wittekakker.be/projects/p5b/vmch1.jpg

 

Vdimm - http://www.ciolina-1.demon.nl/vDimmP5B.JPG

 

ZERO wziolem z flopa

http://img293.imageshack.us/my.php?i...braz017bk9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wyszła rev 2 tej płyty i z tych właśnie 530-540 zrobiło się 590 MHz :D

 

na Deluxe oczywiście :-)

1)A może tak coś więcej na ten temat. :)

2)Czy to było na AC

 

I w ogóle daj moze jakieś foty czym się różni nowa wersja.

Jeżeli niczym to zapodaj fotę rev.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...