Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tam sie wyspalem i to nawet dobrze :> zaraz sprawdze czy ten szrot dziala juz czy jeszcze nie.. cos mi sie wydaje ze ta zworka moze jednak cos z nia nie tak.. ale juz 2 razy ja zmienialem :> duzo ludzi mialo te problemy z Asusami wszelakiej masci... hmm :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha - zobacz czy ci płyta PCI-E na x1 nie przestawia, bo wczoraj myslałem że opanowałem sytuację, a dzisiaj znowu cyrki wyprawia. Zapodałem starocia X700 i też takie same cuda. DQ6 robi to samo z moim 7900GT, na X700 nie sprawdzałem. Noramlnie cuda na kiju - jak te płyty mają się tak zachowywać, to nie chcę tego shitu. Na XS widziałem kiedyś podobne rzeczy, tyle że nie pamiętam na jakiej płycie.

Udało ci się coś zrobić z tym PCI-E na x1? Włożyłem teraz E6300 w GA-965P-S3 + GF7900GTX i mam to samo :(. Wcześniej z PentiumD 920 było na tej samej płycie/karcie OK, czyli PCI-E x16, Ten sam procesor w P5B Deluxe + R1900XT i też wszystko było OK - normalnie zgłupiałem. Przestawianie taktowania PCI-E pomiędzy 100MHz, Auto nie pomaga :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się coś zrobić z tym PCI-E na x1? Włożyłem teraz E6300 w GA-965P-S3 + GF7900GTX i mam to samo :(. Wcześniej z PentiumD 920 było na tej samej płycie/karcie OK, czyli PCI-E x16, Ten sam procesor w P5B Deluxe + R1900XT i też wszystko było OK - normalnie zgłupiałem. Przestawianie taktowania PCI-E pomiędzy 100MHz, Auto nie pomaga :(.

Wyłącz komputer - włącz za 10 minut i powinno być OK, a jak nie to powtarzać czynność aż załapie - wiem że tak głupio, ale póki co nic się nie da zrobić. A poza tym uderzaj na http://ggts.gigabyte.com.tw/gtsemail.asp# (naciśniej new question) i zgłoś problem - im więcej ludzi napisze, tym szybciej problem rozwiążą. Pamiętaj aby dorzucić im link do pliku graficznego z CPU-Z i sterowników pokazujących że jest PCI-E x1. Wiem że w gigabyte już starają się rozwiazać problem z PCI-E x1, ale jakoś im nie idzie. Jeżeli nie znasz dobrze angielskiego, to mogę napsiać maila do GB za ciebie - tylko napisz po polsku, a ja przetłumaczę. Zapewniono mnie, że technicy Asusa na Tajwanie również przyjrzą się sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie już bios 609? Na nim podobno dzielnik 4:5 śmiga :P

więcej info tu: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=113866

bios: http://www.iamxtreme.net/andre/P5B-ASUS-Deluxe-0609.rar

 

Z tym, że z wydajnością >fsb 400 jak by coś nie teges na tym dzielniku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się coś zrobić z tym PCI-E na x1? Włożyłem teraz E6300 w GA-965P-S3 + GF7900GTX i mam to samo :(. Wcześniej z PentiumD 920 było na tej samej płycie/karcie OK, czyli PCI-E x16, Ten sam procesor w P5B Deluxe + R1900XT i też wszystko było OK - normalnie zgłupiałem. Przestawianie taktowania PCI-E pomiędzy 100MHz, Auto nie pomaga :(.

sprobuj ustawić w zakresie 101-104

na 6600GT działa i na 7600GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki przepraszam jesli ten post jest lamerski.

Mam taka pamieć Patriot 1 GB (2x512) 667 MHz CL5 TU z timingami 5-5-5-15. Wymieniłem P5WD2 E-Premium na P5B Deluxe WiFi i nie wiem czy ta pamięć nie będzie stroić fochów. Wymieniałem płyte bo przeszedłem z D940 na E6400 bo niestety nie było innego wyjsca.

Nie będzie problemów z tymi pamięciami na tej płycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz komputer - włącz za 10 minut i powinno być OK, a jak nie to powtarzać czynność aż załapie - wiem że tak głupio, ale póki co nic się nie da zrobić.

Pomogło :), tzn. jak dzisiaj włączyłem kompa to już było 16x :D. Jeżeli będą jeszcze jakieś problemy to najwyżej popróbuję z taktowaniem 101-104MHz tak jak pisał KAMILcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło :), tzn. jak dzisiaj włączyłem kompa to już było 16x :D. Jeżeli będą jeszcze jakieś problemy to najwyżej popróbuję z taktowaniem 101-104MHz tak jak pisał KAMILcom.

Jak włączysz następnym razem, to nie zdziw się jak będzie znow x1. Ja tej płyty po prostu nie rozumiem. Wszystko na intelach 975 działa cany, a dwie różne płytki na P965 i kiszka. Próbowałem ustawiac na sztuwno PCI-E i nadal nie pomagało. Zobaczymy - technicy w gigabyte i asusie pracująnad tym, ale co z tego wyjdzie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem z mobo, bo jak wylaczam kompa to wiadomo, system sie zamyka, monitor gasnie, dysk sie wylacza, ale wiatraki chodza (wiem ze zasilki maja takie cos jak podtrzymanie wiatrakow dla ochlodzenia na kilka min, moja nie ma), czekalem dluzej i nic... ktos tez tak ma? to jakas opcja czy zonk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem z mobo, bo jak wylaczam kompa to wiadomo, system sie zamyka, monitor gasnie, dysk sie wylacza, ale wiatraki chodza (wiem ze zasilki maja takie cos jak podtrzymanie wiatrakow dla ochlodzenia na kilka min, moja nie ma), czekalem dluzej i nic... ktos tez tak ma? to jakas opcja czy zonk?

hmmm bawiles sie opcja AiNap ? :) najprawdopodobniej usypiasz kompa a nie wylanczasz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...