Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jedno co to za temperatura AUX ?? :mur: <_<

ja Ci powiem tyle, ze nie mierz temperatur SpeedFanem, bo wg. jego obliczen moj komputer powinien latać (takie obroty wentyli pokazuje) i stać w płomieniach (takie temp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca mam podkręconego jak w sygnaturce 24/7 wiec jest spoko max ile osiąglem na fc to 3500Mhz w niedziele jade do ryby i powalczymy na nim z modami o wiecej na fc oczywiscie a memki smigają na 450 efektywnie 900 4-4-4-12 na 2.25v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda rewizja ma jakies wady i bugi mozerz trafic na lepsza lub gorsza plyte

no tak ale majac rev 1.04g i najnowzszy bios - czego moge sie spodziewac , co jeszcze jest niedopracowane (oprocz dzwieku ktory caly czas jest okropny) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miarodajny i najlepiej nadający się do pomiarów jest asusowy PCprobe, choć i jemu zdarza się pokazać głupotę. Pod power podpięty jest 12cm wiatrak, aż się boję okno otwierać, jak pomyślę jaki jaki ma ciąg przy tych 42.000rpm, jeszcze komp mi z domu ucieknie (w rzeczywistości jak ma 800rpm to jest wszystko) :lol:

 

Dołączona grafika

 

Do procka polecam core temp, choć akurat u mnie różnica pomiędzy PCprobe nie jest jakaś zastraszająca, 1-2stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak narazie nie zauwazyłem, płyta śmiga wzorowo.

ale dzwiek to taki sobie , czy te efekty zneksztacen dzwieku sa mocno odczuwalne podczas sluchania muzyki w glosnikach , sluchawkach ? czy moze tylko meloman muzyki to wyczuje ? a jeszcze jak sprawuje sie mikrofon i jego wejscie , czy tez zniksztalacenia leca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są odczowalne :mur:bynajmniej u mnie

 

czy mi sie dydaje czy Asus schodzi na psy ( aby dzwieku niedopracowac) ?

mam teraz plyte z chipsetem ALC650 Relateka - czy na Asusie dzwiek bedzie jeszcze gorszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak OC w porównaniu z poprzednią mobo?

o niebo lepsze. Jestem zadowolony z przejscia z P5W DH na P5b Dlx WiFi. Opłacało się. Musze jeszcze jakies memki co beda robily 1200 dorwac i gra gitara ;)

 

ale dzwiek to taki sobie , czy te efekty zneksztacen dzwieku sa mocno odczuwalne podczas sluchania muzyki w glosnikach , sluchawkach ? czy moze tylko meloman muzyki to wyczuje ? a jeszcze jak sprawuje sie mikrofon i jego wejscie , czy tez zniksztalacenia leca ?

jak sie uda, to w przyszlym tygodniu kupie sobie Genius Home Theatre 5.1 i wtedy usłysze jak to gra. Ale jestem przekonany ze do przecietnego Audigy 2ZS integrze bardzo daleko (dziwne?)

 

czy mi sie dydaje czy Asus schodzi na psy ( aby dzwieku niedopracowac) ?

mam teraz plyte z chipsetem ALC650 Relateka - czy na Asusie dzwiek bedzie jeszcze gorszy ?

jak ktoś jest zboczencem muzycznym to sobie kupuje dzwiek osobno, a nie rżnie na integrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywać zintegrowanej do Audigy 2ZS czy SB live 5.1 bym nie śmiał nawet :lol2:

Jak ktoś ma pierdziawki za 20zł obok monitora (czyli nie potrzebuje dobrego dźwięku to integra wystarczy zupełnie)

Źeby tyle nie krytykować powiem, że stery do integry pod Viste dały sporo jesli chodzi o jakość dźwięku ale nie na tyle, żeby dało się słuchać muzyki na dobrym sprzęcie (dźwięk się jakby zlewa, slaba dynamika itd)

Tyle odemnie

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywać zintegrowanej do Audigy 2ZS czy SB live 5.1 bym nie śmiał nawet :lol2:

mysle ze teraz uzywanie integry nawet mija sie z celem, bo takiego SB Live! 5.1 mozna za 3-4 dychy dorwac, a myśle ze na taki wydatek to chyba sobie może każdy pozwolić. A jakość dzwieku bedzie napewno lepsza, nawet na takim SB Live!

 

BTW. podlaczylem sobie sluchawki i juz widze pierwsza wade, mianowicie na starszych sterach znika dzwiek. Opisze to moze krotko na podstawie NFS Carbon, po prostu słychac muzyke, dziwki innych samochodow, ale nie słychac dzwieku swojego auta. Na P5W DH mam ten sam problem, pomaga reinstalka sterow. Teraz wlasnie sciagam nowe ze strony asusa, bo widze ze wyszly nowe jakieś.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, jak sprawdzic w jakim trybie działają napędy? Nie wiem jak to sprawdzic w biosie, w menadżerze urządzeń w "kanałach IDE" nie pokazuje mi napedów. Oczywiscie wszystko działa, tylko mam wrażenie ze napedy troche wolno działają. Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś pomysły co zrobić, żeby nie przełączało na PCIEx1?

Podniosłem taktowanie szyny na 110 i nie pomogło - może jest jakiś złoty środek?

Zainstaluj najnowszy bios

P5BD1004.zip ( http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/mb/socket...AP/P5BD1004.zip )

oraz update toola

AsusUpdt_70902.zip ( http://dlsvr05.asus.com/pub/ASUS/mb/flash/AsusUpdt_70902.zip )

i PCIE zmieni sie na maxymalne dla karty w slocie.

PCIEx1 to byl bug starej wersji biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do kupienia P5B Deluxe rev. 1.04g (tylko i wyłącznie ;) ) i w związku z tym mam pytanie, jak ona działa?

a mozesz rozszerzyć o co dokładnie Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyloze sie do pytan, a mianowicie :

 

jak wyglada praca z powyzej 480fsb, jak wyglada temp

i czy mozna tak jechac przez 24/7

 

aha i zapomnialem na jakim mniej wiecej fsb i mhz ramu jest strap :) bo tego nie moge sie doszukac :)

 

z gory dzieki pozdrawiam

Edytowane przez qtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz rozszerzyć o co dokładnie Ci chodzi?

Głównie chodzi mi o to, jak z temp. chipsetu oraz czy po przesadzonym O/C wystarczy reset, czy trzeba Clearować ( ;) ) CMOS, albo, co gorsza, wyjmować baterię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o to, jak z temp. chipsetu oraz czy po przesadzonym O/C wystarczy reset, czy trzeba Clearować ( ;) ) CMOS, albo, co gorsza, wyjmować baterię?

wg. PC Probe mam 33*C na chipsecie, jesli komp nie odpala z racji przesadzonych ustawien w BIOSie wystarczy reset kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

siemkma

mam pytanko, jaki jest rozstaw otworow mocujących radiator na nb na deluxie albo e-plusie ?

pozdr i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najnowszy bios

P5BD1004.zip ( http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/mb/socket...AP/P5BD1004.zip )

oraz update toola

AsusUpdt_70902.zip ( http://dlsvr05.asus.com/pub/ASUS/mb/flash/AsusUpdt_70902.zip )

i PCIE zmieni sie na maxymalne dla karty w slocie.

PCIEx1 to byl bug starej wersji biosu.

Najnowszy bios mam (1004), także to nie jego wina.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...