Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

No tak , czas doszedl do momentu zakupow i skladania ale nadal pewna niepewnosc dotyczace plyty.

Abit QuadGT wydaje sie ciekawy w tym momencie ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat o tej plycie, ja bym obecnie wybieral miedzy Asusem i tym Abitem (przy procku z niskim mnoznikiem)

poczytalem topic , poczytalem na stronie abit i zauwazylem pewne sprawy - nadal dostepny bios testowy , nie obsluguje jak narazie prockow o FSB 1333 ( nie wiadomo czy bedzie) i jak narazie malo kto ja ma dlatego tez nie ma jeszcze duzo opinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na P5B nie też nie działa w evereście :( W grach wszystko jest ok, znaczy dostępne są opcje i jakąś różnicę słychać ;)

 

u mnie wyswietla zupelnie co innego (wieczorem jak nie zapomne zapodam screena)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Po prostu po wyłaczeniu kompa nie chce się zbotoować. Miałem tak już przedtem ale przestawienie zworki CMOS , wyjęcie baterii biosu, i włożenie tylko jednej kostki ramu pomagało odpalić. Teraz robie to samo i NIC !! Co robić ?!

Poważka nikt nie pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy przy zakupie P5b Dlx można sprawdzić bez otwierania pudełka jaka jest rewizja?

 

Chyba nie bardzo.

Na moim pudelku w zadnym miejscu nie bylo napisane jaka to revizja.

Niestety trzeba je otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktory chipset dzwiekowy jest lepszy - ten co w tej plycie Asus P5B deluxe czy chipset dzwiekowy ALC 883 ( to chyba realtek jak sie nie myle) ?

Uwierz mi na słowo, że SoundMAX

 

ps. Ten uklad ADI jest teoretycznie lepszy od Realteka. Ma nawet dzialajacy EAX (softwarowo oczywiscie) - w Realteku byly ponoc problemy i w grach nie bylo EAX (choc mial byc). Generalnie na papierze lepszy jest, ale jak wypada w rzeczywistosci vs. Realtek nie mam pojecia ;)

Jest lepszy i na papierze i w realu, ale ma jedną wadę - gorsze oprogramowanie. Ale jakość dźwięku jest ogromna! Na Biostarze i DS4 miałem już kupować Audigy 2ZS, ale jak zmieniłem na Asusa to dźwięk mnie zadowala :D Nie jest idealny, ale różnica kolosalna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te pamieci :

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

 

beda dobrze dzialaly na tej plycie glownej ? ( bez gryzienia sie , itp)

 

Wiem ze nikt nie jest wrozka czy jasnowidzem ale moze ktos mial stycznosc z tymi pamieciami , cos wie o nich lub cos innego - chetnie wyslucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te pamieci :

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

 

beda dobrze dzialaly na tej plycie glownej ? ( bez gryzienia sie , itp)

 

Wiem ze nikt nie jest wrozka czy jasnowidzem ale moze ktos mial stycznosc z tymi pamieciami , cos wie o nich lub cos innego - chetnie wyslucham.

a zjechales do konca strony przynajmiej na tej stronie co podales ?? sa tam komentarze i moga byc pomocne .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zjechales do konca strony przynajmiej na tej stronie co podales ?? sa tam komentarze i moga byc pomocne .......

No zjechalem i wiem ze jest jeden na plusie ale to tylko jeden komentarz - moze ktos cos wiecej wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wycisnąć z płyty więcej dostępnego ram dla windows XP 32bit? Po założeniu 4GB pokazuje raptem 2,93GB po włączeniu remapowania (ale to zdaje się ma sens dla OS 64bit ) pokazuje 2GB (zainstalowane 4GB), Na płytach pod AMD maks zeżerało 0,5 GB i to byłoby jeszcze do zaakceptowania. Oczywiscie przełaczników PAE i 3GB użyłem! Wyłączanie urządzeń w BIOS nic nie daje

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vivaa - a co to znaczy nie chce zbotować ? Piszczy speaker, co się pojawia na ekranie? No i oczywiście pełna konfiguracja kompa.

Po właczeniu kompa po prostu nic nie piszczy i nie wyswietla sie na monicie ale wentyle się kreca i dyski też. Po prostu nie nastaje to piknięcie ze komp sie wlaczyl :/ C2D E6600. 8800GTX, Tagan 700W, 2x320sata2 itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po właczeniu kompa po prostu nic nie piszczy i nie wyswietla sie na monicie ale wentyle się kreca i dyski też. Po prostu nie nastaje to piknięcie ze komp sie wlaczyl :/ C2D E6600. 8800GTX, Tagan 700W, 2x320sata2 itp ...

Wygląda na to,że grafika nie daje sygnału - sprawdź czy dobrze podłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po właczeniu kompa po prostu nic nie piszczy i nie wyswietla sie na monicie ale wentyle się kreca i dyski też. Po prostu nie nastaje to piknięcie ze komp sie wlaczyl :/ C2D E6600. 8800GTX, Tagan 700W, 2x320sata2 itp ...

Jaki ram ?

 

Na jednej kosci w 1 slocie sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się ze to przez ram niby jedna kostka się spaliła. Komp był w serwisie odpalił na goodramach , sprawdzili pojedyńczo kosc i okazalo sie ze jedna z nich niby padła. Dziwi mnie to bo komp nie byl wtedy podkrecony i osobiscie tez probowalem pojedyńczo i nie odpalał :/ Pamięć To G.Skill 800 2X1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś pomysły co zrobić, żeby nie przełączało na PCIEx1?

Podniosłem taktowanie szyny na 110 i nie pomogło - może jest jakiś złoty środek?

U mnie pomogły następujące ustawienia:

PCIe 100MHz

Zakładka southbridge

PCIex16_2/PCIex1_1 Force - x4(fast)

Zakładka Northbridge - Opcje PEG Port Cfg

PEG Force x1 - Disabled

PEG link Mode - Normal

ASUS C.G.I. - Disable

 

Proc kręcony 9x333 i PEG się nie przełącza na x1

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem swoją płytę z serwisu i coś się jej powaliło. Przed awarią normalnie odpalała na moim zasilaczu Aerocoola a teraz za chiny nie chce. Zmuszam zasiłkę do pracy zwierając wiadome druciki na czas startu. Potem już idzie bez pomocy. Co ciekawsze to płyta normalnie odpala zasilacz jaki miałem pod ręką renomowanej firmy deer ;)

Wracając do Aerocoola, że niby zepsuty - podpięty do płyty asrocka 945G, startuje bez żadnych problemów. No i teraz zagwozdka co oddać do naprawy jak w sumie wszystko normalnie pracuje :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...